Premijer liga Bosne i Hercegovine – 7. kolo


ŠK “Bosna” Sarajevo u vođstvu sa 14 bodova, ŠK “Bjelašnica” Pazarić je druga sa 10 bodova, dok je ŠK “Napredak” Sarajevo treći dsa 9 bodova. Četvrta je TŠK “Sloboda” Tuzla takođe sa 9 bodova.

Sanal,Vahap (2561) – Ratkovic,Miloje (2499) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c6 2.Nf3 d5 3.d3 dxe4 4.dxe4 Qxd1+ 5.Kxd1 Nf6 6.Nbd2 Bg4 7.Be2 Nbd7 8.Ne1 e5 9.Bxg4 Nxg4 10.Ke2 Ngf6 11.f3 Nb6 12.a4 a5 13.Nd3 Nfd7 14.Nb1 f6 15.Be3 c5 16.Nc3 c4 17.Nf2 Bc5 18.Rhd1 Bxe3 19.Kxe3 Ke7 20.Nd5+ Nxd5+ 21.Rxd5 Rhc8 22.Rb5 b6 23.Nd1 Rc5 24.Nc3 Kd6 25.Rd1+ Kc6 26.Kf2 Rc8 27.h4 h5 28.Ke1 Rh8 29.Kf2 Rc8 30.g4 hxg4 31.fxg4 Rh8 32.Kg3 Rxb5 33.axb5+ Kc7 34.Nd5+ Kb7 35.Ne3 Nc5 36.Nxc4 Nxe4+ 37.Kf3 Nc5

38.Rd6 Rxh4 39.Rxb6+ Ka7 40.Rc6 Na4 41.Nxa5 f5

42.Ra6+ 1–0

Stavnjak,Lazar (2182) – Nikolic,Predrag (2558) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 d6 2.d4 g6 3.Nc3 Bg7 4.Bc4 c6 5.a4 Nf6 6.Nf3 0–0 7.0–0 Nxe4 8.Nxe4 d5 9.Bd3 dxe4 10.Bxe4 Nd7 11.c3 c5 12.Re1 Qc7 13.Bc2 Nf6 14.Qe2 Be6 15.dxc5 Qxc5 16.Be3 Qh5 17.h3 a6 18.c4 Rfc8 19.b3 Bd7 20.Bd4 e6 21.a5 Bc6 22.Ne5 Qxe2 23.Rxe2 Nd7 24.Nxc6 bxc6 25.Rd1 Bxd4 26.Rxd4 Ra7 27.Red2 Rcc7 28.b4 c5 29.bxc5 Nxc5 30.Bd1 Rab7 31.Ra2 Kf8 32.Kf1 Ke7 33.f4 Rd7 34.Rxd7+ Rxd7 35.Be2 h5 36.Kf2 Rb7 37.g4 h4 38.Ra3 f5 39.gxf5 gxf5 40.Ke3 Kd6 41.Bd1 Rb2 42.Ra1

42…e5 43.fxe5+ Kxe5 44.Be2 Rb3+ 45.Kf2 Rxh3 46.Rd1 Ne4+ 47.Kg2 Rg3+ 48.Kh2 Ra3 49.Rd5+ Kf4 50.Bf1 Ra2+ 51.Kg1 Ra1 0–1

Maksimovic,Bojan (2432) – Sadikovic,Jasmin (2120) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bg5 Nbd7 7.Qe2 e6 8.0–0–0 Qa5 9.Bd2 Qc7 10.g4 h6 11.h4 Ne5 12.Rg1 b5 13.g5 hxg5 14.hxg5 Nh5 15.f4 Nc4

16.Ndxb5 axb5 17.Nxb5 Qb6 18.Qxc4 Kd7 19.Kb1 Ba6 20.Be3 Qb7 21.Nxd6 Bxd6 22.Qc5 Rhd8 23.Rxd6+ Ke8 24.Bxa6 Rxa6 25.Rxd8+ Kxd8 26.Qf8+ 1–0

Burovic,Ismet (2315) – Jelcic,Marko (2182) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c5 2.d3 Nf6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.f4 d6 6.Nf3 Nc6 7.0–0 0–0 8.h3 Rb8 9.g4 e6 10.Nc3 b5 11.Rf2 b4 12.Ne2 a5 13.Be3 Qb6 14.Ng3 Nd7 15.Rb1 Nd4 16.h4 a4 17.h5 a3 18.Bxd4 cxd4 19.b3 Ba6 20.g5 f5 21.Nh4 fxe4 22.hxg6 e3 23.gxh7+ Kxh7 24.Rf1 Bb7 25.Qh5+ Kg8 26.Bh3 Nc5 27.f5 e2 28.Rf2 exf5 29.g6 Rf6 30.Qh7+ Kf8

31.Nh5 Ne6 32.Nxf6 Ke7 33.Nxf5+ 1–0

Hadzovic,Amir (2248) – Pandurevic,Miro (2217) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 e6 2.d3 d5 3.Nd2 Nf6 4.Ngf3 c5 5.g3 Nc6 6.Bg2 Be7 7.0–0 Qc7 8.Re1 dxe4 9.dxe4 0–0 10.e5 Nd7 11.Qe2 b6 12.Ne4 Ndxe5 13.Nxe5 Nxe5

14.Nxc5 Nc6 15.Qe4 Na5 16.Qxa8 Bb7 17.Nxb7 Rxa8 18.Nxa5 Rc8 19.Nc6 Bf6 20.Bf4 Qd7 21.Rad1 Qe8 22.Nxa7 Rxc2 23.Rc1 Rc5 1–0

Round 7 on 2021/09/22 at 15:00

R
Bo.4  ŠK „BJELAŠNICA“ PazarićRtg10  ŠK „JEDINSTVO 1954“ BrčkoRtg4 : 2
1.1GMSaric, Ibro2568IMRatkovic, Milovan2431½ – ½
1.2GMSaric, Ante2538GMStojanovic, Dalibor2483½ – ½
1.3IMRamoutar, Alan-Safar2362GMSavic, Miodrag R24331 – 0
1.4IMJakovljevic, Vlado2337FMBilic, Vladimir2332½ – ½
1.5FMPasalic, Harun2282Spasenovic, Zoran21631 – 0
1.6FMKonjicanin, Muris2212Pistalovic, Slobodan2108½ – ½
Bo.5  TŠK „SLOBODA“ TuzlaRtg3  ŠK „BIHAĆ“ BihaćRtg4 : 2
2.1GMAczel, Gergely2552GMSedlak, Nikola2503½ – ½
2.2GMDjukic, Nikola2502IMRunic, Zoran23501 – 0
2.3FMBuljubasic, Sabahudin2311FMPastar, Slaven2321½ – ½
2.4FMKarahmetovic, Adnan2285IMTrkulja, Goran2285½ – ½
2.5Zenelaj, Samuel2215FMBatinic, Predrag2294½ – ½
2.6AIMCulum, Sanjin2205Stankovic, Dragan22051 – 0
Bo.6  ŠK „NAPREDAK“ SarajevoRtg2  ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki BrijegRtg4½:1½
3.1GMStevic, Hrvoje2577GMPalac, Mladen2529½ – ½
3.2FMBurovic, Rijad2448IMRogulj, Branko2369½ – ½
3.3GMKosic, Dragan2436IMMarjanovic, Dejan23891 – 0
3.4GMDizdarevic, Emir2417IMBogut, Zeljko2359½ – ½
3.5FMBurovic, Ismet2315Jelcic, Marko21821 – 0
3.6FMGalic, Zeljko2278Sesar, Ivan21511 – 0
Bo.7  ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ BusovačaRtg1  ŠK „SARAJEVO“ SarajevoRtg2 : 4
4.1GMZelcic, Robert2527GMBudisavljevic, Luka2509½ – ½
4.2IMBenkovic, Petar2388GMKadric, Denis25550 – 1
4.3IMSinanovic, Muhamed2310GMFercec, Nenad2426½ – ½
4.4FMVlatkovic, Milos2339GMVukic, Milan2399½ – ½
4.5IMArapovic, Vitomir2283Mrndjic, Muamer2281½ – ½
4.6FMPandurevic, Miro2217FMHadzovic, Amir22480 – 1
Bo.8  ŠK „BOSNA“ SarajevoRtg9  ŠK „GORAŽDE“ GoraždeRtg5½: ½
5.1GMSanal, Vahap2561GMRatkovic, Miloje24991 – 0
5.2GMPredojevic, Borki2586GMBlagojevic, Dragisa2461½ – ½
5.3GMKozul, Zdenko2597FMMuratovic, Efim23491 – 0
5.4GMNikolic, Predrag2558FMStavnjak, Lazar21821 – 0
5.5IMMaksimovic, Bojan2432Sadikovic, Jasmin21201 – 0
5.6IMSavanovic, Aleksandar2399Pestek, Elvis20061 – 0

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1ŠK „BOSNA“ Sarajevo77001430,5
2ŠK „BJELAŠNICA“ Pazarić75021023,0
3ŠK „NAPREDAK“ Sarajevo7331924,5
4TŠK „SLOBODA“ Tuzla7412922,5
5ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki Brijeg7313719,0
6ŠK „SARAJEVO“ Sarajevo7223620,5
7ŠK „BIHAĆ“ Bihać7223619,0
8ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ Busovača7115318,0
9ŠK „JEDINSTVO 1954“ Brčko7115317,5
10ŠK „GORAŽDE“ Goražde7115315,5

Chess-Results Server Chess-results.com – 19th Premier League of Bosnia and Herzegovina

Partije petog kola Evropskog klupskog kupa u Strugi


Harikrishna,Pentala (2725) – Svidler,Peter (2701)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Be7 6.d3 b5 7.Bb3 d6 8.c3 0–0 9.h3 Na5 10.Bc2 c5 11.d4 Nd7 12.Nbd2 Rb8 13.d5 Nb6 14.Re1 f5 15.exf5 Bxf5 16.Bxf5 Rxf5 17.Ne4 Qd7 18.b3 Rbf8 19.Nh2 c4 20.Be3 Bd8 21.Re2 Nb7 22.Nf1 Qc8 23.Rb2 R5f7 24.Nfg3 h6 25.Rd2 Nd7 26.Qg4 Kh7 27.Qe6 Bh4 28.Nf1 cxb3 29.axb3 Nf6 30.Nxf6+ Bxf6 31.Rxa6 Qxc3 32.Qf5+ Kg8 33.Qc2 Qb4 34.Ng3 Na5 35.Qe4 Qc3 36.Qd3 Qb4 37.Ne4 Be7 38.Rd1 Nb7

39.Rb6 Bd8 40.Rxb5 Qa3 41.Qc3 Qa2 42.Ra1 Qe2 43.Qc4 1–0

Navara,David (2676) – Fedoseev,Vladimir (2708)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Bf5 4.Nf3 e6 5.Be2 c5 6.Be3 cxd4 7.Nxd4 Ne7 8.Nd2 Nbc6 9.N2f3 a6 10.0–0 Be4 11.Rc1 Rc8 12.c4 dxc4 13.Bxc4 Nxd4 14.Nxd4 Bd5 15.b3 b5 16.Be2 Bb7

17.Nxb5 axb5 18.Bxb5+ Bc6 19.Rxc6 Nxc6 20.Qc2 Qd5 21.a4 f5 22.Rd1 Qe4 23.Bd3 Qb4 24.Ba6 Rc7 25.Bb5 Be7 26.Bb6 Rc8 27.Bxc6+ Kf7 28.a5 g5 29.Kf1 Qf4 30.g3 Qxe5 31.Qc4 Bc5 32.Re1 Qd6

33.Rxe6 Qd4 34.Re7+ 1–0

Alekseenko,Kirill (2693) – Ragger,Markus (2665)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.h4 Bg7 4.Nc3 c5 5.d5 e6 6.h5 Nxh5 7.g4 Nf6 8.d6 0–0 9.e4 Nc6 10.Qf3 h5 11.gxh5 Nxh5 12.Be2 Nd4 13.Qh3 Qf6

14.f4 Nc2+ 15.Kf1 Nxa1 16.Bxh5 gxh5 17.f5 Re8 18.Qxh5 exf5 19.Nd5 Qd4

20.Ne2 1–0

Mamedyarov,Shakhriyar (2762) – Carlsen,Magnus (2855)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.d4 g6 2.c4 Bg7 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 d6 5.g3 0–0 6.Bg2 Nc6 7.0–0 e5 8.h3 Re8 9.d5 Nb8 10.e4 a5 11.Be3 Na6 12.a3 Nc5 13.Nd2 a4 14.Bxc5 dxc5 15.Nxa4 Qe7 16.b3 Bd7 17.Nb2 Ra6 18.Nd3 Rea8 19.Qc1 Ne8 20.Qb2 b6 21.b4 Nd6 22.bxc5 bxc5 23.Nxc5

23…Nxc4 24.Qb4 Nxd2 25.Nxa6 Qxb4 26.axb4 Nxf1 27.Bxf1 Bf8 28.Rc1 Bd6 29.b5 Ra7 30.h4 Kg7 31.Bd3 f5 32.f3 fxe4 33.fxe4 g5 34.hxg5 Kg6 35.Kf2 Kxg5 36.Be2 Be8 37.Ke3 Rb7 38.Nc5 Ra7 39.Na6 Rb7 40.Rc3 Ra7 41.Kf2 Rb7 42.Nc5 Ra7 43.Ne6+ Kf6 44.g4 Bg6 45.Rc6 Ke7 46.Ra6 Rb7 47.Ke3 Be8 48.Ra8 h6 49.Kf3 Bxb5 50.Bxb5 Rxb5 51.Rh8 Rb3+ 52.Kf2 Rb4 53.Rxh6 Rxe4 54.g5 Rg4 55.Kf3 Rg1 56.Rh7+ Ke8 57.Ke4 Re1+ 58.Kf5 Rf1+ 59.Kg6 e4 60.Nxc7+ Bxc7 61.Rxc7 e3 62.Rc4 Kd7 63.Re4 Re1 64.Re6 e2 65.Kg7

65…Rg1 66.Rxe2 Rxg5+ 67.Kf6 Rxd5 68.Re5 Rxe5 69.Kxe5 ½–½

Tari,Aryan (2642) – Dubov,Daniil (2714)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Bc5 6.c3 b5 7.Bc2 d5 8.d4 dxe4 9.Nxe5 Nxe5 10.dxc5 Bb7 11.Bg5 h6 12.Bxf6 Qxf6 13.Re1 Rd8 14.Qe2 0–0 15.Nd2 Nd3 16.Bxd3 exd3 17.Qe3

17…Rfe8 18.Qxe8+ Rxe8 19.Rxe8+ Kh7 20.Re3 Qg5 21.Nf3 Bxf3 22.Rxf3 Qd2 23.Rxf7 c6 24.Rd7 a5 25.h4 a4 26.h5 Qc2 27.Rd6 d2 28.Rf1 Qxb2 29.Rxc6 Qxa2 30.Rd6 Qc2 31.c6 Qxc3 32.Rd1 a3 33.R6xd2 Qxc6 34.Rd6 Qc2 35.R6d2 Qa4 36.Ra1 b4 37.Rda2 Kg8 38.g3 Kf7 39.Kh2 Kf6 40.f4 Qd7 41.Re2 Qd6 42.Kh3 b3 43.Re3 a2 44.f5

45…b2 0–1

Stankovic,Milos (2409) – Gjorgjieski,Dejan (2125)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 d6 4.f4 c6 5.Nf3 Nf6 6.Bd3 Na6 7.0–0 0–0 8.e5 Ne8 9.a3 c5 10.Be3 cxd4 11.Bxd4 d5 12.Ng5 h6 13.Nf3 Bf5 14.Bxf5 gxf5 15.Qd3 e6 16.Nb5 b6 17.b4 Nac7 18.Nc3 Qd7 19.a4 Qc6 20.Nd1 f6 21.Ne3 fxe5 22.fxe5 Rf7 23.Nh4 Bf8 24.c3 Be7 25.Ng6 Bg5 26.g4 Ng7 27.gxf5 Bxe3+ 28.Qxe3 Nxf5

29.Rxf5 exf5 30.Qxh6 Qxg6+ 31.Qxg6+ Rg7 32.Qxg7+ Kxg7 33.a5 b5 34.e6+ Kg6 35.Re1 a6 36.Bb6 Ne8 37.Re5 Rc8 38.Bd4 Nf6 39.e7 Ne8 40.Rxd5 Kf7 41.Bc5 f4 42.Rf5+ Ke6 43.Rxf4 Rc6 44.h4 Kd7 45.Rd4+ Ke6 46.h5 Kf7 47.Rf4+ Rf6 48.Rxf6+ Kxf6 49.h6 Kg6 50.Be3 Kf7 51.Bg5 1–0

Partije trećeg kola Evropskog klupskog kupa u Strugi


Perunovic,Milos (2566) – Breder,Dennis (2463)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 d6 6.Bg5 e6 7.Bb5 Bd7 8.Qd3 h6 9.Bh4 g5 10.Bxc6 bxc6 11.Bg3 Nh5 12.0–0–0 Rg8 13.Nb3 e5 14.Nd2 Qc7 15.Nc4 Rg6 16.Rd2 Rd8 17.Rhd1 Be7 18.Ne3 g4 19.Qc4 Qb6 20.Kb1 Be6 21.Qa4 Rb8 22.b3 Qc5 23.Ncd5 Bd8 24.Nc4 Kf8

25.Nxe5 dxe5 26.Bxe5 cxd5 27.Bxb8 Nf6 28.Bxa7 Qa5 29.exd5 Qxa4 30.bxa4 Bf5 31.Rd4 Ne4 32.Re1 Bb6 33.Bxb6 Rxb6+ 34.Kc1 Nd6 35.Re3 Rb8 36.Rc3 Bd7 37.a3 Ra8 38.Rb4 Ke7 39.Rc5 f5 40.f3 h5 41.a5 h4 42.h3 Ne8 43.Rb6 Nf6 44.hxg4 fxg4 45.fxg4 Ne4 46.Rc7 Rxa5 47.Re6+ Kd8

48.Rxd7+ Kxd7 49.Rxe4 Rxd5 50.c3 Kc6 51.Rc4+ Kb5 52.Rd4 Re5 53.Kd2 Kc5 54.a4 Re6 55.g5 Rg6 56.Rg4 Kd5 57.Rxh4 Rxg5 58.Rd4+ 1–0

Brunner,Nicolas (2425) – Miljkovic,Miroslav D (2470)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Nc3 Nf6 6.Bg5 Be6 7.e3 Nbd7 8.Bd3 Bd6 9.Bf4 Qe7 10.0–0 0–0 11.h3 c6 12.Ne5 Rfd8 13.Bh2 Nf8 14.f4 Bc8 15.Qf3 Ne8 16.Qf2 f6 17.Nf3 Bb4 18.f5 Nd6 19.Nd2 b5 20.a3 Ba5 21.b4 Bb6 22.Nb3

22…Nxf5 23.Bxf5 Bxf5 24.Qxf5 Qxe3+ 25.Kh1 Qxc3 26.Rf3 Qb2 27.Rc1 Rac8 28.Rfc3 Qe2 29.Bg1 Qe8 30.Re3 Qd7 31.Qc2 Re8 32.Rc3 Re6 33.Bh2 Ng6 34.Bg3 Ne7 35.Bh2 Re4 36.Bg1 Qe6 37.Qf2 Nf5 38.Qc2 Nxd4 0–1

Heinz,Timothee (2394) – Stankovic,Milos (2409)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 e6 4.Nc3 Be7 5.Bg5 0–0 6.e3 b6 7.cxd5 Nxd5 8.Bxe7 Qxe7 9.Nxd5 exd5 10.Rc1 Be6 11.Bd3 Rc8 12.0–0 c5 13.e4 Nd7 14.dxc5 Rxc5 15.Rxc5 Qxc5 16.Ng5 h6 17.Nxe6 fxe6 18.exd5 exd5 19.Qg4 Nf6 20.Qe6+ Kh8 21.Re1 Qd4 22.Qf5 Qxb2 23.h3 Qa3 24.Re6 Rf8 25.Kh2 Qc5 26.Qg6 Kg8 27.Qg3 Ne4 28.Bxe4 dxe4 29.Rxe4 Qxf2 30.Re7 Qxg3+ 31.Kxg3 Rf7 32.Re8+ Rf8 33.Re7 Rf7 34.Re8+ Kh7 35.Ra8 Kg6 36.Kg4 Rc7 37.Kf4

37…Rc4+ 0–1

Sarrau,Jelle (2374) – Carlsen,Magnus (2855)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.c4 e5 2.g3 Nf6 3.Bg2 h6 4.Nc3 Bb4 5.Nf3 Bxc3 6.dxc3 d6 7.Nd2 Nbd7 8.Nf1 a5 9.b3 a4 10.Ba3 e4 11.Ne3 b6 12.0–0 0–0 13.Qc2 Re8 14.Rfd1 Bb7 15.b4 Qe7 16.Rd4 Ne5 17.c5 dxc5 18.bxc5 Bc6 19.Nf5 Qf8 20.Qc1 b5 21.Qf4 g5 22.Qc1 Nc4 23.Bb4 Nd5 24.Qc2 Nf6 25.Rf1 Re5 26.Ne3 Nxe3 27.fxe3 Nd5 28.Qd2 Nxb4 29.cxb4 f5 30.g4 Rae8 31.Qc3

31…h5 32.gxf5 Qf6 33.a3 Rf8 34.Rdd1 Kg7 35.Qe1 Bd5 36.Qg3 c6 37.h4 g4 38.Rf4 Rfe8 39.Qf2 Kf7 40.Qg3 R8e7 41.Rff1 Ke8 42.Kh2 Kd7 43.Kg1 Kc8 44.Kh2 Kb7 45.Kg1 Rf7 46.Kh2 Qe7 47.f6 Rxf6 48.Rxf6 Qxf6 49.Rf1 Rf5 50.Rxf5 Qxf5 51.Qd6 Qf7 52.Kg1 Qg7 53.Qd8 Qc7 54.Qf6 Qg3 55.Qe7+ Ka6 56.Qf8 Kb7 57.Qe7+ Qc7 58.Qf8 Qe5 59.Qd8 Qe6 60.Qg5 Qe8 61.Qg7+ Kc8 62.Qh6 Qe5 63.Qf8+ Kd7 64.Qh6 Bf7 65.Qf8 Qa1+ 66.Bf1 Qf6 67.Bg2 Qe6 68.Qg7 Ke7 69.Qd4 Bg6 70.Qg7+ Ke8 71.Qh8+ Kf7 72.Qb8 Qf6 73.Qc7+ Kf8 74.Qg3 Kg7 75.Kh2 Qe7 76.Kg1 Kh7 77.Kh2 Qd8 78.Kg1 Kg8 79.Kh2 Kf7 80.Kg1 Ke6 81.Kh2 Qd5 82.Kg1 Qe5 83.Qe1 Bf5 84.Qd2 Qg3 85.Qd8 Qxe3+ 86.Kh1 Qc1+ 87.Kh2 Qf4+ 88.Kh1

88…g3 89.Qg8+ Kd7 90.Qf7+ Kd8 91.e3 Qxh4+ 0–1

Dubov,Daniil (2714) – Abasov,Nijat (2652)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.c4 Nf6 2.Nc3 e5 3.Nf3 Nc6 4.e4 Bb4 5.d3 d6 6.Be2 Bc5 7.0–0 Bg4 8.Rb1 a6 9.b4 Ba7 10.Kh1 h6 11.h3 Bxf3 12.Bxf3 Nd4 13.g3 Nxf3 14.Qxf3 c6 15.a4 Qd7 16.Kg2 Qe6 17.Nd1 0–0 18.Ne3 Bxe3 19.Bxe3 b5 20.Rfc1 bxa4 21.Ra1 a5 22.b5 cxb5 23.cxb5 Rfb8 24.Rcb1 d5 25.Qd1 dxe4 26.dxe4 Nxe4 27.Qd3 Nd6 28.b6 Nc4 29.Qe4

29…f5 30.Qf3 e4 31.Qe2 Nxb6 32.Bxb6 Rxb6 33.Rxb6 Qxb6 34.Qc4+ Kh8 35.Qxa4 e3 36.fxe3 Qxe3 37.h4 Rd8 38.Qxa5 Rd2+ 39.Kh3 Qe2 0–1

Inarkiev,Ernesto (2663) – Alonso Rosell,Alvar (2566)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.g3 dxc4 5.Bg2 a6 6.Ne5 Bb4+ 7.Nc3 Nd5 8.Bd2 Nb6 9.Ne4 Be7 10.Ba5 N8d7 11.Qc2 Nxe5 12.dxe5 Qd7 13.Bxb6 Bb4+ 14.Kf1 cxb6 15.Qxc4 Qb5 16.Qc7 0–0 17.Rd1 Bc5 18.b3 Ba3 19.f4 a5 20.Bf3 a4 21.Kg2 axb3 22.axb3 Kh8

23.Rd8 Bd7 24.Qxd7 1–0

Esipenko,Andrey (2720) – Dudin,Gleb (2434)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.d4 exd4 4.Nxd4 Bc5 5.Nb3 Bb6 6.Nc3 Nge7 7.a4 a6 8.Nd5 Nxd5 9.exd5 Qf6 10.Qe2+ Ne7 11.h4 h6 12.Bd2 0–0 13.a5 Ba7 14.Bc3 Qd6 15.0–0–0 Nxd5

16.Rxd5 Qxd5 17.Qg4 g6 18.Qf4 Kh7 19.Bd3 f5 20.Bd2 1–0

Navara,David (2676) – Vaisser,Anatoly (2494)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Nc3 Bxa6 7.e4 Bxf1 8.Kxf1 d6 9.Nf3 Nbd7 10.g3 Bg7 11.Kg2 0–0 12.Re1 Nb6 13.a4 Nfd7 14.Bf4 Nc4 15.Qe2 Ndb6 16.e5 Na5 17.Rad1 Qd7 18.h4 Nxa4 19.Nxa4 Qxa4 20.exd6 exd6 21.Bxd6 Rfe8 22.Ra1 Rxe2 23.Rxa4 Rxe1 24.Nxe1 Bxb2 25.Bc7 Bc3 26.Nc2 Kf8 27.d6 Ke8 28.Ne3 Bd2 29.Nd5 c4

30.Nb6 1–0


Ranaldi,Lucas (2325) – Winkels,Marcel (1992)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.g3 0–0 5.Bg2 d6 6.d4 Nc6 7.0–0 Bf5 8.Ne1 e5 9.d5 Ne7 10.e4 Bd7 11.Nd3 Ne8 12.f4 a6 13.fxe5 dxe5 14.Be3 Kh8 15.Qd2 Ng8 16.Rf2 Nd6 17.b3 f5 18.Re1 fxe4 19.Rxf8 Qxf8 20.Nc5 Qe7 21.N3xe4 Nxe4 22.Bxe4 Nf6 23.Bg2 Bc8 24.h3 Rb8 25.Kh2 b6 26.Nd3 Bf5 27.Nxe5 Qxe5

28.Bf4 Qc3 29.Qxc3 Ng4+ 30.hxg4 Bxc3 31.Re3 Bd2 32.Be5+ Kg8 33.Re2 1–0

Partije drugog kola Evropskog klupskog kupa


Shankland,Sam (2720) – Ivanisevic,Ivan (2582)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 e6 5.Bg5 h6 6.Bh4 Nbd7 7.e3 g5 8.Bg3 Nh5 9.Qc2 Nxg3 10.hxg3 Bg7 11.0–0–0 Qe7 12.Kb1 0–0 13.Be2 b5 14.cxb5 Bb7 15.bxc6 Bxc6 16.Bb5 Bxb5 17.Nxb5 Rfc8 18.Nc3 a5 19.Rc1 a4 20.Qd3 Nb6 21.Rc2 Nc4 22.Rhc1 Qb7 23.Ka1 Rcb8 24.Rb1 Na5 25.a3 Nb3+ 26.Ka2 Ra5 27.Nd2 e5 28.dxe5 Bxe5 29.Nf3 Nc5 30.Qe2 Bg7 31.Nd4 Nb3 32.Rd1 Nxd4 33.exd4 Ra6 34.Kb1 Bf8 35.Kc1 Rc6 36.Rd3 Rc4 37.Kd1 Bg7 38.Qd2 Qb3 39.Qe3 Rbc8 40.Rdd2 Bf8 41.Nxa4

41…Qxa4 42.b3 Qxa3 43.bxc4 Qa1+ 44.Ke2 Bb4 45.cxd5 Qa6+ 46.Qd3 Re8+ 47.Kf3 Qf6+ 48.Kg4 Bxd2 49.Rxd2 Re1 50.f4 gxf4 51.gxf4 h5+ 52.Kf3 Qh4 53.d6 Rg1 54.d7 Qg4+ 55.Ke3 Qxd7 56.Kf2 Rh1 57.Qg3+ Kh7 58.Qg5 Qc8 59.Qf6 Qc4 60.Re2 h4 61.Qf5+ Kg7 62.Qe5+ Kh7 63.d5 Qd3 64.Qe4+ Qxe4 65.Rxe4 Rd1 66.Re5 f6 67.Re7+ Kg6 68.Rd7 Kf5 69.Ke3 Re1+ 70.Kf2 Rd1 71.Ke2 Rd4 72.Ke3 Re4+ 73.Kd3 Rxf4 74.Re7 Rf1 75.Re2 Rd1+ 76.Kc4 Kf4 77.Kc5 f5 78.d6 Kg3 79.Kc6 f4 80.d7

80…f3 81.gxf3 Kxf3 82.Re6 Rxd7 83.Kxd7 h3 84.Rh6 Kg2 85.Rxh3 Kxh3 ½–½

Indjic,Aleksandar (2629) – Mamedyarov,Shakhriyar (2762)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Nc3 Nf6 6.Bg5 Be6 7.e3 Nbd7 8.h3 c6 9.Bd3 Bd6 10.Bf4 Qc7 11.Qd2 h6 12.b4 g5 13.Bxd6 Qxd6 14.a4 Rg8 15.Qb2 Ke7 16.a5 Rae8 17.Nd2 Kf8 18.Ne2 h5 19.g3 Qe7 20.Nc3 Kg7 21.Na4 Nf8 22.Nf3 Ne4 23.Nc5 Bf5 24.0–0–0 f6 25.Nd2

25…Nxf2 26.Bxf5 Nxh1 27.Rxh1 Qxe3 28.g4 hxg4 29.hxg4 Rh8 30.Rxh8 Kxh8 31.Kc2 Qf4 32.Qc3 Re3 33.Nd3 Qh2 34.Qc5 Kg8 35.Nc1 Qc7 36.Qb6 Qe7 37.Ncb3 Ne6 38.Bxe6+ Rxe6 39.Nc5 Qh7+ 40.Kb2 Re2 41.Qd8+ Kf7 42.Qc7+ Re7 43.Qb8 Qh4 44.Nxb7 Qxg4 45.Kc2 Qf5+ 46.Kd1 Qg4+ 47.Kc2 Kg7 48.Nc5 Qf5+ 49.Kd1 Qg4+ 50.Kc2 Qf5+ 51.Kd1 Qf2 52.Qd6 Re1+ 53.Kc2 Qf5+ 54.Kb2 Re2 55.Kc3 Re3+ 56.Kb2 Qf2 57.Kc2 Re2 58.Ncb3 Qf5+ 59.Kd1 Re8 60.Nc5 g4 61.Qxc6 Re3 62.Qc7+ Kg6 63.Qd8 g3 64.Nd7 g2 65.Qg8+ Kh6 66.Nf8 Qf1+ 67.Kc2 Qd3+ 68.Kd1

68…Re1+ 69.Kxe1 Qe3+ 0–1

Miladinovic,Igor (2536) – Dubov,Daniil (2714)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 Nf6 2.Bg5 Ne4 3.Bf4 d5 4.e3 Bf5 5.Nd2 e6 6.Nxe4 Bxe4 7.c3 Nd7 8.Nf3 Be7 9.Bd3 h5 10.h3 Bxd3 11.Qxd3 c5 12.Ne5 0–0 13.Qe2 h4 14.g3 Nxe5 15.Bxe5 f6 16.Bf4 hxg3 17.Bxg3 Qa5 18.Rg1 Rf7 19.dxc5 Bxc5 20.a3 Qa4 21.Rd1 Re8 22.Qh5 Qc2 23.Rd2 Qe4 24.Bf4 e5 25.Bh6 Bf8 26.Rg6

25…d4 27.f3 Qb1+ 28.Kf2 dxc3 29.bxc3 Qc1 30.e4 Qxc3 31.Kg3 Rc8 32.Kh2 Qb3 33.Rdg2 Rc2 34.Bd2

34…Rxd2 35.Rxd2 Qe3 36.Rd8 Qxa3 37.Rg2 a5 38.Qf5 a4 39.Qe6 Qe7 40.Qd5 a3 41.Rc2 g6 42.Rcc8 Kg7 43.Rb8 Qc5 44.Qxc5 Bxc5 45.Rg8+ Kh6 46.Kg3 Rd7 47.h4 Kh7 48.Rgc8 Ba7 49.Rh8+ Kg7 50.Rbg8+ Kf7 51.Ra8 Bc5 52.Rhc8 Be7 53.Rcb8 Ke6 54.Rg8 Rd1 55.Kh3 b5 56.Rgb8 b4 57.Rb6+ Bd6 58.Rb7 f5 59.Ra6 fxe4 60.fxe4 Rd3+ 61.Kg4 b3 62.Kg5 b2 63.Kxg6 Rg3+ 64.Kh7 Rg1 65.h5 b1Q 66.Rxb1 Rxb1 67.h6 Kf7 68.Ra7+ Be7 69.Ra5 Rc1 70.Kh8 Kg6 71.Ra4 0–1

Kryvoruchko,Yuriy (2689) – Perunovic,Milos (2566)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.c4 Nc6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Nf6 6.Nc3 Bb4 7.Nxc6 bxc6 8.Bd3 e5 9.0–0 0–0 10.Bd2 d6 11.Na4 Bxd2 12.Qxd2 d5 13.cxd5 cxd5 14.exd5 Qxd5 15.Rfd1 Bb7 16.Bf1 Qxd2 17.Rxd2 Bc6 18.Nc5 Rab8 19.Re1 Rfe8 20.b3 h5 21.f3 Nd5 22.Nd7 Rbd8 23.Nxe5 Bb7 24.Bc4 Kf8 25.Kf2 g5 26.h4 gxh4 27.Rd4 Nc3 28.Rd7 Bd5 29.Bxd5 Nxd5 30.Rd1 Nc3 31.R1d3 Rxd7 32.Nxd7+ Ke7 33.Rxc3 Kxd7 34.Rc5 Re6 35.Ra5 a6 36.Rxh5 Rc6 37.Kg1 Rc2 38.Ra5 Rc6 39.Kh2 Kc7

40.Ra4 1–0

Miljkovic,Miroslav D (2470) – Inarkiev,Ernesto (2663)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.cxd5 exd5 5.Bf4 Ne7 6.e3 c6 7.Bd3 Bf5 8.Nge2 0–0 9.0–0 Re8 10.a3 Bd6 11.Rc1 a5 12.Na4 Bxd3 13.Qxd3 Nc8 14.Nc5 Qe7 15.Qc2 Na6 16.Nxa6 Rxa6 17.Rfe1 Ra8 18.a4 Bb4 19.Red1 h5 20.h3 h4 21.Qf5 Qe6 22.Qxe6 Rxe6 23.Bg5 Be7 24.Bxe7 Rxe7 25.Rb1 Nd6 26.b4 axb4 27.Rxb4 Nc4 28.Nf4 b6 29.Nd3 Ra6 30.Nb2 Nd6 31.Rc1 Rc7 32.Nd3 g5 33.Rb3 Nc4 34.Nb2 Na5 35.Rbc3 f6 36.R1c2 Kf7 37.Nd3 Ra8 38.Nb4 Nc4 39.e4 Ke6 40.exd5+ cxd5 41.Re2+ Kd6 42.Rf3 Rf7 43.Rf5 Rxa4 44.Nxd5 Ra5 45.Rxf6+ Rxf6 46.Nxf6 b5 47.Rc2 Ke6 48.Ne4 Kd5 49.Nc5 Ra3 50.f4 gxf4 51.Rc1 Ne3 52.Rb1 Ra2 53.Rxb5 Rxg2+ 54.Kh1 f3 55.Ne6+ Kc6 56.Rb1

56…Nf5 57.Rc1+ Kd6 0–1

Predke,Alexandr (2662) – Stankovic,Milos (2409)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 Be7 5.Bg2 0–0 6.0–0 c6 7.Nc3 a5 8.Ne5 Nfd7 9.Be3 Nxe5 10.dxe5 Nd7 11.cxd5 cxd5 12.Bd4 Nc5 13.e4 Nxe4 14.Nxe4 dxe4 15.Bxe4 Bd7 16.Bxb7 Rb8 17.Be4 Bb5 18.Re1 Bb4 19.Re3 Qd7 20.a3 Be7 21.Bc3 Qa7 22.Qf3 Rfd8 23.Ree1 a4 24.Rad1 Bc5 25.Kg2 Qb6 26.h4 h6 27.g4 Be7 28.h5 Bh4 29.Qe3 Qc7 30.Bb4 Bc6 31.Rd6 Bxe4+ 32.Qxe4 Be7 33.Rc6 Qb7 34.Bc3 Qb3 35.Rc7 Bg5 36.Qf3 Rf8 37.Rd1 f5

38.Rdd7 Kh8 39.Rxg7 1–0

Demchenko,Anton (2610) – Fedoseev,Vladimir (2708)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nd2 dxe4 4.Nxe4 Bf5 5.Ng3 Bg6 6.Nf3 Nd7 7.h4 h6 8.Bd3 Bxd3 9.Qxd3 Qc7 10.Bd2 e6 11.0–0–0 Ngf6 12.Kb1 Be7 13.Ne4 Ng4 14.Ne5 Ngxe5 15.dxe5 Nc5 16.Nxc5 Bxc5 17.Be3 Be7 18.h5 Rd8 19.Qe4 0–0 20.f4 Rxd1+ 21.Rxd1 Rd8 22.Rxd8+ Qxd8 23.Qd4 Qxd4 24.Bxd4 a6 25.g4 f5 26.exf6 gxf6 27.f5 e5 28.Be3 Bf8 29.c4 Kf7 30.Kc2 Ke7 31.Kb3 Kd6 32.Kb4 Kc7+ 33.Ka5 c5 34.a3 Kc6 35.b4 e4 36.Ka4 b6 37.Kb3 cxb4 38.axb4 a5 39.c5 a4+ 40.Kxa4 bxc5 41.b5+ Kb6 42.Bd2 c4 43.Ba5+ Kb7 44.Bb4

44…e3 45.Bc3 e2 46.Ka5 Bc5 47.Be1

47…Bf2 0–1

Alekseenko,Kirill (2693) – Antipov,Mikhail Al (2607)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nf3 Bg7 4.e3 0–0 5.Be2 d6 6.Nc3 Bf5 7.0–0 Ne4 8.Nxe4 Bxe4 9.Ng5 Bf5 10.e4 Bd7 11.d5 e6 12.dxe6 fxe6 13.c5 h6 14.Nh3 dxc5 15.Be3 b6 16.Qd2 Bc6 17.Qc2 Qf6 18.Rab1 Nd7 19.f4 e5 20.f5 Qh4 21.Rbd1 gxf5 22.exf5 Nf6

23.Bf4 Rae8 24.Bg3 Qe4 25.Bd3 Qd4+ 26.Nf2 Kh8 27.Rfe1 Nd5 28.Be4 Ne3

29.Rxe3 Qxe3 30.Bxc6 Rd8 31.Be4 Rd4 32.Qb1 h5 33.Re1 Qd2 34.h4 Bf6 35.Nh3 Rfd8 36.Ng5 Bxg5 37.hxg5 Kg8 38.Bxe5 1–0

Grischuk,Alexander (2775) – Westerberg,Jonathan (2526)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 Bb4+ 4.Nbd2 0–0 5.a3 Be7 6.e4 d6 7.Be2 c5 8.d5 Nbd7 9.Qc2 Re8 10.Nf1 exd5 11.cxd5 Bf8 12.Ng3 b5 13.0–0 Rb8 14.a4 bxa4 15.Rxa4 Qc7 16.Bd2 Nb6 17.Ra5 Bg4 18.Rfa1 Nc8 19.Bb5 Bd7 20.Bf1 Qd8 21.h3 g6 22.Bc3 Bg7 23.Bd3 h5 24.Qd2 Nh7 25.Bxg7 Kxg7 26.Qc3+ Qf6 27.e5 dxe5 28.Ne4 Qf4 29.Nxc5 Nf6 30.Nxd7 Nxd7 31.Bb5 Ncb6 32.Bxd7 Nxd7 33.Rxa7 Nf6 34.d6 e4

35.Rxf7+ Kxf7 36.Ra7+ Kg8 37.Qc7 Nd7 38.Qxd7 Qc1+ 39.Ne1 Qh6 40.Qf7+ Kh8 41.Qf6+ Kg8 42.g4 hxg4 43.hxg4 Rf8 44.Qe6+ Kh8 45.Qe5+ Kg8 46.g5 Qh8 47.Qd5+ 1–0

Zvjaginsev,Vadim (2603) – Lokander,Martin (2452)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.c4 c6 2.e4 d5 3.cxd5 cxd5 4.exd5 Nf6 5.Nc3 Nxd5 6.Nf3 Nc6 7.Bb5 g6 8.Qa4 Nb6 9.Bxc6+ bxc6 10.Qxc6+ Bd7 11.Qe4 Bg7 12.d4 Rc8 13.0–0 Bc6 14.Qe2 Bxf3 15.Qxf3 Qxd4 16.a4 0–0 17.Rd1 Qf6 18.Qxf6 Bxf6 19.a5 Nc4 20.Nd5 Rfd8 21.Nxf6+ exf6 22.Re1 Rd5 23.a6 Rb5 24.h3 Na5 25.Be3 Kg7 26.Bxa7 Ra8 27.Be3 Nc4 28.Bd4 Rd5 29.Red1 Rad8 30.a7 Nb6

31.Bxb6 Rxd1+ 32.Rxd1 Rxd1+ 33.Kh2 Ra1 34.b4 Ra6 35.Bc5 1–0

Shirov,Alexei (2652) – Hera,Imre Jr (2582)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 Be7 5.Bg2 0–0 6.0–0 c6 7.Qc2 b6 8.Ne5 Bb7 9.Nc3 Nbd7 10.e4 Nxe5 11.dxe5 Nxe4 12.Nxe4 dxe4 13.Bxe4 h6 14.Qe2 Qc7 15.Bc2 c5 16.Qd3 f5 17.exf6 Rxf6 18.Qh7+ Kf7 19.Bf4 Bd6 20.Bxd6 Qxd6 21.Rad1 Qc6 22.f3 Re8 23.Be4 Qc7 24.Bxb7 Qxb7 25.Rd3 Re7 26.Rfd1 Rf5 27.h4 Qb8 28.Kf2 Qe5 29.R1d2 Qe4 30.b3 h5 31.Re3 Qb1 32.Kg2 Qa1 33.Rde2 Qf6 34.Qh8 Qg6 35.Qc8 Rf6 36.Re5 Qd3 37.Qa8 Rf5 38.R5e3 Qd7 39.Qe4 Qc7 40.Rd3 Qb7 41.Qe3 Kg8 42.Rd6 Ref7 43.Rf2 e5 44.Rd5 Qe7 45.Qe4 g5 46.hxg5 Qxg5 47.f4 exf4 48.Rxf4 Rg7

49.Rdxf5 Qxg3+ 50.Kf1 Qg1+ 51.Ke2 1–0

Berkes,Ferenc (2671) – Markoja,Boris (2453)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 e6 4.Nc3 exd5 5.cxd5 d6 6.Nf3 g6 7.Nd2 Bg7 8.e4 0–0 9.Be2 Na6 10.0–0 Nc7 11.a4 Re8 12.f3 b6 13.Nc4 Ba6 14.Bg5 h6 15.Bh4 Qd7 16.Kh1 Bxc4 17.Bxc4 a6 18.Qd3 Nh5 19.Rfe1 g5 20.Bf2 Nf4 21.Qc2 b5 22.Bf1 b4 23.Nb1 b3 24.Qc1 Rab8 25.Nd2 f5 26.Ra3 fxe4 27.fxe4 Qf7 28.Bg1 Qg6 29.Re3 Re7 30.Rexb3 Rf8 31.Rb6 Be5 32.Bxc5 Ne8 33.Bg1 Nf6 34.Qc4 Qh5 35.Nf3 Ng6 36.Rab3 Bf4 37.e5 Ng4 38.Rb8 N4xe5 39.Rxf8+ Kxf8 40.Qc8+ Kg7 41.Nd4 Bxh2 42.Rh3 Qd1

43.Nf5+ 1–0

Haldorsen,Benjamin (2465) – Boskovic,Drasko (2457)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Nxc6 bxc6 7.e5 Nd5 8.Ne4 Bb7 9.Bd3 Qc7 10.f4 Qb6 11.a3 Be7 12.c4 f5 13.Nf2 Nc7 14.0–0 c5 15.Qe2 0–0 16.Be3 Qc6 17.Nh3 d5 18.Rac1 a5 19.Ng5 d4 20.Bd2 a4 21.Rb1 Rab8 22.Nf3 Na8 23.Rfc1 Ba6 24.Ba5 Nb6 25.Qd1 Rb7 26.Nd2 g5 27.Bc2 Nxc4 28.Bxa4 Qd5 29.Nxc4 Bxc4 30.b3 Ba6 31.Bd2 gxf4 32.Bxf4 Bd8 33.Qf3 Qxf3 34.gxf3 Rg7+ 35.Kf2 Bh4+ 36.Bg3 Bg5 37.f4 Be7 38.b4 h5 39.bxc5 h4 40.Rb6 hxg3+ 41.hxg3 Bc8 42.Bb3 Kf7 43.c6 Rfg8 44.Rh1 Bc5 45.Rb5

45…Rxg3 46.Rh7+ Kg6 47.Rc7 Rc3 48.Rb8 d3+ 49.Kf3 d2+ 50.Ke2 Ba6+ 51.Kxd2 Rd3+ 0–1

Partije prvog kola Evropskog klupskog kupa u Strugi


Oštra partija u kojoj se može pratiti zanimljiv napad crnog i kontranapad bijelog koji je završen matom!

Mamedyarov,Shakhriyar (2762) – Smith,Axel (2451)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nc3 Nf6 4.Nf3 dxc4 5.a4 Bf5 6.Ne5 Nbd7 7.Nxc4 Qc7 8.g3 e5 9.dxe5 Nxe5 10.Bf4 Nfd7 11.Bg2 g5 12.Ne3 gxf4 13.Nxf5 0–0–0 14.Qc2 fxg3 15.hxg3 Nf6 16.a5 a6 17.0–0 Kb8 18.Ra4 Bc5 19.e3 h5 20.Ne2 Ba7 21.Ned4 Nd5 22.Rc1 Bxd4 23.Nxd4 h4 24.gxh4 Rdg8 25.Kf1

25…Rxg2 26.Kxg2 Rg8+ 27.Kh1 Rg4 28.Qh7 Qd8

29.Nxc6+ bxc6 30.Rxg4 Nxg4 31.Kg1 Nc7 32.Qxf7 Qxh4 33.Qf4 Qh5 34.Rxc6 Ne5 35.Qf8+ Ne8 36.Qb4+ Ka7

37.Rxa6+ Kxa6 38.Qb6# 1–0

Ahlander je krenuo u napad, dok se Shankland branio od konkretnih prijetnji i mirno gurao centralnog pješaka do drugog reda. Na kraju je Ahland ostao bez figura za napad i predao.

Ahlander,Bjorn (2383) – Shankland,Sam (2720)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.Nf3 Be7 5.Bg2 0–0 6.0–0 a5 7.Nc3 c6 8.Bf4 Nbd7 9.Nd2 Nh5 10.Be3 b6 11.f4 Ba6 12.Kh1 Rc8 13.cxd5 exd5 14.g4 Nhf6 15.g5 Ne8 16.Rf3 Nc7 17.Bf2 c5 18.e3 cxd4 19.exd4 Bd6 20.Nf1 Re8 21.Ne3 Nf8 22.Bg3 Nfe6 23.Ng4 Nb5 24.Nxb5 Bxb5 25.Ne5 Bxe5 26.dxe5 d4 27.Rf2 g6 28.f5 gxf5 29.Rxf5 d3 30.Qh5 Qd7 31.Rf2 d2 32.Be4 Rc1+ 33.Kg2 Nf8

34.e6 Rxe6 35.g6 hxg6 0–1


Bijeli je napad po h-liniji završio efektnim taktičkim udarom

Kryvoruchko,Yuriy (2689) – Dragicevic,Drazen (2344)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Bd7 6.f3 e5 7.Nb3 Bc6 8.Be3 Be7 9.Qd2 0–0 10.0–0–0 a6 11.g4 b5 12.g5 Ne8 13.Kb1 Nd7 14.h4 b4 15.Ne2 a5 16.Ng3 Nc7 17.Bc4 Bb5 18.Qe2 Bxc4 19.Qxc4 g6 20.h5 Ne6 21.hxg6 hxg6 22.Qe2 Kg7

23.Rh7+ 1–0

Bijeli je hrabro žrtvovao pješaka za ‘maglovit’ napad. Ipak, Inarkiev je pokazao da je žrtva nekorektna i posle izmjene figura prešao u dobijenu završnicu.

Jogstad,Martin (2341) – Inarkiev,Ernesto (2663)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 e6 3.g3 b5 4.Bg2 Bb7 5.0–0 c5 6.c3 Nc6 7.Re1 d5 8.a4 b4 9.cxb4 Nxb4 10.a5 Rc8 11.Nc3 Be7 12.dxc5 Bxc5 13.Ne5 0–0 14.Nd3 Ba6 15.Nxc5 Rxc5 16.Qa4 Nc6 17.Bd2 Rc4 18.Qd1 Qd6 19.b3 Rb4 20.Na4 Rbb8 21.Be3 Nd7 22.Bf4 Nce5 23.Qd4

23…Rxb3 24.Nc5 Qxc5 25.Bxe5 Rb4 26.Qxc5 Nxc5 27.Rab1 Rb5 28.Rxb5 Bxb5 29.Bd4 Rc8 30.Rc1 Bc4 31.Rb1 h6 32.e3 a6 33.Bf1 Nb3 34.Rb2 Nxd4 35.exd4 Bxf1 36.Kxf1 Rc1+ 37.Ke2 Ra1 38.Ke3 g5 39.f4 Ra3+ 40.Kf2 Kg7 41.Rb6 Rxa5 42.Kf3 Kg6 43.h4 Ra3+ 44.Kg4 h5+ 45.Kh3 gxf4 0–1

Još jedna laka pobjeda bijelog koji koristi motiv otvorene h-linije.

Predke,Alexandr (2662) – Storme,Isak (2304)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.e3 0–0 5.Bd3 c5 6.Nge2 d5 7.cxd5 cxd4 8.exd4 Nxd5 9.a3 Be7 10.Bc2 Nf6 11.Qd3 Nc6 12.Bg5 g6 13.Rd1 b6 14.h4 Nd5 15.Bh6 Re8 16.h5 Nxc3 17.hxg6 hxg6 18.Qxc3 Qd5 19.Qg3 Bd6 20.Bf4 Bxf4 21.Nxf4 Qd6

22.Qh2 1–0

Posle dužih manevara crni, Esipenko, je uspio da osvoji centralnog pješaka bijelog, a zatim i da pokupi sve pješake na kraljevom krilu protivnika. Protivnik se predao pred promocijom pješaka u damu na polju h1.

Llobell Cortell,Enrique (2392) – Esipenko,Andrey (2720)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.e4 c6 2.Nc3 d5 3.Nf3 Bg4 4.h3 Bxf3 5.Qxf3 e6 6.g3 g6 7.d4 Bg7 8.Be3 Ne7 9.0–0–0 Nd7 10.Kb1 a6 11.h4 h6 12.Bg2 Qa5 13.Ne2 Nf6 14.exd5 cxd5 15.Nc1 Nf5 16.Bf1 Nxe3 17.fxe3 Ne4 18.Nb3 Qc7 19.g4 h5 20.g5 0–0 21.Bd3 Nd6 22.e4 dxe4 23.Bxe4 a5 24.Nc1 Rac8 25.Ne2 b5 26.Bd3 Qb6 27.Qf4 a4 28.c3 b4 29.cxb4 Qxb4 30.a3 Qb6 31.Rc1 Rxc1+ 32.Rxc1 Rd8 33.Rc2 Qb3 34.Rc3 Qb7 35.Rc2 Qb3 36.Rc3 Qd5 37.Rc5 Qg2 38.Rc2 Qa8 39.Rc7 Qa5 40.Rc5 Qa7 41.Rc6 Qd7 42.Rc2 Nf5 43.Bxf5 exf5 44.Rd2 Qd5 45.Qf2 Qb3 46.Nc1 Qc4 47.Ne2 Bf8 48.Qe3 Qc6 49.d5 Qb7 50.Qd4

50…Bxa3 51.Qxa4 Bb4 52.Rd4 Bc5 53.Rd3 Rxd5 54.Rxd5 Qxd5 55.Qb5 Qe4+ 56.Ka2 Bf8 57.Nc3 Qxh4 58.Nd5

58…Qxg5 59.Qc6 h4 60.b4 h3 61.b5 h2 62.b6 0–1

Crni se hrabro upustio u komplikacije, ali je Fedoseev izveo jak taktički udar.

Fedoseev,Vladimir (2708) – Sos Andreu,Eric (2355)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 d5 4.cxd5 Nxd5 5.Na4 Bg7 6.e4 Nb6 7.Nf3 0–0 8.Be3 Bg4 9.Nc5 Nc6 10.Nxb7 Qb8 11.Ba6 e5 12.d5 Nb4 13.Nc5 N6xd5 14.exd5 e4 15.Nxe4 Nxa6 16.0–0 Qxb2 17.Bd4 Bxf3 18.Bxg7 Kxg7 19.Qxf3 Rab8 20.Qd3 Nb4 21.Qc4 Qe5 22.f4 Qf5 23.Rad1 Rb6 24.h3 h5 25.a3 Na6 26.d6 cxd6 27.Rd5 Qc8 28.Qd4+ f6 29.Nxd6 Qc6 30.Nc4 Rbb8 31.Kh2 Rf7 32.Rd1 Qa4 33.Ra5 Qc6 34.Nd6 Re7 35.Rg5 Re2

36.Rxg6+ Kxg6 37.Qd3+ f5 38.Qxf5+ Kg7 39.Qg5+ Kf8 40.Qf6+ Kg8 41.Qg6+ 1–0

Crni, Alekseenko, je ispleo matnu mrežu i dobio partiju u stilu!

Pallardo Lozoya,Jose Vicente (2357) – Alekseenko,Kirill (2693)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

1.e4 c5 2.Nc3 Nc6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.d3 d6 6.Be3 Rb8 7.Qd2 b5 8.Nf3 Nd4 9.Nh4 b4 10.Nd1 e5 11.0–0 h6 12.c3 bxc3 13.bxc3 Ne6 14.Nb2 Nf6 15.Nc4 Ng4 16.Rab1 Ra8 17.Qd1 Nxe3 18.fxe3 0–0 19.Qa4 Bd7 20.Qa3 a6 21.Nb6 Ra7 22.c4 Bc6 23.Rb2 h5 24.Bf3 Bh6 25.Ng2 Ng5 26.Nd5 f5 27.Rbb1 Raf7 28.h4 Nh3+ 29.Kh2 fxe4 30.dxe4 Rxf3 31.Rxf3 Rxf3 32.Qxa6 Bxd5 33.exd5 Nf2 34.Rb7 Ng4+ 35.Kh3 Qf8 36.Qb5

36…Rxg3+ 0–1

Navara je mirno uzeo pješaka na c4 i posle niza izmjena ostao sa pješakom više što je bilo dovoljno za pobjedu.

Sulypa,Oleksandr (2455) – Navara,David (2676)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Nf3 b6 5.Qb3 c5 6.dxc5 Bxc5 7.Bf4 Nc6 8.e3 Nh5 9.Bg3 Bb7 10.Be2 Nxg3 11.hxg3 Rc8 12.Rd1 h6 13.0–0 0–0 14.Rd2 Qe7 15.a3 Rfd8 16.Rfd1 Qe8 17.Qa4 Bf8 18.Nb5 Na5 19.b4

19…Nxc4 20.Bxc4 Bxf3 21.gxf3 Rxc4 22.Nd6 Bxd6 23.Rxd6 Rc7 24.Qb5 Qe7 25.Kg2 Qg5 26.Qd3 Qe5 27.f4 Qc3 28.Qa6 Qc2 29.R1d4 Qb2 30.Rxd7 Rdxd7 31.Rxd7 Rc2 32.Qf1 Qxa3 33.Qb1 Qc3 34.Rxa7 Qc6+ 35.e4 Qxe4+ 36.Kg1 Qe2 37.Ra8+ Kh7 38.Qf1 Qxf1+ 39.Kxf1 Rb2 40.Ra4 Kg6 41.Kg2 b5 42.Ra7 Rxb4 43.Rb7 Kf6 44.Kf3 g5 45.fxg5+ hxg5 46.Kg2 g4 0–1


Grischuk je prilično lako dobio Godarta koji je na kraju previdio figuru.

Godart,Francois (2407) – Grischuk,Alexander (2775)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

1.e4 e5 2.f4 exf4 3.Nf3 h6 4.d4 g5 5.Nc3 d6 6.g3 fxg3 7.hxg3 Bg7 8.Be3 Bg4 9.Bg2 Nc6 10.Qd2 Qd7 11.0–0–0 Nge7 12.Rdf1 0–0–0 13.d5 Ne5 14.Nxe5 Bxe5 15.Rxf7 Qe8 16.Qf2 Ng6 17.Bf3 Bxf3 18.Qxf3 Kb8 19.Qf5 Bxc3 20.Qxg6 Be5 21.Qf5 Qb5 22.c3 a5 23.g4 Qc4 24.Kb1

24…Qd3+ 0–1


Kombinacija Malakhova u završnici…

Malakhov,Vladimir (2666) – Dishman,Stephen (2316)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (1), 18.09.2021

1.Nf3 d5 2.e3 Nf6 3.c4 c6 4.Nc3 a6 5.h3 g6 6.d4 Bg7 7.Bd3 dxc4 8.Bxc4 b5 9.Be2 Nbd7 10.0–0 0–0 11.b4 Nb6 12.Bd2 Be6 13.Ne5 Rc8 14.a4 Nbd7 15.axb5 axb5 16.f4 Nxe5 17.fxe5 Nd5 18.Ne4 Bh6 19.Rf3 Nb6 20.Qe1 Bc4 21.Qh4 Bg7 22.Bxc4 Nxc4 23.Bc3 h6 24.Nc5 e6 25.Qxd8 Rcxd8 26.Ra7 Nb6 27.e4 Na4 28.Nxa4 bxa4 29.Rxa4 Ra8 30.Ra5 Rfc8 31.Kf2 Bf8 32.Ke3 Be7 33.Rf1 Bd8 34.Rxa8 Rxa8 35.Ra1 Rc8 36.g4 Be7 37.Kd3 Kf8 38.Bd2 g5 39.b5 cxb5 40.d5 exd5 41.exd5 Ke8 42.d6 Bd8 43.Ra7 Rc4 44.Rb7 Ra4 45.Be3 Rc4 46.Rxb5 Rc6 47.Rb7 f6 48.Ke4 fxe5 49.Kd5 Rc3

50.Ke6 Rxe3 51.d7+ Kf8 52.Rb8 1–0

IM Blažo Kalezić remizirao sa IM Ostmoe Geir Sune Tallaksenom u partiji u kojoj je njegov protivnik umalo upao u lijepu zamku


2021 FIDE Online Olympiad Division 2 Pool C

Meč poslednjeg kola Online Olimpijade Crna Gora-Norveška…

Da mi je uzeo pješaka u završnoj poziciji D:e6 proslavio bih se☺

IM Blažo Kalezić

Board Pairings

Round 7 on 2021/09/04 at 1200 UTC
Bo.5  PortugalRtg3  BelarusRtg1½:4½
1.1IMMartins, David Pires Tavares2223GMAleksandrov, Aleksej25750 – 1
1.2Fidalgo, Andre Neves2160IMNikitenko, Mihail23770 – 1
1.3WCMSilva, Mariana Sofia T.1867WFMTarasenka, Aliaksandra18270 – 1
1.4Ferreira, Ana Margarida1721WFMIlyuchyk, Yana20710 – 1
1.5FMVeiga, Jose Francisco R P Neves2361IMZarubitski, Viachaslau23501 – 0
1.6WCMSilva, Ana Ines Teixeira Da1814Poliakova, Varvara1800½ – ½
Bo.2  IsraelRtg9  ZimbabweRtg5 : 1
2.1GMRodshtein, Maxim2624Mwadzura, Roy20171 – 0
2.2GMRoiz, Michael2544Chigodo, Mukai Cyril19821 – 0
2.3WIMGutmakher, Olga2243Makwena, Christine15451 – 0
2.4WIMLahav, Michal2018Zengeni, Tatenda Melisa16411 – 0
2.5IMParkhov, Yair2274Mureya, Terrence18680 – 1
2.6WCMLevitan, Ronit1734WCMMawire, Rumbidzai13881 – 0
Bo.1  SwedenRtg4  NorwayRtg3½:2½
3.1GMAgrest, Evgenij2528IMElsness, Frode24671 – 0
3.2GMBlomqvist, Erik2509GMNotkevich, Benjamin Arvola2299½ – ½
3.3GMCramling, Pia2396Machlik, Monika19861 – 0
3.4WIMFrisk, Ellinor2160Machlik, Edit19420 – 1
3.5IMSeo, Jung Min2440Kvaloy, Aksel Bu19581 – 0
3.6Zaritovskaja, Margarita1744Lindstad, Livia16220 – 1
Bo.8  AlbaniaRtg10  Sri LankaRtg2½:3½
4.1IMAshiku, Franc2354CMLiyanage, Ranindu Dilshan1699½ – ½
4.2IMPasko, Llambi2349FMDoluweera, Minul Sanjula18101 – 0
4.3WCMShabanaj, Eglantina2014WIMRanasinghe, S D18141 – 0
4.4WFMShabanaj, Alda1841WCMTharushi, T H D Niklesha15400 – 1
4.5Ramaj, Ergit1460FMDe Silva, L M S T17440 – 1
4.6WCMShuqja, Klean1566WCMSanudula, K M Dahamdi13960 – 1
Bo.6  MontenegroRtg7  ScotlandRtg3½:2½
5.1IMKalezic, Blazo2515FMTate, Alan2268½ – ½
5.2Potpara, Nikola2294FMAbdulla, Murad21671 – 0
5.3WIMMilovic, Aleksandra2029Roy, Ali18790 – 1
5.4Koljevic, Nikolina1755Lampard, Alice17631 – 0
5.5Miletic, Vuk2102Sanger, Jake M16400 – 1
5.6Popovic, Mateja1610Tandon, Ashley10001 – 0

Board Pairings

Round 8 on 2021/09/04 at 1300 UTC
Bo.3  BelarusRtg7  ScotlandRtg6 : 0
1.1GMAleksandrov, Aleksej2575FMTate, Alan22681 – 0
1.2IMNikitenko, Mihail2377FMAbdulla, Murad21671 – 0
1.3WFMTarasenka, Aliaksandra1827Roy, Ali18791 – 0
1.4Norman, Kseniya1496Lampard, Alice17631 – 0
1.5IMZarubitski, Viachaslau2350Sanger, Jake M16401 – 0
1.6WFMZeliantsova, Kseniya1848Feng, Jennifer10971 – 0
Bo.10  Sri LankaRtg6  MontenegroRtg4 : 2
2.1CMLiyanage, Ranindu Dilshan1699FMTomic, Aleksandar23931 – 0
2.2FMDoluweera, Minul Sanjula1810FMSukovic, Andrej2327½ – ½
2.3WFMPremanath, Dinushki1847WIMMilovic, Aleksandra2029½ – ½
2.4WCMTharushi, T H D Niklesha1540Koljevic, Nikolina17550 – 1
2.5FMDe Silva, L M S T1744Vujovic, Savo20111 – 0
2.6WCMSanudula, K M Dahamdi1396Popovic, Mateja16101 – 0
Bo.4  NorwayRtg8  AlbaniaRtg1½:4½
3.1GMAgdestein, Simen2522IMAshiku, Franc2354– – +
3.2IMElsness, Frode2467IMPasko, Llambi2349½ – ½
3.3WGMDolzhikova, Olga2077WCMShabanaj, Eglantina20140 – 1
3.4Machlik, Monika1986WFMTuzi, Bruna17881 – 0
3.5FMRanaldi, Lucas2078Ramaj, Ergit1460– – +
3.6Lindstad, Livia1622WCMShuqja, Klean15660 – 1
Bo.9  ZimbabweRtg1  SwedenRtg½ :5½
4.1Mwadzura, Roy2017GMAgrest, Evgenij25280 – 1
4.2Mapuranga, Vitalis2008GMBlomqvist, Erik25090 – 1
4.3WCMCharinda, Kudzanayi1719GMCramling, Pia23960 – 1
4.4Makwena, Christine1545WIMFrisk, Ellinor2160½ – ½
4.5Moyo, Blessing1804IMSeo, Jung Min24400 – 1
4.6Muyambiri, Edith1265Zaritovskaja, Margarita17440 – 1
Bo.5  PortugalRtg2  IsraelRtg1 : 5
5.1IMMartins, David Pires Tavares2223GMSmirin, Ilia2678½ – ½
5.2Fidalgo, Andre Neves2160GMRodshtein, Maxim26240 – 1
5.3WCMSilva, Mariana Sofia T.1867IMKlinova, Masha23010 – 1
5.4Ferreira, Ana Margarida1721WIMLahav, Michal20180 – 1
5.5FMVeiga, Jose Francisco R P Neves2361IMBronstein, Or2233½ – ½
5.6WCMSilva, Ana Ines Teixeira Da1814WFMKatkov, Michelle17080 – 1

Board Pairings

Round 9 on 2021/09/04 at 1400 UTC
Bo.2  IsraelRtg3  BelarusRtg3½:2½
1.1GMNabaty, Tamir2636GMFedorov, Alexei2640½ – ½
1.2GMRoiz, Michael2544IMNikitenko, Mihail23771 – 0
1.3IMShvayger, Yuliya2260WFMTarasenka, Aliaksandra1827½ – ½
1.4IMKlinova, Masha2301WFMIlyuchyk, Yana20710 – 1
1.5IMBronstein, Or2233IMLazavik, Denis2324½ – ½
1.6WFMKatkov, Michelle1708WFMZeliantsova, Kseniya18481 – 0
Bo.1  SwedenRtg5  PortugalRtg5 : 1
2.1GMAgrest, Evgenij2528IMMartins, David Pires Tavares22231 – 0
2.2GMBlomqvist, Erik2509Fidalgo, Andre Neves21601 – 0
2.3GMCramling, Pia2396WCMSilva, Mariana Sofia T.1867½ – ½
2.4WIMFrisk, Ellinor2160Ferreira, Ana Margarida17211 – 0
2.5IMSeo, Jung Min2440FMVeiga, Jose Francisco R P Neves2361½ – ½
2.6Zaritovskaja, Margarita1744WCMSilva, Ana Ines Teixeira Da18141 – 0
Bo.8  AlbaniaRtg9  ZimbabweRtg2½:3½
3.1IMAshiku, Franc2354Masango, Spencer21910 – 1
3.2IMPasko, Llambi2349Chigodo, Mukai Cyril19821 – 0
3.3WCMShabanaj, Eglantina2014WCMCharinda, Kudzanayi1719½ – ½
3.4WFMShabanaj, Alda1841Zengeni, Tatenda Melisa1641½ – ½
3.5Ramaj, Ergit1460Moyo, Blessing18040 – 1
3.6WCMShuqja, Klean1566WCMMawire, Rumbidzai1388½ – ½
Bo.6  MontenegroRtg4  NorwayRtg3½:2½
4.1IMKalezic, Blazo2515IMOstmoe, Geir Sune Tallaksen2461½ – ½
4.2Potpara, Nikola2294GMNotkevich, Benjamin Arvola22991 – 0
4.3WIMMilovic, Aleksandra2029WGMDolzhikova, Olga20770 – 1
4.4Koljevic, Nikolina1755WFMRodsmoen, Maud1761½ – ½
4.5Vujovic, Savo2011FMRanaldi, Lucas2078½ – ½
4.6Popovic, Mateja1610Lindstad, Livia16221 – 0
Bo.7  ScotlandRtg10  Sri LankaRtg1½:4½
5.1FMTate, Alan2268CMLiyanage, Ranindu Dilshan16990 – 1
5.2FMAbdulla, Murad2167FMDoluweera, Minul Sanjula18100 – 1
5.3WFMCooke, Suzie G.1915WFMPremanath, Dinushki1847½ – ½
5.4Lampard, Alice1763WCMTharushi, T H D Niklesha15401 – 0
5.5Sanger, Jake M1640FMDe Silva, L M S T17440 – 1
5.6Feng, Jennifer1097WCMSanudula, K M Dahamdi13960 – 1

Rank table

Rk. TeamGames  +   =   –  TB1 
1Israel981017
2Belarus980116
3Sweden961213
4Sri Lanka952212
5Montenegro94058
6Albania93157
7Portugal92165
8Norway92074
9Scotland92074
10Zimbabwe92074

Zanimljiva partija Suleymanli-Jones na šampionatu Evrope



U partiji je bilo svega- žrtve pješaka, bijeli kralj u centru, i na kraju lijepa kombinacija kojom je crni, Jones, spasio remi!

Suleymanli,Aydin (2536) – Jones,Gawain C B (2684) [E81]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (2.1), 27.08.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.f3 0–0 6.Nge2 a6 7.Be3 b5 (Crni žrtvuje pješaka za otvaranje linija, bijeli je prihvatio izazov!)

8.cxb5 axb5 9.Nxb5 c6 10.Nbc3 Nbd7 11.Qd2 e5 12.Rd1 d5 13.Ng3 Re8 14.Be2 h5 15.dxe5 Nxe5 16.0–0 h4 17.Nh1 Qc7 18.Nf2 dxe4 19.fxe4 Neg4 (Crni je maksimalno aktivirao figure i prijeti pored ostalog i matom na h2 pa bijeli energično uzvraća)

20.Bf4 Qb6 21.Bxg4 Nxg4 22.h3 Ne5 23.b3 Ba6 24.Na4 Qb8 25.Rfe1 (Sada crni pronalazi divnu kombinaciju kojom osigurava remi)

25…Bh6!! 26.Bxh6 Nf3+ 27.gxf3 Qg3+ 28.Kh1 Qxf3+ 29.Kg1 Qg3+ 30.Kh1 Qf3+ 31.Kg1 Qg3+ 32.Kh1 Qf3+

½–½

Analizirane partije sa turnira First Saturday, Budimpešta, 7-17 avgust 2021


IM FARKAS, Tibor (SRB) je analizirao 3 partije i 10 kombinacija sa turnira First Saturday u Budimpešti koji su igrani od 7 do 17 avgusta.

ACZEL,Gergely (2569) – LU,Maximillian (2386) [E33]

First Saturday 2021 August GM Budapest, Fortuna u. 4., St.  (7.1), 14.08.2021

1.d4 Nf6 2.c4 Nc6 3.Nf3 e6 4.Nc3 Bb4 5.Qc2 d6 [5…0–0 6.e4 d5 7.e5 Ne4 8.Bd3 f5 9.exf6 Nxf6 10.Be3 Bd6 11.a3 dxc4 12.Bxc4 Qe7 13.0–0–0 a6 14.Ba2 Bd7 15.Ng5 Nd8 16.Nce4 Be8 17.Nc5 Bg6 18.Qb3 Bxc5 19.dxc5 1/2, Barsov Alexei 2519 – Crouch Colin S 2403, Hampstead GM, 2001; 5…0–0 6.Bd2 a5 7.a3 Bxc3 8.Bxc3 a4 9.e4 d6 10.Bd3 h6 11.e5 dxe5 12.dxe5 Nd7 13.Bh7+ Kh8 14.Be4 Na5 15.Qe2 Nb3 16.Rd1 Qe7 17.Bb4 Ndc5 18.Qe3 Rb8 19.Nd2 b6 20.Nxb3 axb3 21.Bxc5 Qxc5 22.Qxc5 bxc5 23.Ke2 Ba6 24.Kd3 f6 25.Kc3 fxe5 26.f3 Rfd8 27.Rxd8+ Rxd8 28.Re1 Rd4 29.Bd3 e4 30.Rxe4 Rxe4 31.Bxe4 g5 32.Kxb3 Kg7 33.Kc3 Kf6 34.b4 cxb4+ 35.axb4 Bc8 36.b5 Bd7 37.Kb4 1:0, Grigore George Gabriel 2519 – Dittmar Peter 2356, Arco open 30th, 2008] 6.Bd2 [6.Bg5 0–0 7.e3 h6 8.Bh4 e5 9.d5 Nb8 10.Nd2 c6 11.Be2 g5 12.Bg3 cxd5 13.Nxd5 Nxd5 14.cxd5 Qf6 15.0–0 Bf5 16.Ne4 Qg6 17.Qb3 Na6 18.Bxa6 bxa6 19.Qxb4 Bxe4 20.f3 Bd3 21.Rfc1 f5 22.Rc6 Rf6 23.Rac1 Raf8 24.f4 Be4? 25.fxe5+- dxe5 26.Bxe5 Rxc6 27.dxc6 Qe6 28.c7 Rc8 29.Rd1 Qxe5 30.Rd8+ Kh7 31.Rxc8 Bb7 32.Qxb7? (32.Rh8+!+-) 32…Qxe3+ 33.Kf1 Qd3+ 34.Ke1 Qe3+ 35.Kd1 Qd3+ 36.Kc1 Qc4+ 37.Kd2 Qd4+ 38.Ke2 Qc4+ 39.Ke1 Qc1+ 40.Ke2 Qc4+ 41.Ke3 f4+ 42.Kd2 Qd4+ 43.Ke2 Qe3+ 1/2, Erdos Viktor 2634 – Khurtsidze Nino 2444, Gibraltar Masters 10th (3), 2012] 6…e5 7.d5 Bxc3 8.Bxc3 Ne7 9.Nd2 0–0 10.e3 c6 11.dxc6 Nxc6 12.Bd3 h6 13.Ne4 Be6 [13…Nxe4 14.Bxe4 Be6 15.Qd3 f5 16.Bd5 Qe7 17.f3²] 14.Nxf6+ Qxf6 15.0–0² Rac8?! [15…d5!? 16.cxd5 Bxd5 17.f4 Rfe8!? 18.Bh7+ Kh8 19.Bf5!±; 15…Qe7! 16.Rad1 f5²] 16.f4 d5 17.cxd5 Bxd5 18.fxe5!? [18.Bh7+! Kh8 19.Bf5 Be6 20.fxe5±] 18…Qg5 19.Qe2 Rcd8?! [19…Rc7 20.Rf5 Qe7 21.a3 Rd8; 19…Bxg2? 20.Qxg2 Qxe3+ 21.Rf2 Qxd3 22.e6! g5 23.Rxf7 Rxf7 24.exf7+ Kxf7 25.Qg4 Ne7 26.Rf1+ Ke8 27.Qe6±] 20.Bc2?! [20.Bf5!±] 20…Be6?! [20…Nxe5! 21.Rf5 Qg4! 22.Qf2 (22.Qf1 Bc4 23.Qf4 Qxf4 24.Rxf4 Bd3 25.Bb3²) 22…Ng6 23.h3² Qh4 24.Qxh4 Nxh4 25.Rf4 Ng6 26.Rd4 Bc6] 21.Rf4!± Qe7 22.Qf3 Rfe8 23.Qe4 g6 24.Rf6 Bf5? [24…Bd5 25.Qf4 Nxe5 26.Rf1!]

25.Rxf5! gxf5 26.Qxf5+- Qg5 [26…Kf8 27.Rf1 Rd5 (27…Qe6 28.Qh7 b5 29.Bb3 Rd5 30.e4) 28.Qh7 Qd7 29.Qxh6+ Ke7 30.Qf6+ Kf8 31.Bf5 Qd8 32.Qh6+ Ke7 33.Be1!] 27.Qh7+ Kf8 28.Rf1 Rd7 [28…Qg7 29.Qxg7+ Kxg7 30.e6+!; 28…Qg8 29.Qxh6+ Ke7 30.Be4 Kd7 31.Bxc6+ Kc8 (31…bxc6 32.Qd6+ Kc8 33.Qxc6+ Kb8 34.Rf4) 32.Bxe8 Rxe8 33.Qf6] 29.Bb3 Ree7 30.e6! Qxe3+ 31.Kh1 Rxe6 32.Bxe6 Qf4 [32…Qxe6 33.Re1 Qxe1+ 34.Bxe1 Rd1 35.Qxh6+ Ke8 36.Qe3+] 33.Qg7+ [33.Qb1!] 33…Ke7 34.Qxf7+ Qxf7 35.Bxf7 1–0

SHAHIL,Dey (2414) – ACZEL,Gergely (2569) [C07]

First Saturday 2021 August GM Budapest, Fortuna u. 4., St.  (6.5), 13.08.2021

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nd2 c5 4.Ngf3 cxd4 5.Nxd4 Nc6 6.Bb5 Bd7 7.Nxc6 bxc6 8.Bd3 Bd6 [8…Qc7 9.Qe2 Ne7 10.0–0 (10.Nf3 Ng6 11.e5 f6 12.Bxg6+ hxg6 13.0–0 Kf7 14.c4 Be7 15.Bf4 Qb6 16.h4 d4 17.b4 a5 18.Rad1 axb4 19.Rxd4 Rad8 20.exf6 gxf6 21.Be5 fxe5 22.Nxe5+ Kg7 23.Rxd7 Rxd7 24.Qg4 Rh6 25.Nxd7 Qc7 26.Qxe6 Bxh4 27.g3 Qd8 28.Re1 Qg5 29.Kf1 1:0, Safarli Eltaj 2662 – Bluebaum Matthias 2616, EICC Szkopje 2019) 10…Ng6 11.Nf3 Bd6 12.Re1 Nf4 13.Bxf4 Bxf4 14.g3 Bd6 15.exd5 cxd5 16.Rac1 g6 17.c4 dxc4 18.Rxc4 Qb6 19.Ne5 Bxe5 20.Qxe5 0–0 21.h4 Qb8 22.Rc7 Qd8 23.h5 Rc8 24.Rxa7 f6 25.Qd6 Rf7 26.hxg6 hxg6 27.Bxg6 Rg7 28.Rd1 1:0, Safarli Eltaj 2601 – Vitiugov Nikita 2747, World Blitz 2019] 9.Qe2 [9.0–0 Ne7 10.b3 Qc7 11.g3 h5 12.Nf3 h4 13.Nxh4 0–0 14.Qh5 dxe4 15.Bxe4 f5 16.Bg2 Be5 17.Ba3 c5 18.Rad1 Rad8 19.Nf3 Bf6 20.Ng5 Bxg5 21.Qxg5 Bc6 22.Rxd8 Rxd8 23.Bb2 Nd5 24.c4 Qe7 25.Qxe7 Nxe7 26.Ba3 Bxg2 27.Kxg2 Rd2 28.Bxc5 Nc6 29.a3 Rd3 30.Rb1 e5 31.b4 Rxa3 32.b5 Ra5 33.Bd6 1:0, Postny E. 2600 – Rasulov Vu 2478, PNWCC Online Blitz JP 14, 2020; 9.0–0 Nf6 10.Qe2 Qc7 11.Nf3 dxe4 12.Bxe4 Nxe4 13.Qxe4 0–0 14.b3 c5 15.Bb2 Bc6 16.Qg4 f5 17.Qh4 Bxf3 18.gxf3 c4 19.Rad1 c3 20.Bc1 f4 21.Kh1 e5 22.Rg1 Bc5 23.Rd5 Rad8 0:1, Druska Juraj 2434 – Tomashevsky Evgeny 2705, EICC Szkopje 2019] 9…Ne7 [9…e5 10.exd5 cxd5 11.c4 Ne7 12.cxd5 Nxd5 13.Nc4 Bb4+ 14.Kf1 0–0 15.h4 Nf4 16.Bxf4 exf4 17.Ne5 Bd6 18.Rd1 Bxe5 19.Qxe5 Re8 20.Qxf4 Bb5 21.Rh3 Rc8 22.Kg1 g6 23.h5 Rc4 24.Qh6 Qd7 25.hxg6 fxg6 26.Bxc4+ 1:0, Xiong Jeffery 2709 – Huzman A. 2562, PNWCC Online Blitz JP 9, 2020] 10.e5 Bc7 11.Nf3 c5 12.c3 h6 13.h4 [13.0–0 0–0 14.Be3 Bb6 15.c4²] 13…Qb8 14.0–0 a5 15.c4 Qb7 16.b3 0–0 17.Ba3 Bb6 18.cxd5?! [18.Qc2 Bc6 19.Rfe1] 18…exd5³ 19.Nd4 [19.Rac1 Qa7 20.Qc2 Rfc8 21.Rfd1 a4] 19…Ng6! 20.Bxg6 [20.Nf5 Bxf5 21.Bxf5 Nxh4 22.Bc2 Rfe8³] 20…fxg6 21.e6 Rae8 22.Qg4?! [22.Qc2! Bxe6 23.Bxc5 Bf5 24.Nxf5 Rxf5 25.Bxb6 Qxb6³] 22…Bc8! 23.Qxg6 [23.Nf3 Rxe6! 24.Nd2 Qe7 25.Qg3 Bc7] 23…cxd4! 24.Bxf8 [24.Rae1 Re7! 25.Qd3 Rf6 26.Bxe7 Qxe7 27.Qb5 Rxe6 28.Qxd5 Qc5 29.Qxc5 Bxc5–+]

24…Rxe6! 25.Qc2 Kxf8–+ 26.Rac1 Bd7 27.Qh7 Rf6! 28.Kh1 Qa6 29.Rfd1 Kf7 [29…Qe2! 30.Qd3 Qxf2 (30…Qxd3 31.Rxd3 Rxf2) 31.Rf1 Qxh4+ 32.Kg1 Kg8 33.Rxf6 Qxf6 34.Rf1 Qe5 35.Qg6 Qe6!] 30.Rd2 Qa8 31.Rdc2 Qb8 32.Qd3 Bf5 33.Qb5 Bxc2 34.Qxd5+ Kg6 35.Rxc2 Qf4 36.h5+ [36.g3 Qf5 37.Qxf5+ Kxf5 38.f3 Re6 39.Rd2 Re3 40.Kg2 d3] 36…Kh7 37.Rc8?! [37.Kg1 Qf5 38.Qxf5+ Rxf5 39.Kf1 Rxh5] 37…Qh4+ 38.Kg1 Qxf2+ 39.Kh1 Qh4+ 40.Kg1 d3+ 0–1

AJAY,Karthikeyan (2426) – NGUYEN,Huynh Minh Huy (2420) [B62]

First Saturday 2021 August GM Budapest, Fortuna u. 4., St.  (2.5), 08.08.2021

1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Bg5 e6 7.Qd3 a6 8.Nxc6 bxc6 9.0–0–0 Be7 [9…Qa5 10.Qg3 Nd7 11.Bc4 Qb4 12.Bb3 Nc5 13.Rhe1 Nxb3+ 14.axb3 e5 15.Bd2 Qb7 16.f4 f6 17.Rf1 Be6 18.Be3 Rb8 19.Rf3 c5 20.fxe5 dxe5 21.Nd5 Bxd5 22.Rxd5 c4 23.Bf2 Bb4 24.bxc4 0–0 25.Rb3 Qc6 26.c5 a5 27.Qd3 Qa4 28.Kb1 Kh8 29.Qc4 f5 30.exf5 Rxf5 31.Rf3 Rxf3 32.gxf3 Qc6 33.Qd3 Qf6 34.Rd6 Qe7 35.Rd7 Qf8 36.c6 e4 37.Qxe4 Bc3 38.Rb7 Re8 39.bxc3 Rxe4 40.fxe4 1:0, Palac Mladen 2561 – Cabrilo Goran 2419, Gunja active open, 2014; 9…Qa5 10.Qg3 Rb8 11.Bc4 h6 12.Be3 Nd7 13.Bb3 c5 14.Bf4 e5 15.Bd2 Qc7 16.Nd5 Qb7 17.Ba5 c4 18.Nc7+ Ke7 19.Bxc4 Qxb2+ 20.Kd2 Qd4+ 21.Qd3 Qc5 22.Qd5 Qxf2+ 23.Kc3 1:0, Paravyan David 2627 – Stocek Jiri 2592, Prague Challengers 1st, 2019; 9…Qa5 10.Qg3 d5 11.Qf4 Be7 12.e5 Nd7 13.Bxe7 Kxe7 14.Bd3 Rb8 15.Rhe1 h6 16.a3 Nc5 17.Re3 Bd7 18.Rf3 Be8 19.Rg3 Kf8 20.Qg4 g5 21.h4 Qb6 22.b4 Nxd3+ 23.Rdxd3 c5 24.hxg5 cxb4 25.axb4 Qxb4 26.Rd4 Qa3+ 27.Kd2 Qc5 28.gxh6 Rxh6 29.Rf4 Rh1 30.Qg8+ Ke7 31.Rg7 Kd8 32.Rgxf7 d4 33.Ne4 Qa5+ 34.Ke2 Qxe5 35.Qf8 d3+ 36.Ke3 Rh8 37.Qe7+ Kc8 38.Rf8 dxc2 39.Qxe8+ Kb7 40.R4f7+ Kb6 41.Qxb8+ 1:0, Bartel Mateusz 2612 – Czarnota Pawel 2532, POL-chT Ekstraliga, 2019; 9…h6 10.Bf4 d5 11.Be2 Bb4 12.Qg3 Bxc3 13.Qxc3 0–0 14.f3 Bb7 15.g4 Nd7 16.Bd6 Re8 17.e5 c5 18.Rhg1 Qg5+ 19.Kb1 f6 20.exf6 Qxf6 21.Qe3 e5 22.Bxc5 Qf4 23.Bd3 Nxc5 24.Qxc5 Rab8 25.Qc7 Qf6 26.h4 Rec8 27.g5 hxg5 28.hxg5 Rxc7 29.gxf6 Rf8 30.Rde1 e4 31.fxe4 dxe4 32.Bc4+ Kh7 33.fxg7 Rxg7 34.Rh1+ Kg6 1:0, Pritchu Gupta 2470 – Yankelevich Lev 2481, POR-chT Evora. 2019] 10.Be2 0–0 11.h4 Rb8 12.f4 d5 13.b3 Nd7 14.Qg3 Kh8 [14…f6! 15.Bh6 Ba3+ 16.Kb1 Qe7³ 17.exd5 exd5 (17…cxd5 18.f5= Bd6 19.Bf4 Bxf4 20.Qxf4) 18.Rhe1 Nb6 19.f5 Bd6 20.Bf4 Bxf4 21.Qxf4 Qe5 22.Qf3 Qxf5 23.Qxf5 Bxf5 24.Bxa6 Kf7] 15.f5 f6 [15…Ba3+ 16.Kb1 Qa5 17.Rhf1 Rb7 18.h5 Bb4 19.fxe6 fxe6 20.Rxf8+ Nxf8 21.Rf1²]

16.fxe6 fxg5 17.hxg5?! [17.exd7! Bxd7 18.hxg5 Bxg5+ 19.Kb2 Be6?! (19…Bf6! 20.exd5 Qa5 21.dxc6 Bf5=) 20.Bc4 Bf6 21.exd5±] 17…Bxg5+ 18.Kb1?! [18.Kb2= Bf4 19.Qh4 Nf6 20.Qxf4 Bxe6] 18…Bf4! 19.Qh3?! [19.Qh4! Qxh4 20.Rxh4 Be5 21.exd7 Bxd7 22.Na4 Rf2 23.Bf3=] 19…h6!? [19…Nf6!µ 20.exd5 h6 21.dxc6 Qe7 22.Rhe1 Qc5] 20.exd7 Bxd7 21.Bg4?! [21.Qd3! Be5 22.Rh5 Qe7³] 21…Bxg4 22.Qxg4 Qa5?! [22…Be5! 23.Rh3 d4 24.Ne2 c5³] 23.Ne2= Be5 24.Rh5 Rbe8 25.exd5 cxd5 26.g3 Qc7 [26…Qa3 27.Rxe5 Rxe5 28.Nf4 Rf6 29.Ng6+ Rxg6 30.Qxg6=] 27.Qg6 Re7 [27…Qf7 28.Qxf7 Rxf7 29.Nf4 Bxf4 30.gxf4 Rxf4 31.Rhxd5=] 28.Rdh1 Rf6 29.Rxh6+ [29.Qd3 Qc6 30.g4 Qb5 31.Qxb5 axb5 32.g5 Rf5 33.gxh6 g5=] 29…gxh6 30.Rxh6+ Rh7 31.Rxh7+ Qxh7 32.Qe8+ Kg7= 33.Qe7+ [33.Qxe5 Qe4 34.Qc7+ Rf7 35.Qc3+ Kh7 36.Nf4=] 33…Kg8 [33…Kh6 34.Qxe5 Rf1+ 35.Nc1 Rf5=] 34.Qxe5 Qf5 [34…Rf1+ 35.Nc1 (35.Kb2 Qg7 36.Qxg7+ Kxg7=) 35…Qh1 36.Qe6+ Kf8 37.Qd6+ Kg8 38.Qe6+=] 35.Qe8+ Kh7?! [35…Rf8 36.Qe3 Rc8 37.Nd4 Qe4 38.Qg5+ Kf7 39.Qh5+ Ke7 40.Qg5+ Kf7=] 36.Nf4² Rf7?! [36…d4 37.Qe7+ Rf7 38.Qd6 Qf6 39.Qd5²] 37.Qc6± Rf6? [37…Rg7 38.Nxd5 Rxg3 39.Kb2±] 38.Qb7+ [38.Qxd5 Qxd5 39.Nxd5 Rd6 40.c4 Kg6 41.b4+-] 38…Kh6 39.Qxd5+- Qxd5 40.Nxd5 1–0

Zanimljive partije prvog kola šampionata Evrope u Rejkjaviku


Jones,Gawain C B (2684) – Baltag,Iulian (2410) [C02]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.1), 26.08.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Nc6 5.Nf3 Qb6 6.Bd3 cxd4 7.0–0 Bd7 8.Re1 Nge7 9.h4 Rc8 10.h5 h6 11.cxd4 Nb4 12.Nc3 Nxd3 13.Qxd3 Nc6 14.Rb1 Nb4 15.Qd2 Qa6 16.Re3 Nc6 17.Nh2 Qc4 18.Rd3 Nb4 19.Rf3 Be7 20.b3 Qa6 21.a4 Qb6 22.Rg3 Nc6 23.Ne2 Bf8 24.Qf4 Nd8 25.Nc3 a6 26.Bd2 Nc6 27.Ne2 Nd8 28.Rc1 Rxc1+ 29.Nxc1 Qc7 30.Rc3 Bc6 31.Nd3 Qe7 32.Qf3 Qa3 33.Qd1 Qe7 34.Ng4 Qd7 35.Nc5 Qc8 36.Qc2 Be7 37.b4 Qa8 38.Kh2 b6

39.Nxa6 Qxa6 40.b5 Bxb5 41.axb5 Qxb5 42.Rc7 Kf8 43.f3 Qe8 44.Kg1 Qb5 45.Rc8 Ke8 46.Kh2 Qd7 47.Kh1 Qb5 48.Qc7 Qb1+ 49.Kh2 f5

50.Rxd8+ Bxd8 51.Qxg7 fxg4 52.Qxh8+ Kd7 53.Qg7+ Be7 54.fxg4 b5 55.Bxh6 1–0

Navara,David (2675) – Unuk,Laura (2407) [C78]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.3), 26.08.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 b5 6.Bb3 Bc5 7.a4 Rb8 8.c3 d6 9.d4 Bb6 10.a5 Ba7 11.h3 0–0 12.Be3 Ra8 13.Nbd2 h6 14.Qe2 exd4 15.cxd4 Nb4 16.d5 c6 17.dxc6 Nxc6 18.Rfc1 Bxe3 19.Qxe3 Nxa5 20.Ba2 Nb7 21.Nd4 Bd7 22.N2f3 a5 23.e5 dxe5 24.Nxe5 Nd6 25.Qf4 Ra6 26.Rd1 Qb8 27.Nxd7 Nxd7 28.Rac1 Qb7 29.Nf5 Nc4

30.Rxd7 Qxd7 31.Qg4 Rg6 32.Nxh6+ gxh6 33.Qxd7 1–0

Sousa,Andre Ventura (2405) – Grandelius,Nils (2666) [B51]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.6), 26.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.Bb5+ Nd7 4.a4 Ngf6 5.Nc3 g6 6.a5 Bg7 7.0–0 0–0 8.d3 a6 9.Bc4 b5 10.axb6 Nxb6 11.Ba2 Bb7 12.Qd2 e6 13.Qf4 d5 14.Re1 Nh5 15.Qg4 d4 16.Nb1 e5 17.Na3 Bc8 18.Qg5 Qd6 19.Nd2 Be6 20.Ndc4 Nxc4 21.Nxc4 Qc7 22.Qd2 Rfb8 23.Qa5 Qa7 24.Nd6 Qd7 25.Bxe6 Qxe6 26.Nc4 Bf8 27.Qc7 f6 28.Rf1 Rb5 29.f4 Ng7 30.Na3

30…Ne8 31.Nxb5 axb5 32.Rxa8 Nxc7 33.Rb8 Na6 34.Ra8 Qc6 35.Rd8 Qb6 36.Rc8 Qb7 37.Rd8 Qc7 38.Ra8 Nb8 39.fxe5 Qb7 40.Rxb8 Qxb8 41.exf6 Kf7 42.Bf4 Qa8 0–1

D’Costa,Lorin (2381) – Donchenko,Alexander (2657) [A07]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.8), 26.08.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 c5 3.c4 d4 4.b4 cxb4 5.a3 e6 6.Bg2 Nc6 7.d3 Nf6 8.0–0 bxa3 9.Qa4 Nd7 10.Bxa3 Be7 11.Nbd2 0–0 12.Rfb1 Nc5 13.Qb5 a6 14.Qb6 Qxb6 15.Rxb6 Ra7 16.Ne1 Nb8 17.Nc2 e5 18.Rbb1 Nbd7 19.e3 Rd8 20.exd4 exd4 21.Ne4 Bf8 22.Nxd4 Nxe4 23.Bxe4 Nc5 24.Nb3 Nxe4 25.dxe4 Bxa3 26.Rxa3 b6 27.c5 b5 28.Na5 Rc7 29.c6 Rd4 30.f3 Kf8 31.Rbb3 Rd1+ 32.Kf2 Rd2+ 33.Ke3 Rxh2 34.Kd4 Be6 35.Kc5 Bxb3 36.Rxb3 Ra2 37.Kb6 Rc8 38.Nb7 Rc2 39.Nc5 h5 40.Rd3 b4 41.e5 a5 42.Rd5 b3 43.Kb7

43…b2 44.Kxc8 Kg8 0–1

Abasov,Nijat (2656) – Stefansson,Vignir Vatnar (2371) [B33]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.9), 26.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 e5 6.Ndb5 d6 7.Bg5 a6 8.Na3 b5 9.Nd5 Be7 10.Bxf6 Bxf6 11.c3 0–0 12.Nc2 Bg5 13.a4 bxa4 14.Rxa4 Bb7 15.Bc4 Kh8 16.0–0 g6 17.Qd3 Na5 18.Ba2 Bc6 19.Ra3 Bb5 20.c4 Bc6 21.f4 Bh6 22.Qc3 Bxd5 23.exd5 Qb6+ 24.c5 1–0

Wecker,Martin (2195) – Bosiocic,Marin (2610) [E62]

21st ch-EUR Indiv 2021 Reykjavik ISL (1.28), 26.08.2021

 1.Nf3 d6 2.d4 Nf6 3.c4 g6 4.g3 Bg7 5.Bg2 c6 6.Nc3 Bf5 7.0–0 0–0 8.Re1 Ne4 9.Qb3 Nxc3 10.bxc3 Bc8 11.e4 c5 12.e5 dxe5 13.Nxe5 Nd7 14.Nxd7 Qxd7 15.dxc5 Qc7 16.Ba3 Bf6 17.Rab1 Rb8 18.c6 Bf5

19.cxb7 Bxb1 20.Rxb1 Rfd8 21.c5 Rd3 22.c6 Qe5 23.Qa4 a5 24.Qf4 g5 25.Qxe5 Bxe5 26.Bxe7 h6 27.Bf6 Bc7 28.Bd4 Rd8 29.Bb6 1–0

Zanimljiva partija sa 1.Lige Šahovskog saveza Herceg Bosne


U Neumu se trenutno igra 1. Liga Sahovskog saveza Herceg Bosne. Evo jedne
zanimljive partije iz meca 3. kola Rama – Napredak Zenica. Ostvario sam pobjedu
u toj partiji protiv FM Haruna Pasalica (Napredak), a partija je zanimljiva
zbog 13. i 14. poteza bijelog. U nastavku je partija, ako smatrate da bi
citaocima mogla biti interesantna, mozete je objaviti u cjelosti ili dijagram
nakon 12. poteza crnog.

Srdacan pozdrav
Sean Ćorović

Sean Corovic (2126) – FM Harun Pasalic (2282) [E60]

1. Liga Sahovskog saveza Herceg
Bosne, 22.08.2021

1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.c4 c5
4.g3 Bg7 5.Bg2 0–0 6.0–0 cxd4 7.Nxd4 Nc6

8.Nc3 Nxd4 9.Qxd4 d6 10.b3 Qa5 11.Bb2 Ng4 12.Qd2 Bh6

sean13

13.Nd5 Qd8 14.Qa5

sean14

14…Bg5
[ako Da5,  slijedi  Se7  mat;  ako  De8,
slijedi  Sc7,  Dd8,  Dc3  uz  Sa8;  ako 
Dd7,  slijedi  Sb6  Dd8,  Dc3  uz  Sa8; 
ako14…b6 slijedi  Dc3,  f6,  Se7  +  uz  La8]

15.Qxd8 Rxd8 16.h3 Bf6 17.Bxf6 Nxf6 18.Nxe7+ Kf8 19.Nxc8 Raxc8 20.Bxb7 Rc7 21.Bf3 a5 22.Rfd1 Ke7 23.Rd3 Rb8 24.Rad1 Rb6 25.g4 h6 26.Re3+ Kf8 27.Rd4 Nd7 28.Bd5 g5 29.f4 a4 30.bxa4 Rb2 31.fxg5 hxg5 32.Rdd3 Ra7 33.Bc6 Ne5 34.Rxd6 Nxc4 35.Rd8+ Kg7 36.Re4 Nd2 37.Re5 Rc7 38.Rxg5+ Kh6 39.h4 Kh7 40.Rc5 Kg7 41.Rd7 Rxd7
42.Bxd7
Ne4 43.Rc7 Rxe2 44.Be6 Nd6 45.Bb3 Re4 46.Rd7 Rxg4+ 47.Kf2 Rg6 48.a5 Rf6+ 49.Ke2 Nf5 50.Rxf7+ Rxf7 51.Bxf7 Kxf7 52.a6 Nd4+ 53.Kd3 Nc6 54.Kc4 Kg6 55.Kc5 Na7 56.Kb6 Nc8+ 57.Kc7 Na7 58.Kb7

sean58

1–0

Elektroprivreda korak bliže tituli; Partije 3. i 4. kola


CESIS Premijer liga Crne Gore

Šahisti Elektroprivrede pobjedom protiv Crnogorca, došli do prvog mjesta na tri kola do kraja. Mimoza neriješenim rezultatom protiv Herceg Novog zastala.

Na krilima inspirisanog Božidara Kisića i Jovana Milovića, inače predsjednika Šahovskog saveza Crne Gore, šahisti Elektroprivrede iz Nikšića su dosli do prvog mjesta na tabeli CEDIS Premijer lige u šahu. Milović i Kisić su nadigrali mlade Cetinjane Mila Pobora, odnosno Sava Vujovića, pa su Nikšićani nakon četiri remija došli do pobjede od 4-2, pa su sa nova tri boda izbili na čelo tabele.

Budućnost je nadigrala gradskog rivala, ekipu Prosvjete, rezultatom 5-1 pa se očekuje borba između njih i Elektroprivrede do kraja.

Mimoza je posustala u meču sa Herceg Novim. Na prve četiri table partije su završene remijima, a na petoj je Miomir Savić iz Herceg Novog nadigrao Momčila Raičevića. Neriješen rezultat Tivćanima donio Dragan Popadić koji je nadigrao Miloša Bubanju.

Rudar je opravdao ulogu favorita protiv Berana, slavivši rezultatom 5-1.

Sjutra je na programu sedmo kolo, a izdvaja se duel između Crnogorca i Budućnosti, dok se vodeća Elektroprivreda sastaje sa Bihorom. Snage će omjeriti Mimoza i Rudar, dok će Beranama protivnik biti Prosvjeta. Slobodna je ekipa Herceg Novog.

CEDIS PREMIJER LIGA ZA 2021. GODINU – Elektroprivreda korak bliže tituli

Nikac,Predrag (2317) – Raicevic,Momcilo (2286) [B07]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (3), 01.08.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Be3 Nf6 4.f3 d6 5.Nc3 Nbd7 6.Qd2 e5 7.Nge2 Nb6 8.dxe5 Nc4

9.exf6 Nxd2 10.fxg7 Nxf3+ 11.gxf3 Rg8 12.0–0–0 Be6 13.e5 Rxg7 14.Bh6 Kf8 15.Ne4 Qh4 16.Bg5 Qh5 17.exd6 cxd6 18.N2g3 Qxf3 19.Be2 Qg2 20.Rdg1 Qh3

21.Nf2 1–0

Bulatovic,Dragan (2222) – Runic,Zoran (2383) [B07]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (3), 01.08.2021

 1.e4 d6 2.d4 Nf6 3.Bd3 e5 4.Ne2 Be7 5.0–0 0–0 6.dxe5 dxe5 7.Ng3 Bc5 8.h3 h6 9.Qf3 Nh7 10.Nc3 Nc6 11.Be3 Nd4 12.Qh5 Re8 13.Rae1 c6 14.Nf5 Bxf5 15.exf5 Nf6 16.Qh4 e4 17.Bxd4 Bxd4 18.Nxe4 Bxb2 19.Qf4 Nd5 20.Qd2 Be5 21.g3 Qb6 22.Rb1 Qc7 23.Kg2 Rad8 24.Rfe1 b5 25.Qe2 Qa5 26.f6 Bxf6 27.Qf3 Bd4

28.Nd6 Rf8 29.Qe4 Nf6 30.Qxd4 Qc7 31.Rbd1 c5 32.Qf4 Qc6+ 33.Kg1 c4 34.Be4 Qa6 35.Nf5 Rxd1 36.Rxd1 Re8 37.Bf3 h5 38.Nxg7 Kxg7 39.Rd6 1–0

Perunovic,Milos (2567) – Vulevic,Vjekoslav (2145) [B99]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (3), 01.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bg5 e6 7.f4 Be7 8.Qf3 Qc7 9.0–0–0 Nbd7 10.f5 e5 11.Nde2 h6 12.Bxf6 Nxf6 13.Ng3 g6 14.Bd3 Rg8 15.Rhf1 g5 16.Nh5 g4 17.Nxf6+ Bxf6 18.Qe2 b5 19.Nd5 Qd8 20.Kb1 Kf8 21.c4 bxc4 22.Bxc4 Bb7 23.Rd3 h5 24.Rfd1 Bxd5 25.Rxd5 Ke7

26.Rxd6 1–0

Milosevic,Milos (2396) – Kosic,Dragan (2419) [C10]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (3), 01.08.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 dxe4 4.Nxe4 Nd7 5.Nf3 Be7 6.Bd3 Ngf6 7.Nxf6+ Bxf6 8.Be3 c5 9.c3 cxd4 10.Nxd4 Ne5 11.Be4 0–0 12.Qe2 a6 13.h4 Qc7 14.Bg5 Nd7 15.0–0–0 g6 16.Bh6 Re8 17.Qf3 Be5 18.h5 Nf6 19.hxg6 fxg6 20.Bc2 Bd7 21.Kb1 Bc6 22.Nxc6 bxc6 23.Qh3 Nd5 24.Rde1 Rab8 25.Bb3 c5 26.Bd2 Re7 27.Re4 Nf6 28.Ra4 Rb6 29.Re1 Nd5 30.Rae4 Bf6 31.Qf3 Kg7 32.c4 Nb4

33.Bh6+ Kf7 34.g4 g5 35.Bxg5 e5 36.Rh1 Kg7 37.Bxf6+ Rxf6

38.Rxh7+ Kxh7 39.Qxf6 Qd7 40.Re3 Kg8 41.a3 Rf7 42.Qg5+ 1–0

Stankovic,Milos (2421) – Vulevic,Vjekoslav (2145) [C43]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nf6 3.d4 exd4 4.e5 Ne4 5.Qxd4 d5 6.exd6 Nxd6 7.Nc3 Nc6 8.Qf4 Bf5 9.Bb5 Be7 10.Nd4 Bd7 11.Nxc6 bxc6 12.Bd3 0–0 13.0–0 h6 14.Ne4 Nxe4 15.Qxe4 f5 16.Qc4+ Kh8 17.Bd2 Bd6 18.Rfe1 Qf6 19.Bc3 Qg5 20.Rad1 f4 21.Qe4 Bf5 22.Qxc6 Bg4 23.f3 Bh3 24.Re2 Rad8 25.Kh1 Bc8 26.Rde1 Qh5

27.Re7 1–0

Blagojevic,Dragisa (2461) – Perunovic,Milos (2567) [D10]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.d4 d5 2.c4 c6 3.cxd5 cxd5 4.Nc3 Nf6 5.Bf4 Nc6 6.e3 a6 7.Bd3 Bg4 8.Nge2 e6 9.Rc1 Be7 10.0–0 0–0 11.Na4 Nd7 12.a3 Bh5 13.Bg3 Re8 14.Qb3 Ra7 15.Nf4 Bg6 16.Nxg6 hxg6 17.Qa2 Ra8 18.Rc2 Bh4 19.Nc5 Bxg3 20.hxg3 Nxc5 21.Rxc5 g5 22.b4 g6 23.g4 Kg7 24.g3 Rh8 25.Kg2 Qf6 26.Rcc1

26…Rh2+ 0–1

Kosic,Dragan (2419) – Tomic,Aleksandar (2325) [A46]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 e6 3.Bg5 h6 4.Bh4 b6 5.Nbd2 Bb7 6.c3 Be7 7.e3 Ne4 8.Bxe7 Qxe7 9.Nxe4 Bxe4 10.Bd3 Bxd3 11.Qxd3 0–0 12.0–0 d6 13.e4 Nd7 14.a4 a6 15.Rfe1 c6 16.d5 cxd5 17.exd5 e5 18.Nd4 Qf6 19.Nc6 Rfe8 20.b4 Qg5 21.a5 b5 22.c4 bxc4 23.Qxc4 f5 24.f3 Kh8 25.Rad1 Qh5 26.b5 axb5 27.Qxb5 e4 28.fxe4 Rxe4 29.a6 Rae8 30.Qf1 Nb6 31.a7 Kh7 32.Rb1 Nxd5 33.Rxe4 fxe4 34.Rb5 e3 35.Qb1+ Kh8 36.Ne7 Qf7

37.Rb8 Nxe7 38.a8Q 1–0


Vujovic,Savo (2145) – Karisik,Nenad (2144) [C90]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Be7 6.Re1 b5 7.Bb3 0–0 8.a4 b4 9.a5 d6 10.c3 Rb8 11.Bc4 Re8 12.Qe2 d5 13.exd5 Nxd5 14.Nxe5 Nxe5 15.Qxe5 Be6 16.d4 bxc3 17.bxc3 Bf6 18.Qg3 Bh4 19.Qd3

19…Nb4 20.cxb4 Bxc4 21.Rxe8+ Qxe8 22.Qe3 Qc6 23.b5 Rxb5 24.Nc3 Rb8 25.Qf3 Qxf3 26.gxf3 Rb3 27.Rb1 Rxb1 28.Nxb1 f5 29.Bf4 c6 30.Bc7 Be7 31.Nd2 Bd5 32.f4 Kf7 33.Nf1 Ke6 34.Ne3 Bb4 35.Kf1 Bf3 36.h3 h6 37.Kg1 Bc3 38.Bb6 g5 39.fxg5 hxg5 40.Bd8 f4 41.Nc4 Bd5 42.Nb6 Bxa5 43.Nxd5 Bxd8 44.Nb4 a5 45.Nxc6 Bc7 46.Kg2 Kd5 47.Nxa5 Bxa5 48.Kf3 Kxd4 49.h4 Ke5 50.hxg5 Kf5 51.g6 Bc3 52.Kg2 Kxg6 0–1

Savic,Miomir (2156) – Pecurica,Milos (2304) [D27]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 d5 3.c4 e6 4.Nc3 dxc4 5.e3 a6 6.Bxc4 b5 7.Be2 Bb7 8.0–0 Nbd7 9.a3 c5 10.dxc5 Bxc5 11.b4 Be7 12.Bb2 0–0 13.Qb3 Qb8 14.h3 Nb6 15.a4 bxa4 16.Nxa4 Bd5 17.Qc3 Nbd7 18.Nc5 Nxc5 19.bxc5 Rc8 20.Rxa6 Rxa6 21.Bxa6 Rxc5 22.Qd4 Bxf3 23.gxf3 Rg5+ 24.Kh1 Rh5 25.Kg2 Rg5+ 26.Kh1 Rh5 27.Kg2 Bc5 28.Qd2 Rg5+ 29.Kh1 Rh5 30.Kg2 Nd5 31.Bd4 Rg5+ 32.Kh1 Rh5 33.Kg2

33… Qd8 34.Rc1 Bb4 35.Qb2 Qg5+ 36.Kf1 h6 37.Rc8+ Kh7 38.Bd3+ f5 39.Bc4 Rxh3 40.Ke2 Rh1 41.Bxd5 Qg1 42.Qa1 Qxa1 43.Bxa1 Re1+ 44.Kd3 Rd1+ 45.Ke2 Rd2+ 46.Kf1 Rxd5 47.Kg2 Rd7 48.Re8 Be7 49.Be5 Kg6 50.f4 Kf7 51.Rc8 Bh4 52.Rc7 Rxc7 53.Bxc7 Bf6 54.f3 Ke7 55.Ba5 Kd6 56.e4 Kc5 57.Bc7 g6 58.Kg3 Kd4 59.exf5 exf5 60.Bd6 Ke3 61.Bc5+ Ke2 62.Bb6 Bc3 63.Kg2 Be1 64.Bd8 h5 65.Bc7 h4 66.Kh1 0–1

Draskovic,Luka (2472) – Cirovic,Miroljub (2266) [A30]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.Nf3 Nf6 2.g3 b6 3.Bg2 Bb7 4.0–0 c5 5.c4 g6 6.Nc3 Bg7 7.d4 cxd4 8.Qxd4 0–0 9.Qh4 d6 10.Bh6 Nbd7 11.Rac1 Rc8 12.b3 Rc5 13.Bxg7 Kxg7 14.Rfd1 Qa8 15.Qd4 Rfc8 16.Qe3 Ne5 17.Nxe5 Rxe5 18.Bxb7 Qxb7 19.Qd4 Kg8 20.f4 Rec5 21.e4 Qb8 22.Re1 a6 23.Rcd1 b5 24.e5 dxe5 25.fxe5 Ne8 26.Nd5 Qb7

27.Qh4 Kg7 28.Nxe7 bxc4 29.Nxc8 Qxc8 30.Qd4 Kg8 31.e6 fxe6 32.Rxe6 Qxe6 33.Qxc5 cxb3 34.axb3 Qxb3 35.Rf1 Nd6 36.Qxd6 Qe3+ 37.Kg2 Qe2+ 38.Rf2 Qe4+ 39.Kh3 1–0

Milanovic,Danilo (2416) – Bogosavljevic,Boban (2527) [E52]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.e3 b6 5.Bd2 Bb7 6.Nf3 0–0 7.Bd3 d5 8.cxd5 exd5 9.Ne5 Bd6 10.f4 c5 11.Qf3 Nc6 12.0–0 cxd4 13.Nxc6 Bxc6 14.exd4 Re8 15.Rae1 Qd7 16.f5 Rxe1 17.Bxe1 Re8 18.Bh4 Ne4 19.f6 g6 20.Bxe4 dxe4 21.Qe3 Bf8 22.Bg5 Rd8 23.Rd1 Qf5 24.h3 Bb7 25.Rf1 Qd7 26.Rd1 Qe6 27.Kh1 h5 28.Re1 Kh7 29.Rd1 Qf5 30.a3 Ba6 31.Kg1 Bd3 32.Kh1 b5 33.Re1 a5 34.h4 Re8 35.Ne2 b4 36.axb4 axb4 37.Ra1 Rc8 38.Ra7 Kg8 39.Ng3 Qg4 40.Qf4 Qxf4 41.Bxf4 Re8 42.Kg1 e3 43.Ra1

43…b3 0–1

Miljanic,Boro (2349) – Potpara,Nikola (2370) [B20]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.e4 c5 2.b3 g6 3.Bb2 Nf6 4.e5 Nd5 5.Qf3 Nb4 6.Na3 Bg7 7.h4 N8c6

8.e6 0–0 9.Bxg7 Kxg7 10.exf7 Rxf7 11.Qc3+ e5 12.h5 g5 13.h6+ Kh8 14.Qg3 Qf6 15.c3 e4 16.0–0–0 d5 17.Rh5 Bf5 18.Qxg5 Bg6 19.Qxf6+ Rxf6 20.Rg5 Nd3+ 21.Bxd3 exd3 22.Rxd5 Rxf2 23.Nh3 Rxg2 24.Nf4 Rh2 25.Rd6 Rxh6

26.Nxd3 Rh5 27.Nf4 Rg5 28.Nc4 Bf7 29.Ne3 Rf8 30.Rh1 Ne5 31.Rdh6 Bg8 32.Ne6 Bxe6 33.Rxe6 Rf7 34.Re8+ Kg7 35.Kc2 Nf3 36.a4 b6 37.Nc4 Rg2 38.Rd8 Re7 39.Rf1 Rf7 40.Kd1 Ng5 41.Re1 Rgf2 42.Kc2 Rf8 43.Rd7+ R8f7 44.Rd8 Rf8 45.Rd7+ R2f7 46.Rd5 Nf3 47.Re2 h6 48.Kd1 Rf4 49.Re7+ R8f7 50.Re8 Ng5 51.Nd6 Rf1+ 52.Kc2 Rf8 53.Re7+ Kg6 54.Ne8 R8f7 55.Rd6+ Kh7 56.Re5 R1f5 57.Re3 h5 58.Rc6 Rf3 59.Re5 R3f5 60.Re1 Rf1 61.Re5 R1f5 62.Re1 Nf3 63.Ree6 Rg5 64.Rh6+ Kg8 65.Nf6+ Kg7 66.Nxh5+ Kg8 67.Rc8+ Rf8 68.Rh8+ 1–0

Milanovic,Slavisa (2302) – Kisic,Bozidar (2268) [B38]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.c4 g6 2.Nf3 Bg7 3.d4 c5 4.e4 cxd4 5.Nxd4 Nc6 6.Be3 Nf6 7.Nc3 0–0 8.Be2 b6 9.0–0 Bb7 10.Rc1 Nxd4 11.Bxd4 d6 12.f3 e6 13.Qd2 Qe7 14.Rfe1 Rfd8 15.Bf1 Rd7 16.a4 Qd8 17.Qf2 Nh5 18.Rcd1 e5 19.Be3 f5 20.Qc2 fxe4 21.Nxe4 Kh8 22.Ng5 Qf6 23.a5 bxa5 24.Qa4 Rdd8 25.Qxa5 Bh6 26.h4 Rd7 27.c5 d5 28.Bb5 Bc6 29.Qa6 Bxb5 30.Qxb5 Rdd8

31.Qb7 Bxg5 32.Bxg5 Qf8 33.Rxd5 Nf6 34.Rdxe5 h6 35.Bxf6+ Qxf6 36.Qe7 1–0

Miletic,Vuk (2247) – Krstonijevic,Stjepan (2138) [D02]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (4), 02.08.2021

 1.d4 d5 2.Bf4 Nf6 3.e3 e6 4.Nd2 c5 5.c3 Nc6 6.Ngf3 Bd6 7.Bg3 Qe7 8.Ne5 Bxe5 9.dxe5 Nd7 10.Bb5 a6 11.Qa4 Ndb8 12.Nf3 Bd7 13.Bh4 f6 14.Bxc6 Bxc6 15.exf6 gxf6 16.Qf4 Nd7 17.0–0–0 0–0–0 18.Bg3 e5 19.Qf5 Kb8 20.Nd2 h5 21.f3 Rdg8 22.Rhg1 h4 23.Be1 c4 24.Qc2 Nc5 25.b3 Nd3+ 26.Kb1 Qc5 27.Nf1 Be8 28.Ka1 Bg6 29.Qd2 Qa3 30.bxc4 dxc4 31.e4 Rd8 32.Ne3 Nxe1 33.Qxe1 Rxd1+ 34.Nxd1

34…Qc1# 0–1

Zanimljiva partija iz knjige Tajne pozicione žrtve


Dubov,Daniil (2702) – Esipenko,Andrey (2686) [E06]

RUS-ch 73rd Moscow (1), 2020

[Nestorovic,Dejan]

Duel mladih zvezda sa Ruskog podneblja nagovestava svetliju buducnost drzave koja ima izuzetnu tradiciju stvaranja svetskih sampiona.Nakon Kramnika, poslednjeg svetskog sampiona, Rusiji  nedostaje neki novi biser koji bi nastavio niz koji je prekinut.Jos pojavom Botvinika zapocela je era dominacije igraca sa prostora Sovjetskog Saveza koju je na kratko prekinuo Fiser, a sa uspehom nastavili Karpov i Kasparov.U iscekivanju nekog novog klinca uzivajmo u igri  najperspektivnijih mladih  ruskih igraca. 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.g3 Dubov bira omiljen sistem, Katalonku koja je u njegovim rukama postala mocno oruzje. 4…Be7 Esipenko se odlucuje za klasican raspored figura iz daminog gambita. [4…Bb4+ Vrlo popularna ideja kojom se zeli poremetiti logican raspored belih figura. 5.Nbd2!? Vrlo uspesno primenjivan ogranak u partijama sa Karlsenom.(5.Bd2 Najcesci odgovor. 5…Be7!? (5…Bd6!? Lovac je „odradio“ svoj deo posla i vraca se na jedno od polja gde gradi neku od omiljenih postava. Beli crnopoljac na d2  tek treba da pronadje pravi polozaj, inace, ako ga niko ne uznemirava on bi se najradije razvio na b2.) ) ] 5.Bg2 0–0 6.Qc2 Dubov najcesce igra linije sa ranim Dc2, pre rokade, na ovaj nacin se izbegava prilicno forsirana linija u kojoj crni igra dc4 uz a6. [6.0–0 Najigranija varijanta kojom beli privremeno zrtvuje pesaka. 6…dxc4 (6…c6 Apsolutno ravnopravna mogucnost kojom se crni odlucuje na sasvim drugaciji nacin razvoja daminog krila. 7.Qc2 Nbd7 8.Nbd2 b6 9.e4 Bb7 10.e5 Ne8 11.cxd5 cxd5 12.Re1 Rc8 13.Qa4 Bc6 Beli moze racunati na malu prednost zahvaljujuci terenskoj prednosti.) 7.Qc2 a6 8.Qxc4 b5 9.Qc2 Bb7 10.Bd2 Be4 11.Qc1 Nastaje sadrzajna strateska pozicija sa priblizno jednakim sansama.] 6…c5! Diagram  Nesto dobijes, nesto dozvolis protivniku. Crni  ima mogucnost da povoljno sprovede rasteretni udar c5 cime se ubrzava razvoj daminog krila. 7.dxc5 d4!? Vrlo retko igran nastavak koji tezi vecem sadrzaju i crnome obezbedjuje dovoljnu kontra igru. [7…Qa5+ Radzabov je izabrao brz razvoj dame. 8.Nc3 dxc4 9.0–0 Nakon vrlo korektno odigrane partije sve se zavrsilo miroljubivo.] 8.b4 Pokusaj da se sacuva pesak!? 8…a5! Energicna reakcija kojom crni odmah vraca prividno zrtvovanog pesaka. 9.b5 Bxc5 10.Nbd2 Vec u ovom trenutku mozemo pricati o sasvim novoj poziciji, nikada igranoj u turnirskoj praksi.Za otvaranje kao sto je Katalonka „uspeh vredan paznje“. 10…Nbd7 11.Nb3 Bb4+?! Izuzetno ambiciozan potez kojim se crni odlucuje na zrtvu pesaka.Pomeranjem lovca beli majoritet dobija na pokretljivosti i u bliskoj buducnosti postaje vazan faktor u stvaranju inicijative. [11…e5! Diagram  Pravilan plan! Pesacka struktura se definisala, pojavili su se majoriteti, logicno je  da  centralni pesaci dobiju glavnu ulogu i svojim pokretanjem ostvare jaku kontra igru. 12.Nxc5 (12.0–0 Re8 13.a4 Ra7! Diagram

 Ideja je da se odigra b6 i omoguci topu da dodje na c7 i lovca razvije na b7.Zavrsetkom razvoja daminog krila crni dolazi do odlicne kontra igre.(13…Qc7 14.Nfd2²) ) 12…Nxc5 13.Nxe5 Re8 14.Nd3 Bg4 15.f3 Bf5 Diagram  Crni za zrtvovanog pesaka ima sjajnu kompenzaciju u pritisku po e liniji i savrseno razvijenim figurama.] 12.Bd2 Bxd2+ 13.Nfxd2 Bele figure vrse pregrupaciju sa zeljom da sto bolje kontrolisu polja na dugoj, beloj dijagonali i na njoj obezbede uporista za figure.Polje e4 je od izuzetne vaznosti za ostvarenje spomenute ideje. 13…a4? Principijelno sprovodjenje ideje zrtve pesaka se nastavlja. Jos uvek je bilo moguce priznati gresku i promeniti plan i pomiriti se sa slabijom pozicijom. [13…Nb6 14.a4 e5 15.0–0± Beli dolazi do bolje pozicije zbog mogucnosti lakog pomeranja majoriteta i jakog pritiska po dugoj beloj dijagonali.] 14.Nxd4 e5 15.Nf5 Nc5 Crni uspeva da skladno zavrsi razvoj figura ali ne i da ostvari inicijativu kojom bi ostvario kompenzaciju za zrtvovanog pesaka. 16.Ne3 e4 17.0–0 Posle dugog odlaganja zbog „vaznijih stvari“, dosla je na red i mala rokada. [17.Nxe4? Beli nema mogucnost da osvoji drugog pesaka zbog dvojnog udara i gubitka figure. 17…Ncxe4 18.Bxe4 Qd4–+] 17…Qd4 18.Nd5!? Diagram

 Moglo bi se reci u stilu Dubova! Uvek se bira najdinamicniji nacin igre gde dolaze do izrazaja veliki potencijali mladog Rusa.[18.Rfd1 Moguce je biti „manje atraktivan“ i nastaviti logicnim centralizujucim potezima. 18…Qe5 19.Rac1 Re8 20.Nb1! Neophodno je razigravanje skakaca i usmeravanje ka centralnom polju d5, povoljno se otvara d linija za topove. 20…Be6 21.Nc3± Beli ostvaruje veliku  prednost, poseduje visak pesaka, odlicno rasporedjene, centralizovane figure.Za dalje povecavanje prednosti potrebno je pametno menjati figure i tezititi da se razbije blokada na polju c5.] 18…Nxd5 19.cxd5 e3! Neophodan potez, inace crni ostaje bez e pesaka u losijim verzijama. [19…Qxd5 20.Nxe4+-] 20.Nc4!? Diagram

 Dubov u svom maniru uvek preferira aktivnu igru figura.[20.fxe3! Tezi daljem otvaranju pozicije. 20…Qxe3+ 21.Rf2 Bf5 22.Qxf5 Qxd2 23.d6!! Diagram

 Sjajna, privremena zrtva pesaka kojom se otvara duga bela dijagonala i lovcu pruza prilika da poveca svoju ulogu partiji.23…Qxd6 24.Rc1 Ne6 (24…Rac8? 25.Bxb7+-) 25.Bxb7± Sada b pesak ima kljucnu ulogu u daljim desavanjima.Postalo je ocigledno da beli iz komplikacija izlazi sa ogromnom prednoscu.] 20…exf2+ 21.Kh1 Bd7? Vro bitan trenutak za postavljanje kvalitetne odbrabene postave. Esipenko bira logican, razvojni  potez i u samo nekoliko poteza biva vrlo „surovo kaznjen“. [21…Bf5! Diagram  Najbolji nacin da se brani pozicija zapocinje sa Lf5! Ideja je da se konacno zavrsi razvoj, i zapocne sa uspostavljanjem koordinacije figura i blokadom d5 pesaka. 22.Qxf5 Qxc4 23.d6 Ra5!! 24.Rac1 Qxb5 25.Qxf2± Prednost belog ne izaziva nikakvu sumnju ali postoje i aduti za odbranu pozicije crnog.Uspostavljena je materijalna ravnoteza, d6 pesak je pod odredjenom kontrolom.] 22.Rad1 Qf6 23.d6!+- Diagram  Pomeranjem pesaka na d6 pojavljuje se vrlo neprijatna pretnja Sb6! Prednost belog postaje odlucujuca. 23…Rae8 Nastavlja sa zapocetom idejom razvoja i blokade pesaka. [23…Bf5 24.e4 Bg4 25.Rd2 Nd7 26.e5+-] 24.Nb6 Re5 Deluje da je Esipenko uspeo povezati sve figure i postaviti odbranu? 25.Qxc5!! Diagram  Fantastican takticki udar kojim se rusi protivnicka odbrana. Dubov pronalazi sjajan nacin da omoguci d pesaku nesmetano kretanje  ka osmom redu. Zrtvom dame nestaju sa table dve bitne figure crnog koje su imale zadatak da kontrolisu d pesaka. 25…Rxc5 26.Nxd7 Qg5 Sada je dama u obavezi da preuzme ulogu glavnog kontrolora d pesaka i pripomogne u cuvanju materijala. 27.Nxf8 Kxf8 28.d7 Nakon nekoliko forsiranih poteza dolazimo do pozicije kojoj je Dubov tezio.Sada postaje jasno da u d pesaku lezi velika snaga.U narednim potezima potrebna mu je zastita dok se ne pronadje nacin kako isterati damu sa d8 i promovisati pesaka. 28…Qd8 29.Rxf2 Rc7 30.Bh3! Diagram  Poslednja kockica u mozaiku se slozila. Preostaje samo da se prebaci jedan od topova na polja e8 ili c8. 30…g6 31.Rf6!? Diagram

 Izbegava visepotezne varijante i na jednostavan nacin sprecava da se odigra f5.[31.Be6!? Ravnopravna mogucnost u kojoj je neophodno nekoliko preciznih poteza cime ce se doci do osvajanja materijala. 31…Ke7 32.b6 Rc5 (32…Rc6 33.Bd5 Rxb6 34.Rxf7+ Kd6 35.Bf3+ Ke6 36.Rf8 Qxf8 37.d8Q Qxd8 38.Rxd8+- Posle forsirane varijante beli ostaje sa figurom vise.) 33.Bxf7 Rc6 34.Rf3+- Pojavljuje se vise jakih pretnji, nakon pomeranja lovca sledi Te3 uz Te8 sa osvajanjem dame.] 31…Kg8 32.Rfd6 Rc2 33.R6d2 Odbija poslednje pretnje i predlaze izmenu topova kojom bi se ubrzala realizacija pozicione prednosti. 33…Rc7 [33…Rxd2 34.Rxd2 f5 35.Bg2 b6 36.Bc6 Kf7 37.Rd3 Sledi Te3 uz Te8 sa osvajanjem materijala.] 34.Rd3 f5 35.b6 Rc2 Sa idejom Te8 i direktnim promovisanjem d pesaka u damu. 36.Re3 Karakteristicna partija za igrace mladjeg doba. Beskompromisna igra  puna dinamike. Materijalna ravnoteza je u drugom planu i sve se podredjuje postizanju inicijative. Obicno se preskacu pitanja o odbrani i tu treba traziti razloge za poraz. Interesantan je nacin razmisljanja u trenutku kada Dubov ima ogromnu prednost, mnogi igraci bi trazili jednostavnije mogucnosti kojima bi realizovali materijalnu prednost.Dubov pronalazi sjajnu mogucnost da  zrtvom dame isforsira dogadjaje i promocijom pesaka dodje do nove dame. 1–0

Autori knjige IM Dejan Nestorović i GM Nikola Nestorović, izdavač Šahovski informator 2021

Partije 2. kola Premijer lige Crne Gore


Vujovic,Savo (2145) – Vlatkovic,Milos (2315) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nf6 3.Nxe5 d6 4.Nf3 Nxe4 5.d4 d5 6.Bd3 Bd6 7.0–0 0–0 8.c4 c6 9.Re1 Re8 10.Nc3 Nxc3 11.bxc3 Bg4 12.Bg5 Rxe1+ 13.Qxe1 f6 14.Bh4 Nd7 15.Qb1 dxc4 16.Bxh7+ Kh8 17.Bf5 Bxf5 18.Qxf5 Nf8 19.Re1 Qd7 20.Qh5+ Kg8 21.Nd2 b5 22.Ne4 Nh7 23.Re3 Rd8 24.Bg3 Bf8 25.Nc5 Qf7 26.Qxf7+ Kxf7 27.Nb7 Rd7 28.Na5 c5 29.Nc6 cxd4 30.Nxd4 Bc5 31.Kf1 Bxd4 32.cxd4 b4 33.d5 Rxd5 34.Re4

34…c3 35.Rxb4 c2 36.Rb7+ Kg6 37.Bf4 Rd1+ 38.Ke2 c1Q 39.Bxc1 Rxc1 40.Rxa7 Ra1 41.h4 Nf8 42.g4 Ne6 43.Ke3 Re1+ 44.Kd2 Rg1 45.f3 Nf4 46.Ke3 Nd5+ 47.Kf2 Ra1 48.Kg3 Nc3 49.Ra3 Ne2+ 50.Kh3 Rh1+ 51.Kg2 Rxh4 52.Ra8 Rh7 53.a4 Kg5 54.Ra7 Nf4+ 55.Kg1 Nd3 56.Kg2 Kf4 57.Rb7 Kg5 58.a5 Kh6 59.Rb1 Nf4+ 60.Kf2 Kg6 61.Ke3 Ne6 62.Rb6 Rh1 63.f4 Nc7 64.f5+ Kg5 65.Rb7 Ne8 66.Kf3 Rh3+ 67.Kg2 Ra3 68.Re7 Kxg4 69.Rxe8 Ra2+ 70.Kf1 Kxf5 71.Ra8 Kf4 72.Ra6 Kf5 73.Kg1 g5 74.Kf1 g4 75.Kg1 Kg5 76.Kf1 f5 77.Ra8 Kf4 78.Rb8 Rxa5 79.Rb4+ Kg5 80.Rb2 f4 81.Kf2 g3+ 82.Kf3 Ra3+ 83.Ke4 Re3+ 84.Kd4 Re8 0–1

Raicevic,Momcilo (2286) – Podlesnik,Bogdan (2325) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.c4 c5 2.g3 Nf6 3.Bg2 Nc6 4.Nc3 e6 5.e4 d5 6.cxd5 exd5 7.Nxd5 Nxd5 8.exd5 Nb4 9.a3 Nd3+ 10.Kf1 Be7 11.Be4 Nxc1 12.Rxc1 0–0 13.h4 f5 14.Bf3 f4 15.g4 Bxh4 16.Rxc5 b6 17.Rc1 Bf6 18.Qb3 Qd6 19.Ne2 Bb7 20.Nc3 Rad8 21.Nb5 Bxd5

22.Qd3 Qe5 23.Qxh7+ Kf7 24.Rh5 Bxf3 25.Rxe5 Bxe5 26.Qh5+ Ke6 27.Re1 Rd5 28.Nc7+ 1–0

Pecurica,Milos (2304) – Popadic,Dragan (2155) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 e5 4.0–0 d6 5.c3 Bd7 6.d4 Qc7 7.d5 Nb8 8.a4 Nf6 9.Nfd2 Be7 10.Qe2 0–0 11.Bd3 Bg4 12.f3 Bh5 13.Nc4 Nbd7 14.Be3 b6 15.Nba3 a6 16.b4 Rfb8 17.Nd2 Qc8 18.Rfb1 Ne8 19.a5 b5 20.c4 bxc4 21.Naxc4 Bd8 22.bxc5 Nxc5 23.Rc1 Nxd3 24.Qxd3 Qd7

25.Nb6 Bxb6 26.axb6 Qb7 27.Nc4 f5 28.Na5 fxe4 29.fxe4 Qd7 30.Rab1 Rb7 31.Nxb7 Qxb7 32.Qc4 Bg6 33.Qc6 Rb8 34.Qxb7 Rxb7 35.Rb4 1–0

Vulevic,Vjekoslav (2145) – Nikcevic,Nebojsa (2377) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.e4 c5 2.Nc3 Nc6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.Nf3 d6 6.0–0 e6 7.d3 Nge7 8.Bd2 0–0 9.a3 h6 10.Rb1 b6 11.b4 Bd7 12.Ne2 Rc8 13.b5 Ne5 14.Nxe5 dxe5 15.c4 Be8 16.Qc2 g5 17.f4 exf4 18.gxf4 Ng6 19.Kh1 Rc7 20.Bc3 Bxc3 21.Qxc3 f6 22.Bh3 f5 23.exf5 exf5 24.fxg5 Qxg5 25.Rf3 Re7 26.Ng1 f4 27.Rf2 Nh4 28.Nf3 Nxf3 29.Rxf3 Bh5 30.Rf2 Rg7 31.Rbf1 f3 32.Qxg7+ Kxg7 33.Rg1 Kf6 34.Rxg5 hxg5 35.Bf1 Ke5 36.a4 Kd4 37.a5 bxa5 38.Ra2 Bg6 39.Kg1 Re8 40.Kf2 g4 41.Kg3 Re1 42.Kf2 Rd1 43.Rxa5 Rd2+ 44.Kg1 Bxd3 45.Rxa7 f2+ 46.Kg2 Bxf1+ 47.Kxf1 Kxc4 48.b6 Rb2 49.Ra4+ Kd3 50.Rxg4 Rxb6 51.Kxf2 c4 52.Rg8

52…Rd6 53.Rg3+ Kd2 54.Rg8 c3 0–1

Blagojevic,Dragisa (2461) – Cirovic,Miroljub (2266) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.c4 Bg7 4.g3 0–0 5.Bg2 d6 6.0–0 c5 7.Nc3 Nc6 8.d5 Na5 9.Nd2 a6 10.Qc2 e6 11.b3 exd5 12.cxd5 b5 13.Bb2 Re8 14.e4 Bd7 15.Nd1 Rc8 16.Ne3 Nh5 17.Bxg7 Nxg7 18.Qc3 b4 19.Qb2 Bb5 20.Ng4 Bxf1 21.Nf6+ Kh8 22.Nxe8 Qxe8 23.Bxf1 Ra8 24.Qf6 Nb7 25.Re1 Kg8 26.Nc4 Nh5 27.Qa1 a5 28.Bg2 Rd8 29.f4 Ng7 30.Bh3 Qe7 31.Qd1 f6 32.Bg4 Re8 33.e5 fxe5 34.fxe5 h5 35.Bh3 Kh7 36.Qd2 Qd8 37.e6 Qe7 38.Rf1 Rf8 39.Rxf8 Qxf8 40.Qf4 Kg8 41.Qg5 Qf3 42.Qxg6 Qxd5

43.e7 Qd1+ 44.Kf2 1–0

Runic,Zoran (2383) – Potpara,Nikola (2370) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Bc4 Qb6 7.Nb3 e6 8.0–0 a6 9.Kh1 Qc7 10.a4 Be7 11.a5 0–0 12.Bd3 b5 13.axb6 Qxb6 14.Be3 Qc7 15.f4 Bb7 16.Qf3 Nb4 17.Na5 Rab8 18.Ba7 Rbc8 19.Nxb7 Qxb7 20.Bd4 Nxd3 21.cxd3 Rfd8 22.Ne2 Ne8 23.Bc3 Nc7 24.f5 e5 25.Qg4 Bf8 26.Ng3 f6 27.Nh5 Kh8 28.Rf3 Nb5 29.Rh3 Qf7 30.Qh4 Nxc3 31.bxc3 Rxc3 32.g4 Rdc8 33.Nf4

33…Rc1+ 34.Kg2 R8c2+ 35.Kf3 h6 36.Rxc1 Rxc1 37.Nd5 Qb7 38.Qf2 Qb1 39.Qe3 Rg1 40.Qe2 Re1 41.Nc3 Qc1 0–1

Milanovic,Slavisa (2302) – Scekic,Veljko (2212) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 c6 4.Nc3 e6 5.e3 Bd6 6.Qc2 Nbd7 7.Bd3 dxc4 8.Bxc4 e5 9.0–0 0–0 10.a3 Qe7 11.h3 b5 12.Ba2 Bb7 13.dxe5 Nxe5 14.Nd4 g6 15.e4 Nh5 16.Nce2 a6 17.f4 Nc4 18.e5 Nxe5 19.fxe5 Qxe5 20.Nf3 Bc5+ 21.Rf2 Bxf2+ 22.Kxf2 Qe7 23.Bg5 Qc7 24.Qc5 Rfe8 25.g4 Rxe2+ 26.Kxe2 Ng3+ 27.Kd3 Re8 28.Re1 Qd7+ 29.Kc2 Ne4

30.Rxe4 Rxe4 31.Ne5 Re2+ 32.Kc3 Qd1 33.Bxf7+ Kg7 34.Qe7 b4+ 35.Kxb4 1–0

Kalezic,Blazo (2430) – Bogosavljevic,Boban (2527) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Nc3 d6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Nf6 6.Bg5 Qb6 7.Nb3 e6 8.Qd2 a6 9.Bxf6 gxf6 10.0–0–0 Bd7 11.Kb1 Na5 12.Nd5 exd5 13.Nxa5 dxe4 14.Nc4 Qc5 15.Nxd6+ Bxd6 16.Qxd6 Qxd6 17.Rxd6 Ke7 18.Rd2 Bc6 19.Bc4 Rad8 20.Rhd1 Rxd2 21.Rxd2 f5 22.Kc1 Rg8 23.g3 Rg6 24.Bd5 Rh6 25.Bxc6 bxc6 26.f3 exf3 27.Rf2 Ke6 28.Kd2 f4 29.gxf4 Kf5 30.Ke3 Kg4 31.f5 f6 32.b4 Kxf5 33.Rxf3+ Ke5 34.h3 Rh4 35.c3 f5 36.Kd3 f4 37.a4 Rh6 38.Ke2 Rg6 39.c4 Ke4 40.Kf2 Rd6 41.Ra3 Rd2+ 42.Ke1 Rb2 43.b5 a5 44.bxc6 Rc2 45.Rb3 Rxc4 46.Rb5 Kf3 47.Rxa5 Rc1+ 48.Kd2 Rxc6 49.Rg5 Kf2 50.a5 f3 51.h4 Rd6+ 52.Kc3 Ke3 53.Rg7 Rc6+ 54.Kb4

54…Rf6 55.Re7+ Kd2 56.Rd7+ Kc2 57.a6 f2 58.a7 f1Q 59.Rc7+ Kb2 60.a8Q Rb6+ 61.Kc5 Qf2+ 62.Kc4 Qf4+ 0–1

Mijovic,Stefan (2405) – Sukovic,Andrej (2278) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.c4 Nf6 2.Nf3 g6 3.g3 Bg7 4.Bg2 0–0 5.0–0 d6 6.Nc3 a6 7.d3 c6 8.Rb1 b5 9.b4 bxc4 10.dxc4 Bf5 11.Rb3 Be6 12.Qd3 a5 13.Nd4 axb4 14.Nxe6 fxe6 15.Rxb4 Na6 16.Rb1 Nc5 17.Qc2 Ra6 18.Be3 Qa5 19.Bd4 e5 20.Be3 Kh8 21.Rb2 Ne6 22.Rfb1 Nd4 23.Qd3 Ng4 24.h3 Nxe3 25.Qxe3 e6 26.Ne4 d5 27.cxd5 cxd5 28.Ng5 Raa8 29.Qd2 e4 30.e3 Nc6 31.Nxe6 Bc3 32.Qc2 Rfc8 33.Rb5 Qa3 34.R1b3 Nb4

35.Rxa3 Nxc2 36.Rxa8 Rxa8 37.Rc5 Nxe3 38.fxe3 Bd2 39.Rxd5 Bxe3+ 40.Kf1 1–0

Alivodic,Dario (2237) – Miletic,Vuk (2247) [A00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (2), 01.08.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Bg5 c5 5.d5 exd5 6.cxd5 d6 7.e3 0–0 8.Bd3 h6 9.Bxf6 Qxf6 10.Nge2 Bf5 11.0–0 Nd7 12.Bxf5 Qxf5 13.Ng3 Qe5 14.Nce2 Nf6 15.Qa4 a6 16.a3 b5 17.Qc2 Ba5 18.e4 Rfe8 19.f3 h5 20.Rad1 Bb6 21.Qd2 h4 22.Nf5 h3 23.Neg3 g6 24.f4

24…c4+ 25.Kh1 Nxe4 26.fxe5 Nxd2 27.Rxd2 gxf5 28.Nxf5 Rxe5 29.gxh3 Bc5 30.Rg2+ Kh8 31.Nh6 Rf8 32.Rg4 f5 33.Rg5 Be3 34.Rh5 Kg7 35.Nxf5+ Kg6 0–1

Chess-Results.com – Partien

Partije prvog kola Premijer lige Crne Gore


Evo nekoliko partija prvog kola Premijer lige Crne Gore koja se igra u Sutomoru.

Nikcevic,Nebojsa (2377) – Perunovic,Milos (2567) [D45]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 e6 4.Nc3 c6 5.e3 Nbd7 6.Be2 Bd6 7.b3 0–0 8.Bb2 b6 9.0–0 Bb7 10.Rc1 Qe7 11.Qd3 Rad8 12.Rfd1 Rfe8 13.Qc2 h6 14.h3 a6 15.Bf1 c5 16.cxd5 exd5 17.g3 Rc8 18.Bg2 c4 19.Nh4 Qe6 20.bxc4 Rxc4 21.Bf1 Rcc8 22.a4 Ne4 23.Qd3 Ndf6 24.Ne2 Rc4 25.Ra1 Rec8 26.Nf3 Rc2 27.Rdb1 Qf5 28.Bg2 Nxg3 29.Qxf5 Nxf5 30.Bf1 Ne4 31.Ba3 R8c6 32.Ne1 Rd2 33.Nf3

33…Bxa3 34.Rxa3 Rg6+ 35.Kh2 Rc2 36.Rab3 Nxf2 37.Ne5 Rf6 38.Rc1 Rxc1 39.Nxc1 Nd1 40.Nd7 Rc6 41.Bd3 Rxc1 42.Rxb6 Rc7 43.Nc5 Bc8 44.Rb8 Ndxe3 45.Bxa6 Ne7 46.a5 Nc4 47.Bxc4 dxc4 48.d5 Nxd5 0–1

Kosic,Dragan (2419) – Pastar,Slaven (2354) [D02]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.d4 e6 2.Nf3 Nf6 3.Bf4 d5 4.e3 Bd6 5.Bg3 0–0 6.Nbd2 c5 7.c3 Qc7 8.Ne5 Nfd7 9.f4 f6 10.Nef3 Nc6 11.Bd3 b6 12.0–0 Bb7 13.Rc1 c4 14.Bc2 b5 15.Kh1 f5 16.Bh4 Nf6 17.h3 b4 18.g4 bxc3 19.bxc3 Ne4 20.Ng5 Nd8 21.gxf5 exf5 22.Rg1 Nxg5 23.Bxg5 Ne6 24.Nf3 Bc6 25.Bh4 Rab8 26.Rg2 Ba3 27.Rb1 Rxb1 28.Qxb1 Rb8 29.Qd1 Rf8 30.Ne5 Bd6

31.Bxf5 Rxf5 32.Qg4 Nxf4 33.exf4 Bxe5 34.Qxf5 Bxf4 35.Qe6+ Kh8 36.Bf6 Bh6 37.Be5 Bd7 38.Qe7 1–0

Pecurica,Milos (2304) – Vujosevic,Sasa (2000) [E71]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.c4 Nf6 2.Nc3 g6 3.e4 d6 4.d4 Bg7 5.h3 0–0 6.Be3 e5 7.d5 h6 8.Qd2 Kh7 9.g4 Ng8 10.Bd3 a6 11.0–0–0 Bd7 12.f3 b5 13.h4 bxc4 14.Bxc4 Bb5 15.Qe2 Bxc4 16.Qxc4 Nd7 17.h5 g5 18.Rh2 Nb6 19.Qd3 Qd7 20.Rc2 Rfc8 21.Nge2 Bf8 22.b3 c5 23.dxc6 Rxc6 24.Bxb6 Rxb6 25.Nd5 Rc6 26.Rxc6 Qxc6+ 27.Kb2 Qc5 28.Rc1 Qf2 29.Rc7 Ra7 30.Rc8 Bg7 31.Qe3 Qxe3 32.Nxe3 a5 33.Nc3 Ne7 34.Rc4 Ra6 35.Rc7 Nc6 36.Nf5 Kg8

37.Rxc6 1–0

Vlatkovic,Milos (2315) – Milovic,Jovan (2289) [B00]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.d4 e6 2.Nf3 b6 3.e4 Bb7 4.Bd3 Ne7 5.Nc3 h6 6.h4 c5 7.Bf4 a6 8.Bd6 cxd4 9.Nxd4 Nbc6 10.Nf3 Ng6 11.Bxf8 Rxf8 12.h5 Nge5 13.Nxe5 Nxe5 14.f4 Nxd3+ 15.Qxd3 Qc7 16.Rf1 0–0–0 17.0–0–0 f5 18.e5 Kb8 19.Qg3 Rg8 20.Rd6 Qc4 21.Rfd1 Bc6 22.a3 Kc7

23.b3 1–0

Malisic,Miodrag (1839) – Blagojevic,Dragisa (2461) [C77]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.d3 d6 6.h3 b5 7.Bb3 Na5 8.c3 Nxb3 9.axb3 Be7 10.Bg5 0–0 11.Na3 Bb7 12.Nc2 h6 13.Bxf6 Bxf6 14.Ne3 g6 15.Qd2 Bg7 16.Ng4 Kh7 17.Qe2 f5 18.Ngh2 fxe4 19.dxe4 Rf4 20.Nd2 Qg5 21.g3 Rf7 22.h4 Qe7 23.f3 h5 24.0–0 Bh6 25.Rf2 Rg8 26.Rg2 Rgf8 27.Rd1 Bc8 28.Ndf1 Be6 29.b4 c6 30.Qf2 d5 31.Qb6 dxe4 32.fxe4 Rf6 33.Ne3 c5 34.Nhf1

34…Bg4 0–1

Tomic,Aleksandar (2325) – Andjic,Milonja (1957) [A33]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.c4 c5 2.g3 Nc6 3.Bg2 Nf6 4.Nc3 e6 5.Nf3 Be7 6.0–0 0–0 7.d4 cxd4 8.Nxd4 a6 9.b3 Bc5 10.Nc2 h6 11.Bf4 Nh5 12.Bd6 Bxd6 13.Qxd6 Qa5 14.Ne4 f5 15.Nc5 Nf6 16.b4 Qd8 17.Rfd1 Ne8 18.Nxe6 Nxd6 19.Nxd8 Nxc4 20.Bd5+ Kh7 21.Nxc6 Nb2 22.Ne7 Nxd1 23.Rxd1 g6 24.Bb3 Rd8 25.Rd6 b5 26.Bf7 Bb7 27.Bxg6+ Kg7 28.Nxf5+ Kf8 29.Rf6+ Kg8

30.Ne7+ 1–0

Pejovic,Branko (2130) – Andjic,Vladan (1958) [B11]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.e4 c6 2.Nc3 d5 3.Nf3 dxe4 4.Nxe4 Bf5 5.Ng3 Bg6 6.h4 h6 7.h5 Bh7 8.Bc4 Nf6 9.Ne5 e6 10.Qe2 Nd5 11.d3 Bd6 12.f4 Nd7 13.d4 0–0 14.Bd3 Bb4+ 15.Kf1 Bxd3 16.Qxd3 Nxe5 17.fxe5 f6 18.Kg1 fxe5 19.Bxh6 Qf6 20.Be3 Nxe3 21.Qxe3 exd4 22.Qd3 Qf2+ 23.Kh2

23…Rf4 24.Nf5 exf5 25.Qb3+ Kh8 0–1

Cirovic,Miroljub (2266) – Vulevic,Vjekoslav (2145) [A30]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.Nf3 c5 2.c4 Nf6 3.g3 b6 4.Bg2 Bb7 5.0–0 e6 6.b3 a6 7.Bb2 b5 8.Nc3 bxc4 9.bxc4 d6 10.Rb1 Bc6 11.d4 cxd4 12.Qxd4 Be7 13.Ba3 0–0 14.e4 Qc7 15.Rfc1 e5 16.Qe3 Nbd7 17.Nd5 Bxd5 18.cxd5 Qa5 19.Nd2 Rab8 20.Rxb8 Rxb8 21.Bf3 Ne8 22.Qc3 Qd8 23.Nb3 Bg5 24.Rc2 g6 25.Kg2 h5 26.Be2 Rb7 27.Qc8 Rb8 28.Qxd8 Bxd8 29.Rc6 a5 30.Nd2 Nc5 31.Bxc5 dxc5 32.Nc4 Nf6 33.Bd3 Nd7 34.f4 f6 35.Rd6 Rb7 36.fxe5 fxe5 37.Rxg6+ Kf7 38.Rh6 Kg7 39.Rxh5 a4 40.Rf5 Rb4 41.Rf2 Bc7 42.Rb2 a3 43.Rc2 Nb6

44.Nxa3 Bd6 45.Nc4 Nxc4 46.Bxc4 Rb1 47.a4 1–0

Potpara,Nikola (2370) – Dedeic,Huso (1992) [D02]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.d4 Nf6 2.Bf4 d5 3.e3 e6 4.Nf3 Nbd7 5.Nbd2 Bd6 6.Bd3 b6 7.Ne5 Bb7 8.Qf3 Qe7 9.c3 0–0–0 10.Nxd7 Nxd7 11.Bxd6 cxd6 12.a4 Kb8 13.a5 e5 14.Qd1 Bc6 15.Qb3 Kb7 16.0–0 Ra8 17.e4 Nf6 18.Rfe1 Rhb8 19.exd5 Nxd5 20.Be4 Nf4 21.dxe5 dxe5

22.Bxc6+ Kxc6 23.Qa4+ Kd6 24.Nc4+ Kc7 25.Nxe5 1–0

Pljakic,Salem (1899) – Milanovic,Slavisa (2302) [E20]

CEDIS Premijer Liga Crne Gore 2021 Sutomore (1), 31.07.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Bd2 0–0 5.Qc2 c5 6.e3 cxd4 7.exd4 Nc6 8.Nf3 d5 9.a3 Bxc3 10.bxc3 Re8 11.Be2 e5 12.cxd5 e4 13.dxc6

13…exf3 14.gxf3 bxc6 15.Be3 Nd5 16.Qd2 Qh4 17.Bg5 Qh5 18.0–0–0 Rxe2 19.Qxe2 Qxg5+ 20.Kb2 Be6 21.Rc1 Nf4 22.Qe3 Qb5+ 23.Ka1 Qb3 24.c4 Nd3 0–1

Precijenio poziciju pa izgubio


Svjetski kup, Soči, 5. kolo

Iranski šahista je precijenio poziciju i nije htio da ponavlja poziciju (u 27 potezu) čime bi prva partija petog kola Svjetskog kupa završena remijem. Ipak nakon izmjene kraljica, crni Martirosyan je igrao na dva rezultata sa pješakom više. Ipak, realizacija te prednosti nije laka, a Tabatabaei je propustio najbolju šansu da nastavi da se bori za pola poena u 35 potezu. Tako je jedina odlučena partija petog kola ustvari mogla da završi remijem, kao i ostale.

Tabatabaei,M. Amin (2613) – Martirosyan,Haik M (2632) [E46]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (5.1), 25.07.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.e3 0–0 5.Bd2 c5 6.a3 Bxc3 7.Bxc3 Ne4 8.Ne2 b6 9.d5 Ba6 10.b3 b5 11.Qd3 Nxc3 12.Nxc3 bxc4 13.bxc4 exd5 14.Qxd5 Qa5 15.Qd2 Nc6 16.Be2 Rab8 17.0–0 Ne5 18.Rfc1 Rb3 19.f4 Nc6 20.Kf2 Rd8 21.Ra2 Rxa3 22.Rxa3 Qxa3 23.Nd5 d6 24.Rc3 Qa1 25.Rc1 Qa3 26.Rc3 Qa1

27.Qc1 [Bijeli je mogao da nastavi  27.Rc1 i crni bi ponovio potez Qa3 i partija bi se zavrsila remijem, kao sto je Martirosyan rekao posle partije. Ipak bijeli je precijenio poziciju i igra na pobjedu] 27…Qxc1 28.Rxc1 Bc8 29.Ra1 Kf8 30.Bf3 a6 31.Rb1 Be6 32.Rb7 Na5 33.Ra7 Nxc4 34.Nc7 Nd2

35.Bd5 [Bijeli propusta da odigra jaci potez  35.Nxe6+! pa u vremenskoj oskudici igra 35.Bd5, i na kraju gubi partiju. Posle 35.Nxe6! fxe6 36.Bg4 Re8 37.Rxa6 bijeli bi mogao da se nada remiju] 35…Bxd5 36.Nxd5 Rb8 37.Rxa6 Ne4+ 38.Ke2 f5 39.Kd3 Rb7 40.Kc4 Kf7 41.Ra8 h5 42.h4 g6 43.Rh8 Nd2+ 44.Kd3 Ke6 45.Nc3 Nb1 46.Nd1 Na3 47.Rg8 Rb3+ 48.Ke2 Kf7 49.Rd8 Nc4 50.Rd7+ Ke6 51.Rg7 Kf6 52.Rd7 Ra3 53.g3 Ra2+ 54.Ke1 Rg2 55.Rh7 Ke6 56.Rg7 Kf6 57.Rh7 Rxg3 58.Kf2 Rh3 59.Nc3 Nxe3 60.Nb5 Nd5 61.Nxd6 Rxh4 0–1

Zanimljive partije 4. kola Svjetskog kupa


Carlsen,Magnus (2847) – Wojtaszek,Radoslaw (2691) [B51]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.Bb5+ Nd7 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Ngf6 6.0–0

6…a6 7.Ba4 e6 8.c4 Be7 9.Nc3 0–0 10.Qe2 Qc7 11.f4 Nb6 12.Bb3 e5 13.Nf5 Bxf5 14.exf5 Rfe8 15.g4 exf4 16.Bxf4 Bf8 17.Qg2 Nxc4

18.g5 Nh5 19.Nd5 Qc5+ 20.Kh1 b5 21.g6 Rab8 22.Rad1 Nxf4 23.Rxf4 Re5 24.Rh4 Rxf5

25.Bc2 (Kompjuterska analiza pokazuje da je Carlsen dobijao u varijanti  25. Rxh7 fxg6 26. Qxg6 Rf1+ 27. Rxf1 Qxd5+ 28. Kg1 Qd4+ 29. Rf2 d5 30. Bc2 Bc5 31. Qe6#) Qf2 26.gxf7+ Kxf7 27.Bxf5 Qxh4 28.Rf1 Kg8 29.Rf4 Qe1+ 30.Rf1 Qe5

31.Qh3 Qxd5+ 32.Rf3 Qd1+ 33.Rf1 Qd5+ 34.Rf3 Qd1+

½–½

Evo sada partije u kojoj je Velimir Ivić odlično igrao (u jednom trenutku je imao prednost +4,03), ali i ispustio pobjedu


Ivic,Velimir (2582) – Andreikin,Dmitry (2724) [C10]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 dxe4 4.Nxe4 Nd7 5.Nf3 Ngf6 6.Nxf6+ Nxf6 7.Be3 Bd6 8.Bd3 0–0 9.Qe2 b6 10.0–0–0 Bb7 11.Kb1 c5 12.Bg5 Qc7 13.Bxf6 gxf6

14.d5 Bxd5 15.Nh4 Rfd8 16.Qh5 f5 17.Bxf5

17…Bxa2+ 18.Kxa2 exf5 19.Qg5+ Kh8 20.Qf6+ Kg8 21.Rhe1 Bf8 22.Nxf5 Rxd1 23.Qg5+ Kh8 24.Qf6+ Kg8

25.Re4 Rd4 26.Qg5+ Kh8 27.Qf6+ Kg8 28.Nxd4 Qc8

29.Nf5 Qa6+ 30.Kb3 c4+ 31.Rxc4 Qb5+ 32.Kc3 Qa5+ 33.Kb3 Qb5+ 34.Kc3 Qa5+ 35.Kd3 Qd5+ 36.Rd4 Qxg2 37.Rd7 Qf3+ 38.Kd2 Qxf2+ 39.Kc1 Qg1+ 40.Rd1 Qg6

41.Qd4 Qxf5 42.Rg1+ Qg6 43.Rxg6+ hxg6 44.Qd7 a5 45.Qb7 Re8 46.Qxb6 Re5 47.c3 Rh5 48.Qb8 Kg7 49.b4 axb4 50.cxb4

50…Bxb4 51.Qxb4 Rf5 ½–½

Kovalev,Vladislav (2637) – Fedoseev,Vladimir3 (2696) [B23]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 c5 2.Nc3 d6 3.d4 cxd4 4.Qxd4 Nc6 5.Qd2 g6 6.b3 Bh6 7.f4 Nf6 8.Bb2 e5 9.g3 0–0 10.0–0–0 exf4 11.gxf4 Nh5 12.Nd5 Be6 13.Kb1 Bxd5 14.exd5 Ne5 15.Ne2 Qh4 16.Qb4 Ng4 17.h3 Ngf6 18.Qxb7 Ne4 19.Rg1 Bg7 20.Bxg7 Nxg7 21.Bg2 Nc5 22.Qb4 Rfe8 23.Nc3 a5 24.Qb6 Nf5 25.Nb5 Reb8 26.Qc6 Qd8 27.Nc7

28…Rc8 28.Nxa8 Rxc6 29.dxc6 Qxa8 30.Rge1 Kf8 31.Rd2 Qb8 32.Rde2 Ne6 33.Re4 Ne7 34.Rd1 d5 35.Ra4 Nxf4 0–1


Durarbayli,Vasif (2625) – Abdusattorov,Nodirbek (2634) [C41]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 d6 3.d4 exd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.Bf4 0–0 7.Qd2 Nc6 8.0–0–0 Nxd4 9.Qxd4 Be6 10.e5 Ng4 11.Bg3 Nxe5 12.Bxe5 dxe5 13.Qxe5 Bd6 14.Qd4 Qg5+ 15.Kb1 Be5 16.Qc5 b6 17.Qe3 Qxe3 18.fxe3 Rad8 19.Bd3

19… Bxc3 20.bxc3 Rd5 21.Kb2 g6 22.Rhf1 Re8 23.Rf4 Re5 24.Ra4 a5 25.e4 Rh5 26.h3 Rg5 27.Rd2 Bd7 28.Rd4 Bc6 29.Rf2 Re7 30.Bc4 Kg7 31.Bd5 Be8 32.Ba8 Rge5 33.Rd8 c6 34.Rc8 Rb5+ 35.Kc1 Rc5 36.Rd2 Rxe4 37.Rdd8 Re1+ 38.Kb2 Rce5 39.c4 c5 40.Rb8 Ba4 41.Bf3 Re6 42.Rd2 Rf6 43.Ka3 Be8 44.Rdd8 Re3+ 45.Kb2 Ba4 46.Rd2 h5 47.Rdd8 Rf4 48.Rd3 Re6 49.Kc3 h4 50.Rb7 Kh6 51.Rc7 Re1 52.Rb7 Rf6 53.Rd2 Kg5 54.Bd5 Be8 55.Rd3 Rf2 56.Bf3 Ba4 57.Rd5+ f5 58.Rxb6 Rxc2+ 59.Kd3 Kf4 0–1

Vachier-Lagrave,Maxime (2749) – Praggnanandhaa,R (2608) [B40]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Nxc6 bxc6 7.e5 Nd5 8.Ne4 Qc7 9.f4 Qb6 10.c4 Bb4+ 11.Ke2 f5 12.exf6 Nxf6 13.Be3 Qd8 14.Nd6+ Bxd6 15.Qxd6 Bb7 16.Kd1 c5 17.Qxc5 Be4 18.Be2 d6 19.Qd4 0–0 20.Kc1 Qc7 21.b3 e5 22.fxe5 dxe5 23.Qc5 Qb7 24.Kb2

24…Nd5 25.cxd5 Rfc8

26.Rac1 Rxc5 27.Rxc5 h6 28.d6 Bxg2 29.Rd1 Qe4 30.Bc4+ Kh8 31.d7 Qxe3

32.Rc8+ Kh7 33.d8Q 1–0

Ponkratov,Pavel (2629) – Bacrot,Etienne (2678) [B68]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Bg5 e6 7.Qd2 a6 8.0–0–0 Bd7 9.f4 Be7 10.Nf3 b5 11.e5 b4 12.exf6 bxc3 13.Qxc3 gxf6 14.Bh4 Rg8 15.Kb1 Rb8 16.Bf2 f5 17.Nd4 Bf6

18.Bxa6 Rxg2 19.Rhg1 Rg6 20.Bc4 Qb6 21.Rg3 Ne7 22.Bb3 Qb4 23.Qd3 d5 24.Qe2 Qd6 25.Be3 Kf8 26.Qh5 Kg8 27.Nf3 Rb4 28.Ne5 Be8

29.Nxg6 hxg6 30.Qf3 Qb8 31.h4 Bxh4 32.Rh3 Bf6 33.Qf2 g5 34.fxg5 Bg7 35.Bc5 Rf4 36.Qh2 Ng6 37.c3 Qb5 38.Bd4 e5 39.Bf2 Bc6 40.Bc2 Bd7 41.Rhd3 Be6 42.Bb3 d4 43.cxd4 e4 44.Rc3 Bxb3 45.Rxb3 Qe2 46.Rb8+ Bf8

47.Rh1 1–0

Idani,Pouya (2614) – Duda,Jan-Krzysztof (2738) [C42]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nf6 3.Nxe5 d6 4.Nf3 Nxe4 5.d4 d5 6.Bd3 Bf5 7.0–0 Be7 8.Re1 0–0 9.Nbd2 Nd6 10.Nf1 Bxd3 11.Qxd3 c6 12.Ng3 Na6 13.b3 Re8 14.Bd2 Nc7 15.c4 Bf6 16.Ba5 b6 17.Bc3 dxc4 18.bxc4 b5 19.Rxe8+ Ndxe8 20.cxb5 Nxb5 21.Rc1 Qd5 22.a4 Nxc3 23.Qxc3 Rc8 24.h3 g6 25.Qb4 Kg7 26.Ne2 Qe4 27.Nc3 Qf4 28.Re1 c5 29.Qb7 Qb8 30.Qa6 Nc7 31.Qd3 Rd8 32.Rb1 Qa8 33.Ne2

33…Ne6 34.d5 Qxd5 35.Qxd5 Rxd5 36.Rc1 Rd3 37.Ng3 Ra3 38.Rc4 Bc3 39.Ne4 Bb4 40.Ne5 f5 41.Nd6 Rxa4 42.Nb7 Ra1+ 43.Kh2 Rd1 44.Nc6 Be1 45.f4 Rd3 0–1

Vidit,Santosh Gujrathi (2726) – Xiong,Jeffery (2709) [A41]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (4.2), 23.07.2021

 1.d4 d6 2.Nf3 Nf6 3.c4 g6 4.g3 Bg7 5.Bg2 Bf5 6.Qb3 Qc8 7.Nc3 c6 8.0–0 0–0 9.Re1 Bg4 10.e4 Bxf3 11.Bxf3 e5 12.dxe5 dxe5 13.c5 Na6 14.Be3 Nc7 15.Rad1 Ne6 16.Qc4 h5 17.Ne2 Rd8 18.Bg2 Ng4 19.Bc1 Rxd1 20.Rxd1 Qf8 21.f3 Nf6 22.b4 a5 23.a3 axb4 24.axb4 Ne8 25.f4 Qe7 26.Bh3 N8c7

27.f5 gxf5 28.Bxf5 Nb5 29.Bb2 Bf6 30.Qb3 Ned4 31.Nxd4 exd4 32.Qf3 Nc3 33.Rd2 Ra4 34.Qxh5 Rxb4 35.Kg2 Na4 36.Bc1 Kf8 37.Ra2 Qe5 38.Bf4 Qxc5 39.Qh6+ Ke7

40.e5 Qd5+ 41.Kh3 Bxe5 42.Re2 f6 43.Rxe5+ 1–0

Predlog za najbolju partiju prvog kola Svjetskog kupa u Sočiju



Prema mišljenju na zvaničnom sajtu, najbolja partija prvog kola je pobjeda čileanskom velemajstora Pablo Salinasa (2514) (na fotografiji ispod), nad danskim velemajstorom Mads Andersenom (2579).

Andersen,Mads (2579) – Salinas Herrera,Pablo (2514) [A06]

FIDE World Cup 2021 Krasnaya Polyana RUS (1.1), 12.07.2021

 1.Nf3 d5 2.e3 Nf6 3.c4 c6 4.Nc3 e6 5.b3 Bd6 6.d4 0–0 7.Qc2 Nbd7 8.Be2 b6 9.0–0 Bb7 10.Bb2 Qe7 11.Rad1 Rad8 12.Rfe1 Rfe8 13.Bf1 c5 14.cxd5 exd5 15.g3 Rc8 16.Bh3 cxd4 17.Nxd4 Bb4 18.Nde2 Ne4 19.a3

19…Nxf2 20.axb4 Nxh3+ 21.Kf1 Qxe3 22.Qf5 Nf6 23.Bc1

23…Ng4 24.Rd3

24…d4 25.Red1

25…Qg1+ 26.Nxg1 Nxh2#

0–1

Ključna pobjeda Nihala Sarina na „Srbija Openu 2021“


Nihal Sarin (2620) – Kovalenko, Igor (2643) [D02]

Serbia Chess Open 2021 Belgrade, 07.07.2021

1.d4 d5 2.Nf3 Sf6 3.Bf4 c5 4.e3 Nc6 5.Nbd2 cxd4 6.exd4 Bf5 7.Bb5 Rc8 [Ovdje se često igralo 7…e6, sa dobrim rezultatom za bijelog.]

8.Ne5 Bd7 Novost. [8…Qb6 9.Bxc6+ bxc6 10.Nb3 1–0 (38.) Abasov,N (2665)-Navara,D (2697) Prague 2021.]

9.Nxd7 Qxd7 10.c3 e6 Crni je malo slabije razvijen, ali stoji čvrsto

11.0–0 a6 12.Bd3 Bd6 13.Bg5 Bijeli želi da još zadrži lovački par.

13…Be7 14.Re1 Qc7

15.Qf3 Prijeti 16.Bxf6 i u slučaju 16…Bxf6 sledilo bi 17.Qxd5.

15…Nd7 [Posle 15…0–0 crnom bi prijetio napad na kraljevom krilu.]

16.Bxe7 Nxe7 17.Qh3 Qf4 18.Nf3 [18.Re3!? h5!?]

18…Rc6 19.Re3 g6 20.Rae1 h5 21.g3 Qf6 22.Qg2 Nf5 23.Bxf5 gxf5 24.h4 Kd8 Crni sada već ima neprijatnosti jer nije rokirao

25.Ng5 Crni već ima problem kako da tog skakača otjera, posle f7-f6, pješak e6-bi bio slab. Pored toga crni mora da čuva svog pješaka na h5.

25…Kc8 26.Qf3 Kb8 ‘Vještačka’ velika rokada.

27.b3 Ka7.

28.c4 Došao je trenutak za otvaranje pozicije.

28…dxc4 29.d5 exd5 30.Qxd5 Nb6 31.Qxf7 cxb3 [31…Qxf7 32.Nxf7 Rg8 33.Ne5 Rcc8 34.bxc4 f4 i bijeli bi imao samo malu prednost.]

32.Qxb3 Rhc8 33.Nh3 Rc1 34.Nf4 Qd4 [34…Qa1!? 35.Nd3 Rxe1+ 36.Rxe1 Qd4]

35.Kg2 R8c3 

36.Rxc1!? [36.Qe6!? Rxe1 37.Rxe1 Rc2 38.Re2 i bijeli ima prednost.]

36…Rxc1? [Crni je trebao da igra 36…Rxb3 37.Rxb3 Nd5 sa kraljicom protiv dva topa i borba se nastavlja. Vjerovatno je ovaj potez odigrao u oskudici vremena.]

37.Ne2 Gubi kvalitet. Partija je praktično odlučena.

37…Qa1 38.Nxc1 Qxc1 39.Re6 Qc7 40.Qe3 a5 41.f3 1–0

Ovom pobjedom Nihal je uoči poslednjeg kola poveo. Remi sa rejting favoritom turnira u poslednjem kolu, Vladimir Fedoseev, donio je mladom Nihalu pobjedu na turniru. Nihalov performans je 2786, a osvojio je još  17 rejting poena

Nihal Sarin wins the Serbia Chess Open | ChessBase

Partije 5. kola open turnira na Srebrnom jezeru


Damljanovic,Branko (2501) – Sharma,Isha (2237) [A20]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.c4 e5 2.g3 Nf6 3.Bg2 c6 4.d4 e4 5.d5 cxd5 6.cxd5 Bb4+ 7.Bd2 Qe7 8.Nc3 0–0 9.Rc1 Bc5 10.d6 Qxd6 11.Nh3 Qe5 12.Bf4 Qf5 13.Ng5 Bb4 14.0–0 Bxc3 15.Rxc3 Nc6 16.Qd6 b6

17.g4 Qg6 18.h4 Nxg4 19.Bxe4 Qxd6 20.Bxd6 Re8 21.Bxh7+ Kh8 22.Be4 Nh6 23.Re1 Ba6 24.Bd3 Bb7 25.f3 f6

26.Kf2 Ne5 27.Bxe5 Rxe5 28.Nh3 Rc5 29.Rxc5 bxc5 30.Rc1 Rc8 31.h5 d5 32.b3 Kg8 33.Nf4 Kf7 34.Bb5 Ke7 35.Rg1 Rg8 36.Bd3 f5 37.Rg6 Kf7

38.Ne6 1–0

Strugnell,Carl (2229) – Boskovic,Drasko (2451) [B33]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 h5 6.Bf4 d6 7.Nxc6 bxc6 8.e5 Bg4 9.Qd4 dxe5 10.Qxe5 Nd7 11.Qe4 Qb6 12.Na4 Qa5+ 13.Bd2 Qc7 14.Bb5 Rc8 15.Ba6 Nf6 16.Qc4 Rd8 17.Bc3 g6 18.f3 Be6 19.Qe2 Bh6 20.Nc5 Rd6 21.b4 0–0 22.Bd3 Nd7 23.Ne4 Rd5 24.0–0 Ne5 25.Nc5 Nxd3 26.cxd3 Bf5 27.g4 Bc8 28.Rae1 Bg5 29.Ne4 Bh4 30.Rd1 Rfd8 31.Qe3 Qb6 32.Nc5 hxg4 33.fxg4 Bg5 34.Qf3 Be6 35.Rf2

35…Rxc5 36.bxc5 Qxc5 37.d4 Qd6 38.Qd3 Bd5 0–1

Dimitrijevic,Dusan (2122) – Mashchenko,Tamila (1754) [B20]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.a3 d6 3.b4 Nf6 4.Nc3 Nbd7 5.Nf3 g6 6.Rb1 Bg7 7.h4 h5 8.Bc4 cxb4 9.axb4 0–0 10.d4 Nb6 11.Bb3 Bg4 12.Qd3 Rc8 13.Ng5 d5 14.0–0 dxe4 15.Ncxe4 Bf5 16.Bb2 Nxe4 17.Nxe4 Nd5 18.b5 e6 19.Qf3 Bxe4 20.Qxe4 Qd7 21.c4 Nf6 22.Qf3 Ng4 23.Rfd1 Rfd8 24.g3 Qc7 25.Ra1 b6 26.Bc3 Rd7 27.Ra2 Qd8 28.Rad2 Qf6 29.Kg2 Rcd8 30.Bc2 Qxf3+ 31.Kxf3 e5 32.c5 exd4 33.c6 Ne5+ 34.Kg2 dxc3

35.Rxd7 Nxd7 36.c7 Rc8 37.Rxd7 Bf6 38.Be4 Kf8 39.Bb7 c2 40.Bxc8 c1Q 41.Bb7 Kg7 42.c8Q 1–0


Yurdakul,Didem Nuray (1762) – Parkajic,Branislav (2078) [B75]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 g6 6.Be3 Bg7 7.f3 a6 8.Qd2 h5 9.Be2 Nbd7 10.0–0 0–0 11.Rad1 Re8 12.Kh1 b5 13.a3 Bb7 14.Nb3 Rc8 15.Rde1 Qc7 16.Rc1 h4 17.Qe1 h3 18.g4 e5 19.Qh4 Nb6 20.Qxh3 d5 21.Bg5 dxe4 22.Bxf6 Bxf6 23.fxe4 Bg5 24.Rcd1 Na4 25.Rd3 Kg7 26.Rdf3 Re7 27.Qg2 Nxb2 28.Qf2 Bf4 29.h4 Na4 30.Nxa4 bxa4 31.Rxf4 exf4 32.Nd2 Qe5 33.Bd3 Rh8 34.Kg2 f3+ 35.Kg1 Qf4 36.Qd4+ f6 37.Rxf3 Qxg4+ 38.Kf1 Qxh4 39.Ke2 Qh2+ 40.Rf2 Qe5 41.Qxa4 Bxe4 42.Bxe4 f5 43.Qxa6 fxe4 44.Nc4 Qc3 45.Ne3 Rh3 46.Qb6 Rd7 47.Nd5 Qxc2+ 48.Kf1

48…Qd1+ 0–1

Petricenco,Ana (1885) – Furman,Boris (2114) [B31]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 g6 4.Bxc6 bxc6 5.0–0 Bg7 6.Re1 Nh6 7.h3 0–0 8.d3 d6 9.c3 Rb8 10.Be3 f6 11.Qc1 Nf7 12.d4 cxd4 13.Nxd4 Bd7 14.Nd2 e5 15.N4b3 f5 16.f3 a5 17.Qc2 f4 18.Bf2 g5 19.Rad1 Be6 20.c4 c5 21.Nb1 Qb6 22.Re2 h5 23.Be1 a4 24.Nc1 Qa6 25.b3 axb3 26.axb3 Bf6 27.Nc3 g4 28.hxg4 hxg4 29.Nb5 Rxb5 30.cxb5 Qxb5 31.Rdd2 Be7 32.Rd3 Kg7 33.Qc3 g3 34.Ra2 Rh8 35.Ra7 c4 36.Rxe7 cxd3 37.Nxd3 Qb6+ 38.Kf1 Rh1+ 39.Ke2 Qe3+ 40.Kd1 Rxe1+ 41.Qxe1

41…Bxb3# 0–1

Bozanic,Jovan (1961) – Doraszelski,Alexander (1802) [B90]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be3 e5 7.Nb3 Be6 8.f3 Be7 9.Qd2 Qc7 10.0–0–0 Nbd7 11.g4 0–0 12.Kb1 b5 13.g5 Nh5 14.Nd5 Bxd5 15.exd5 Nb6 16.Na5 Nxd5 17.Qxd5 Qxa5 18.Rg1 g6 19.Bh3 Qd8 20.Bg4 Ng7 21.f4 Qc7 22.Rd3 Qc4 23.Qb7 exf4 24.b3 Qb4 25.c3 Qa3 26.Bxf4 d5 27.Rxd5 Rad8 28.Bc1 Qa5

29.b4 Rb8 30.Qa7 1–0

Petrosyan,Manuel (2625) – Strikovic,Aleksa (2469) [A88]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.d4 d6 2.Nf3 f5 3.g3 Nf6 4.Bg2 g6 5.0–0 Bg7 6.c4 0–0 7.Nc3 c6 8.d5 e5 9.dxe6 Bxe6 10.b3 Na6 11.Bb2 Qe7 12.Ng5 Rad8 13.Nxe6 Qxe6 14.Qd2 Nc5 15.Rad1 Nfe4 16.Nxe4 Nxe4 17.Bxe4 Qxe4 18.Bxg7 Kxg7 19.Qa5 Rd7 20.e3 b6 21.Qa3 Qe5 22.Rd4 g5 23.Rfd1 Rf6 24.b4 f4 25.exf4 gxf4 26.Qf3 Rdf7 27.g4 Rg6 28.Kh1 Re6 29.h3 c5 30.bxc5 dxc5 31.Rd7 Ree7 32.R7d5 Qe4 33.Kg2 h6 34.Rc1 Qe2 35.Qxe2 Rxe2 36.a3 Ra2 37.Rc3 Re7 38.Rf5 Re3

39.Rxe3 fxe3 40.Re5 Rxf2+ 41.Kg3 Re2 42.Kf3 Rc2 43.Re7+ Kf6 44.Rxa7 e2 45.Kf2 Rc3 46.Rb7 Rxh3 47.Rxb6+ Ke5 48.Kxe2 Kd4 49.a4 Rh4 50.Kf3 Rh3+ 51.Kg2 Ra3 52.Rxh6 Kxc4 53.g5 Kd5 54.Ra6 Re3 55.g6 Re5 56.Kf3 Rg5 57.Rb6 Rg1 58.a5 c4 59.a6 Kc5 60.Re6 c3 61.a7 1–0

Hasanzade,Toghrul (2317) – Ter-Sahakyan,Samvel (2644) [B90]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Qd3 g6 7.Bg5 Bg7 8.0–0–0 h6 9.Bh4 Nc6 10.Nxc6 bxc6 11.e5 Nd5 12.Nxd5 cxd5 13.exd6 Qxd6 14.Qxd5 Qf4+ 15.Qd2 Qc7 16.Bg3 Qb6 17.c3 Be6 18.Bd3 0–0 19.Rhe1 Bxa2 20.Rxe7 Rfc8 21.Be4

21…Qb4 22.Bxa8 Rxc3+ 23.Qxc3 Bxc3 24.Re2 Bf6 25.Be5 Bxe5 26.Rd8+ Kg7 27.Rxe5 Qf4+ 28.Re3 Qc7+ 0–1

Sadikhov,Ulvi (2490) – Risteski,Emil (2367) [A37]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.c4 c5 2.Nc3 Nc6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.Nf3 e6 6.d4 cxd4 7.Nb5 d5 8.cxd5 Qa5+ 9.Nd2 Qxb5 10.dxc6 Nf6 11.a4 Qb4 12.b3 Nd5 13.Ba3 Qa5 14.0–0 bxc6 15.Nc4 Qc7 16.Nd6+ Kd8 17.e4 Nc3 18.Qf3 Ba6 19.Nxf7+ Kd7 20.Nxh8 Rxh8 21.Rfe1 Kc8 22.e5 c5 23.Qg4 Re8 24.b4 Bxe5 25.f4 Bd6 26.bxc5 Bxc5 27.Rxe6

27…d3+ 28.Bxc5 Qxc5+ 29.Kh1 Kd8 30.Rxe8+ Kxe8 31.Qe6+ Qe7 32.Qc6+ 1–0

Mullick,Raahil (2386) – Krasteva,Beloslava (2305) [B80]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be3 e6 7.f3 b5 8.Qd2 Nbd7 9.g4 b4 10.Nce2 h6 11.0–0–0 Qc7 12.h4 d5 13.g5 hxg5 14.exd5 Nxd5 15.Bxg5 N7f6 16.Nf4 Bd6 17.Nxd5 Nxd5 18.Qe1 Be5 19.Bh3 Bb7

20.Nxe6 fxe6 21.Bxe6 Nf6 22.Qxb4 Bc8 23.Bb3 Rb8 24.Qd2 Rxb3 25.axb3 Bb7

26.f4 Bxh1 27.fxe5 Bf3 28.exf6 Bxd1 29.fxg7 Rg8 30.Qxd1 Rxg7 31.Qe2+ Kd7 32.Qxa6 Qe5 33.Qd3+ Ke8 34.Qc3 Qe6 35.Qe3 Qxe3+ 36.Bxe3 Rg4 37.h5 Rg2 38.h6 Kd7 39.Bd4 Rh2 40.Bg7 Ke6 41.b4 Kd5 42.b3 Ke4 43.Kb2 Kd5 44.Kc3 Ke4 45.b5 Kd5 46.Kb4 Kd6 47.c4 Rh4 48.Kc3 Kc5 49.Kd3 Kb6 50.Ke3 Kc5 51.Kf3 1–0

Lever,Erwan (2231) – Kourkoulos-Arditis,Stamatis (2485) [E94]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.Nf3 0–0 6.Be2 e5 7.0–0 exd4 8.Nxd4 Re8 9.f3 c6 10.Bf4 Nh5 11.Be3 f5 12.Qd2 f4 13.Bf2 Nd7 14.Rfd1 Qf6 15.Nc2 Bf8 16.Rac1 Ne5 17.Nd4 Bd7 18.b4 Rad8 19.Qc2 Qf7 20.Qb3 b6 21.Rc2 Kh8 22.Rcd2 Qf6 23.Kh1 Qg5 24.Qa4 Ng3+ 25.Kg1 Nxe2+ 26.Ncxe2

26…c5 27.Nb5 Nxf3+ 28.Kh1 Ne5 29.Qb3 Bg4 0–1

Kosmas-Lekkas,Dimitrios (2186) – Tadic,Stefan (2390) [B33]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Ndb5 d6 7.Bf4 e5 8.Bg5 a6 9.Na3 Be6 10.Nc4 Rb8 11.Nd5 Bxd5 12.exd5 Ne7 13.Bxf6 gxf6 14.Qf3 f5 15.Qa3 Ng6 16.0–0–0 Be7 17.g3 0–0 18.f4 exf4 19.gxf4 Nxf4 20.Qf3 Ng6 21.Qxf5 b5 22.Nd2 Bg5 23.Kb1 Bxd2 24.Rxd2 Qh4 25.Bd3 Rbe8 26.Rdd1 Re5 27.Qd7 Rd8 28.Qb7 Nf4 29.Rdf1 Rf8 30.Qxa6 Nxd3 31.Qxd6 Rd8 32.Rhg1+ Kh8 33.Qc7 Qe7 34.Qc3 Nc5

35.Rxf7 Ne4

36.Rxh7+ 1–0

Unat,Can Haktan (2130) – Jurisic,Iskra (1766) [B12]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Bf5 4.h4 Qa5+ 5.Nc3 h5 6.Bd3 Bxd3 7.cxd3 e6 8.Nf3 Ne7 9.Bg5 Nf5 10.0–0 Nd7 11.a3 Qc7 12.Rc1 f6 13.Bf4 fxe5 14.dxe5 Be7 15.Re1 Nf8 16.Ng5 Qd7 17.g3 Ng6 18.Ne2 Nxf4 19.Nxf4 Bxg5 20.hxg5 0–0–0 21.Nxh5 Qf7 22.Nf4 g6 23.Kg2 Nh4+ 24.Kf1 Nf5 25.Qg4 Rh2 26.d4 Rdh8 27.Rcd1 Rh1+ 28.Ke2 Rxe1+ 29.Kxe1 Rh1+ 30.Ke2 Rxd1 31.Kxd1 Nxd4 32.Qh3 Nf5 33.Qh8+ Kd7 34.Qf6 Ke8 35.Nxe6 Qxf6 36.gxf6 Nh6 37.f3 Nf7 38.f4 b6 39.g4 Nh6 40.g5 Nf7 41.Kd2 Nh8 42.Nc7+ Kd8

43.e6 1–0

Mihailova,Alina (1795) – Tadic,Katarina (2017) [A40]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (5), 26.06.2021

 1.d4 e6 2.c4 b6 3.Nf3 Bb7 4.g3 Bb4+ 5.Bd2 Bxf3 6.exf3 Bxd2+ 7.Qxd2 d5 8.Nc3 Ne7 9.cxd5 exd5 10.Bb5+ c6 11.Bd3 Nd7 12.Ne2 Nf6 13.Kf1 Qd7 14.Kg2 0–0 15.h4 Rfe8 16.Rac1 Rac8 17.b4 Nf5 18.g4 Nd6 19.Ng3 Re6 20.Nf5 Nfe8 21.h5 Rf6 22.Ng3 Rc7 23.Rce1 c5 24.bxc5 bxc5 25.Re5 Nc4 26.Bxc4 dxc4 27.dxc5 Qc6 28.Ne4 Re6 29.Rd5 Rce7 30.Qd4 Qa4 31.Rc1 Qxa2 32.Rxc4 h6 33.c6 Rc7 34.Rd8 Qa6 35.Nc5 Qxc6

36.Nxe6 Qxc4 37.Rxe8+ 1–0

Partije prvog kola sa turnira ‘Silver lake 2021 Open A’


Ozkan,Ervin (2147) – Ter-Sahakyan,Samvel (2644) [D02]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 d5 3.Bf4 Bf5 4.e3 e6 5.c4

5…Bxb1 6.Qxb1 Bb4+ 7.Kd1 0–0 8.c5 Ne4 9.Qc2 c6 10.Bd3 f5 11.Ne5 Qh4 12.Bxe4 fxe4 13.Qa4 Na6 14.a3

14…Bxc5 15.dxc5 Qxf2 16.Qc2

16…Rxf4 17.exf4 Qxf4 18.Qc3 Rf8 19.Qg3 Qxg3 20.hxg3 Rf5 21.Nd7 d4 22.Ke2 Rd5 23.Rh4 Rxd7 24.b4 e3 25.Rd1 e5 26.Re4 Rd5 27.Rf1 Nc7 28.Kd3 a5 29.Rf5 axb4 30.axb4 Na6 31.Rexe5 Nxb4+ 32.Kc4 Rxe5 33.Rxe5

33…d3 34.Kc3 d2 35.Re8+ Kf7 36.Rd8 Nd5+ 37.Kc2 Ke7 38.Rd6 b5 0–1

Kanov,Nikola (2140) – Nihal,Sarin (2620) [B15]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nc3 dxe4 4.Nxe4 Nf6 5.Nxf6+ exf6 6.c3 Bd6 7.Bd3 0–0 8.Ne2 Re8 9.Qc2 h5 10.0–0 h4 11.h3 Nd7 12.Bd2 Nf8 13.Rad1 Bc7 14.c4 Ne6 15.Bc3 Ng5 16.f4

16…Nxh3+ 17.gxh3 Bxh3 18.Rf2 Qd7 19.Kh2 Bg4 20.Re1 Re3 21.Bd2 Rh3+ 22.Kg1 Bf3 23.Rg2

23…Rh1+ 24.Kf2 Qh3 25.Reg1 Rxg1 26.Rxg1 Re8 27.Qb3 f5 28.Ng3

28…Qh2+ 29.Kxf3 Qxg1 30.Ne2

30…Qf1# 0–1

Sadhwani,Raunak (2555) – Djokic,Mihailo (2129) [E63]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.g3 0–0 5.Bg2 d6 6.d4 Nc6 7.0–0 a6 8.Bf4 Re8 9.Rc1 Bf5 10.d5 Na5 11.e4 Bg4 12.Qd3 c5 13.Nd2 Bd7 14.Rfe1 Ng4 15.Nf3 b5 16.b3 bxc4 17.bxc4 Rb8 18.h3 Nf6 19.e5 Bf5 20.Qf1 dxe5 21.Nxe5 Rb2 22.g4 Bc8 23.Nd3 Nxc4 24.Nxb2 Nxb2 25.Qe2 Qb6 26.Be5 Nxg4 27.Bxg7 Nxf2 28.Ne4 Nbd3 29.Bc3 Nxc1 30.Qxf2 Nd3

31.Nf6+ 1–0

Dimitrijevic,Dusan (2122) – Sedlak,Nikola (2519) [D02]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 Nc6 3.d4 Bf5 4.Bg2 Nb4 5.Na3 e6 6.Bf4 c6 7.c3 Na6 8.Qb3 Qb6 9.0–0 Be7 10.Rfe1 h6 11.Nd2 g5 12.Be3 Nf6 13.f3 Bg6 14.Bf2 g4 15.e4 gxf3 16.Bxf3 h5 17.exd5 cxd5 18.Be3 h4 19.g4 h3 20.Bg5 Nc7 21.c4 Rg8 22.Qa4+ Qc6 23.Nb5 Nxb5 24.cxb5 Qb6 25.Bf4 Nxg4 26.Rac1 Ne5 27.Kh1 Nd3 28.Bc7 Nf2+ 29.Kg1

29…Bc2+ 30.Kxf2 Bxa4 31.Bxb6 Bh4+ 32.Ke3 Bxe1 33.Rxe1 axb6 34.Kf4 Kd7 35.Bg4 Bxb5 36.a3 Rac8 37.Nf3 Rc2 38.Bxh3 Rxb2 39.Re3 Kd6 40.Ng5 Rf2+ 41.Kg3 Rf5 42.Bxf5 Rxg5+ 0–1

Damljanovic,Branko (2501) – Rolic,Gojko (2118) [D45]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 e6 5.e3 Be7 6.Bd3 dxc4 7.Bxc4 b5 8.Bd3 b4 9.Na4 Ba6 10.e4 Bxd3 11.Qxd3 Qa5 12.b3 Nbd7 13.0–0 Qb5 14.Qc2 Rc8 15.Bg5 0–0 16.Rac1 h6 17.Bh4 Qh5 18.Rfd1 g5 19.Bg3 Qg6 20.Ne5 Nxe5 21.dxe5 Nxe4 22.Rd7 Nxg3 23.hxg3 Bd8 24.Qxg6+ fxg6 25.Rxa7 Rf5 26.Rc5 g4 27.Rb7 Bg5 28.Nb6 Rcf8 29.Nd7 Rxf2 30.Nxf8

30…Be3 31.Rc4 Rf5+ 0–1

Rutten,Alexander (2104) – Boskovic,Drasko (2451) [B30]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 e5 4.0–0 Bd6 5.c3 a6 6.Bxc6 dxc6 7.d4 cxd4 8.cxd4 exd4 9.Qxd4 f6 10.Nc3 Be6 11.Rd1 Bc7 12.Qb4 Qe7 13.Qxe7+ Nxe7 14.Na4 Kf7 15.Nc5 Rad8 16.Be3 Bc8 17.b4 h6 18.Nd4 Ng6 19.Rac1 Rhe8 20.f3 Rd6 21.Ne2 f5 22.Kf2 Ne5 23.Rxd6 Bxd6 24.Rd1 Bxc5 25.Bxc5 fxe4 26.fxe4 Ng4+ 27.Kg1 Rxe4 28.Ng3 Rc4 29.h3 Nf6 30.Rd8 Be6 31.Rb8 b5 32.Rb7+ Kg6 33.Re7 Bd5 34.Re2 a5 35.a3 a4 36.Kf2 h5 37.Kg1 h4 38.Nh1 Ne4 39.Bb6 Rc1+ 40.Kh2

40…Rxh1+ 41.Kxh1 Ng3+ 42.Kh2 Nxe2 43.Bd8 Kh5 44.Kh1 Nf4 45.Kh2 Nxg2 0–1

Abergel,Thal (2420) – Herega,Nejc (2099) [B30]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 e5 4.Nc3 Bd6 5.Bc4 Nf6 6.d3 Bc7 7.g4 d5 8.exd5 Nd4 9.h3 Ba5 10.Kf1 Nxg4 11.Nxd4 cxd4 12.Ne4 Nf6 13.Bg5 h6 14.Bxf6 gxf6 15.Qh5 Kf8 16.Rg1 Qd7 17.Rg3 Qf5 18.Qxf5 Bxf5 19.Nxf6 Ke7 20.Ng4 Bc7 21.Re1 f6 22.Nh2 Raf8 23.Nf3 Kd6 24.Nh4 Bh7 25.Rg7 a6 26.Ke2 b5 27.Bb3 a5 28.a4 b4 29.Reg1 Bd8 30.Ra7 e4 31.Rgg7 exd3+ 32.Kd2 f5

33.Nf3 1–0

Radovanovic,Nikola (2395) – Tancsa,Tamas (2087) [E96]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.d4 0–0 5.e4 d6 6.Be2 Nbd7 7.0–0 e5 8.Re1 a5 9.Bf1 c6 10.Rb1 h6 11.a3 exd4 12.Nxd4 a4 13.Nxa4 Rxa4 14.Qxa4 Nc5 15.Qd1 Nfxe4 16.f3 Nf2 17.Kxf2 Qh4+ 18.Kg1 Bxd4+ 19.Be3 Be5 20.g3 Qf6 21.Qd2 Bf5 22.f4 Ne4

23.fxe5 Nxd2 24.exf6 Nxb1 25.Bxh6 Rd8 26.Kf2 d5 27.g4 Bc2 28.Rc1 Be4 29.Be2 1–0

Mullick,Raahil (2386) – Parkajic,Branislav (2078) [B90]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be3 e5 7.Nb3 Be6 8.f3 h5 9.Nd5 Bxd5 10.exd5 Nbd7 11.Qd2 g6 12.Be2 Bg7 13.0–0 0–0 14.c4 b6 15.Rad1 Re8 16.Na1 Rc8 17.Nc2 e4 18.f4 Ng4 19.Bxg4 hxg4 20.b3 f5 21.Nb4 b5 22.Nc6 Qh4 23.Qf2 Qxf2+ 24.Kxf2 bxc4 25.bxc4 Nb8 26.Na5 Re7 27.Rc1 Bf6 28.Rc2 Nd7 29.Nb7 Nc5 30.Nxc5 dxc5 31.Rb1 Rh7 32.Rb6 Bh4+ 33.Kg1 Kf7 34.Rcb2 g3 35.hxg3 Bxg3 36.Rb7+ Kg8 37.d6 Bh4

38.d7 1–0

Tonic,Milos (2073) – Arsovic,Goran (2381) [A65]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.c4 g6 2.Nc3 Bg7 3.d4 Nf6 4.e4 d6 5.h3 0–0 6.Bg5 c5 7.d5 e6 8.Bd3 exd5 9.cxd5 Re8 10.Nf3 c4 11.Bc2 b5 12.a3 Nbd7 13.0–0 Qb6 14.Re1 Bb7 15.Qd2 a6 16.Rad1 Rac8 17.Be3 Nc5 18.e5 dxe5 19.Ng5 Qd6 20.Bxc5 Qxc5 21.Nge4 Nxe4 22.Nxe4 Qb6 23.d6 Rcd8 24.d7 Re7 25.Qd6 Qxd6

26.Nxd6 Rdxd7 27.Nxb7 Rxb7 28.Rd8+ Bf8 29.Red1 Kg7 30.R8d6 Ra7 31.b3 0–1

Risteski,Emil (2367) – Tisma,Ivan (2055) [A36]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.c4 c5 2.Nc3 Nc6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.d3 e6 6.h4 h6 7.h5 g5 8.f4 gxf4 9.Bxc6 dxc6 10.gxf4 e5 11.Nf3 exf4 12.Bxf4 Bf5 13.Qd2 Qa5 14.Rg1 Rh7 15.Be5 f6

16.Qf4 Ne7 17.Bd6 1–0

Bojanic,Denis (2047) – Gasimov,Parviz (2341) [C01]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.exd5 exd5 4.Nf3 Bd6 5.c4 Nf6 6.c5 Be7 7.Bd3 0–0 8.0–0 b6 9.cxb6 axb6 10.Ne5 Be6 11.Nc3 Nfd7 12.Qh5 g6 13.Qe2 c5 14.Bf4 Nxe5 15.Bxe5 Nc6 16.Nb5 Nxe5 17.Qxe5 Bf6 18.Qf4 Bd7 19.a4 Bxb5 20.Bxb5 Bxd4 21.Rab1 Ra7 22.b3 Re7 23.Rfe1 Re6 24.Re2 Qe7 25.Qf3 c4 26.Rbe1 Qb4 27.Rd1 cxb3 28.Qxd5 Rxe2 29.Bxe2 b2 30.Bd3 Rc8 31.Qb5 Rc1 32.Rf1

32…Qe1 0–1

Sterck,Arno (2319) – Majoros,Rozsa Evelin (1997) [E92]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.d4 0–0 6.h3 e5 7.d5 c6 8.Be3 Na6 9.Be2 Nc5 10.Nd2 a5 11.g4 Bd7 12.h4 cxd5 13.cxd5 a4 14.g5 Ne8 15.a3 b5 16.h5 Rb8 17.Na2 f5 18.h6 Bh8 19.f3 f4 20.Bxc5 dxc5 21.Rg1 Nd6 22.b3 Nf7 23.bxa4 Nxg5 24.axb5 Nh3 25.Rg2 Qh4+ 26.Kf1 Bf6 27.Bc4 Qxh6 28.Ke2 Ng5 29.Nc3 Nf7 30.d6 Kh8 31.Nb3 Qh3 32.Qh1 Nxd6 33.Rh2 Qxh2+ 34.Qxh2 Nxc4 35.a4 Ne3 36.Nxc5 Rbc8 37.Nxd7 Rxc3 38.Ra2 Rfc8 39.Qh6 Bg7 40.Qg5 Nc4 41.b6 Re3+ 42.Kf2 Rb3 43.Rc2 Rb4 44.b7 Rxb7

45.Rxc4 1–0

Bozanic,Jovan (1961) – Markovic,Zoran S (2315) [B33]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 e5 6.Ndb5 d6 7.Bg5 a6 8.Na3 b5 9.Nd5 Be7 10.Bxf6 Bxf6 11.c3 Bb7 12.Nc2 Nb8 13.Nce3 0–0 14.Bd3 Nd7 15.0–0 Bg5 16.Bc2 g6 17.Kh1 Rc8 18.f3 Nc5 19.Qe2 Ne6 20.Rfd1 Kg7 21.a4 bxa4 22.Rxa4 a5 23.g3 h5 24.h4 Bh6 25.Qf2 Bxe3 26.Qxe3 Nc5 27.Ra3 Bxd5 28.Rxd5 a4 29.Qd2 Rb8 30.Rxd6 Qc8 31.Bd1 Qh3+ 32.Qh2 Qf1+ 33.Qg1 Qh3+ 34.Qh2 Qxh2+ 35.Kxh2 Rxb2+ 36.Kh3 Rf2 37.g4 Rb8 38.gxh5 gxh5 39.f4 Rbb2 40.Bxh5

40…Nxe4 41.fxe5 Nxd6 42.exd6 Rbd2 43.Rxa4 Rd3+ 44.Kg4 f5+ 45.Kg5 Rg3+ 46.Bg4 Rxg4+ 47.Rxg4 fxg4 48.Kxg4 Rd2 0–1

Tomic,Stjepan (1928) – Krasteva,Beloslava (2305) [B80]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.g3 e6 7.Bg2 Be7 8.0–0 Qc7 9.Be3 Nc6 10.f4 0–0 11.g4 Nxd4 12.Bxd4 e5 13.g5 exd4 14.gxf6 dxc3 15.fxe7 Qxe7 16.bxc3 Bd7 17.Qd4 Bc6 18.Rae1 Rfe8 19.Rf3 Rad8 20.Rg3 f6 21.Ree3 Qf7 22.h3 Kh8 23.c4 Rd7 24.Bf1 Rde7 25.Bd3 Qh5 26.Rg4 Bd7 27.Rgg3 Bc6 28.Rg4 Qc5 29.Qxc5 dxc5 30.f5 b5 31.cxb5 axb5 32.c3 Rd8 33.Kf2 c4 34.Bc2 Be8 35.Rg2 Ra7 36.Bb1 Bh5 37.Re1 Ra3 38.Rc1 Kg8 39.Kg3 Be8 40.Kf4 Bc6 41.h4 Kf8 42.Re2 Kf7 43.Rg2 g6 44.Re2 gxf5 45.exf5

45…b4 46.cxb4 Rf3+ 0–1

Ristic,Luka (2300) – Radosavljevic,Vukasin (1927) [A47]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Bf4 e6 3.e3 c5 4.Nf3 b6 5.Nc3 d5 6.Nb5 Na6 7.c3 Be7 8.Ne5 Bb7 9.Bd3 0–0 10.0–0 Nb8 11.a4 a6 12.Na3 Nc6 13.Qe2 Nxe5 14.dxe5 Ne8 15.Rfd1 f6 16.e4 fxe5 17.Bxe5 Bd6 18.exd5 Bxe5 19.Qxe5 exd5 20.Nc2 Qf6 21.Qxf6 Nxf6 22.a5 b5 23.Re1 Rae8 24.f3 Nh5 25.b4 cxb4 26.cxb4 Rc8 27.Nd4 Rf4 28.Nf5 Rc7 29.Re8+ Kf7 30.Nd6+ Kf6 31.Rae1 g6 32.Rf8+ Kg7 33.Rxf4 Nxf4

34.Ne8+ Kf7 35.Nxc7 Nxd3 36.Re8 Nxb4 37.Rb8 Bc6 38.Rb6 Ke7 39.Nxa6 Nxa6 40.Rxa6 Kd6 41.Rb6 Kc5 42.Rb8 b4 43.a6 Kc4 44.a7 b3 45.Kf2 d4 46.Rc8 b2 47.Rxc6+ Kb5 48.a8Q b1Q 49.Qb7+ 1–0

Anacoglu,Cisel (1924) – Klasan,Vladimir (2298) [B01]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 d5 2.exd5 Qxd5 3.Nf3 Bg4 4.Be2 Nc6 5.d4 0–0–0 6.c4 Qf5 7.Be3 Bxf3 8.Bxf3 Nxd4 9.Bxd4 Qe6+ 10.Be2 Qe4 11.Nc3 Qxd4 12.Qa4 e6 13.0–0 Bd6 14.Nb5 Qe5 15.Nxd6+ cxd6 16.Rfe1 Kb8 17.Bf3 Qc5 18.b4 Qc7 19.Rac1 Ne7 20.Re3 Qd7 21.b5 Rc8 22.Rd3 Rc5 23.Qb4 Qc7 24.a4 d5 25.Kf1 Rxc4 26.Rxc4 dxc4 27.Rd4 Rc8 28.Be2 Nd5 29.Qa3

29…Qxh2 30.Bxc4 Nb6 31.Bd3 Rc1+ 32.Ke2 Qe5+ 33.Re4 Qc5 34.Qxc5 Rxc5 35.Rf4 f5 36.g4 g6 37.gxf5 exf5 38.Rh4 Rc7 39.a5 Nd5 40.Bc4 Nf6 41.Rd4 Rd7 42.Rxd7 Nxd7 43.Bg8 Nf6 44.Be6 Kc7 45.Kf3 Kd6 46.Bc8 b6 47.axb6 axb6 48.Kf4 h6 49.Bxf5 Nd5+ 50.Kg4 gxf5+ 51.Kxf5 Nc3 52.Kg6 Ke5 53.Kxh6 Kf5 0–1

Radisavljevic,Dalibor (2186) – Phatak,Aanjaneya (1769) [B76]

SILVER LAKE 2021 OPEN A  Velika sala, Danubia hotela, S (1), 23.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 g6 6.Be3 Bg7 7.f3 0–0 8.Qd2 Nc6 9.0–0–0 d5 10.Qe1 e5 11.Nxc6 bxc6 12.exd5 Nxd5 13.Bc4 Be6 14.Ne4 Qc7 15.Bg5 f6 16.Bd2 a5 17.h4 Nf4 18.Bxe6+ Nxe6 19.h5 f5 20.Ng5 Nxg5 21.Bxg5 e4 22.hxg6 hxg6 23.Qh4 Ra7 24.Qh7+ Kf7

25.Rh6 Rb8 26.Rxg6 Kf8 27.Rxg7 1–0