23. OPEN Senčanska bitka 1697 A Grupa


Posle 3. kola pet igrača dijele prvo mjesto sa 2,5 poena.

Sokic,Dragomir (2166) – Nomin-Erdene,Davaademberel (2397) [B13]
23. OPEN Sencanska bitka 1697 A Grupa Senta (1.1), 19.07.2019

1.e4 c6 2.Nf3 d5 3.exd5 cxd5 4.d4 Nc6 5.c4 Nf6 6.Nc3 Bg4 7.cxd5 Nxd5 8.Bc4 e6 9.0-0 Nxc3 10.bxc3 Be7 11.Bf4 0-0 12.Rb1 Rc8 13.Be2 Na5 14.h3 Bf5 15.Bd3 Bxd3 16.Qxd3 Qd5 17.Rb5 Qxa2 18.Ng5 Bxg5 19.Rxg5 f6 20.Rh5 g6 21.Rh6 Rf7 22.Re1 Qc4 23.Qxc4 Rxc4 24.Rxe6 Kg7 25.Rh4 Nb3

26.Bh6+ 1-0

Drazic,Sinisa (2363) – Pacal,Mihaly (2110) [B30]
23. OPEN Sencanska bitka 1697 A Grupa Senta (1.2), 19.07.2019

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.e5 Nd5 5.Nc3 Nc7 6.Bd3 d5 7.exd6 exd6 8.0-0 Be7 9.Re1 0-0 10.h3 d5 11.b3 Bf6 12.a3 Ne6 13.Rb1 Nf4 14.Bf1 Bf5 15.Ne2 Nxe2+ 16.Bxe2 Re8 17.b4 cxb4 18.axb4 Nd4 19.Nxd4 Bxd4 20.Bb2 Qb6 21.Bxd4 Qxd4 22.c3 Qf4 23.Ra1 Re6 24.Bf1 d4 25.Rxe6 Bxe6 26.c4 h6 27.d3 a6 28.g3 Qd6 29.Qd2 Re8 30.Bg2 Re7 31.c5 Qd7 32.Re1 Re8 33.Qf4 Rd8 34.g4 Qb5 35.Qc7 Qd7

36.Qxb7 1-0

Zhukov,Anton (2087) – Nestorovic,Dejan (2341) [E11]
23. OPEN Sencanska bitka 1697 A Grupa Senta (1.3), 19.07.2019

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 Bb4+ 4.Bd2 Qe7 5.g3 Nc6 6.Bg2 Bxd2+ 7.Qxd2 Ne4 8.Qc2 Qb4+ 9.Nc3 Nxc3 10.Qxc3 Qxc3+ 11.bxc3 Na5 12.c5 b6 13.Nd2 Bb7 14.Bxb7 Nxb7 15.cxb6 axb6 16.a4 Ra7 17.0-0 Ke7 18.Rfb1 Rha8 19.Rb4 Nd8 20.e3 Nc6 21.Rb2 Rxa4 22.Rxa4 Rxa4 23.Kf1 d5 24.Ke2 Na5 25.Kd3 Nc4 26.Nxc4 dxc4+ 27.Kd2 Kd6 28.h4 h5 29.e4 Kc6 30.Ke3 Ra3 31.Rc2 f6 32.Kf4 Ra1 33.f3 Rf1 34.g4 hxg4 35.Kxg4 b5 36.f4 Rg1+ 37.Kh5 f5 38.exf5 exf5 39.Re2 Kd6 40.Re5 c6 41.d5 g6+ 42.Kh6 cxd5 43.h5 gxh5 44.Rxf5

44…b4 45.cxb4 c3 46.Rf6+ Kd7 47.Rf7+ Kc6 48.b5+ Kxb5 49.Rc7 Kb4 50.Kxh5 d4 51.f5 d3 52.f6 d2 0-1

Rezultati 3. kola, 2019/07/21 u 10.00

Bo. Name Rtg Result Name Rtg
1 FM Audi Ameya 2328 ½ – ½ FM Zegarac Vuk 2295
2 GM Popchev Milko 2271 ½ – ½ IM Rogac Srdjan 2319
3 IM Andrijevic Milan 2238 ½ – ½ GM Drazic Sinisa 2363
4 Pletl Akos 2220 ½ – ½ IM Nestorovic Dejan 2341
5 IM Nadj Hedjesi Balind 2298 ½ – ½ Vranic Ljubomir 2225
6 Csizik Karoly 1909 0 – 1 FM Plesec Damjan 2249
7 IM Nomin-Erdene Davaademberel 2397 1 – 0 FM Kuzmin Yuriy 2219
8 Zhukov Anton 2087 0 – 1 Nagy Attila N 2262
9 Ilincic Aleksa 2208 1 – 0 Solymosi Andras 2073
10 AIM Daroczi Donat 2054 0 – 1 FM Sirotanovic Obrad 2194
11 Vlajkovic Goran 2183 ½ – ½ Pajzer Istvan 2041
12 Yang Sung-Jui 1738 0 – 1 Sokic Dragomir 2166
13 Olajos Gyozo 1567 0 – 1 Pacal Mihaly 2110
14 Slavic Nikola 1912 1 – 0 FM Simonyi Zoltan 2176
15 WFM Nestorovic Irena 1995 1 – 0 Kandjolas Konstantin 1860
16 Janjusevic Branislav 1963 ½ – ½ Soklovacki Mila 1851
17 Wu David Tai-Wei 1960 1 – 0 Bacsa Zoltan 1738
18 Tomic Stjepan 1910 0 – 1 Matkovic Simana 1943
19 IM Sredojevic Ivan 2253 0 not paired

Stanje posle 3. kola

Rk. Name sex FED Rtg Pts.
1 FM Audi Ameya IND 2328 2,5
IM Rogac Srdjan SRB 2319 2,5
3 GM Popchev Milko BUL 2271 2,5
4 FM Zegarac Vuk SRB 2295 2,5
5 FM Plesec Damjan SLO 2249 2,5
6 Sokic Dragomir SRB 2166 2,0
7 GM Drazic Sinisa SRB 2363 2,0
8 IM Nestorovic Dejan SRB 2341 2,0
9 IM Andrijevic Milan SRB 2238 2,0
10 IM Nadj Hedjesi Balind SRB 2298 2,0
11 Vranic Ljubomir SRB 2225 2,0
12 Nagy Attila N SRB 2262 2,0
13 IM Nomin-Erdene Davaademberel w MGL 2397 2,0
14 Ilincic Aleksa SRB 2208 2,0
15 Pacal Mihaly SRB 2110 2,0
16 Pletl Akos SRB 2220 2,0
17 FM Sirotanovic Obrad SRB 2194 2,0
18 IM Sredojevic Ivan SRB 2253 1,5
19 Csizik Karoly SRB 1909 1,5
20 Slavic Nikola SRB 1912 1,5
21 FM Kuzmin Yuriy RUS 2219 1,5
22 Vlajkovic Goran SRB 2183 1,5
23 Pajzer Istvan SRB 2041 1,5
24 Yang Sung-Jui TPE 1738 1,0
25 WFM Nestorovic Irena w SRB 1995 1,0
26 Solymosi Andras SRB 2073 1,0
AIM Daroczi Donat HUN 2054 1,0
28 Zhukov Anton RUS 2087 1,0
29 Wu David Tai-Wei TPE 1960 1,0
30 Olajos Gyozo SRB 1567 1,0
31 Matkovic Simana w SRB 1943 1,0
32 Janjusevic Branislav SRB 1963 0,5
33 FM Simonyi Zoltan SRB 2176 0,5
34 Kandjolas Konstantin SRB 1860 0,5
35 Soklovacki Mila w SRB 1851 0,5
36 Tomic Stjepan CRO 1910 0,0
Bacsa Zoltan SRB 1738 0,0

http://chess-results.com/tnr412722.aspx?lan=1&art=1&rd=3&flag=30

Advertisements

5. MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI TURNIR „TRAVNIK OPEN – BHTELECOM 2019“ -Pobjednik FM Efim Muratović



Rezultati 7. kola, 2019/07/21 u 9,30

Bo.     Name Rtg   Result   Name Rtg    
1   IM Sutkovic Damir 2335   0 – 1   FM Muratovic Efim 2393  
2   Tatarevic Adin 1973   0 – 1   FM Buljubasic Sabahudin 2379  
3   IM Dumpor Atif 2274   1 – 0   FM Simic Zeljko 2278  
4   Sinanovic Ermin 2145   0 – 1   Trumic Enes 2224  
5   Sitnic Adnan 2202   0 – 1   Bojo Leon 2102  
6   FM Terzic Ilijas 2131   0 – 1   Dautovic Smail 2179  
7   Lipovcic Marko 1979   1 – 0   Dautovic Dzenan 2135  
8   Omanovic Vahidin 2002   ½ – ½   Rajic Ivan 2075  
9   Kuzmanovic Slobodan 2066   0 – 1   Patkovic Vahdet 2012  
10   Sutkovic Adnan 2062   0 – 1   Cehic Amir 1893  
11   Tomic Jelena 1884   0 – 1   Barisic Predrag 2026  
12   Manic Mujo 1798   ½ – ½   Acimovic Radivoje 2116  
13   Mrkovic Nikola 1438   0 – 1   Savic Petar A 2103  
14   Hadzic Latif 2075   1 – 0   Hasanovic Mustafa 1839  
15   Gapa Amir 1854   1 – 0   Letic Nermin 1963  

itd.

Konačno stanje posle 7. kola

Rk.     Name FED Rtg Pts.
1   FM Muratovic Efim BIH 2393 6,0
2   IM Dumpor Atif BIH 2274 5,5
3   Trumic Enes BIH 2224 5,5
4   FM Buljubasic Sabahudin BIH 2379 5,5
5   Dautovic Smail BIH 2179 5,0
6   Lipovcic Marko BIH 1979 5,0
7   Bojo Leon BIH 2102 5,0
8   IM Sutkovic Damir BIH 2335 4,5
9   Tatarevic Adin BIH 1973 4,5
10   Sinanovic Ermin BIH 2145 4,5
11   FM Simic Zeljko BIH 2278 4,5
12   Patkovic Vahdet BIH 2012 4,5
13   Barisic Predrag BIH 2026 4,5
14   Cehic Amir BIH 1893 4,5

itd.

 

 

34. Schwarzacher Open 2019-8. kolo


Velemajstor Mladen Palac pobjedio velemajstora Ferenca Berkeša

Berkes,Ferenc (2681) – Palac,Mladen (2553) [A00]
34. Schwarzacher Open 2019 Schwarzach, Festsaal des Hotel (8.2), 20.07.2019

1.Nf3 d5 2.g3 Nd7 3.d4 b5 4.Bg2 Bb7 5.0-0 Ngf6 6.a4 b4 7.c4 bxc3 8.Nxc3 e6 9.Bf4 c6 10.a5 Rc8 11.Qa4 Be7 12.b4 0-0 13.Rfc1 Nh5 14.Bd2 f5 15.Ne5 Bf6 16.f4 Be7 17.e3 Nhf6 18.Ne2 Ba6 19.Nxc6 Rxc6 20.Qxc6 Bxe2 21.Qxe6+ Kh8 22.Be1 Re8 23.Qxf5 Bd6 24.Rc6 Qe7 25.Rac1 Bxb4 26.Bxb4 Qxb4 27.Rc8

27…Qd2 28.h3 Qxe3+ 29.Kh2 Bc4 30.Rxe8+ Qxe8 31.Qc2 h5 32.Qd2 Ne4 33.Qe1 Ndf6 34.Rb1 Qc8 35.Qb4 Kh7 36.Qe7 Qf5 37.Qe5 Qg6 38.f5 Qg5 39.Rb7 a6 40.Qc7 Ne8 41.Qe5 N8f6 42.Qc7 Nd2 43.Kg1 Bd3 44.Qf4 Qxf4 45.gxf4 Nc4 46.Bf1 Bxf1 47.Kxf1 Nxa5 48.Rb6 Nc4 49.Rxa6 Ne3+ 50.Ke2 Nxf5 51.Kd3 h4 52.Ra2 Nh5 53.Rf2 Kg6 54.Rg2+ Kf6 55.Rf2 g6 56.Rf1 Nhg7 57.Ra1 Ne6 0-1

Rezultati 8. kola, 2019/07/20 u 18.00

Bo.     Name Rtg   Result   Name Rtg    
1   GM Zelcic Robert 2518   ½ – ½   GM Brkic Ante 2573  
2   GM Berkes Ferenc 2681   0 – 1   GM Palac Mladen 2553  
3   GM Stevic Hrvoje 2569   1 – 0   IM Makarian Rudik 2384  
4   Bethke Richard 2346   0 – 1   IM Schitco Ivan 2462  
5   FM Schnepp Gunnar 2292   0 – 1   FM Spalir Jernej 2361  
6   IM Danner Georg 2327   1 – 0   FM Riemelmoser Franz Dr. 2261  
7   Frank Emanuel 2263   ½ – ½   IM Mufic Goran 2289  
8   FM Meier Volker 2252   ½ – ½   FM Durakovic Alman 2272  
9   GM Milov Leonid 2472   1 – 0   Zeier Klaus 2228  
10   IM Krstic Uros 2362   0 – 1   Eckardt Joshua 2236  
11   FM Wegerer Fred Ing. 2198   ½ – ½   GM Hecht Hans-Joachim 2326  
12   IM Neckar Lubomir 2285   ½ – ½   Roeberg Frank 2187  
13   WCM Strukova Ksenia 1857   ½ – ½   Kett Tim 2252  
14   CM Advait Bagri 1968   0 – 1   FM Tonkov Boyan 2248  
15   FM Ebner Hubert 2241   – – +   FM Hofmann Thomas Bsc 2223  

itf.

Stanje posle 8. kola

Rk.     Name FED Rtg Pts.
1   GM Stevic Hrvoje CRO 2569 6,0
2   GM Brkic Ante CRO 2573 6,0
3   FM Spalir Jernej SLO 2361 6,0
4   GM Zelcic Robert CRO 2518 6,0
5   IM Schitco Ivan MDA 2462 6,0
6   GM Palac Mladen CRO 2553 6,0
7   IM Danner Georg AUT 2327 5,5
8   GM Berkes Ferenc HUN 2681 5,0
9   FM Schnepp Gunnar AUT 2292 5,0
10   Bethke Richard GER 2346 5,0
11   GM Milov Leonid GER 2472 5,0
12   Eckardt Joshua GER 2236 5,0
13   IM Makarian Rudik RUS 2384 5,0
14   Frank Emanuel AUT 2263 5,0
15   FM Meier Volker GER 2252 5,0
16   FM Tonkov Boyan BUL 2248 5,0
17   FM Hofmann Thomas Bsc AUT 2223 5,0
18   IM Mufic Goran CRO 2289 5,0
19   FM Durakovic Alman BIH 2272 5,0
20   WCM Strukova Ksenia RUS 1857 4,5
21   IM Neckar Lubomir CZE 2285 4,5
22   Soldo Robert CRO 2146 4,5
23   GM Hecht Hans-Joachim GER 2326 4,5
24   FM Steffens Olaf GER 2189 4,5
25   FM Riemelmoser Franz Dr. AUT 2261 4,5
26   Roeberg Frank GER 2187 4,5
27   Kett Tim WLS 2252 4,5
28   WFM Purgar Ivona CRO 2194 4,5
29   IM Mazja Aleksandr G. RUS 2164 4,5
30   FM Wegerer Fred Ing. AUT 2198 4,5
31   Schmücker Marcus GER 2223 4,5

itd.

 

47th Dortmund Sparkassen Chess-Meeting 2019


Uoči poslednjeg kola u vođstvu je i dalje Dominguez, a pola poena manje imaju Rapport, Radjabov i Wojstaszek.

U šestom kolu postignuta je jedna pobjeda. Nepomniachtchi je pobjedio Nisipeanua koji je trenutno na poslednjem mjestu.

Nepomniachtchi,Ian (2775) – Nisipeanu,Liviu-Dieter (2672) [C42]
47th GM 2019 Dortmund GER (6.2), 20.07.2019

1.e4 e5 2.Nf3 Nf6 3.Nxe5 d6 4.Nf3 Nxe4 5.Nc3 Nxc3 6.dxc3 Be7 7.Be3 0-0 8.Qd2 Qe8 9.h4 Qa4 10.h5 h6 11.Bd3 Re8 12.Kf1 Bf8 13.Nd4 Qd7 14.Rh3 Nc6 15.Rg3 Kh8 16.Nxc6 bxc6 17.Bd4 Re6 18.Qf4 Qe8

19.Re3 1-0

Rezultati 6. kola (20. jul 2019)
Dominguez Perez, Leinier – Kulaots, Kaido ½-½ 44 B90 Sicilian Najdorf Variation
Rapport, Richard – Wojtaszek, Radoslaw ½-½ 24 A20 English Opening
Radjabov, Teimour – Fridman, Daniel ½-½ 27 D44 Anti-Meran Gambit
Nepomniachtchi, Ian – Nisipeanu, Liviu-Dieter 1-0 19 C42 Petroff’s Defence

Stanje posle 6. kola

1. Dominguez Perez, Leinier g USA 2760 4
2. Rapport, Richard g HUN 2735
3. Radjabov, Teimour g AZE 2759
4. Wojtaszek, Radoslaw g POL 2737
5. Nepomniachtchi, Ian g RUS 2775 3
6. Fridman, Daniel g GER 2638
7. Kulaots, Kaido g EST 2560 2
8. Nisipeanu, Liviu-Dieter g GER 2672 2

Premijer liga Crne Gore za 2019. godinu – 1. kolo


Podgorica, 20-28.07.2019

„Budućnost“ povela

U prvom kolu najubjedljiviju pobjedu postigala je „Budućnost“ koja je savladala tivatsku „Mimozu“ rezultatom 7:1.
Pobjede su još postigli ekipe „Elektroprivrede“, „Nikšića“, „Crnogorac“ i „Rokada“.

Kosic,Dragan (2482) – Nikcevic,Nebojsa (2407) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.2), 20.07.2019

1.d4 Nf6 2.Nf3 e6 3.Bg5 c5 4.e3 Qb6 5.Nbd2 Qxb2 6.Bd3 d5 7.Bxf6 gxf6 8.c4 Qa3 9.Qe2 dxc4 10.Bxc4 a6 11.0-0 b5 12.Bd3 Nd7 13.Be4 Ra7 14.d5 Bg7 15.Rac1 0-0 16.dxe6 fxe6 17.Nb3 c4 18.Nbd4 Nc5 19.Bb1 e5 20.Nc2 Qd3 21.Qe1 Qd6 22.Rd1 Nd3 23.Qc3 e4 24.Nfd4 f5 25.f4 Rc7 26.a3 Qb6 27.Ba2 Rd8 28.Rb1 Be6 29.h3 Rd6 30.Kh2 Rcd7 31.Qd2 Bxd4 32.Nxd4

33…Rxd4 33.exd4 Qxd4 34.Qe2 Qd6 35.Qe3 c3 36.Bb3 Bxb3 37.Rxb3 Rc7 38.Qg3+ Kf7 39.Qh4 h6 40.Qh5+ Qg6 41.Qe2 c2 42.Qd2 Qc6 43.Rc1 Qc4 44.Rf1 Qc6 0-1

Tomic,Aleksandar (2333) – Tomic,Dragomir (2064) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.4), 20.07.2019

1.Nf3 Nf6 2.g3 g6 3.Bg2 Bg7 4.0-0 d5 5.c4 c6 6.cxd5 cxd5 7.d4 0-0 8.Ne5 Nc6 9.Nxc6 bxc6 10.Nc3 Re8 11.Bf4 Nh5 12.Be3 f5 13.Rc1 Qd6 14.Qd2 e5 15.dxe5 Bxe5 16.Na4 Be6 17.Bd4 Bf7 18.e3 Rec8 19.Rc2 Rc7 20.Rfc1 Rac8 21.Qc3 Bxd4 22.Qxd4 Nf6 23.Nc5 Nd7 24.Nxd7 Qxd7 25.b4 Qd6 26.Rc5 Rb8 27.a3 Rb5

28.Bxd5 Qxd5 29.Rxd5 Rxd5 30.Qf4 Rcd7 31.Kg2 Rd3 32.Kh3 Bd5 33.b5 cxb5 34.Rc8+ Kg7 35.f3 Bc4 36.g4 fxg4+ 37.fxg4 Rf7 38.Qe5+ Kh6 39.Kh4 1-0

Kalezic,Blazo (2454) – Lekic,Lazar (2059) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.3), 20.07.2019

1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 a6 5.Bd3 Qc7 6.0-0 Nf6 7.Qe2 d6 8.Kh1 Nbd7 9.f4 Be7 10.b3 b5 11.Bb2 Bb7 12.Nd2 0-0 13.Rae1 Nc5 14.e5 Nd5 15.Qg4 dxe5 16.Nxb5 axb5 17.Bxe5 Nf6

18.Bxh7+ Kh8 19.Qh3 Qd8 20.Bxf6 Bxf6 21.Be4+ Bh4 22.Bxb7 Nxb7 23.Nf3 Kg8 24.Nxh4 Nd6 25.Nf3 Qf6 26.Ne5 Rfc8 27.Rd1 Qe7 28.Qd3 Nf5 29.Ra1 Qc5 30.c4 f6 31.Qd7 Qe7 32.Qxe7 Nxe7 33.Nd7 Ra7 34.Rfd1 bxc4 35.Nb6 Rb8 36.Nxc4 Nd5 37.f5 Nc3 38.Rd3 Rxb3 39.fxe6 Rxa2 40.Rf1 Re2 41.Ne3 Kf8 42.h3 Ra3 43.Rc1 Nb5 44.Rd7 Rc3 45.Rf7+ Kg8 46.Rxc3 Nxc3 47.Nf5 Rxe6 48.Rxg7+ Kf8 49.Rd7 Re5 50.g4 Nd5 51.Kh2 Ne3 52.Nh4 Ke8 53.Rb7 f5 54.g5 f4 55.Rb8+ Kd7 56.Nf3 Ra5 57.Rb2 Ke6 58.h4 Kf5 59.Kh3 Ra1 60.Rb5+ Ke4 61.Nd2+ Kd3 62.Nb1 Ke2 63.Rb2+ Kf3 64.Nd2+ 1-0

Popadic,Dragan (2206) – Sukovic,Andrej (2219) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.4), 20.07.2019

1.e4 c5 2.Nc3 a6 3.g4 e6 4.d3 Ne7 5.Nh3 Ng6 6.Bg2 Nh4 7.0-0 Nxg2 8.Kxg2 b5 9.Bf4 Bb7 10.f3 Nc6 11.Qd2 Be7 12.Rae1 0-0 13.Kg1 d5 14.e5 Qd7 15.Nd1 f6 16.exf6 Bxf6 17.c3 Rae8 18.Bg3 e5 19.Ne3 g6 20.Ng2 Bg7 21.Nh4 Nd8 22.Qe3 d4 23.Qd2 Nf7 24.Nf2 Bh6 25.Qd1 Be3 26.Kg2 Ng5 27.Ne4 Bxe4 28.fxe4 Bf4 29.cxd4 Bxg3 30.hxg3 Qxd4 31.Qb3+ c4 32.dxc4 Rxf1 33.cxb5+

33…Rf7 0-1

Ratkovic,Milorad (2088) – Nikac,Predrag (2305) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.6), 20.07.2019

1.e4 c5 2.Nc3 Nc6 3.Bb5 g6 4.Bxc6 dxc6 5.d3 Bg7 6.f4 c4 7.Nf3 cxd3 8.cxd3 Nf6 9.Qe2 0-0 10.0-0 b5 11.a3 a5 12.Rd1 Bg4 13.Be3 Nd7 14.Rab1 e5 15.d4 exf4 16.Bxf4 b4 17.Na4 Qe7 18.h3 Bf5 19.Be5 Nxe5 20.exf5 Nxf3+ 21.Qxf3 Rad8 22.Kh1 Bxd4 23.axb4 Qxb4 24.Nc3 Qc5 25.f6 Rfe8 26.Ne2 Be3 27.Ng3 Bh6 28.Re1 Rxe1+ 29.Rxe1 Qd5 30.Qg4 c5 31.h4 c4 32.Kh2 a4 33.Re4 a3 34.bxa3 c3 35.Rc4 Bd2 36.h5 Qd6 37.hxg6 hxg6 38.Qh4 Be1 39.Rg4 Rc8 40.Qh3 Rc5 41.Qh6

41…Bxg3+ 42.Kh3 Qxf6 43.Rxg3 Qh8 0-1

Musikic,Stefan (1821) – Alivodic,Dario (2120) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.8), 20.07.2019

1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nd2 Nf6 4.e5 Nfd7 5.Bd3 c5 6.c3 Nc6 7.Ne2 cxd4 8.cxd4 f6 9.exf6 Nxf6 10.Nf3 Bd6 11.0-0 0-0 12.Bg5 Qb6 13.Qd2 e5 14.dxe5 Nxe5 15.Nxe5 Bxe5 16.Nc3 Be6 17.Rfe1 Bxh2+ 18.Kxh2 Ng4+ 19.Kg3 Rxf2 20.Re2 Raf8 21.Rxf2 Rxf2 22.Ne2

22…Rxg2+ 0-1

Draganic,Veljko (2246) – Vlatkovic,Milos (2308) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.2), 20.07.2019

1.d4 Nf6 2.Nc3 e6 3.e4 d5 4.e5 Nfd7 5.f4 c5 6.Nf3 Nc6 7.Be3 a6 8.Qd2 cxd4 9.Nxd4 Nxd4 10.Bxd4 Bc5 11.0-0-0 Qc7 12.Kb1 Bxd4 13.Qxd4 Nc5 14.Bd3 Bd7 15.f5 0-0-0 16.Rhf1 Kb8 17.g4 Bc8 18.Rde1 h5 19.h3 hxg4 20.hxg4 Rh4 21.f6 g6 22.b4 Ne4 23.Bxe4 dxe4 24.Qc5 Rxg4 25.Nxe4 Rd5 26.Qxc7+ Kxc7 27.Nd6 Rxb4+ 28.Kc1

28…Rxd6 29.exd6+ Kxd6 30.Rd1+ Kc7 31.Rd3 Bd7 32.Rc3+ Bc6 33.Rg3 Be8 34.Rh3 Bb5 35.Rf2 e5 36.Rh8 Kd7 37.Rg8 Rf4 38.Rd2+ Ke6 0-1

Draskovic,Luka (2435) – Cirovic,Miroljub (2226) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.1), 20.07.2019

1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 a6 5.c4 Nf6 6.Nc3 Qc7 7.a3 b6 8.Be3 Bb7 9.f3 Be7 10.Be2 0-0 11.Qd2 d6 12.0-0 Nbd7 13.Rac1 Rac8 14.Rfd1 Qb8 15.b4 Bd8 16.Nb3 h5 17.Kh1 Ne5 18.Qxd6 Bc7 19.Qd2 Ng6 20.Na4 Bxh2 21.Nxb6 Rcd8 22.Qe1 h4 23.Nc5 Nh5 24.Nxb7 Ng3+ 25.Kxh2 Nxe2+ 26.Kh1 Ng3+ 27.Kg1 Qxb7 28.Rxd8 Rxd8 29.Rd1 Qe7 30.c5 Rxd1 31.Qxd1 h3 32.Kh2 Nxe4 33.fxe4 Qh4 34.Qf3 hxg2+ 35.Kxg2 Ne5 36.Qf4 Qh5 37.Bd4 Qe2+ 38.Kh1 Nf3 39.Qg3 Qf1+ 40.Bg1 Nxg1

41.Qg2 Qe1 42.Qxg1 Qh4+ 43.Kg2 Qxe4+ 44.Kf1 Qd3+ 45.Ke1 Qc3+ 46.Ke2 Qb2+ 47.Kf3 Qxa3+ 48.Qe3 Qxb4 49.c6 Qb5 50.Qc3 Qf1+ 51.Ke3 Qg1+ 52.Ke2 Qxb6 53.c7 Qb5+ 54.Ke1 Qb1+ 55.Kd2 Qa2+ 56.Ke3 1-0

Kisic,Bozidar (2257) – Raicevic,Momcilo (2314) [A00]
Premijer Liga Crne Gore 2019 Podgorica (1.3), 20.07.2019

1.d4 g6 2.e4 c6 3.Bd3 d5 4.e5 Bg7 5.Nf3 f6 6.0-0 Bg4 7.Re1 fxe5 8.dxe5 Nd7 9.Bf4 Nc5 10.Be2 Ne6 11.Qd2 Bxf3 12.Bxf3 Nxf4 13.Qxf4 Nh6 14.Nc3 Rf8 15.Qa4 e6 16.Rad1 Qb6 17.Qa3 Kf7 18.Na4 Qc7 19.Qe3 Kg8 20.Nc5 Rae8 21.Nd3 b6 22.Be2 Nf5 23.Qf4 c5 24.Bf1 Nd4 25.Qd2 Nc6 26.f4 g5 27.fxg5 c4 28.Nf2 Nxe5 29.Qe3

29…Rxf2 30.Qxf2 Ng4 31.Qg3 Qc5+ 0-1

 

Rezultati 1. kola 2019/07/20 u 16:00
Bo. 1   Omladinac-Buducnost Rtg 10   Rokada Rtg 3½:4½
1.1  
  Vukcevic, Nemanja
2277 GM
  Blagojevic, Dragisa
2509 ½ – ½
1.2  
  Rasovic, Uros
2101 IM
  Ostojic, Nikola
2441 ½ – ½
1.3  
  Vuckovic, Marko
2009  
  Nikolic, Nebojsa
2324 + – –
1.4  
  Radonjic, Milan
2009 FM
  Musovic, Armin
2281 1 – 0
1.5  
  Sukovic, Darko
1827  
  Maljevic, Miloje
2052 ½ – ½
1.6  
  Rakic, Tijana
1546  
  Balic, Adnan
2075 0 – 1
1.7  
  Popovic, Mateja
1497  
  Koljevic, Nikolina
1960 0 – 1
1.8  
  Vuckovic, Iva
1123  
  Delevic, Nina
1797 0 – 1
Bo. 2   Buducnost Rtg 9   Mimoza Rtg 7 : 1
2.1 GM
  Djukic, Nikola
2531 IM
  Stankovic, Milos
2462 ½ – ½
2.2 GM
  Cicak, Slavko
2481 IM
  Lekic, Dusan
2343 ½ – ½
2.3 IM
  Kalezic, Blazo
2454  
  Lekic, Lazar
2059 1 – 0
2.4 FM
  Sukovic, Andrej
2219 FM
  Popadic, Dragan
2206 1 – 0
2.5 FM
  Pajkovic, Vladimir
2426  
  Draskovic, Davor
2055 1 – 0
2.6 IM
  Nikac, Predrag
2305  
  Ratkovic, Milorad
2088 1 – 0
2.7 FM
  Djukanovic, Sreten
2230  
  Mandic, Stefan
1927 1 – 0
2.8  
  Alivodic, Dario
2120  
  Musikic, Stefan
1821 1 – 0
Bo. 3   Kotor Rtg 8   Niksic Rtg 3 : 5
3.1 GM
  Drasko, Milan
2425 GM
  Brenjo, Slavisa
2429 ½ – ½
3.2 FM
  Vlatkovic, Milos
2308  
  Draganic, Veljko
2246 1 – 0
3.3 IM
  Cetkovic, Miodrag
2192 FM
  Saric, Igor
2311 ½ – ½
3.4  
  Bulatovic, Dragan
2209  
  Perosevic, Aleksandar
2110 1 – 0
3.5  
  Vih, Antun
2114  
  Scepanovic, Dalibor
2064 0 – 1
3.6  
  Scepanovic, Dragan
1967  
  Cerovic, Zoran
2035 0 – 1
3.7 WFM
  Blagojevic, Lidija
1908  
  Ljeskovic, Luka
1703 0 – 1
3.8  
  Latkovic, Matija
1089  
  Kovacevic, Dragoljub
1715 0 – 1
Bo. 4   Elektroprivreda Rtg 7   Rudar Rtg 5 : 3
4.1 IM
  Draskovic, Luka
2435  
  Cirovic, Miroljub
2226 1 – 0
4.2 GM
  Milanovic, Danilo
2492 IM
  Milanovic, Slavisa
2359 ½ – ½
4.3  
  Kisic, Bozidar
2257 FM
  Raicevic, Momcilo
2314 0 – 1
4.4 IM
  Miljanic, Boro
2370 GM
  Rajkovic, Dusan
2275 ½ – ½
4.5  
  Milovic, Jovan
2260  
  Krstonijevic, Stjepan
2122 ½ – ½
4.6 IM
  Kontic, Djordjije
2264 FM
  Bujisic, Vlastimir
2168 ½ – ½
4.7 WIM
  Milovic, Aleksandra
2182  
  Loncar, Milenko
2033 1 – 0
4.8  
  Miletic, Vuk
2023  
  Radosevic, Nevena
1653 1 – 0
Bo. 5   Prosvjeta Rtg 6   Crnogorac Rtg 3½:4½
5.1 GM
  Lajthajm, Borko
2424 GM
  Perunovic, Milos
2597 ½ – ½
5.2 GM
  Nikcevic, Nebojsa
2407 GM
  Kosic, Dragan
2482 1 – 0
5.3  
  Cadjenovic, Dragan
1842 IM
  Podlesnik, Bogdan
2347 0 – 1
5.4  
  Tomic, Dragomir
2064 FM
  Tomic, Aleksandar
2333 0 – 1
5.5  
  Jeknic, Velimir
1916 FM
  Batricevic, Jovo
2184 1 – 0
5.6  
  Vujosevic, Sasa
2016  
  Pobor, Danilo
1996 0 – 1
5.7  
  Andjelic, Djordje
1787  
  Pobor, Milo
2067 ½ – ½
5.8  
  Kalezic, Bojan
1815  
  Vujovic, Savo
2023 ½ – ½

 Stanje posle 1. kola

Rk. Team TB1
1 Buducnost 7,0
2 Elektroprivreda 5,0
Niksic 5,0
4 Crnogorac 4,5
Rokada 4,5
6 Omladinac-Buducnost 3,5
Prosvjeta 3,5
8 Kotor 3,0
Rudar 3,0
10 Mimoza 1,0

 

 

https://sahcg.me/

23. OPEN Senčanska bitka 1697 A Grupa


Rezultati 1. kola, 2019/07/19 u 17.00

Bo.     Name Rtg   Result   Name Rtg    
1   Sokic Dragomir 2166   1 – 0   IM Nomin-Erdene Davaademberel 2397  
2   GM Drazic Sinisa 2363   1 – 0   Pacal Mihaly 2110  
3   Zhukov Anton 2087   0 – 1   IM Nestorovic Dejan 2341  
4   FM Audi Ameya 2328   1 – 0   Solymosi Andras 2073  
5   AIM Daroczi Donat 2054   0 – 1   IM Rogac Srdjan 2319  
6   IM Nadj Hedjesi Balind 2298   1 – 0   Pajzer Istvan 2041  
7   WFM Nestorovic Irena 1995   0 – 1   FM Zegarac Vuk 2295  
8   GM Popchev Milko 2271   1 – 0   Janjusevic Branislav 1963  
9   Wu David Tai-Wei 1960   0 – 1   Nagy Attila N 2262  
10   IM Sredojevic Ivan 2253   1 – 0   Matkovic Simana 1943  
11   Slavic Nikola 1912   ½ – ½   FM Plesec Damjan 2249  
12   IM Andrijevic Milan 2238   1 – 0   Tomic Stjepan 1910  
13   Csizik Karoly 1909   ½ – ½   Vranic Ljubomir 2225  
14   Pletl Akos 2220   ½ – ½   Kandjolas Konstantin 1860  
15   Soklovacki Mila 1851   0 – 1   FM Kuzmin Yuriy 2219  
16   Ilincic Aleksa 2208   1 – 0   Bacsa Zoltan 1738  
17   Yang Sung-Jui 1738   1 – 0   FM Sirotanovic Obrad 2194  
18   Vlajkovic Goran 2183   1 – 0   Olajos Gyozo 1567  
19   FM Simonyi Zoltan 2176   ½   not paired  

 

http://chess-results.com/tnr412722.aspx?lan=1

Travnik Open – IM Atif Dumpor u vođstvu


5. MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI TURNIR „TRAVNIK OPEN – BHTELECOM 2019“

Posle 6. kola u vođstvu je IM Atif Dumpor koji je osvojio 4 poena i predvodi grupu od 6 igrača.

Rezultati 5. kola, 2019/07/20 u 9,30

Bo.     Name Rtg   Result   Name Rtg    
1   IM Dumpor Atif 2274   ½ – ½   FM Muratovic Efim 2393  
2   IM Sutkovic Damir 2335   ½ – ½   Trumic Enes 2224  
3   Sitnic Adnan 2202   ½ – ½   Rajic Ivan 2075  
4   Omanovic Vahidin 2002   0 – 1   FM Buljubasic Sabahudin 2379  
5   Lipovcic Marko 1979   ½ – ½   FM Simic Zeljko 2278  
6   Sutkovic Adnan 2062   ½ – ½   Patkovic Vahdet 2012  
7   Dautovic Smail 2179   1 – 0   Acimovic Radivoje 2116  
8   Sinanovic Ermin 2145   1 – 0   Barisic Predrag 2026  
9   Ohran Nihad 1947   ½ – ½   Dautovic Dzenan 2135  
10   Gapa Amir 1854   ½ – ½   FM Terzic Ilijas 2131  

itd.

Stanje posle 5. kola

Rk.     Name FED Rtg Pts.
1   IM Dumpor Atif BIH 2274 4,0
2   Sitnic Adnan BIH 2202 4,0
3   FM Buljubasic Sabahudin BIH 2379 4,0
4   IM Sutkovic Damir BIH 2335 4,0
5   Trumic Enes BIH 2224 4,0
6   FM Muratovic Efim BIH 2393 4,0
7   Tatarevic Adin BIH 1973 3,5
8   Lipovcic Marko BIH 1979 3,5
9   FM Simic Zeljko BIH 2278 3,5
10   Rajic Ivan BIH 2075 3,5
11   Dautovic Smail BIH 2179 3,5
12   Sutkovic Adnan BIH 2062 3,5
13   Sinanovic Ermin BIH 2145 3,5
14   Patkovic Vahdet BIH 2012 3,5
15   FM Terzic Ilijas BIH 2131 3,0
16   Bojo Leon BIH 2102 3,0
17   Omanovic Vahidin BIH 2002 3,0
18   Ekmescic Tarik BIH 1888 3,0
19   Dautovic Dzenan BIH 2135 3,0
20   Gapa Amir BIH 1854 3,0

itd.
(učestvuje 55 igrača)