II Brzopotezni turnir ŠK „Budućnost“ 2020 – Pobjedio IM Blažo Kalezić


Na brzopoteznom turniru ŠK Budućnost pobjedio je IM Blažo Kalezić koji je sakupio 8,5 poena iz 9 partija! Drugo mjesto osvojio je velemajstor Nikola Đukić sa 8 poena. Treći je FM Andrej Šuković sa 6 poena, koliko ima i četvrti FM Aleksandar Tomić.

Na II brzopoteznom turniru ŠK Budućnost učestvovalo je 16 šahista.

Organizer(s) SK „Buducnost“
Federation Montenegro ( MNE )
Tournament director Korac Dusan
Chief Arbiter IA Popovic, Mladen 906069
Time control 3 min. + 2 sec.
Location Podgorica
Rating calculation Rating international
Date 2020/02/22
Rating-Ø 2205

Rezultati 9. kola, 2020/02/22

Bo.   Name Rtg   Result   Name Rtg  
1   Pobor Milo 2068   0 – 1   IM Kalezic Blazo 2570  
2   Nenezic Danilo 2087   0 – 1   GM Djukic Nikola 2537  
3   Kisic Bozidar 2187   ½ – ½   Vujovic Savo 2143  
4   Alivodic Dario 2177   0 – 1   FM Tomic Aleksandar 2423  
5   FM Sukovic Andrej 2358   1 – 0   Pobor Danilo 1989  
6   FM Djukanovic Sreten 2150   ½ – ½   Abramovic Dragoljub 2090  
7   Djukanovic Mitar 1944   1 – 0   CM Vujacic Igor 2109  
8   Djurovic Peko 2172   1   bye  
9   Milovic Jovan 2277   0   not paired  

Konačno stanje posle 9. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   IM Kalezic Blazo MNE 2570 8,5
2   GM Djukic Nikola MNE 2537 8,0
3   FM Sukovic Andrej MNE 2358 6,0
4   FM Tomic Aleksandar MNE 2423 6,0
5   Kisic Bozidar MNE 2187 5,5
6   Vujovic Savo MNE 2143 4,5
7   Nenezic Danilo MNE 2087 4,0
8   Pobor Milo MNE 2068 4,0
9   Pobor Danilo MNE 1989 3,5
10   FM Djukanovic Sreten MNE 2150 3,5
11   Alivodic Dario MNE 2177 3,5
12   Djurovic Peko MNE 2172 3,5
13   Abramovic Dragoljub MNE 2090 3,5
14   Milovic Jovan MNE 2277 3,0
15   CM Vujacic Igor MNE 2109 3,0
16   Djukanovic Mitar MNE 1944 2,0

 

Aeroflot Open 2020 B – Jermenski velemajstor Harutyunian Tigran K. u vođstvu


Posle 4. kola u vođstvu je jermenski velemajstor Harutyunian Tigran K. sa 4 poena.

Harutyunian,Tigran K (2538) – Mkrtchian,Lilit (2399) [A20]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (2), 20.02.2020

1.c4 e5 2.g3 Nf6 3.Bg2 c6 4.d4 e4 5.a3 d5 6.Nc3 Bd6 7.f3 exf3 8.Nxf3 dxc4 9.e4 Be7 10.0–0 0–0 11.Nh4 Bg4 12.Qd2 Na6 13.h3 Be6 14.Nf5 Bxf5 15.Rxf5 Nc7 16.Qf2 Nfe8 17.Be3 Nd6 18.Rf3 Ndb5 19.Ne2 Nd6 20.Nc3 Ndb5 21.Nxb5 Nxb5 22.Bf1 Nd6 23.e5 Ne4 24.Qc2 Ng5 25.Bxg5 Bxg5 26.Qxc4 Qd7 27.Rd1 Rad8 28.Kh2 g6 29.Qb3 Kg7 30.h4 Be7 31.Bg2 f6 32.Rdf1 Qxd4 33.Qxb7 Rd7 34.Qxc6 fxe5

35.Rxf8 Bxf8 36.Qf6+ 1–0

Khanin,Semen (2500) – Dudin,Gleb (2394) [C24]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (2), 20.02.2020

1.e4 e5 2.Bc4 Nf6 3.d3 c6 4.Nf3 d5 5.Bb3 Bd6 6.exd5 Nxd5 7.0–0 0–0 8.Re1 Re8 9.Nbd2 Nd7 10.Ne4 Bf8 11.h3 h6 12.d4 exd4 13.Nxd4 N7f6 14.Nxf6+ Nxf6 15.Be3 c5 16.Nb5 Bd7 17.Nd6 Bxd6 18.Qxd6 b6 19.Qg3 Ne4 20.Qf3 Nf6 21.Qg3 Ne4 22.Qf4 Nf6 23.Rad1 Re4 24.Qd6 Qe8 25.c3 Ba4 26.Bxa4 Qxa4 27.Bxh6

27…Rae8 28.Be3 Qxa2 29.Rd2 R4e6 30.Qd3 Ne4 31.Rde2 Nd6 32.Bf4 Qc4 33.Qxc4 Nxc4 34.Rxe6 Rxe6 35.Rxe6 fxe6 36.b3 Na5 37.b4 Nc4 38.b5 e5 39.Bh2 Kf7 40.f4

40…Nd6 41.fxe5 Nxb5 42.Kf2 Nxc3 43.Ke3 a5 44.Kd3 Nd5 45.h4 b5 46.Bg1 c4+ 47.Kd4 Ke6 48.Kc5 c3 49.Bd4 b4

0–1

Audi,Ameya (2354) – Mokshanov,Alexey (2449) [C54]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (2), 20.02.2020

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Bc5 4.c3 Nf6 5.d3 d6 6.0–0 0–0 7.Re1 a5 8.Bg5 h6 9.Bh4 g5 10.Bg3 Ba7 11.Na3 Bg4 12.h3 Bh5 13.Nc2 Kg7 14.Ne3 Ne7 15.Bh2 g4 16.hxg4 Nxg4 17.Nh4 f5 18.Nxg4 fxg4 19.Bg3 Bxf2+ 20.Bxf2

20…g3 21.Nf3 gxf2+ 22.Kxf2 Ng6 23.Re3 Qh4+ 24.Kg1 Bxf3 25.Rxf3 Rxf3 26.Qxf3 Rf8 27.Qe3 Qg4 28.Rf1 Nf4 29.Rf2 Rf6 30.d4 b6 31.dxe5 dxe5 32.Bf1 Rg6 33.Rd2 Qh4 34.Bc4 Kh8 35.a3 Rg3 36.Rd8+ Kh7 37.Rd7+ Kg6 38.Bf7+ Kf6 39.Qf2 Rxg2+ 0–1

 

Rezultati 4. kola, 2020/02/22 u 15:00

Bo.   Name   Rtg   Result   Name   Rtg  
1   GM Harutyunian Tigran K.   2538   1 – 0   IM Mokshanov Alexey   2449  
2   GM Venkatesh M.R.   2494   ½ – ½   IM Afanasiev Nikita   2498  
3   GM Hayrapetyan Hovik   2474   ½ – ½   GM Lintchevski Daniil   2536  
4   Utegaliyev Azamat   2491   1 – 0   FM Rathanvel V S   2426  
5   IM Bilguun Sumiya   2486   0 – 1   IM Suleymenov Alisher   2382  
6   FM Abdurakhmonov Mukhammadali   2245   0 – 1   IM Drygalov Sergey   2477  
7   IM Muradli Mahammad   2427   1 – 0   CM Igambergenov Alibek   2430  
8   GM Bogdanovich Stanislav   2546   1 – 0   WIM Cervantes Landeiro Thalia   2199  
9   IM Khanin Semen   2500   0 – 1   Sammed Jaykumar Shete   2389  
10   FM Avalyan Artur   2382   ½ – ½   IM Zabotin Alexander   2494  
11   Bhambure Shantanu   2382   0 – 1   IM Shinkevich Vitaly   2442  
12   IM Alikulov Elbek   2354   0 – 1   IM Ivanov Oleg V   2441  
13   IM Vastrukhin Oleg   2428   0 – 1   WIM Sargsyan Anna M.   2374  
14   Ajay Krishna S   2378   1 – 0   IM Gan-Erdene Sugar   2427  
15   FM Audi Ameya   2354   ½ – ½   IM Arslanov Shamil   2400  
16   Zhao Chenxi   2398   ½ – ½   FM Smirnov Timofey   2368  
17   WGM Gomes Mary Ann   2344   ½ – ½   Saydaliev Saidakbar   2396  
18   FM Nitish Belurkar   2314   ½ – ½   FM Dudin Gleb   2394  
19   IM Sirosh Ilja   2390   1 – 0   FM Bayramov Elvin   2337  
20   IM Vokhidov Shamsiddin   2526   1 – 0   FM Pranav Anand   2309  
21   IM Rajdeep Sarkar   2354   ½ – ½   IM Demidov Mikhail   2514  
22   IM Charochkina Daria   2349   0 – 1   IM Ivanov Victor L   2488  
23   FM Tsvetkov Andrey   2350   ½ – ½   IM Golubov Saveliy   2469  
24   IM Galperin Platon   2465   ½ – ½   FM Galaktionov Artem   2343  
25   FM Nasanjargal Urtnasan   2462   1 – 0   WIM Divya Deshmukh   2322  
26   GM Lugovskoy Maxim   2432   1 – 0   Zhukov Anton   2316  
27   IM Dvalishvili Pavel S.   2416   1 – 0   FM Silich Yahor   2194  
28   GM Zhukova Natalia   2338   ½ – ½   IM Schekachikhin Maksim   2412  
29   Nur-Mukhametova Alisa   2213   ½ – ½   IM Mkrtchian Lilit   2399  
30   WGM Vaishali R   2383   1 – 0   WFM Markelova Lubov   2174  
31   FM Yaksin Oleg   2381   1 – 0   Utsab Chatterjee   2172  
32   IM Rakesh Kumar Jena   2336   ½ – ½   IM Can Isik   2380  
33   IM Chekletsov Ilya   2372   0 – 1   WIM Pujari Rucha   2189  
34   GM Levin Evgeny A.   2513   1 – 0   CM Samadov Read   2273  
35   Yakubbaeva Nilufar   2262   0 – 1   GM Zakhartsov Vladimir   2507  
36   FM Remizov Yaroslav   2408   1 – 0   WIM Priyanka Nutakki   2212  
37   GM Danielian Elina   2399   1 – 0   WGM Srija Seshadri   2205  
38   FM Gubajdullin Alexei   2351   1 – 0   WIM Mahalakshmi M   2255  
39   Pham Xuan Dat   2197   0 – 1   Lesovoi Evgenij   2345  
40   FM Krasikov Vladislav   2194   1 – 0   IM Gevorgyan David Sh.   2328  
41   IM Ameir Moheb   2326   ½ – ½   Mochalin Faddey   2174  
42   WGM Maltsevskaya Aleksandra   2318   1 – 0   FM Zilbert Oleg   2166  
43   Adocchio Giampiero Dr.   2190   ½ – ½   Chinguun Sumiya   2304  
44   FM Ibadov Dashgyn   2297   0 – 1   WIM Harshita Guddanti   2152  
45   Diakonova Ekaterina   2188   ½ – ½   FM Salman Pavel   2286  
46   Pogorelskikh Sofia   2156   ½ – ½   GM Krapivin Alexander   2394  
47   FM Efremov Vladislav   2275   ½ – ½   WGM Rapport Jovana   2348  
48   FM Safin Robert   2308   ½ – ½   Kolay Alex   2248  
49   WGM Heinemann Josefine   2304   1 – 0   WIM Aakanksha Hagawane   2230  
50   IM Sangma Rahul   2287   ½ – ½   FM Al Hosani Omran   2202  
51   Spichkin Alexander   2153   ½ – ½   FM Mahitosh Dey   2305  
52   Chibukhchyan Erik   2233   ½ – ½   FM Skatchkov Valery   2293  
53   WFM Kirchei Viktoriia   2201   1   bye    

Stanje posle 4. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   GM Harutyunian Tigran K. ARM 2538 4,0
2   IM Suleymenov Alisher KAZ 2382 3,5
3   IM Afanasiev Nikita RUS 2498 3,5
4   GM Venkatesh M.R. IND 2494 3,5
5   GM Hayrapetyan Hovik ARM 2474 3,5
6   IM Muradli Mahammad AZE 2427 3,5
7   Utegaliyev Azamat KAZ 2491 3,5
8   IM Drygalov Sergey RUS 2477 3,5
9   Sammed Jaykumar Shete IND 2389 3,0
10   IM Mokshanov Alexey RUS 2449 3,0
11   IM Shinkevich Vitaly RUS 2442 3,0
12   GM Lintchevski Daniil RUS 2536 3,0
13   IM Ivanov Oleg V UKR 2441 3,0
14   WIM Sargsyan Anna M. ARM 2374 3,0
15   IM Sirosh Ilja EST 2390 3,0
16   Ajay Krishna S IND 2378 3,0
17   GM Bogdanovich Stanislav UKR 2546 3,0
18   WGM Gomes Mary Ann IND 2344 2,5
19   FM Audi Ameya IND 2354 2,5
20   WIM Cervantes Landeiro Thalia USA 2199 2,5
21   FM Nitish Belurkar IND 2314 2,5
22   Zhao Chenxi CHN 2398 2,5
23   FM Dudin Gleb RUS 2394 2,5
24   IM Zabotin Alexander RUS 2494 2,5
25   WIM Pujari Rucha IND 2189 2,5
26   IM Bilguun Sumiya MGL 2486 2,5
27   IM Ivanov Victor L RUS 2488 2,5
28   IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2526 2,5
29   CM Igambergenov Alibek KAZ 2430 2,5
30   GM Lugovskoy Maxim RUS 2432 2,5
31   IM Arslanov Shamil RUS 2400 2,5
32   FM Rathanvel V S IND 2426 2,5
33   IM Dvalishvili Pavel S. RUS 2416 2,5
34   FM Smirnov Timofey RUS 2368 2,5
35   Saydaliev Saidakbar UZB 2396 2,5
36   FM Avalyan Artur RUS 2382 2,5
37   WGM Vaishali R IND 2383 2,5
38   FM Yaksin Oleg RUS 2381 2,5
39   FM Abdurakhmonov Mukhammadali UZB 2245 2,5
40   FM Nasanjargal Urtnasan MGL 2462 2,5
41   FM Galaktionov Artem RUS 2343 2,0
42   FM Tsvetkov Andrey RUS 2350 2,0
43   Bhambure Shantanu IND 2382 2,0
44   GM Zhukova Natalia UKR 2338 2,0
45   FM Bayramov Elvin AZE 2337 2,0
46   FM Pranav Anand IND 2309 2,0
47   Nur-Mukhametova Alisa RUS 2213 2,0
48   FM Gubajdullin Alexei RUS 2351 2,0
49   IM Rakesh Kumar Jena IND 2336 2,0
50   Lesovoi Evgenij RUS 2345 2,0
51   IM Khanin Semen RUS 2500 2,0
52   IM Demidov Mikhail RUS 2514 2,0
53   IM Vastrukhin Oleg RUS 2428 2,0
54   GM Levin Evgeny A. RUS 2513 2,0
  FM Krasikov Vladislav RUS 2194 2,0
56   IM Gan-Erdene Sugar MGL 2427 2,0
57   WIM Harshita Guddanti IND 2152 2,0
58   IM Golubov Saveliy RUS 2469 2,0
59   IM Galperin Platon UKR 2465 2,0
60   WGM Maltsevskaya Aleksandra RUS 2318 2,0
61   GM Zakhartsov Vladimir RUS 2507 2,0
62   IM Mkrtchian Lilit ARM 2399 2,0
63   IM Can Isik TUR 2380 2,0
64   IM Schekachikhin Maksim RUS 2412 2,0
65   FM Remizov Yaroslav RUS 2408 2,0
  GM Danielian Elina ARM 2399 2,0
67   IM Alikulov Elbek UZB 2354 2,0
68   IM Rajdeep Sarkar IND 2354 2,0
69   Zhukov Anton RUS 2316 1,5
70   FM Silich Yahor BLR 2194 1,5
71   Pogorelskikh Sofia RUS 2156 1,5
72   WFM Markelova Lubov RUS 2174 1,5
  Utsab Chatterjee IND 2172 1,5
74   FM Salman Pavel RUS 2286 1,5
75   IM Ameir Moheb EGY 2326 1,5
76   WGM Heinemann Josefine GER 2304 1,5
77   Adocchio Giampiero Dr. GER 2190 1,5
78   WIM Divya Deshmukh IND 2322 1,5
  Mochalin Faddey RUS 2174 1,5
80   Diakonova Ekaterina RUS 2188 1,5
81   Chinguun Sumiya MGL 2304 1,5
82   IM Chekletsov Ilya RUS 2372 1,5
83   IM Charochkina Daria RUS 2349 1,5
84   Kolay Alex USA 2248 1,0
85   WGM Srija Seshadri IND 2205 1,0
86   GM Krapivin Alexander RUS 2394 1,0
87   IM Gevorgyan David Sh. ARM 2328 1,0
88   FM Efremov Vladislav RUS 2275 1,0
89   CM Samadov Read AZE 2273 1,0
90   FM Ibadov Dashgyn RUS 2297 1,0
  IM Sangma Rahul IND 2287 1,0
92   WIM Mahalakshmi M IND 2255 1,0
93   WIM Priyanka Nutakki IND 2212 1,0
94   Yakubbaeva Nilufar UZB 2262 1,0
95   Pham Xuan Dat VIE 2197 1,0
96   FM Zilbert Oleg RUS 2166 1,0
97   WFM Kirchei Viktoriia RUS 2201 1,0
98   Spichkin Alexander RUS 2153 1,0
99   FM Al Hosani Omran UAE 2202 1,0
100   WGM Rapport Jovana SRB 2348 1,0
101   FM Safin Robert RUS 2308 1,0
102   Chibukhchyan Erik RUS 2233 0,5
103   FM Mahitosh Dey IND 2305 0,5
104   WIM Aakanksha Hagawane IND 2230 0,5
105   FM Skatchkov Valery RUS 2293 0,5

 

 

Gran prix 9, Novi Sad, 2020/02/22


 

Federation Serbia ( SRB )
Tournament director Dane Basta V
Chief Arbiter Gagic Almir
Time control 3min+2sec
Location Novi Sad
Rating calculation Rating international
Date 2020/02/22
Rating-Ø 1866

Rezultati 11. kola, 2020/02/22 u 20.00

Bo.   Name Rtg   Result   Name Rtg  
1   Milenkovic Zoran 2035   ½ – ½   FM Savanovic Vuk 2407  
2   FM Somborski Nebojsa 2261   1 – 0   Remecki Sinisa 2149  
3   Pantic Miroslav 1880   0 – 1   Petrovic Nikola V 1992  
4   Popovic Aleksandar Mi 1913   0 – 1   Radin Dragomir 1934  
5   Varga Damir 2149   0 – 1   Kler Borko 2124  
6   Ubiparip Zivko 1987   ½ – ½   Stojadinov Svetlana 2045  
7   Veljkovic Vojislav 2097   ½ – ½   Obradovic Milorad 1844  
8   Jancic Radomir 1966   0 – 1   Petrovic Zoran Z 2012  
9   Kartalija Nemanja 1560   0 – 1   Kuzmanovic Ratko 1906  
10   Poprzen Miroslav 1900   1 – 0   Jovic Aleksandar DR 0  
11   Pjetlovic Petar 1607   1 – 0   Strbac Filip 1597  
12   Cabarkapa Miroslav 1842   1 – 0   Lipai Vjaceslav 1592  
13   Zivancev Petar 1510   0 – 1   Prodanovic Dragan 1709  
14   Cvetic Dragan 1841   1 – 0   Medan Vladislav 1677  
15   GM Drazic Sinisa 2451   0   not paired  
16   Milidragovic Marko 0   0   not paired  

Konačno stanje posle 11. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   FM Savanovic Vuk SRB 2407 9,0
2   Petrovic Nikola V SRB 1992 8,0
3   Remecki Sinisa SRB 2149 7,5
4   Radin Dragomir SRB 1934 7,5
5   FM Somborski Nebojsa SRB 2261 7,5
6   Popovic Aleksandar Mi SRB 1913 7,0
7   Kler Borko SRB 2124 7,0
8   Pantic Miroslav SRB 1880 6,5
9   Milenkovic Zoran SRB 2035 6,5
10   Ubiparip Zivko SRB 1987 6,0
11   Veljkovic Vojislav SRB 2097 6,0
12   Stojadinov Svetlana SRB 2045 6,0
13   Petrovic Zoran Z SRB 2012 6,0
14   Varga Damir SRB 2149 5,5
15   Kuzmanovic Ratko SRB 1906 5,5
16   Poprzen Miroslav SRB 1900 5,5
17   Obradovic Milorad SRB 1844 5,5
18   Jancic Radomir SRB 1966 5,0
19   Prodanovic Dragan SRB 1709 5,0
20   Cabarkapa Miroslav SRB 1842 5,0
21   Pjetlovic Petar SRB 1607 5,0
22   Kartalija Nemanja SRB 1560 4,5
23   Cvetic Dragan SRB 1841 4,5
24   Strbac Filip SRB 1597 4,0
25   Medan Vladislav SRB 1677 3,5
26   Lipai Vjaceslav SRB 1592 3,5
27   Milidragovic Marko SRB 0 3,0
28   Zivancev Petar SRB 1510 3,0
29   Jovic Aleksandar DR SRB 0 2,0
30   GM Drazic Sinisa SRB 2451 0,5

 

CUGER RADNIČKI (Beograd), subota 22.02.2020.


Organizer(s) RADNIČKI – Beograd
Federation Serbia ( SRB )
Tournament director Dragan KOTEVSKI
Arbiter Milan JEREMIĆ
Time control 5 minuta
Location ul. Gospodara Vučića 231
Rating calculation
Date 2020/02/22
Rating-Ø 1789

Rezultati 15. kola

Bo.   Name Rtg   Result   Name Rtg  
1   FM Begus Drasko 2389   1 – 0   Maslar Ljubisa 1677  
2   Laban Zoran 2123   1 – 0   FM Vlahovic Svetozar 2104  
3   Perovic Mirko 0   0 – 1   FM Djokic Nenad 2320  
4   Jovanovic Aleksandar D 2077   0 – 1   Maslar Aleksa 1890  
5   Jovanovic Milos D 0   0 – 1   IM Govedarica Radovan 2256  
6   GM Rajkovic Dusan 2411   ½ – ½   Tisma Ivan 2055  
7   Stojanovic Vlastimir 2234   0 – 1   FM Petrovic Petar 1956  
8   Miljevic Goran 0   0 – 1   FM Kocic Sasa 2160  
9   Palamarevic Mina 1379   0 – 1   Ignjatovic Predrag 2239  
10   Toncic Danilo 2021   1 – 0   Ilic Zvezdana 0  
11   Bajin Zoran 1850   1 – 0   Djuric Tomislav 0  
12   Vujovic Filip 1398   0 – 1   Novakovic Aleksej 1960  
13   Mustajbasic Dino 2012   1 – 0   Djuricic Aleksandar 0  

 

Konačno stanje posle 15. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   FM Begus Drasko SRB 2389 12,0
2   Laban Zoran MNE 2123 10,5
3   FM Djokic Nenad SRB 2320 10,5
4   IM Govedarica Radovan SRB 2256 10,0
5   FM Kocic Sasa SRB 2160 9,0
6   FM Petrovic Petar SRB 1956 9,0
7   Jovanovic Aleksandar D SRB 2077 9,0
8   Ignjatovic Predrag SRB 2239 9,0
9   Bajin Zoran SRB 1850 8,5
10   Toncic Danilo SRB 2021 8,5
11   Tisma Ivan SRB 2055 8,5
12   GM Rajkovic Dusan SRB 2411 8,5
13   Stojanovic Vlastimir SRB 2234 8,0
14   FM Vlahovic Svetozar SRB 2104 8,0
15   Mustajbasic Dino SRB 2012 8,0
16   Novakovic Aleksej SRB 1960 8,0
17   Maslar Aleksa SRB 1890 7,5
18   Maslar Ljubisa SRB 1677 7,0
19   Perovic Mirko SRB 0 6,0
20   Ilic Zvezdana SRB 0 5,5
21   Miljevic Goran SRB 0 5,0
22   Djuric Tomislav SRB 0 4,5
23   Palamarevic Mina SRB 1379 4,5
24   Jovanovic Milos D SRB 0 3,5
25   Vujovic Filip SRB 1398 3,0
26   Djuricic Aleksandar SRB 0 2,5

 

Aeroflot Open A 2020, Moskva –4. kolo


Bharath Subramaniyam H i Mamedov Rauf u vođstvu

Posle 4. kola u vođstvu su Bharath Subramaniyam H i Mamedov Rauf koji imaju po 4 poena.
IM Radovanović Mihajlo je pobjedio njemačkog šahistu IM  Vogel Rovena, GM Aleksandar Inđić je pobjedio indijskog šahistu GM Karthik Venkataramana, dok je IM Velimir Ivić remizirao sa iranskim šahistom GM Parhamom Maghsoodloom.

Bharath,Subramaniyam H (2402) – Zhou,Jianchao (2622) [B90]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (4.3), 22.02.2020

1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.h3 e6 7.g4 h6 8.Bg2 Be7 9.Qd3 Bd7 10.Be3 g5 11.0–0–0 Nc6 12.f4 gxf4 13.Nxc6 Bxc6 14.Bxf4 Qc7 15.Qg3 0–0–0 16.e5 Ne8 17.Bxc6 Qxc6 18.Rhf1 dxe5 19.Bxe5 f6 20.Bf4 h5 21.g5 fxg5 22.Bxg5 Bxg5+ 23.Qxg5 Nd6 24.Rfe1 Nc4 25.b3 Nd2 26.Qe3 Nf3 27.Rf1 Rxd1+ 28.Rxd1 e5 29.Rf1 Rf8 30.Kb2 h4 31.Qd3 Kb8 32.Nd5 Rd8

33.Nb4 Qb6 34.Nxa6+ Ka8 35.Qxf3 Qxa6 36.Re1 Qe6 37.Re4 Re8 38.Qe3 Kb8 39.Ra4 b6 40.Rxh4 e4 41.Rh6 Qe5+ 42.Kb1 Re6 43.Rxe6 Qxe6 44.h4 Kb7 45.h5 Qf5 46.h6 Qf1+ 47.Kb2 Qf6+ 48.Kc1 Qf5 49.Qg3 Ka6 50.Qg7 e3 51.h7 e2

52.h8Q e1Q+ 53.Kb2 Qxc2+ 54.Kxc2 Qe2+ 55.Kc3 Qe3+ 56.Kc4 Qe2+ 57.Kd5 Qb5+ 58.Kd4 Qc5+ 59.Kd3 Qf5+ 60.Kc3 Qc5+ 61.Kb2 Qf2+ 62.Ka3 Qc5+ 63.Kb2 Qf2+ 64.Kc3 Qe3+ 65.Kc4 Qe2+ 66.Kd5 Qb5+ 67.Kd4 Qc5+ 68.Kd3 Qf5+ 69.Ke3 Qc5+ 70.Qd4 Qc1+ 71.Qd2 Qg1+ 72.Kd3 Qb1+ 73.Qc2 Qf1+ 74.Qe2

1–0

Adhiban,Baskaran (2654) – Can,Emre (2600) [B89]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (4.7), 22.02.2020

1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Bc4 e6 7.Be3 a6 8.Qe2 Be7 9.0–0–0 Nxd4 10.Bxd4 b5 11.Bb3 0–0 12.e5 dxe5 13.Bxe5 Qb6 14.Ne4 Nxe4 15.Qxe4 Bg5+ 16.Kb1 Bb7 17.Qg4 Bh6 18.Rd7 Qc6

19.Bxe6 Bc8 20.Rd6 Qc5 21.Bxc8 Raxc8 22.Qe4 f6 23.Bg3 f5 24.Qd3 f4 25.Bh4 Qh5 26.Be7 Rfe8 27.Rd7 Qe5 28.Bb4 Qe2 29.Qxe2 Rxe2 30.Rd2 Re4

31.f3 Rxb4 32.b3 Bg5 33.a3 a5 34.axb4 axb4 35.Rd6 Bf6 36.Rhd1 Kf7 37.R1d4 Be5 38.Rd7+ Ke6 39.Rd8 Rc6 40.Re4 Kf6 41.Rf8+ Ke7 42.Rf5

1–0

Ivic,Velimir (2558) – Maghsoodloo,Parham (2674) [C70]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (4.21), 22.02.2020

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nge7 5.Nc3 d6 6.0–0 Bd7 7.Re1 g6 8.d4 Bg7 9.dxe5 dxe5 10.Nd5 0–0 11.Bg5 f6 12.Be3 Re8 13.c4 Nxd5 14.cxd5 Na5 15.Bxd7 Qxd7 16.Qc2 b5 17.Nd2 Bf8 18.Rac1 Rec8 19.Qc3 Nb7 20.f4 Bd6 21.fxe5 fxe5 22.Nf3 Re8 23.h3 Nd8 24.Nh2 h5 25.Rf1 Nf7 26.Rf6 Nh8 27.Nf3 Qg7 28.Re6 Nf7 29.Rxe8+ Rxe8 30.Qc6 Rb8 31.h4 Qf8

32.Qxa6 Ra8 33.Qxb5 Rxa2 34.Qd7 Rxb2 35.Qe6 Kg7 36.Rf1 Qe7 37.Qxe7 Bxe7

38.Nxe5 Nxe5 39.Bd4 Rb4 40.Bxe5+ Kg8 41.Bxc7 Rxe4 42.g3

½–½


Indjic,Aleksandar (2622) – Karthik,Venkataraman (2483) [D52]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (4.35), 22.02.2020

1.d4 Nf6 2.Nf3 d5 3.c4 e6 4.Nc3 c6 5.Bg5 Nbd7 6.e3 h6 7.Bh4 g5 8.Bg3 Nh5 9.Qc2 Nxg3 10.hxg3 Bg7 11.0–0–0 Qe7 12.cxd5 exd5 13.Bd3 Nb6 14.e4 dxe4 15.Nxe4 Be6 16.Nc5 0–0–0 17.Rhe1 Kb8 18.Bf5 Rd6 19.Re4 Nd7 20.Nxe6 fxe6 21.Rde1 Nf8 22.Qb3 Qd8 23.Bxe6 Nxe6 24.Rxe6 Bxd4 25.Nxd4 Rxd4

26.Rxc6 Qd7 27.Rc3 Rd8 28.a3 Rd2 29.Rf3 a5 30.Kb1 a4 31.Qe6 Qh7+ 32.Ka2 Qc2 33.Qe5+ Ka8 34.Qb5 R8d5 35.Qb4 R2d4

36.Rc3 Qxf2 37.Qb6 Rd8 38.Re7 Qxg2 39.Rc5

1–0

4.kolo, 2020/02/22 u 15:00

Bo.   Имя   Рейт   Результат   Имя   Рейт
1   GM Sethuraman S.P.   2641   ½ – ½   GM Mamedov Rauf   2643
2   GM Idani Pouya   2577   ½ – ½   GM Paravyan David   2629
3   IM Bharath Subramaniyam H   2402   1 – 0   GM Zhou Jianchao   2622
4   GM Praggnanandhaa R   2602   ½ – ½   GM Artemiev Vladislav   2728
5   GM Sjugirov Sanan   2674   ½ – ½   GM Basso Pier Luigi   2600
6   GM Sanal Vahap   2569   ½ – ½   GM Sarana Alexey   2656
7   GM Adhiban B.   2654   1 – 0   GM Can Emre   2600
8   GM Cordova Emilio   2593   0 – 1   GM Riazantsev Alexander   2639
9   GM Narayanan.S.L   2637   ½ – ½   GM Puranik Abhimanyu   2597
10   GM Vaibhav Suri   2591   ½ – ½   GM Aravindh Chithambaram Vr.   2630
11   GM Martirosyan Haik M.   2630   ½ – ½   GM Sargsyan Shant   2594
12   GM Visakh N R   2518   ½ – ½   GM Deac Bogdan-Daniel   2626
13   GM Durarbayli Vasif   2625   0 – 1   GM Petrosyan Manuel   2590
14   GM Sychev Klementy   2563   ½ – ½   GM Zvjaginsev Vadim   2623
15   GM Jobava Baadur   2620   0 – 1   GM Aleksandrov Aleksej   2592
16   GM Smirin Ilia   2615   1 – 0   Nesterov Arseniy   2501
17   GM Kobalia Mikhail   2609   ½ – ½   IM Suleymanli Aydin   2474
18   FM Pranesh M   2425   ½ – ½   GM Svane Rasmus   2608
19   GM Yilmaz Mustafa   2607   1 – 0   GM Sindarov Javokhir   2537
20   IM Zanan Evgeny   2500   ½ – ½   GM Karthikeyan Murali   2602
21   IM Ivic Velimir   2558   ½ – ½   GM Maghsoodloo Parham   2674
22   GM Kunin Vitaly   2550   ½ – ½   GM Kovalev Vladislav   2650
23   GM Jumabayev Rinat   2646   1 – 0   GM Chanda Sandipan   2552
24   GM Iljiushenok Ilia   2519   0 – 1   GM Rakhmanov Aleksandr   2645
25   GM Abdusattorov Nodirbek   2644   1 – 0   GM Stupak Kirill   2518
26   GM Shtembuliak Evgeny   2628   ½ – ½   IM Murzin Volodar   2442
27   GM Salgado Lopez Ivan   2597   ½ – ½   IM Vignesh N R   2436
28   GM Wagner Dennis   2590   ½ – ½   IM Mendonca Leon Luke   2418
29   FM Kardashevskiy Evgeny   2437   0 – 1   GM Shimanov Aleksandr   2587
30   IM Badelka Olga   2404   0 – 1   GM Savchenko Boris   2573
31   IM Gokerkan Cem Kaan   2461   0 – 1   GM Erigaisi Arjun   2563
32   IM Makarian Rudik   2414   0 – 1   GM Antipov Mikhail Al.   2562
33   GM Aryan Chopra   2562   1 – 0   IM Buksa Nataliya   2403
34   GM Kulaots Kaido   2510   0 – 1   GM Sargissian Gabriel   2689
35   GM Indjic Aleksandar   2622   1 – 0   GM Karthik Venkataraman   2483
36   IM Raja Harshit   2472   ½ – ½   GM Chigaev Maksim   2616
37   IM Zarubitski Viachaslau   2432   ½ – ½   GM Sivuk Vitaly   2557
38   IM Nikitenko Mihail   2440   0 – 1   GM Grigoriants Sergey   2539
39   GM Asadli Vugar   2538   1 – 0   IM Pogosyan Stefan   2455
40   GM Moroni Luca Jr   2536   1 – 0   WGM Soumya Swaminathan   2369
41   IM Aditya Mittal   2427   ½ – ½   GM Sengupta Deep   2534
42   IM Kovalevskaya Ekaterina   2407   0 – 1   IM Sadhwani Raunak   2522
43   GM Frolyanov Dmitry   2556   1 – 0   FM Lazavik Denis   2428
44   IM Kozionov Kirill   2466   ½ – ½   IM Kozak Adam   2523
45   IM Lobanov Sergei   2507   ½ – ½   IM Gadimbayli Abdulla   2460
46   IM Vogel Roven   2473   0 – 1   IM Radovanovic Mihajlo   2458
47   IM Abdumalik Zhansaya   2471   ½ – ½   IM Sreeshwan Maralakshikari   2440
48   IM Krishna C R G   2443   1 – 0   IM Rahul Srivatshav P   2474
49   IM Shubin Kirill   2427   1   bye  

Stanje posle 4. kola

Ст.ном Имя ФЕД. Рейт. Очки
1 IM Bharath Subramaniyam H IND 2402 3,5
2 GM Mamedov Rauf AZE 2643 3,5
3 GM Sethuraman S.P. IND 2641 3,0
4 GM Adhiban B. IND 2654 3,0
5 GM Paravyan David RUS 2629 3,0
6 GM Riazantsev Alexander RUS 2639 3,0
7 GM Aleksandrov Aleksej BLR 2592 3,0
8 GM Petrosyan Manuel ARM 2590 3,0
9 GM Idani Pouya IRI 2577 3,0
10 GM Yilmaz Mustafa TUR 2607 3,0
11 GM Smirin Ilia ISR 2615 3,0
12 GM Sargsyan Shant ARM 2594 2,5
13 GM Visakh N R IND 2518 2,5
14 IM Zanan Evgeny ISR 2500 2,5
15 IM Suleymanli Aydin AZE 2474 2,5
16 GM Artemiev Vladislav RUS 2728 2,5
17 FM Pranesh M IND 2425 2,5
18 GM Sarana Alexey RUS 2656 2,5
19 GM Sjugirov Sanan RUS 2674 2,5
20 GM Rakhmanov Aleksandr RUS 2645 2,5
21 GM Puranik Abhimanyu IND 2597 2,5
22 GM Sanal Vahap TUR 2569 2,5
23 GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2630 2,5
24 GM Vaibhav Suri IND 2591 2,5
25 GM Abdusattorov Nodirbek UZB 2644 2,5
26 GM Narayanan.S.L IND 2637 2,5
27 GM Aryan Chopra IND 2562 2,5
28 GM Martirosyan Haik M. ARM 2630 2,5
29 GM Deac Bogdan-Daniel ROU 2626 2,5
GM Sychev Klementy RUS 2563 2,5
31 GM Zvjaginsev Vadim RUS 2623 2,5
32 GM Jumabayev Rinat KAZ 2646 2,5
33 GM Kobalia Mikhail RUS 2609 2,5
34 GM Svane Rasmus GER 2608 2,5
35 GM Praggnanandhaa R IND 2602 2,5
36 GM Basso Pier Luigi ITA 2600 2,5
37 GM Karthikeyan Murali IND 2602 2,5
38 GM Zhou Jianchao CHN 2622 2,5
39 GM Erigaisi Arjun IND 2563 2,5
40 GM Shimanov Aleksandr RUS 2587 2,5
41 GM Antipov Mikhail Al. RUS 2562 2,5
42 GM Savchenko Boris RUS 2573 2,5

itd.

Aeroflot Open 2020 B


Posle 3. kola petorica igrača imaju maksimalan broj poena: Harutyunian Tigran K., Venkatesh , Hayrapetyan Hovik, Afanasiev Nikita i Mokshanov Alexey .

Rezultati 3. kola, 2020/02/21 u 15:00

Bo.   Name   Rtg   Result   Name   Rtg  
1   IM Shinkevich Vitaly   2442   0 – 1   GM Harutyunian Tigran K.   2538  
2   IM Afanasiev Nikita   2498   1 – 0   IM Vastrukhin Oleg   2428  
3   IM Arslanov Shamil   2400   0 – 1   GM Venkatesh M.R.   2494  
4   IM Drygalov Sergey   2477   ½ – ½   IM Muradli Mahammad   2427  
5   FM Dudin Gleb   2394   0 – 1   GM Hayrapetyan Hovik   2474  
6   IM Mokshanov Alexey   2449   1 – 0   Zhao Chenxi   2398  
7   GM Lintchevski Daniil   2536   1 – 0   WGM Vaishali R   2383  
8   IM Zabotin Alexander   2494   ½ – ½   Bhambure Shantanu   2382  
9   IM Rajdeep Sarkar   2354   0 – 1   Utegaliyev Azamat   2491  
10   IM Charochkina Daria   2349   0 – 1   IM Bilguun Sumiya   2486  
11   FM Abdurakhmonov Mukhammadali   2245   1 – 0   IM Galperin Platon   2465  
12   FM Nasanjargal Urtnasan   2462   0 – 1   IM Suleymenov Alisher   2382  
13   IM Ivanov Oleg V   2441   ½ – ½   Ajay Krishna S   2378  
14   WIM Cervantes Landeiro Thalia   2199   1 – 0   GM Lugovskoy Maxim   2432  
15   CM Igambergenov Alibek   2430   1 – 0   FM Tsvetkov Andrey   2350  
16   IM Gan-Erdene Sugar   2427   ½ – ½   WGM Gomes Mary Ann   2344  
17   FM Rathanvel V S   2426   1 – 0   Nur-Mukhametova Alisa   2213  
18   Saydaliev Saidakbar   2396   ½ – ½   FM Nitish Belurkar   2314  
19   GM Bogdanovich Stanislav   2546   1 – 0   FM Gubajdullin Alexei   2351  
20   FM Galaktionov Artem   2343   ½ – ½   IM Vokhidov Shamsiddin   2526  
21   IM Demidov Mikhail   2514   ½ – ½   GM Zhukova Natalia   2338  
22   FM Bayramov Elvin   2337   1 – 0   GM Levin Evgeny A.   2513  
23   IM Gevorgyan David Sh.   2328   0 – 1   IM Khanin Semen   2500  
24   Zhukov Anton   2316   ½ – ½   IM Dvalishvili Pavel S.   2416  
25   FM Pranav Anand   2309   1 – 0   GM Danielian Elina   2399  
26   IM Mkrtchian Lilit   2399   ½ – ½   IM Rakesh Kumar Jena   2336  
27   FM Salman Pavel   2286   0 – 1   IM Sirosh Ilja   2390  
28   Sammed Jaykumar Shete   2389   1 – 0   WGM Maltsevskaya Aleksandra   2318  
29   WIM Mahalakshmi M   2255   0 – 1   FM Avalyan Artur   2382  
30   FM Silich Yahor   2194   ½ – ½   FM Yaksin Oleg   2381  
31   WIM Pujari Rucha   2189   ½ – ½   IM Can Isik   2380  
32   WIM Sargsyan Anna M.   2374   1 – 0   Pham Xuan Dat   2197  
33   WFM Markelova Lubov   2174   ½ – ½   IM Chekletsov Ilya   2372  
34   FM Smirnov Timofey   2368   1 – 0   Pogorelskikh Sofia   2156  
35   FM Zilbert Oleg   2166   0 – 1   IM Alikulov Elbek   2354  
36   WIM Harshita Guddanti   2152   0 – 1   FM Audi Ameya   2354  
37   GM Zakhartsov Vladimir   2507   ½ – ½   FM Ibadov Dashgyn   2297  
38   IM Ivanov Victor L   2488   1 – 0   IM Sangma Rahul   2287  
39   IM Golubov Saveliy   2469   1 – 0   FM Efremov Vladislav   2275  
40   IM Schekachikhin Maksim   2412   1 – 0   Kolay Alex   2248  
41   CM Samadov Read   2273   ½ – ½   FM Remizov Yaroslav   2408  
42   Utsab Chatterjee   2172   1 – 0   GM Krapivin Alexander   2394  
43   Lesovoi Evgenij   2345   ½ – ½   Yakubbaeva Nilufar   2262  
44   WIM Priyanka Nutakki   2212   ½ – ½   IM Ameir Moheb   2326  
45   WIM Divya Deshmukh   2322   1 – 0   Spichkin Alexander   2153  
46   WGM Rapport Jovana   2348   ½ – ½   Adocchio Giampiero Dr.   2190  
47   WIM Aakanksha Hagawane   2230   ½ – ½   FM Safin Robert   2308  
48   FM Mahitosh Dey   2305   0 – 1   WGM Srija Seshadri   2205  
49   FM Al Hosani Omran   2202   ½ – ½   WGM Heinemann Josefine   2304  
50   Chinguun Sumiya   2304   1 – 0   WFM Kirchei Viktoriia   2201  
51   FM Skatchkov Valery   2293   0 – 1   FM Krasikov Vladislav   2194  
52   Diakonova Ekaterina   2188   1 – 0   Chibukhchyan Erik   2233  
53   Mochalin Faddey   2174   1   bye    

Stanje posle 3. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   GM Harutyunian Tigran K. ARM 2538 3,0
2   GM Venkatesh M.R. IND 2494 3,0
3   GM Hayrapetyan Hovik ARM 2474 3,0
4   IM Afanasiev Nikita RUS 2498 3,0
5   IM Mokshanov Alexey RUS 2449 3,0
6   IM Bilguun Sumiya MGL 2486 2,5
7   Utegaliyev Azamat KAZ 2491 2,5
8   IM Muradli Mahammad AZE 2427 2,5
9   IM Suleymenov Alisher KAZ 2382 2,5
10   FM Abdurakhmonov Mukhammadali UZB 2245 2,5
11   WIM Cervantes Landeiro Thalia USA 2199 2,5
12   IM Drygalov Sergey RUS 2477 2,5
13   GM Lintchevski Daniil RUS 2536 2,5
14   CM Igambergenov Alibek KAZ 2430 2,5
15   FM Rathanvel V S IND 2426 2,5
16   Bhambure Shantanu IND 2382 2,0
17   Zhao Chenxi CHN 2398 2,0
  FM Audi Ameya IND 2354 2,0
19   WGM Gomes Mary Ann IND 2344 2,0
20   FM Nitish Belurkar IND 2314 2,0
21   IM Khanin Semen RUS 2500 2,0
22   IM Vastrukhin Oleg RUS 2428 2,0
23   IM Sirosh Ilja EST 2390 2,0
24   FM Avalyan Artur RUS 2382 2,0
25   Ajay Krishna S IND 2378 2,0
26   IM Alikulov Elbek UZB 2354 2,0
27   FM Bayramov Elvin AZE 2337 2,0
28   FM Dudin Gleb RUS 2394 2,0
29   FM Pranav Anand IND 2309 2,0
30   IM Zabotin Alexander RUS 2494 2,0
31   IM Shinkevich Vitaly RUS 2442 2,0
32   GM Bogdanovich Stanislav UKR 2546 2,0
33   IM Ivanov Oleg V UKR 2441 2,0
34   Sammed Jaykumar Shete IND 2389 2,0
35   IM Gan-Erdene Sugar MGL 2427 2,0
36   IM Arslanov Shamil RUS 2400 2,0
37   Saydaliev Saidakbar UZB 2396 2,0
38   WIM Sargsyan Anna M. ARM 2374 2,0
39   FM Smirnov Timofey RUS 2368 2,0

 

Aeroflot Open A 2020, Moskva – 3. kolo


 

Sargissian,Gabriel (2689) – Bharath,Subramaniyam H (2402) [D43]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (3.18), 21.02.2020

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 c6 5.g3 dxc4 6.Bg2 b5 7.Ne5 a6 8.0–0 Bb7 9.b3 b4 10.Ne4 Nxe4 11.Bxe4 c3 12.a3 a5 13.axb4 Bxb4 14.Bf4 0–0 15.Qd3 h6 16.g4 Nd7 17.Qg3 Nf6 18.Bf3 Nd5 19.Nd3 Nxf4 20.Qxf4 Bd6 21.Qe3

21…Qh4 22.Rfc1 Qxh2+ 23.Kf1 Bb4 24.Nc5 Ra7 25.Nd3 Raa8 26.Nc5 Bc8 27.Nd3 Bd7 28.Ne5 Rfd8 29.Rxc3 Bxc3 30.Qxc3 Be8 31.e3 f6 32.Nxc6 Rac8 33.Rxa5

33…Bxc6 34.Bxc6 Qh3+ 35.Ke1 Qxg4 36.b4 e5 37.d5 Rxc6

0–1

Gadimbayli,Abdulla (2460) – Ivic,Velimir (2558) [B31]
Aeroflot Open A 2020 Moscow RUS (3.38), 21.02.2020

1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 g6 4.Bxc6 dxc6 5.d3 Bg7 6.h3 Nf6 7.Nc3 Nd7 8.Be3 e5 9.Qd2 h6 10.0–0 b6 11.a4 a5 12.Nh2 Nf6 13.f4 exf4 14.Rxf4 Be6 15.Raf1 Qe7 16.Ne2 0–0–0 17.Qc1 Nd7 18.R4f2 Ne5 19.Nf4 Bd7 20.Nf3 Rhf8 21.Nxe5 Bxe5 22.c3 Bc7 23.Qc2 g5 24.Ne2

24…f5 25.d4 f4 26.Bd2 Rde8 27.e5 Bf5 28.Qd1 Rd8 29.Re1 Qh7 30.Qc1 Be4 31.b4 c4 32.bxa5 bxa5 33.Qa3 Bd5 34.Ref1

34…f3 35.gxf3 Qd3 36.Ng3 Rxf3 37.Rxf3 Bxf3 38.Rf2 Bd5 39.Kh2 Re8 40.Qc5

40…h5 41.Bxg5 Qxc3 42.Bd2 Qb2 43.Be1 Qb1 44.Rf8 Qxe1 45.Rxe8+ Kb7

0–1

Rezultati 3. kola, 2020/02/21 u 15:00

Bo.   Name FED Rtg   Result   Name FED Rtg  
1   GM Mamedov Rauf AZE 2643   1 – 0   GM Sargsyan Shant ARM 2594  
2   GM Zhou Jianchao CHN 2622   ½ – ½   GM Sethuraman S.P. IND 2641  
3   GM Artemiev Vladislav RUS 2728   ½ – ½   GM Cordova Emilio PER 2593  
4   GM Can Emre TUR 2600   ½ – ½   GM Sjugirov Sanan RUS 2674  
5   GM Sarana Alexey RUS 2656   ½ – ½   GM Vaibhav Suri IND 2591  
6   GM Puranik Abhimanyu IND 2597   ½ – ½   GM Adhiban B. IND 2654  
7   GM Kovalev Vladislav BLR 2650   0 – 1   GM Idani Pouya IRI 2577  
8   GM Paravyan David RUS 2629   1 – 0   GM Wagner Dennis GER 2590  
9   GM Deac Bogdan-Daniel ROU 2626   ½ – ½   GM Sychev Klementy RUS 2563  
10   GM Aleksandrov Aleksej BLR 2592   ½ – ½   GM Durarbayli Vasif AZE 2625  
11   GM Zvjaginsev Vadim RUS 2623   ½ – ½   IM Zanan Evgeny ISR 2500  
12   GM Petrosyan Manuel ARM 2590   ½ – ½   GM Jobava Baadur GEO 2620  
13   GM Sindarov Javokhir UZB 2537   ½ – ½   GM Kobalia Mikhail RUS 2609  
14   GM Svane Rasmus GER 2608   ½ – ½   GM Visakh N R IND 2518  
15   Nesterov Arseniy RUS 2501   ½ – ½   GM Yilmaz Mustafa TUR 2607  
16   GM Karthikeyan Murali IND 2602   ½ – ½   FM Pranesh M IND 2425  
17   IM Suleymanli Aydin AZE 2474   ½ – ½   GM Praggnanandhaa R IND 2602  
18   GM Sargissian Gabriel ARM 2689   0 – 1   IM Bharath Subramaniyam H IND 2402  
19   GM Maghsoodloo Parham IRI 2674   ½ – ½   GM Aryan Chopra IND 2562  
20   GM Rakhmanov Aleksandr RUS 2645   ½ – ½   GM Kunin Vitaly GER 2550  
21   GM Chanda Sandipan IND 2552   ½ – ½   GM Abdusattorov Nodirbek UZB 2644  
22   GM Riazantsev Alexander RUS 2639   1 – 0   GM Asadli Vugar AZE 2538  
23   GM Sengupta Deep IND 2534   0 – 1   GM Narayanan.S.L IND 2637  
24   GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2630   1 – 0   GM Moroni Luca Jr ITA 2536  
25   IM Raja Harshit IND 2472   0 – 1   GM Martirosyan Haik M. ARM 2630  
26   GM Stupak Kirill BLR 2518   ½ – ½   GM Shtembuliak Evgeny UKR 2628  
27   GM Kulaots Kaido EST 2510   0 – 1   GM Smirin Ilia ISR 2615  
28   FM Kardashevskiy Evgeny RUS 2437   ½ – ½   GM Salgado Lopez Ivan ESP 2597  
29   GM Shimanov Aleksandr RUS 2587   ½ – ½   IM Gokerkan Cem Kaan TUR 2461  
30   FM Lazavik Denis BLR 2428   0 – 1   GM Sanal Vahap TUR 2569  
31   GM Basso Pier Luigi ITA 2600   1 – 0   IM Aditya Mittal IND 2427  
32   GM Erigaisi Arjun IND 2563   ½ – ½   IM Makarian Rudik RUS 2414  
33   GM Chigaev Maksim RUS 2616   ½ – ½   IM Badelka Olga BLR 2404  
34   GM Jumabayev Rinat KAZ 2646   1 – 0   IM Kozionov Kirill RUS 2466  
35   IM Pogosyan Stefan RUS 2455   ½ – ½   GM Indjic Aleksandar SRB 2622  
36   GM Savchenko Boris RUS 2573   1 – 0   IM Radovanovic Mihajlo SRB 2458  
37   GM Antipov Mikhail Al. RUS 2562   1 – 0   IM Krishna C R G IND 2443  
38   IM Gadimbayli Abdulla AZE 2460   0 – 1   IM Ivic Velimir SRB 2558  
39   GM Sivuk Vitaly UKR 2557   ½ – ½   IM Nikitenko Mihail BLR 2440  
40   IM Murzin Volodar RUS 2442   1 – 0   GM Frolyanov Dmitry RUS 2556  
41   GM Grigoriants Sergey RUS 2539   ½ – ½   IM Zarubitski Viachaslau BLR 2432  
42   IM Sreeshwan Maralakshikari IND 2440   0 – 1   GM Iljiushenok Ilia RUS 2519  
43   IM Vignesh N R IND 2436   1 – 0   IM Lobanov Sergei RUS 2507  
44   IM Mendonca Leon Luke IND 2418   1 – 0   IM Vogel Roven GER 2473  
45   IM Buksa Nataliya UKR 2403   1 – 0   IM Abdumalik Zhansaya KAZ 2471  
46   WGM Soumya Swaminathan IND 2369   ½ – ½   IM Kozak Adam HUN 2523  
47   IM Sadhwani Raunak IND 2522   1 – 0   IM Rahul Srivatshav P IND 2474  
48   GM Karthik Venkataraman IND 2483   1 – 0   IM Shubin Kirill RUS 2427  
49   IM Kovalevskaya Ekaterina RUS 2407   1   bye  

Stanje posle 3. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   GM Mamedov Rauf AZE 2643 3,0
2   IM Bharath Subramaniyam H IND 2402 2,5
3   GM Sethuraman S.P. IND 2641 2,5
4   GM Idani Pouya IRI 2577 2,5
5   GM Paravyan David RUS 2629 2,5
6   GM Zhou Jianchao CHN 2622 2,5
7   GM Cordova Emilio PER 2593 2,0
8   GM Visakh N R IND 2518 2,0
  IM Zanan Evgeny ISR 2500 2,0
10   FM Pranesh M IND 2425 2,0
11   GM Sjugirov Sanan RUS 2674 2,0
12   GM Adhiban B. IND 2654 2,0
13   GM Narayanan.S.L IND 2637 2,0
14   GM Martirosyan Haik M. ARM 2630 2,0
15   GM Durarbayli Vasif AZE 2625 2,0
16   GM Yilmaz Mustafa TUR 2607 2,0
17   GM Jobava Baadur GEO 2620 2,0
18   GM Kobalia Mikhail RUS 2609 2,0
19   GM Praggnanandhaa R IND 2602 2,0
20   GM Vaibhav Suri IND 2591 2,0
  GM Sanal Vahap TUR 2569 2,0
22   GM Sychev Klementy RUS 2563 2,0
23   GM Can Emre TUR 2600 2,0
24   GM Sindarov Javokhir UZB 2537 2,0
25   GM Sargsyan Shant ARM 2594 2,0
26   Nesterov Arseniy RUS 2501 2,0
27   IM Suleymanli Aydin AZE 2474 2,0
28   GM Artemiev Vladislav RUS 2728 2,0
29   GM Sarana Alexey RUS 2656 2,0
30   GM Riazantsev Alexander RUS 2639 2,0
31   GM Aravindh Chithambaram Vr. IND 2630 2,0
32   GM Deac Bogdan-Daniel ROU 2626 2,0
33   GM Zvjaginsev Vadim RUS 2623 2,0
34   GM Svane Rasmus GER 2608 2,0
35   GM Basso Pier Luigi ITA 2600 2,0
  GM Puranik Abhimanyu IND 2597 2,0
37   GM Aleksandrov Aleksej BLR 2592 2,0
38   GM Petrosyan Manuel ARM 2590 2,0
39   GM Karthikeyan Murali IND 2602 2,0
40   GM Smirin Ilia ISR 2615 2,0

itd.