Šampionat Mediterana 6.kolo


Velemajstor Ivan Šarić u vođstvu

Velemajstor Ivan Šarić je potvrdio ulogu favorita i pobjedio crnim figurama turskog velemajstora Sanala Vahapa. Posle 6. kola Ivan Šarić je sa 6 poena ubjedljivo u vođstvu, a poen manje ima grupa od 4 igrača.

IM Drašković Luka je remizirao i nalazi se u grupi igrača od 4,5 poena.

6. Коло на 2021/06/22 код 16:00

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг
1 GMSanal Vahap2546 0 – 1 GMSaric Ivan2645
2 GMKozul Zdenko2597 1 – 0 GMDrasko Milan2406
3 IMSaraci Nderim2430 1 – 0 GMKadric Denis2586
4 FMBoyer Mahel2412 ½ – ½ GMSaric Ante2543
5 GMZelcic Robert2529 0 – 1 IMIoannidis Evgenios2411
6 FMLaurent-Paoli Pierre2399 ½ – ½ IMDraskovic Luka2469
7 GMNikcevic Nebojsa2369 ½ – ½ GMBudisavljevic Luka2513
8 IMLivaic Leon2505 ½ – ½ FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376
9 GMBlagojevic Dragisa2475 ½ – ½ WIMBlagojevic Tijana2204
10 FMPastar Slaven2366 0 – 1 IMNikolovski Nikola2431
11 GMStanojoski Zvonko2424 ½ – ½ FMSantos Jose Guilherme B Lima2292
12 GMEfimov Igor2416 1 – 0 Uruci Endrit2258
13 IMOzenir Ekin Baris2309 1 – 0 IMStankovic Milos2416
14 WGMInjac Teodora2355 ½ – ½ IMSavanovic Aleksandar2405
15 FMMusovic Armin2274 ½ – ½ GMKovacevic Aleksandar2496
16 Lipovcic Marko2233 ½ – ½ GMZaibi Amir2396
17 IMCan Isik2394 1 – 0 FMCvitan Ena2238
18 Miletic Vuk2204 ½ – ½ IMTsolakidou Stavroula2379
19 WIMDrljevic Ljilja2177 0 – 1 FMCelik Hasan Huseyin2353
20 IMAmeir Moheb2352 1 – 0 Zenelaj Samuel2208
21 CMGurel Ediz2168 1 – 0 FMMuratovic Efim2351
22 Savanovic Maksim2095 0 – 1 IMJakovljevic Vlado2339
23 IMNikac Predrag2337 1 – 0 WFMMarkantonaki Haritomeni2185
24 WIMVelikic Adela2286 1 – 0 WFMVujnovic Patricija2136
25 IMKalezic Blazo2451 1 – 0 WIMDjukic Sandra2157
26 IMSubelj Jan2441 1 – 0 Cabanas Jimenez Manuel2150
27 FMMilekic Daniel2336 1 – 0 WFMSoubirou Oriane2116
28 IMLekic Dusan2320 1 – 0 Ribera Veganzones Josep Maria2045
29 Pobor Danilo2075 0 – 1 FMEizaguerri Floris Maria2308
30 Kisic Bozidar2302 1 – 0 WFMGuillo Longares Cecilia2019
31 Karisik Nenad2102 1 – 0 FMSahin Ozgun2284
32 Kovacevic Nikola1980 0 – 1 Pobor Milo2242
33 Vujovic Savo2240 ½ – ½ Ince Taylan Ruzgar2011
34 Saraci Korab2206 1 – 0 Vranes Nikola0
35 Paksoy Nail2062 1 – 0 Ben Brahem Aymen2171
36 FMGago Padreny Ignacio2254 1 – 0 WCMShabanaj Eglantina1996
37 WCMAydin Gulenay1975 0 – 1 GMMilanovic Danilo2443
38 Bacic Kristina1875 0 – 1 FMDurak Can2314
39 Acarbay Algi1936 ½ – ½ Grgurevic Boris2178
40 Krstonijevic Stjepan2157 1 – 0 Malisic Miodrag1832
41 FMVulevic Vjekoslav2142 1 – 0 Koljevic Nikolina1962
42 Novakovic Slobodan2095 ½ – ½ Miftari Hedon1914
43 Ribera Veganzones Serni2045 1 – 0 Smajic Ervin1605
44 George Samir David1851 0 – 1 Elier Ali2037
45 Drakaki Anna-Maria1997 0 – 1 Yilmazel Ismail Kuzey1454
46 FMJashari Ardian2121 1 – 0 Sabotic Denis1710
47 FMVan Hoolandt Patrick2021 1 – 0 Bedrosian Danielle1641
48 Demir Hilmi Mustafa1752 ½ – ½ Vico Milan1976
49 Ipek Egehan1723 ½ – ½ FMPsaila Clarence1966
50 Khallouf Abdallah1691 ½ – ½ Todorovic Kosta1935
51 Celik Ali Alper1552 0 – 1 Vukovic Krsto1924
52 WIMDubois Martine1780 1 – 0 Milinkovic Vladimir0
53 Sekularac Milo0 0 – 1 Malisic Miroslav1810
54 Khoder Akram1966 1 – 0 Nurkovic Huzeir0
55 Popovic Mateja1744 1 – 0 Nurkovic Omer0
56 Yilmaz Gokcen1576 1 – 0 Cheishvili Nani1742
57 WCMGjergji Rozana1942 1 – 0 Deletic Nemanja0
58 WCMPsaila Uranchimeg1468 1 – 0 Lekic Pavle1713
59 IMKrivokapic Marko2405 ½ нису паровани
60 IMPasko Llambi2403 ½ нису паровани
61 IMAtakisi Umut2364 ½ нису паровани
62 IMPodlesnik Bogdan2343 ½ нису паровани
63 Nenezic Danilo2189 ½ нису паровани
64 Rozic Samo2187 ½ нису паровани
65 Dedeic Huso2013 ½ нису паровани
66 Andjic Vladan1939 ½ нису паровани
67 Zenelaj Fisnik1909 ½ нису паровани
68 Petrovic Slavko1886 ½ нису паровани
69 Bulat Rade1861 ½ нису паровани
70 Ghnatios Ralph1791 ½ нису паровани

Поредак након кола 6

Мј ИмеполФЕДРтгБод.
1GMSaric IvanCRO26456,0
2GMSanal VahapTUR25465,0
3GMKozul ZdenkoCRO25975,0
4IMIoannidis EvgeniosGRE24115,0
5IMSaraci NderimKOS24305,0
6FMLaurent-Paoli PierreFRA23994,5
7IMDraskovic LukaMNE24694,5
IMNikolovski NikolaMKD24314,5
9GMSaric AnteCRO25434,5
10IMOzenir Ekin BarisTUR23094,5
11GMEfimov IgorMNC24164,5
12FMBoyer MahelFRA24124,5
13GMDrasko MilanMNE24064,0
14GMBudisavljevic LukaSRB25134,0
15IMLivaic LeonCRO25054,0
16FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR23764,0
17FMCelik Hasan HuseyinTUR23534,0
18IMCan IsikTUR23944,0
19GMStanojoski ZvonkoMKD24244,0
20GMKadric DenisBIH25864,0
21IMAtakisi UmutTUR23644,0
22GMZelcic RobertCRO25294,0
23IMAmeir MohebEGY23524,0
24WGMInjac TeodorawSRB23554,0
25GMNikcevic NebojsaMNE23694,0
26CMGurel EdizTUR21684,0
27FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR22924,0
28IMSavanovic AleksandarBIH24054,0
29WIMVelikic AdelawSRB22864,0
30GMBlagojevic DragisaMNE24754,0
31IMJakovljevic VladoBIH23394,0
32WIMBlagojevic TijanawSRB22044,0
33IMNikac PredragMNE23374,0
34Uruci EndritKOS22583,5
35IMStankovic MilosSRB24163,5
36IMTsolakidou StavroulawGRE23793,5
37GMZaibi AmirTUN23963,5
38Lipovcic MarkoBIH22333,5
39GMKovacevic AleksandarSRB24963,5
40Miletic VukMNE22043,5
41IMLekic DusanMNE23203,5
42Pobor MiloMNE22423,5
43FMMusovic ArminMNE22743,5
44FMEizaguerri Floris MariawESP23083,5
45FMPastar SlavenBIH23663,5
46Paksoy NailTUR20623,5
47Karisik NenadMNE21023,5
48IMSubelj JanSLO24413,5
49Saraci KorabKOS22063,5
50IMKalezic BlazoMNE24513,5
51Kisic BozidarMNE23023,5
52Nenezic DaniloMNE21893,5
53FMMilekic DanielSRB23363,5
54IMPasko LlambiALB24033,0
55FMMuratovic EfimBIH23513,0
56FMCvitan EnawCRO22383,0
57GMMilanovic DaniloSRB24433,0
58WIMDrljevic LjiljawSRB21773,0
59IMPodlesnik BogdanMNE23433,0
60Zenelaj SamuelBIH22083,0
61Ince Taylan RuzgarTUR20113,0
62Vujovic SavoMNE22403,0
63WFMMarkantonaki HaritomeniwGRE21853,0
64Savanovic MaksimBIH20953,0
65FMVulevic VjekoslavMNE21423,0
66WFMVujnovic PatricijawCRO21363,0
67Rozic SamoSLO21873,0
68IMKrivokapic MarkoMNE24053,0
69FMGago Padreny IgnacioESP22543,0
70Yilmazel Ismail KuzeyTUR14543,0
71FMDurak CanTUR23143,0
72Ribera Veganzones SerniAND20453,0
73Krstonijevic StjepanMNE21573,0
74Elier AliLBA20373,0
75Zenelaj FisnikBIH19093,0
76Ben Brahem AymenTUN21712,5
77FMSahin OzgunTUR22842,5
78WIMDjukic SandrawSRB21572,5
79Pobor DaniloMNE20752,5
80Ghnatios RalphLBN17912,5
81Cabanas Jimenez ManuelESP21502,5
82Dedeic HusoMNE20132,5
83Miftari HedonMKD19142,5
84Ribera Veganzones Josep MariaAND20452,5
WFMGuillo Longares CeciliawESP20192,5
86Grgurevic BorisCRO21782,5
87Andjic VladanMNE19392,5
88WFMSoubirou OrianewFRA21162,5
89WCMShabanaj EglantinawALB19962,5
90Vranes NikolaMNE02,5
91Novakovic SlobodanSRB20952,5
92FMVan Hoolandt PatrickMNC20212,5
93FMJashari ArdianKOS21212,5
94Acarbay AlgiwTUR19362,5
95WIMDubois MartinewMNC17802,5
96Vukovic KrstoMNE19242,5
97Kovacevic NikolaFRA19802,5
98Koljevic NikolinawMNE19622,0
99George Samir DavidEGY18512,0
100WCMAydin GulenaywTUR19752,0
101Malisic MiodragMNE18322,0
102Vico MilanMNE19762,0
103Khallouf AbdallahLBN16912,0
104Demir Hilmi MustafaTUR17522,0
105Bacic KristinawMNE18752,0
106Drakaki Anna-MariawGRE19972,0
107Bulat RadeMNE18612,0
108Popovic MatejawMNE17442,0
109Smajic ErvinBIH16052,0
110FMPsaila ClarenceMLT19662,0
111Khoder AkramLBN19662,0
112Yilmaz GokcenwTUR15762,0
113Todorovic KostaSRB19352,0
114Malisic MiroslavMNE18102,0
115Ipek EgehanTUR17232,0
116Petrovic SlavkoMNE18862,0
117Bedrosian DaniellewLBN16411,5
118WCMPsaila UranchimegwMLT14681,5
119Milinkovic VladimirMNE01,5
120Sabotic DenisMNE17101,5
121Celik Ali AlperTUR15521,5
122WCMGjergji RozanawALB19421,5
123Sekularac MiloMNE01,5
124Nurkovic OmerMNE01,0
125Cheishvili NaniwFRA17421,0
126Nurkovic HuzeirMNE01,0
127Deletic NemanjaMNE00,5
128Lekic PavleMNE17130,5

Grand Chess Tour, brzopotezni turnir u Parizu – Wesley So- pobjednik


Wesley So je pobjednik i brzopoteznog turnira u sklopu Grand Chess Tour. Posle 18 kola sakupio je 12,5 poena i sa poen i po prednosti završio ispred Alireze Firouzje (11 poena) i Iana Nepomniachtchija (10,5 poena).
Rapport je na četvrtom mjestu sa 9,5 poena koliko ima i peti Aronian. Na poslednjem, desetom mjestu je Kramnik sa 5,5 poena.

Wesley So je i ukupni pobjednik rapid i brzopoteznog turnira u Parizu.

Konačna tabela

1.So, WesleygUSA2770**11½1½½0111½½½½1½½112.5
2.Firouzja, AlirezagFID275900**11101½1000½1111111.0
3.Nepomniachtchi, IangRUS2792½000**½½1½½11½½11½1½10.5
4.Rapport, RichardgHUN2763½½01½½**½0½½½10½½11½9.5
5.Aronian, LevongARM2781100½0½½1**01½½1½10½19.5
6.Vachier-Lagrave, MaximegFRA27600001½0½½10**1½0½½1119.0
7.Caruana, FabianogUSA2820½½110½½0½½0½**½101½08.5
8.Svidler, PetergRUS2714½½½0½01½0½1½½0**10018.0
9.Radjabov, TeimourgAZE27650½000½½001½01001**106.0
10.Kramnik, VladimirgRUS2753½0000½0½½000½11001**5.5
Round 10 (June 22, 2021)
So, Wesley– Caruana, Fabiano½-½73E53Nimzo Indian
Firouzja, Alireza– Radjabov, Teimour1-099C28Vienna Game
Rapport, Richard– Nepomniachtchi, Ian½-½33D38QGD Ragozin
Aronian, Levon– Svidler, Peter½-½45A06Zukertort Opening
Kramnik, Vladimir– Vachier-Lagrave, Maxime0-136B90Sicilian Najdorf Variation
Round 11 (June 22, 2021)
Aronian, Levon– Rapport, Richard1-050A48King’s Indian Defence /c2-c4
Vachier-Lagrave, Maxime– Firouzja, Alireza1-073B30Sicilian Rossolimo
Caruana, Fabiano– Nepomniachtchi, Ian½-½45D38QGD Ragozin
Svidler, Peter– Kramnik, Vladimir1-050A37English Symmetrical
Radjabov, Teimour– So, Wesley½-½15C67Ruy Lopez Berlin
Round 12 (June 22, 2021)
So, Wesley– Vachier-Lagrave, Maxime1-061A33English Symmetrical
Firouzja, Alireza– Svidler, Peter1-035C28Vienna Game
Nepomniachtchi, Ian– Radjabov, Teimour½-½66A01Larsen Opening
Rapport, Richard– Caruana, Fabiano1-062A08Barcza System
Kramnik, Vladimir– Aronian, Levon0-163C53Giuoco Piano
Round 13 (June 22, 2021)
Aronian, Levon– Firouzja, Alireza½-½138D02Queen’s Pawn Game
Vachier-Lagrave, Maxime– Nepomniachtchi, Ian0-170C11French Defence
Svidler, Peter– So, Wesley½-½42A20English Opening
Radjabov, Teimour– Caruana, Fabiano0-144A05Various
Kramnik, Vladimir– Rapport, Richard½-½47B40Sicilian Classical
Round 14 (June 22, 2021)
So, Wesley– Aronian, Levon1-025D38QGD Ragozin
Firouzja, Alireza– Kramnik, Vladimir1-064C26Vienna Game
Nepomniachtchi, Ian– Svidler, Peter1-034A37English Symmetrical
Rapport, Richard– Radjabov, Teimour1-059A07Barcza System
Caruana, Fabiano– Vachier-Lagrave, Maxime½-½56A05Various
Round 15 (June 22, 2021)
Firouzja, Alireza– Rapport, Richard0-190B40Sicilian Classical
Aronian, Levon– Nepomniachtchi, Ian½-½48A46Queen’s Pawn Opening
Vachier-Lagrave, Maxime– Radjabov, Teimour1-038A10Dutch, QI and KID Systems
Svidler, Peter– Caruana, Fabiano0-163B23Sicilian Closed
Kramnik, Vladimir– So, Wesley0-139C50Giuoco Piano
Round 16 (June 22, 2021)
So, Wesley– Firouzja, Alireza1-029E49Nimzo Indian
Nepomniachtchi, Ian– Kramnik, Vladimir½-½18C67Ruy Lopez Berlin
Rapport, Richard– Vachier-Lagrave, Maxime½-½61A15English counter King’s Fianchetto
Caruana, Fabiano– Aronian, Levon½-½78E46Nimzo Indian Rubinstein
Radjabov, Teimour– Svidler, Peter1-033A04Dutch System
Round 17 (June 22, 2021)
So, Wesley– Rapport, Richard½-½14C67Ruy Lopez Berlin
Firouzja, Alireza– Nepomniachtchi, Ian1-051C11French Defence
Aronian, Levon– Radjabov, Teimour0-130A46Queen’s Pawn Opening
Svidler, Peter– Vachier-Lagrave, Maxime½-½69B23Sicilian Closed
Kramnik, Vladimir– Caruana, Fabiano1-040C55Two Knights Defence
Round 18 (June 22, 2021)
Nepomniachtchi, Ian– So, Wesley0-145A01Larsen Opening
Rapport, Richard– Svidler, Peter½-½50A04Dutch System
Vachier-Lagrave, Maxime– Aronian, Levon0-131C78Ruy Lopez Moeller Defence
Caruana, Fabiano– Firouzja, Alireza1-065B30Sicilian Rossolimo
Radjabov, Teimour– Kramnik, Vladimir0-171A30English Symmetrical

Firouzja,Alireza (2759) – Radjabov,T (2765) [C28]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (10), 22.06.2021

 1.e4 e5 2.Nc3 Nc6 3.Bc4 Nf6 4.d3 Na5 5.Nge2 Nxc4 6.dxc4 d6 7.Ng3 Be7 8.h3 Be6 9.b3 c6 10.0–0 0–0 11.Qf3 Re8 12.Rd1 Qc7 13.Rd3 Rad8 14.Bg5 h6 15.Be3 a6 16.a4 Nd7 17.Nh5 Bf8 18.Rad1 Kh7 19.Ng3 a5 20.Nf5 Nc5 21.R3d2 g6 22.Ng3 b6 23.Nf1 Bg7 24.Nh2 Qe7 25.Nf1 Rf8 26.Ng3 Bf6 27.Rb1 Bg7 28.Rbd1 Kh8 29.Nce2 Kg8 30.Nc1 Kh7 31.Nd3 Nd7 32.Nf1 f5 33.exf5 gxf5 34.Qxc6 f4 35.Bxb6 Rc8 36.Qb5 Rb8 37.c5 e4 38.Ne1 dxc5

39.Rxd7 Bxd7 40.Rxd7 Qe6 41.Qxc5 Rxb6 42.Qxf8 Qxd7 43.Qxf4 Qe6 44.Ne3 Rd6 45.g4 Rd7 46.N1g2 Rf7 47.Nf5 Be5 48.Qe3 Bc7 49.Ngh4 Bb6 50.Qf4 e3 51.fxe3 Rd7 52.Nf3 Qc6 53.c4 Qe6 54.Kg2 Bc7 55.N3d4 Qf6 56.Qe4 Qe5 57.Qxe5 Bxe5 58.Kf3 Kg6 59.Ke4 Bb8 60.c5 Rb7 61.Nb5 h5 62.c6 Rh7 63.gxh5+ Rxh5 64.Ne7+ Kf7 65.Nd5 Rh4+ 66.Kd3 Ke6 67.c7 Bxc7 68.Ndxc7+ Ke5 69.Nd4 Rxh3 70.Ncb5 Kd5 71.Na3 Kc5 72.Nc4 Kb4 73.Ne5 Kc5 74.Nec6 Kb6 75.Ne5 Kc5 76.Ng6 Rh1 77.Nf4 Rh8 78.Ke4 Re8+ 79.Nfe6+ Kd6 80.Kd3 Rh8 81.Ng5 Kc5 82.Ne4+ Kb4 83.Nd2 Rh3 84.Nc6+ Kc5 85.Nxa5 Kb4 86.Nc6+ Kc5 87.Nd4 Kb4 88.Nc2+ Kc5 89.b4+ Kd5 90.Ne4 Rh1 91.Nc3+ Kc6 92.Nd4+ Kd6 93.a5 Ra1 94.Kc4 Re1 95.a6 Kc7 96.b5 Ra1 97.e4 Kd6 98.Nc2 Rc1 99.a7 1–0

Kramnik,V (2753) – Vachier Lagrave,M (2760) [B90]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (10), 22.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bc4 e6 7.Be3 Be7 8.Bb3 b5 9.a3 0–0 10.f3 Bb7 11.Qe2 Nc6 12.0–0–0 Rc8 13.Kb1 Nxd4 14.Bxd4 Qa5 15.Qe1 Qc7 16.h4 Bc6 17.h5 a5 18.e5 dxe5 19.Bxe5 Qb7 20.Ne2 Nd7 21.Bd4 e5 22.Ng3 a4 23.Nf5 Bf6 24.Bxf7+ Rxf7 25.Bc3 Be7 26.Nxe7+ Rxe7 27.h6 g6 28.Rd6 Nb6 29.Qg3 Be8 30.Rhd1 Nc4 31.Rd8

31…Nxa3+ 32.Kc1 b4 33.Rxc8 Qxc8 34.Qg5 bxc3 35.Qxe7 cxb2+ 36.Kd2 Qd7+ 0–1

Aronian,L (2781) – Rapport,R (2763) [A48]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (11), 22.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.Nc3 d5 4.Bf4 c6 5.e3 Bg4 6.h3 Bxf3 7.Qxf3 Nbd7 8.g4 e6 9.Bd3 Bb4 10.0–0 h5 11.g5 Ng8 12.Ne2 Ne7 13.c4 Ba5 14.Qg3 Rc8 15.b4 Bc7 16.Bxc7 Rxc7 17.c5 Nf5 18.Bxf5 h4 19.Qd6 gxf5 20.Kh1 Nf8 21.Qxd8+ Kxd8 22.f4 Kd7 23.b5 b6 24.a4 Ng6 25.Kg2 Rb8 26.Rfb1 Ne7 27.Kf3 Kc8 28.Nc3 Kd7 29.a5 bxc5 30.b6 axb6 31.axb6 Rcb7 32.dxc5 e5 33.Ra7 exf4 34.exf4 Kc8 35.Rba1 Kd7 36.Ne2 Nc8 37.Rxb7+ Rxb7 38.Nd4 Ne7 39.Ra8 Ng6 40.Ra7 Kc8 41.Rxb7 Kxb7 42.Nxf5 Ka6 43.Nd6 d4 44.f5 Ne5+ 45.Ke4 d3 46.Ke3 d2 47.Ke2 Nf3

48.g6 fxg6 49.fxg6 Ng1+ 50.Kxd2 1–0

) Svidler,P (2714) – Kramnik,V (2753) [A37]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (11), 22.06.2021

 1.c4 c5 2.g3 g6 3.Bg2 Bg7 4.Nc3 Nc6 5.Nf3 d6 6.0–0 Bf5 7.d3 Qd7 8.Bd2 Nf6 9.Rb1 Bh3 10.a3 Bxg2 11.Kxg2 0–0 12.b4 b6 13.h3 Rac8 14.e4 Ne8 15.b5 Nd8 16.a4 f5 17.Qe2 Bxc3 18.Bxc3 e5 19.exf5 gxf5 20.Nd2 f4 21.Qg4+ Qxg4 22.hxg4 Ne6 23.f3 fxg3 24.Kxg3 Nf4 25.Ne4 Nf6 26.Bd2 d5 27.Nxf6+ Rxf6 28.Bxf4 exf4+ 29.Kh4 Rd8 30.Rbe1 Kf7 31.Re5 dxc4 32.dxc4 Rd2 33.g5 Re6 34.Rfe1 Rxe5 35.Rxe5 Rd4 36.Kh5 Rxc4 37.Kh6 Rc1 38.Rf5+ Ke6 39.Rxf4 c4 40.Kxh7 c3 41.Rc4 c2 42.Kg6 Kd5 43.Rc8 Kd4 44.f4 Kd3

45.f5 Rf1 46.f6 c1Q 47.Rxc1 Rxc1 48.f7 Rc8 49.Kf6 Ke4 50.g6 1–0

(53) Vachier Lagrave,M (2760) – Firouzja,Alireza (2759) [B30]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (11), 22.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.c3 Nf6 4.e5 Nd5 5.Bc4 Nb6 6.Bb3 c4 7.Bc2 d5 8.exd6 Qxd6 9.0–0 g6 10.a4 Bg7 11.a5 Nd5 12.d3 cxd3 13.Bxd3 0–0 14.Be4 Rd8 15.Na3 Nxc3 16.Qxd6 Ne2+ 17.Kh1 Rxd6 18.Nb5 Rd8 19.a6 Rb8 20.Be3 Ned4 21.Nbxd4 Nxd4 22.Bf4 e5 23.Nxe5 Bf5 24.Bxf5 Nxf5 25.Nc4 b5 26.Bxb8 Rxb8 27.Na5 Bxb2 28.Nc6 Rb6 29.Nxa7 Bxa1 30.Rxa1 Nd6 31.Nc6 Rxc6 32.a7 Rc8 33.a8Q Rxa8 34.Rxa8+ Kg7 35.Rd8 Nc4 36.Rd5 Na3 37.Kg1 Kf6 38.Kf1 Ke6 39.Rd3 Nc4 40.Rd8 h5 41.Rb8 Nd6 42.Ke2 Kd5 43.Kd3 Kc5 44.f3 Kd5 45.Ra8 Ke5 46.Ra1 Kd5 47.Re1 Nc4 48.Re7 Kd6 49.Ra7 Ne5+ 50.Kc3 Ke6 51.Rb7 Nc4 52.Rxb5 Ne3 53.g3 h4 54.gxh4 Nf5 55.h5 gxh5 56.Kd3 Kf6 57.Ra5 Kg6 58.Ke4 Nd6+ 59.Kf4 f6 60.Rc5 Ne8 61.Rc1 Ng7 62.Rg1+ Kf7 63.Rxg7+ Kxg7 64.Kf5 h4 65.Kg4 Kg6 66.Kxh4 Kf5 67.Kg3 Kg5 68.h4+ Kf5 69.Kg2 Ke5 70.h5 Kf5

71.f4 Ke6 72.Kf3 f5 73.Ke3 1–0

Rapport,R (2763) – Caruana,F (2820) [A08]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (12), 22.06.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 c5 3.Bg2 Nf6 4.0–0 e6 5.d3 Nc6 6.Nbd2 Be7 7.e4 0–0 8.Re1 Qc7 9.c3 b5 10.exd5 exd5 11.Nb3 Be6 12.Be3 Nd7 13.Ng5 Bxg5 14.Bxg5 Rfe8 15.d4 c4 16.Nc5 Nxc5 17.dxc5 Qd7 18.b4 d4 19.a4 a6 20.Qf3 Rac8 21.axb5 axb5 22.h4 d3 23.Ra6 h6 24.Bd2 Ne7 25.Rd6 Qa7 26.h5 Qa2 27.Qf4 Rcd8 28.Bf3 Rf8 29.g4 Nd5 30.Bxd5 Bxd5 31.Kh2 Qa8 32.Kg3 Be6 33.f3 Rxd6 34.cxd6 Rd8 35.Be3 Qc6 36.Bc5 Ra8 37.Qe5 Qd5 38.Qxd5 Bxd5 39.f4 Bc6 40.f5 f6 41.Kf4 Re8 42.Ra1 Rd8 43.Ra2 Kf7 44.Ra7+ Rd7 45.Ra6 Bb7 46.Ra2 Rd8 47.Ra7 Rd7 48.Ra1 Rd8 49.Kg3 Bc6 50.Kf2 Rd7 51.Ra6 Be4 52.Ke3 Bg2 53.Ra2 Bd5 54.Kd2 Bf3 55.Ra5 Bxg4 56.Rxb5 Bxf5 57.Ra5 Bg4 58.b5 Bxh5 59.Ke3 Bg4 60.b6 Bh3 61.Ra7 Ke6

62.Rxd7 1–0

So,W (2770) – Vachier Lagrave,M (2760) [A33]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (12), 22.06.2021

 1.Nf3 c5 2.c4 Nf6 3.Nc3 Nc6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 e6 6.a3 Bc5 7.Nb3 Be7 8.e4 0–0 9.Be2 b6 10.0–0 Bb7 11.Be3 Rc8 12.f4 d6 13.Rc1 Qc7 14.Bf3 Rfd8

15.Nd5 exd5 16.cxd5 Qd7 17.dxc6 Bxc6 18.Qd4 d5 19.e5 Ne4 20.Rfd1 Qe6 21.h3 f5 22.Qd3 Bb7 23.Nd4 Qf7 24.Rxc8 Rxc8 25.g4 g6 26.gxf5 gxf5 27.Kh2 Kh8 28.Rg1 Rg8 29.Rxg8+ Kxg8 30.Qb5 Bc5 31.b4 Bxd4 32.Bxd4 Kf8 33.Qe2 Qg6 34.Qe1 Qh6 35.Qc1 Qg7 36.Qg1 Qxg1+ 37.Kxg1 Bc6 38.Be2 Ba4 39.Kg2 Ke7 40.Bd3 Ke6 41.Kf3 Nd2+ 42.Kg3 Nc4 43.Kh4 Be8 44.Kg5 Bg6 45.a4 Nd2 46.Kh6 Nf3 47.Bf2 Nd2 48.h4 Ne4 49.Be3 Nc3 50.a5 Na2

51.h5 Be8 52.axb6 axb6 53.Kg5 h6+ 54.Kxh6 Nxb4 55.Be2 b5 56.Kg7 Bxh5 57.Bxh5 Nc2 58.Bf7+ Kd7 59.e6+ Kd6 60.Bc5+ Kxc5 61.e7 1–0

Vachier Lagrave,M (2760) – Nepomniachtchi,I (2792) [C11]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (13), 22.06.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Nf6 4.Bg5 dxe4 5.Nxe4 Be7 6.Bxf6 gxf6 7.Nf3 f5 8.Nc3 a6 9.g3 b5 10.Bg2 Bb7 11.0–0 Bf6 12.Re1 0–0 13.Ne2 c5 14.c3 Nd7 15.Nf4 cxd4 16.cxd4 Nb6 17.Nh5 Ra7 18.Nxf6+ Qxf6 19.Ne5 Bxg2 20.Kxg2 Rc7 21.Rc1 Rfc8 22.Rxc7 Rxc7 23.Qd2 Qd8 24.Rc1 f6 25.Rxc7 Qxc7 26.Nd3 Qd6 27.Qf4 Qxf4 28.Nxf4 Kf7 29.Kf1 e5 30.dxe5 fxe5 31.Nd3 Kf6 32.Nc5 a5 33.Ke2 e4 34.Nb3 Nc4 35.Nd4 Nxb2 36.Nxb5 Nc4 37.Nd4 Ke5 38.Nc6+ Kd5 39.Ne7+ Ke6 40.Nc6 a4 41.Kd1 f4 42.gxf4 Kf5 43.Ke2 Kxf4 44.Nd4 h5 45.Ne6+ Ke5 46.Nc5 a3 47.Nb3 Kf4 48.Nc5 h4 49.h3 Ke5 50.f3 exf3+ 51.Kxf3 Kd4 52.Ne6+ Kc3 53.Nc7 Nd6 54.Nd5+ Kb2 55.Nb4 Nb5 56.Ke3

56…Nc3 57.Kd3 Nd1 58.Ke2 Nc3+ 59.Kd3 Na4 60.Kd4 Nb6 61.Kc5 Nd7+ 62.Kd6 Nf6 63.Ke5 Ng4+ 64.Kf4 Nf2 65.Kg5 Nxh3+ 66.Kxh4 Nf2 67.Kg3 Nd1 68.Kf3 Nc3 69.Ke3 Nxa2 70.Nc6 Nc3 0–1

Šampionat Mediterana -Šarić Ivan i Sanal Vahap u vođstvu posle 5. kola


Šarić Ivan je pobjedio Zdenka Kožula i nalazi se nadiobi prvbog mjesta sa Sanalom Vahapom koji je pobjedio FM Francisca Jose Veigu. Iza vodećih se nalazi grupa od 10 šahista sa po 4 poena među kojima su velemajstor Milan Draško i IM Luka Drrašković.

5. Коло на 2021/06/22 код 09:30

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг
1 GMSaric Ivan2645 1 – 0 GMKozul Zdenko2597
2 FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376 0 – 1 GMSanal Vahap2546
3 GMKadric Denis2586 1 – 0 GMZaibi Amir2396
4 GMSaric Ante2543 1 – 0 IMCan Isik2394
5 IMTsolakidou Stavroula2379 0 – 1 GMZelcic Robert2529
6 GMBudisavljevic Luka2513 ½ – ½ WGMInjac Teodora2355
7 IMAtakisi Umut2364 ½ – ½ IMLivaic Leon2505
8 IMDraskovic Luka2469 1 – 0 IMAmeir Moheb2352
9 IMNikolovski Nikola2431 ½ – ½ IMOzenir Ekin Baris2309
10 FMCelik Hasan Huseyin2353 0 – 1 IMSaraci Nderim2430
11 FMMuratovic Efim2351 0 – 1 FMBoyer Mahel2412
12 IMIoannidis Evgenios2411 1 – 0 FMMusovic Armin2274
13 WIMVelikic Adela2286 0 – 1 FMLaurent-Paoli Pierre2399
14 FMEizaguerri Floris Maria2308 0 – 1 GMBlagojevic Dragisa2475
15 Uruci Endrit2258 1 – 0 IMSubelj Jan2441
16 IMStankovic Milos2416 1 – 0 Rozic Samo2187
17 FMSantos Jose Guilherme B Lima2292 1 – 0 IMPasko Llambi2403
18 FMSahin Ozgun2284 0 – 1 FMPastar Slaven2366
19 WIMBlagojevic Tijana2204 1 – 0 FMMilekic Daniel2336
20 GMKovacevic Aleksandar2496 1 – 0 Karisik Nenad2102
21 Ben Brahem Aymen2171 ½ – ½ IMKalezic Blazo2451
22 GMMilanovic Danilo2443 0 – 1 CMGurel Ediz2168
23 WIMDjukic Sandra2157 ½ – ½ IMPodlesnik Bogdan2343
24 IMJakovljevic Vlado2339 1 – 0 FMVulevic Vjekoslav2142
25 Cabanas Jimenez Manuel2150 ½ – ½ Kisic Bozidar2302
26 WFMVujnovic Patricija2136 1 – 0 FMGago Padreny Ignacio2254
27 Pobor Milo2242 ½ – ½ Pobor Danilo2075
28 WFMSoubirou Oriane2116 ½ – ½ Vujovic Savo2240
29 FMCvitan Ena2238 1 – 0 Ribera Veganzones Serni2045
30 Dedeic Huso2013 0 – 1 Lipovcic Marko2233
31 Zenelaj Samuel2208 1 – 0 Drakaki Anna-Maria1997
32 Ince Taylan Ruzgar2011 ½ – ½ Saraci Korab2206
33 Miftari Hedon1914 0 – 1 Miletic Vuk2204
34 Nenezic Danilo2189 1 – 0 Acarbay Algi1936
35 WFMMarkantonaki Haritomeni2185 1 – 0 Ghnatios Ralph1791
36 Yilmazel Ismail Kuzey1454 0 – 1 WIMDrljevic Ljilja2177
37 Ribera Veganzones Josep Maria2045 1 – 0 WCMAydin Gulenay1975
38 FMPsaila Clarence1966 0 – 1 IMKrivokapic Marko2405
39 Koljevic Nikolina1962 ½ – ½ Krstonijevic Stjepan2157
40 Andjic Vladan1939 ½ – ½ Novakovic Slobodan2095
41 Vukovic Krsto1924 0 – 1 Paksoy Nail2062
42 Zenelaj Fisnik1909 1 – 0 FMVan Hoolandt Patrick2021
43 WFMGuillo Longares Cecilia2019 1 – 0 Demir Hilmi Mustafa1752
44 WCMShabanaj Eglantina1996 1 – 0 Khallouf Abdallah1691
45 Bedrosian Danielle1641 0 – 1 Kovacevic Nikola1980
46 FMDurak Can2314 1 – 0 Popovic Mateja1744
47 Elier Ali2037 1 – 0 Yilmaz Gokcen1576
48 Malisic Miodrag1832 1 – 0 Khoder Akram1966
49 Todorovic Kosta1935 ½ – ½ Celik Ali Alper1552
50 Petrovic Slavko1886 ½ – ½ Milinkovic Vladimir0
51 Malisic Miroslav1810 0 – 1 Bacic Kristina1875
52 Bulat Rade1861 ½ – ½ Sekularac Milo0
53 Nurkovic Omer0 0 – 1 George Samir David1851
54 FMJashari Ardian2121 1 – 0 WCMPsaila Uranchimeg1468
55 Ipek Egehan1723 1 – 0 WCMGjergji Rozana1942
56 Deletic Nemanja0 0 – 1 Cheishvili Nani1742
57 Nurkovic Huzeir0 1 слободан
58 GMStanojoski Zvonko2424 ½ нису паровани
59 GMEfimov Igor2416 ½ нису паровани
60 GMDrasko Milan2406 ½ нису паровани
61 IMSavanovic Aleksandar2405 ½ нису паровани
62 GMNikcevic Nebojsa2369 ½ нису паровани
63 IMNikac Predrag2337 ½ нису паровани
64 IMLekic Dusan2320 ½ нису паровани
65 Grgurevic Boris2178 ½ нису паровани
66 Savanovic Maksim2095 ½ нису паровани
67 Vico Milan1976 ½ нису паровани
68 WIMDubois Martine1780 ½ нису паровани
69 Lekic Pavle1713 ½ нису паровани
70 Sabotic Denis1710 ½ нису паровани
71 Smajic Ervin1605 ½ нису паровани
72 Vranes Nikola0 ½ нису паровани

Поредак након кола 5.

Мј  ИмеполФЕДРтгБод.
1 GMSaric IvanCRO26455,0
2 GMSanal VahapTUR25465,0
3 GMKozul ZdenkoCRO25974,0
4 GMDrasko MilanMNE24064,0
5 FMLaurent-Paoli PierreFRA23994,0
6 IMIoannidis EvgeniosGRE24114,0
7 GMSaric AnteCRO25434,0
8 IMDraskovic LukaMNE24694,0
9 FMBoyer MahelFRA24124,0
10 GMKadric DenisBIH25864,0
11 GMZelcic RobertCRO25294,0
12 IMSaraci NderimKOS24304,0
13 FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR23763,5
14 IMLivaic LeonCRO25053,5
15 Uruci EndritKOS22583,5
16 GMBudisavljevic LukaSRB25133,5
17 WGMInjac TeodorawSRB23553,5
18 IMAtakisi UmutTUR23643,5
19 GMNikcevic NebojsaMNE23693,5
20 IMNikolovski NikolaMKD24313,5
21 IMSavanovic AleksandarBIH24053,5
22 GMStanojoski ZvonkoMKD24243,5
 GMEfimov IgorMNC24163,5
24 IMStankovic MilosSRB24163,5
25 IMOzenir Ekin BarisTUR23093,5
26 GMBlagojevic DragisaMNE24753,5
27 FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR22923,5
28 FMPastar SlavenBIH23663,5
29 WIMBlagojevic TijanawSRB22043,5
30 FMCelik Hasan HuseyinTUR23533,0
31 IMCan IsikTUR23943,0
32 IMAmeir MohebEGY23523,0
33 FMMuratovic EfimBIH23513,0
34 CMGurel EdizTUR21683,0
35 GMZaibi AmirTUN23963,0
36 IMTsolakidou StavroulawGRE23793,0
37 Miletic VukMNE22043,0
38 WIMVelikic AdelawSRB22863,0
39 Lipovcic MarkoBIH22333,0
40 FMCvitan EnawCRO22383,0
41 IMJakovljevic VladoBIH23393,0
42 IMNikac PredragMNE23373,0
43 WIMDrljevic LjiljawSRB21773,0
44 Zenelaj SamuelBIH22083,0
45 FMMusovic ArminMNE22743,0
46 WFMMarkantonaki HaritomeniwGRE21853,0
47 GMKovacevic AleksandarSRB24963,0
48 Savanovic MaksimBIH20953,0
49 WFMVujnovic PatricijawCRO21363,0
50 Nenezic DaniloMNE21893,0
51 IMPasko LlambiALB24032,5
52 WIMDjukic SandrawSRB21572,5
53 FMSahin OzgunTUR22842,5
54 IMPodlesnik BogdanMNE23432,5
55 IMLekic DusanMNE23202,5
56 Ben Brahem AymenTUN21712,5
57 Pobor MiloMNE22422,5
58 IMSubelj JanSLO24412,5
59 Vujovic SavoMNE22402,5
60 FMEizaguerri Floris MariawESP23082,5
61 Kisic BozidarMNE23022,5
62 Karisik NenadMNE21022,5
63 Cabanas Jimenez ManuelESP21502,5
64 Ribera Veganzones Josep MariaAND20452,5
65 Ince Taylan RuzgarTUR20112,5
66 IMKalezic BlazoMNE24512,5
67 IMKrivokapic MarkoMNE24052,5
 FMMilekic DanielSRB23362,5
69 Pobor DaniloMNE20752,5
70 WFMSoubirou OrianewFRA21162,5
71 Paksoy NailTUR20622,5
72 Saraci KorabKOS22062,5
 Rozic SamoSLO21872,5
74 WFMGuillo Longares CeciliawESP20192,5
75 Vranes NikolaMNE02,5
76 WCMShabanaj EglantinawALB19962,5
77 Zenelaj FisnikBIH19092,5
78 Kovacevic NikolaFRA19802,5
79 GMMilanovic DaniloSRB24432,0
80 Ghnatios RalphLBN17912,0
81 FMVulevic VjekoslavMNE21422,0
82 Dedeic HusoMNE20132,0
83 Koljevic NikolinawMNE19622,0
84 WCMAydin GulenaywTUR19752,0
85 Grgurevic BorisCRO21782,0
86 George Samir DavidEGY18512,0
87 Andjic VladanMNE19392,0
88 FMGago Padreny IgnacioESP22542,0
89 Miftari HedonMKD19142,0
90 Novakovic SlobodanSRB20952,0
91 Krstonijevic StjepanMNE21572,0
92 Ribera Veganzones SerniAND20452,0
93 Drakaki Anna-MariawGRE19972,0
94 Yilmazel Ismail KuzeyTUR14542,0
95 Acarbay AlgiwTUR19362,0
96 FMDurak CanTUR23142,0
97 Elier AliLBA20372,0
 Bacic KristinawMNE18752,0
99 Malisic MiodragMNE18322,0
100 Smajic ErvinBIH16052,0
101 Vico MilanMNE19761,5
102 Khallouf AbdallahLBN16911,5
103 FMVan Hoolandt PatrickMNC20211,5
104 FMJashari ArdianKOS21211,5
105 Bedrosian DaniellewLBN16411,5
106 Sabotic DenisMNE17101,5
107 Demir Hilmi MustafaTUR17521,5
108 Milinkovic VladimirMNE01,5
109 FMPsaila ClarenceMLT19661,5
110 Todorovic KostaSRB19351,5
111 Bulat RadeMNE18611,5
112 Ipek EgehanTUR17231,5
113 WIMDubois MartinewMNC17801,5
114 Sekularac MiloMNE01,5
115 Vukovic KrstoMNE19241,5
116 Celik Ali AlperTUR15521,5
117 Petrovic SlavkoMNE18861,5
118 Popovic MatejawMNE17441,0
119 Yilmaz GokcenwTUR15761,0
120 Khoder AkramLBN19661,0
121 Nurkovic OmerMNE01,0
122 Malisic MiroslavMNE18101,0
123 Cheishvili NaniwFRA17421,0
124 Nurkovic HuzeirMNE01,0
125 WCMPsaila UranchimegwMLT14680,5
126 WCMGjergji RozanawALB19420,5
127 Deletic NemanjaMNE00,5
128 Lekic PavleMNE17130,5

Chess-Results Server Chess-results.com – 11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Međunarodni IM turnir „Sećanje na Gligu“


Uposlednjem kolu FM Miloš Milošević je pobjedio IM Jordana Ivanova i sa 7 poena iz 9 partija osvojio prvo mjesto i IM normu. Drugi je GM Todorović Goran M sa 5,5 poena, dok je treća indijska šahistkinja WIM Isha Sharma (takođe 5,5 poena). IM Ivanov Jordan, sa 5,5 poena, osvojio je četvrto mjesto.

Round 9 on 2021/06/22 at 10,00
Bo. Rtg NameResultName Rtg 
1 2353IMIvanov Jordan0 – 1FMMilosevic Milos2377 
2 2321FMVrbljanac Aleksandar½ – ½Milanovic Marko2241 
3 2376GMTodorovic Goran M1 – 0Petrovic Aleksa2158 
4 2247Ivanovic Marko0 – 1WIMSharma Isha2237 
5 2235GMPopchev Milko½ – ½Stoinev Metodi2236 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk.  NameTypsexFEDRtg TB1 
1 FMMilosevic MilosSRB23777,0
2 GMTodorovic Goran MSRB23765,5
3 WIMSharma IshawIND22375,5
4 IMIvanov JordanBUL23535,5
5 Milanovic MarkoU12SRB22415,0
6 GMPopchev MilkoS50BUL22354,5
7 FMVrbljanac AleksandarSRB23214,0
8 Ivanovic MarkoSRB22474,0
9 Petrovic AleksaSRB21582,5
10 Stoinev MetodiBUL22361,5

Chess-Results Server Chess-results.com – Medjunarodni IM turnir „Secanje na Gligu“

11. Mediterranean Championship – Blitz 02


11. Mediterranean Championship – Blitz 02

Организатор (и)Montenegro Chess Federation
СавезMontenegro ( MNE )
Директор турнираMilovic Jovan
Главни судијаFA Miljanic, Zeljko 16503155
Bedenkzeit3 min. for game + 2.sec. for every move
СтранаPetrovac
Number of rounds9
Tournament typeШвајцарац
Rating calculationМеђународни рејтинг
Датум2021/06/21
Просечан рејтинг1913

Коначни поредак са партијама након 9 Кола

МјИмеРтгФЕДБод.
1Uruci Endrit2341KOS7,5
2FMVeiga Jose Francisco R P Neves2234POR7,0
3IMPasko Llambi2366ALB7,0
4FMJashari Ardian2282KOS5,5
5IMMiljanic Boro2279MNE5,5
6FMSaric Igor2296MNE5,5
7Ribera Veganzones Serni1611AND5,5
8FMSuljovic Sulejman2281SRB5,0
9Vujovic Savo2182MNE5,0
10Kovalskyi Roman1609UKR5,0
11Khoder Akram1664LBN5,0
12Elier Ali2131LBA5,0
13Djurovic Peko2080MNE5,0
14Ribera Veganzones Josep Maria1811AND5,0
15GMNikcevic Nebojsa2320MNE4,0
16Andjic Vladan1954MNE4,0
17Muratov Batyrkhan1459KAZ4,0
18Djukanovic Mitar1935MNE4,0
19Deletic Nemanja0MNE4,0
20Nenezic Danilo2138MNE3,5
21Novakovic Slobodan2132SRB3,0
22Sekularac Milo0MNE3,0
23Nurkovic Omer0MNE3,0
24Bubanja Milos2010MNE2,0
25Malisic Miroslav1995MNE2,0
26Obadovic Zeljko1756MNE2,0
27Sabotic Denis1785MNE0,0

Međunarodni IM turnir „Sećanje na Gligu“


U sedmom i osmom kolu postignuta je po jedna pobjeda. IM Ivanov Jordan je pobjedio Aleksu Petrovića, dok je FM Milošević Miloš pobjedio velemajstora Jordana Ivanova. Posle 8. kola u vođstvu je Miloš Milošević sa 6 poena, dok pola poena manje ima IM Ivanov Jordan. Mladi šahista Milanović Marko ima 4,5 poena i nalazi se na diobi 3-5 mjesta.

Pobjednik turnira će biti odlučen u poslednjem kolu u kojem se sastaju IM Ivanov Jordan (bijele figure) protiv FM Miloša Miloševića.

Round 7 on 2021/06/21 at 10,00
Bo. Rtg NameResultName Rtg
1 2241Milanovic Marko½ – ½FMMilosevic Milos2377
2 2353IMIvanov Jordan1 – 0Petrovic Aleksa2158
3 2321FMVrbljanac Aleksandar½ – ½WIMSharma Isha2237
4 2376GMTodorovic Goran M½ – ½Stoinev Metodi2236
5 2247Ivanovic Marko½ – ½GMPopchev Milko2235
Round 8 on 2021/06/21 at 16,30
Bo. Rtg NameResultName Rtg
1 2377FMMilosevic Milos1 – 0GMPopchev Milko2235
2 2236Stoinev Metodi½ – ½Ivanovic Marko2247
3 2237WIMSharma Isha½ – ½GMTodorovic Goran M2376
4 2158Petrovic Aleksa½ – ½FMVrbljanac Aleksandar2321
5 2241Milanovic Marko½ – ½IMIvanov Jordan2353

Rank after Round 8

Rk.NameTypsexFEDRtgTB1
1 FMMilosevic MilosSRB23776,0
2 IMIvanov JordanBUL23535,5
3 GMTodorovic Goran MSRB23764,5
4 Milanovic MarkoU12SRB22414,5
5 WIMSharma IshawIND22374,5
6 GMPopchev MilkoS50BUL22354,0
7 Ivanovic MarkoSRB22474,0
8 FMVrbljanac AleksandarSRB23213,5
9 Petrovic AleksaSRB21582,5
10 Stoinev MetodiBUL22361,0

Stoinev,Metodi (2236) – Milanovic,Marko (2241) [A00]

Medjunarodni IM turnir  Pancevo, Chess Club  (4), 19.06.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.d3 b5 6.Bb3 Be7 7.0–0 d6 8.c3 0–0 9.Nbd2 Na5 10.Re1 Nxb3 11.axb3 c5 12.Nf1 h6 13.h3 Be6 14.c4 Qd7 15.Bd2 Nh7 16.Ne3 f5 17.Nd5 Bd8 18.Nc3 b4 19.Na4 Qf7 20.Rf1 Qg6 21.Nxe5 dxe5 22.Nxc5 fxe4 23.Nxe6 Qxe6 24.dxe4 Be7 25.Be3 Rad8 26.Qe2 Nf6 27.f3 Nh5 28.Rfd1 Qg6 29.g4 Bg5 30.Bxg5 Qxg5 31.Rxd8 Rxd8 32.Rd1

32…Nf4 33.Rxd8+ Qxd8 0–1

Šampionat Mediterana 4. kolo


U 4. kolu pobjede su postigli GM Ivan Šarić, GM Kožul Zdenko, GM Sanal Vahap, FM Veiga Jose Francisco, GM Draško Milan, Kadrić Denis, GM Robert Zelčić, IM Ozenik Ekin, WIM Velikić Adela, FM Mušović Armin (ovo su samo pobjednici na prvih 15 stolova).
Posle 4. Kola samo trojica šahista imaju maksimalan broj poena: GM Šarić Ivan, GM Kožul Zdenko i GM Sanal Vahap.

4. Коло на 2021/06/21 , 16:00

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг
1 IMLivaic Leon2505 0 – 1 GMSaric Ivan2645
2 GMKozul Zdenko2597 1 – 0 IMIoannidis Evgenios2411
3 GMSanal Vahap2546 1 – 0 FMCelik Hasan Huseyin2353
4 GMZaibi Amir2396 ½ – ½ GMSaric Ante2543
5 FMLaurent-Paoli Pierre2399 ½ – ½ GMBudisavljevic Luka2513
6 IMCan Isik2394 ½ – ½ IMDraskovic Luka2469
7 WGMInjac Teodora2355 ½ – ½ IMNikolovski Nikola2431
8 FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376 1 – 0 IMStankovic Milos2416
9 GMDrasko Milan2406 1 – 0 Uruci Endrit2258
10 IMPodlesnik Bogdan2343 0 – 1 GMKadric Denis2586
11 GMZelcic Robert2529 1 – 0 IMLekic Dusan2320
12 IMOzenir Ekin Baris2309 1 – 0 GMKovacevic Aleksandar2496
13 GMBlagojevic Dragisa2475 ½ – ½ FMSantos Jose Guilherme B Lima2292
14 IMKalezic Blazo2451 0 – 1 WIMVelikic Adela2286
15 FMMusovic Armin2274 1 – 0 GMMilanovic Danilo2443
16 IMSubelj Jan2441 ½ – ½ FMSahin Ozgun2284
17 IMSaraci Nderim2430 1 – 0 Pobor Milo2242
18 Vujovic Savo2240 0 – 1 GMStanojoski Zvonko2424
19 Lipovcic Marko2233 0 – 1 GMEfimov Igor2416
20 FMBoyer Mahel2412 1 – 0 FMCvitan Ena2238
21 IMSavanovic Aleksandar2405 1 – 0 Zenelaj Samuel2208
22 IMPasko Llambi2403 ½ – ½ WIMBlagojevic Tijana2204
23 Saraci Korab2206 0 – 1 IMTsolakidou Stavroula2379
24 Miletic Vuk2204 0 – 1 GMNikcevic Nebojsa2369
25 CMGurel Ediz2168 0 – 1 IMAtakisi Umut2364
26 IMAmeir Moheb2352 1 – 0 WFMMarkantonaki Haritomeni2185
27 FMVulevic Vjekoslav2142 0 – 1 FMMuratovic Efim2351
28 IMKrivokapic Marko2405 0 – 1 Savanovic Maksim2095
29 FMPastar Slaven2366 1 – 0 Ribera Veganzones Josep Maria2045
30 IMNikac Predrag2337 1 – 0 WFMGuillo Longares Cecilia2019
31 FMMilekic Daniel2336 1 – 0 WCMShabanaj Eglantina1996
32 FMVan Hoolandt Patrick2021 0 – 1 FMEizaguerri Floris Maria2308
33 Kisic Bozidar2302 ½ – ½ Ince Taylan Ruzgar2011
34 FMGago Padreny Ignacio2254 ½ – ½ Miftari Hedon1914
35 Ghnatios Ralph1791 ½ – ½ Nenezic Danilo2189
36 Rozic Samo2187 1 – 0 Khallouf Abdallah1691
37 WCMAydin Gulenay1975 ½ – ½ WFMSoubirou Oriane2116
38 Karisik Nenad2102 1 – 0 Bedrosian Danielle1641
39 Grgurevic Boris2178 ½ – ½ Yilmazel Ismail Kuzey1454
40 Khoder Akram1966 0 – 1 IMJakovljevic Vlado2339
41 Acarbay Algi1936 1 – 0 FMDurak Can2314
42 WIMDrljevic Ljilja2177 1 – 0 Vico Milan1976
43 Bacic Kristina1875 0 – 1 Ben Brahem Aymen2171
44 George Samir David1851 0 – 1 WIMDjukic Sandra2157
45 Krstonijevic Stjepan2157 ½ – ½ FMPsaila Clarence1966
46 Sabotic Denis1710 0 – 1 Cabanas Jimenez Manuel2150
47 Milinkovic Vladimir0 0 – 1 WFMVujnovic Patricija2136
48 Novakovic Slobodan2095 ½ – ½ Koljevic Nikolina1962
49 Paksoy Nail2062 ½ – ½ Andjic Vladan1939
50 Ribera Veganzones Serni2045 1 – 0 Bulat Rade1861
51 Vranes Nikola0 1 – 0 Elier Ali2037
52 Dedeic Huso2013 1 – 0 WIMDubois Martine1780
53 Drakaki Anna-Maria1997 1 – 0 Nurkovic Omer0
54 Demir Hilmi Mustafa1752 1 – 0 FMJashari Ardian2121
55 Kovacevic Nikola1980 1 – 0 Ipek Egehan1723
56 WCMGjergji Rozana1942 0 – 1 Smajic Ervin1605
57 Yilmaz Gokcen1576 ½ – ½ Todorovic Kosta1935
58 Deletic Nemanja0 0 – 1 Vukovic Krsto1924
59 WCMPsaila Uranchimeg1468 0 – 1 Zenelaj Fisnik1909
60 Sekularac Milo0 ½ – ½ Petrovic Slavko1886
61 Cheishvili Nani1742 0 – 1 Malisic Miodrag1832
62 Nurkovic Huzeir0 0 – 1 Malisic Miroslav1810
63 Popovic Mateja1744 1 – 0 Lekic Pavle1713
64 Celik Ali Alper1552 1 слободан
65 Pobor Danilo2075 ½ нису паровани

Поредак након кола 4

Мј ИмеполФЕДРтгБод.
1 GMKozul ZdenkoCRO25974,0
2 GMSaric IvanCRO26454,0
3 GMSanal VahapTUR25464,0
4 GMDrasko MilanMNE24063,5
5 FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR23763,5
6 IMLivaic LeonCRO25053,0
7 FMCelik Hasan HuseyinTUR23533,0
8 GMBudisavljevic LukaSRB25133,0
9 IMNikolovski NikolaMKD24313,0
 IMCan IsikTUR23943,0
11 IMTsolakidou StavroulawGRE23793,0
12 IMIoannidis EvgeniosGRE24113,0
13 IMDraskovic LukaMNE24693,0
14 GMStanojoski ZvonkoMKD24243,0
15 IMAmeir MohebEGY23523,0
16 GMSaric AnteCRO25433,0
17 FMMuratovic EfimBIH23513,0
18 FMLaurent-Paoli PierreFRA23993,0
19 IMAtakisi UmutTUR23643,0
20 WGMInjac TeodorawSRB23553,0
21 GMNikcevic NebojsaMNE23693,0
22 GMZaibi AmirTUN23963,0
23 IMOzenir Ekin BarisTUR23093,0
24 GMZelcic RobertCRO25293,0
25 GMKadric DenisBIH25863,0
26 WIMVelikic AdelawSRB22863,0
27 IMSavanovic AleksandarBIH24053,0
28 IMSaraci NderimKOS24303,0
 FMBoyer MahelFRA24123,0
30 GMEfimov IgorMNC24163,0
31 FMMusovic ArminMNE22743,0
32 IMStankovic MilosSRB24162,5
33 Uruci EndritKOS22582,5
34 IMPasko LlambiALB24032,5
35 FMSahin OzgunTUR22842,5
36 FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR22922,5
37 WIMBlagojevic TijanawSRB22042,5
38 IMSubelj JanSLO24412,5
39 GMBlagojevic DragisaMNE24752,5
40 FMEizaguerri Floris MariawESP23082,5
41 Karisik NenadMNE21022,5
42 IMNikac PredragMNE23372,5
 Rozic SamoSLO21872,5
44 FMPastar SlavenBIH23662,5
45 Savanovic MaksimBIH20952,5
46 FMMilekic DanielSRB23362,5
47 GMMilanovic DaniloSRB24432,0
48 Miletic VukMNE22042,0
49 FMCvitan EnawCRO22382,0
50 Ben Brahem AymenTUN21712,0
51 CMGurel EdizTUR21682,0
52 Pobor MiloMNE22422,0
53 IMLekic DusanMNE23202,0
54 IMPodlesnik BogdanMNE23432,0
55 WIMDrljevic LjiljawSRB21772,0
 WIMDjukic SandrawSRB21572,0
57 Zenelaj SamuelBIH22082,0
58 Vujovic SavoMNE22402,0
59 Saraci KorabKOS22062,0
60 Lipovcic MarkoBIH22332,0
61 Ince Taylan RuzgarTUR20112,0
62 Nenezic DaniloMNE21892,0
63 Ghnatios RalphLBN17912,0
64 IMKalezic BlazoMNE24512,0
65 WFMMarkantonaki HaritomeniwGRE21852,0
66 IMJakovljevic VladoBIH23392,0
 FMVulevic VjekoslavMNE21422,0
68 Cabanas Jimenez ManuelESP21502,0
69 Pobor DaniloMNE20752,0
 WCMAydin GulenaywTUR19752,0
71 Kisic BozidarMNE23022,0
 FMGago Padreny IgnacioESP22542,0
73 WFMSoubirou OrianewFRA21162,0
74 Miftari HedonMKD19142,0
75 WFMVujnovic PatricijawCRO21362,0
76 Ribera Veganzones SerniAND20452,0
77 GMKovacevic AleksandarSRB24962,0
78 Dedeic HusoMNE20132,0
79 Yilmazel Ismail KuzeyTUR14542,0
80 Vranes NikolaMNE02,0
81 Drakaki Anna-MariawGRE19972,0
82 Acarbay AlgiwTUR19362,0
83 Koljevic NikolinawMNE19621,5
84 Grgurevic BorisCRO21781,5
85 Khallouf AbdallahLBN16911,5
86 WCMShabanaj EglantinawALB19961,5
87 IMKrivokapic MarkoMNE24051,5
88 FMVan Hoolandt PatrickMNC20211,5
89 Krstonijevic StjepanMNE21571,5
90 Bedrosian DaniellewLBN16411,5
91 Paksoy NailTUR20621,5
 Ribera Veganzones Josep MariaAND20451,5
 WFMGuillo Longares CeciliawESP20191,5
94 Andjic VladanMNE19391,5
95 Novakovic SlobodanSRB20951,5
96 Demir Hilmi MustafaTUR17521,5
97 Zenelaj FisnikBIH19091,5
98 FMPsaila ClarenceMLT19661,5
99 Kovacevic NikolaFRA19801,5
100 Vukovic KrstoMNE19241,5
101 Smajic ErvinBIH16051,5
102 Vico MilanMNE19761,0
103 George Samir DavidEGY18511,0
104 FMDurak CanTUR23141,0
105 Elier AliLBA20371,0
106 Khoder AkramLBN19661,0
 Bulat RadeMNE18611,0
108 Nurkovic OmerMNE01,0
109 WIMDubois MartinewMNC17801,0
 Sabotic DenisMNE17101,0
111 Bacic KristinawMNE18751,0
112 Todorovic KostaSRB19351,0
113 Malisic MiodragMNE18321,0
114 Milinkovic VladimirMNE01,0
115 Popovic MatejawMNE17441,0
116 Yilmaz GokcenwTUR15761,0
 Sekularac MiloMNE01,0
118 Petrovic SlavkoMNE18861,0
119 Malisic MiroslavMNE18101,0
120 Celik Ali AlperTUR15521,0
121 FMJashari ArdianKOS21210,5
122 WCMGjergji RozanawALB19420,5
123 WCMPsaila UranchimegwMLT14680,5
124 Ipek EgehanTUR17230,5
 Deletic NemanjaMNE00,5
126 Lekic PavleMNE17130,0
127 Cheishvili NaniwFRA17420,0
128 Nurkovic HuzeirMNE00,0

Chess-Results Server Chess-results.com – 11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Grand Chess Tour- Brzopotezni turnir u Parizu – Firouzja u vođstvu


GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (FRA), 18-23 VI 2021, cat. XXI (2768)

Završen je prvi dan brzopoteznog turnira u Parizu. Posle 9. kola u vođstvu je Alireza Firouzja sa 6,5 poena, drugi je Ian Nepomniachtchi sa 6, a treći je Wesley So sa 5,5 poena.


Kramnik, koji je ušao umjesto Bacrota koji je igrao na rapid turniru, nije još ušao u formu pa se nalazi na poslednjem mjestu sa 2,5 poena.

Round 1 (June 21, 2021)
Nepomniachtchi, Ian– Rapport, Richard½-½36B40Sicilian Classical
Svidler, Peter– Aronian, Levon0-142C78Ruy Lopez Moeller Defence
Vachier-Lagrave, Maxime– Kramnik, Vladimir1-098A37English Symmetrical
Caruana, Fabiano– So, Wesley½-½14C67Ruy Lopez Berlin
Radjabov, Teimour– Firouzja, Alireza0-157D37QGD 5.Bf4
Round 2 (June 21, 2021)
Firouzja, Alireza– Vachier-Lagrave, Maxime1-036B40Sicilian Classical
Nepomniachtchi, Ian– Caruana, Fabiano1-064C55Two Knights Defence
So, Wesley– Radjabov, Teimour1-047C11French Defence
Rapport, Richard– Aronian, Levon½-½33A07Barcza System
Kramnik, Vladimir– Svidler, Peter1-024B90Sicilian Najdorf Variation
Round 3 (June 21, 2021)
Svidler, Peter– Firouzja, Alireza½-½48B30Sicilian Rossolimo
Aronian, Levon– Kramnik, Vladimir½-½56A46Queen’s Pawn Opening
Vachier-Lagrave, Maxime– So, Wesley0-162A06Zukertort Opening
Caruana, Fabiano– Rapport, Richard½-½74B40Sicilian Classical
Radjabov, Teimour– Nepomniachtchi, Ian0-155D38QGD Ragozin
Round 4 (June 21, 2021)
Firouzja, Alireza– Aronian, Levon1-057A45Trompowsky
Nepomniachtchi, Ian– Vachier-Lagrave, Maxime½-½54A01Larsen Opening
So, Wesley– Svidler, Peter½-½30A34English Symmetrical
Rapport, Richard– Kramnik, Vladimir1-042A05Various
Caruana, Fabiano– Radjabov, Teimour0-145E60King’s Indian without Nc3
Round 5 (June 21, 2021)
Svidler, Peter– Nepomniachtchi, Ian½-½46A13Reti Opening
Aronian, Levon– So, Wesley1-028C50Giuoco Piano
Vachier-Lagrave, Maxime– Caruana, Fabiano1-050C78Ruy Lopez Moeller Defence
Radjabov, Teimour– Rapport, Richard½-½41A15English counter King’s Fianchetto
Kramnik, Vladimir– Firouzja, Alireza0-142B90Sicilian Najdorf Variation
Round 6 (June 21, 2021)
Nepomniachtchi, Ian– Aronian, Levon1-062A13Reti Opening
So, Wesley– Kramnik, Vladimir½-½40C53Giuoco Piano
Rapport, Richard– Firouzja, Alireza0-165A04Dutch System
Caruana, Fabiano– Svidler, Peter½-½35B84Sicilian Scheveningen
Radjabov, Teimour– Vachier-Lagrave, Maxime½-½43A04Dutch System
Round 7 (June 21, 2021)
Firouzja, Alireza– So, Wesley0-132A45Trompowsky
Svidler, Peter– Radjabov, Teimour1-041A01Larsen Opening
Aronian, Levon– Caruana, Fabiano½-½55D02Queen’s Pawn Game
Vachier-Lagrave, Maxime– Rapport, Richard½-½59C02French Advance
Kramnik, Vladimir– Nepomniachtchi, Ian0-164A13Reti Opening
Round 8 (June 21, 2021)
Nepomniachtchi, Ian– Firouzja, Alireza0-165B30Sicilian Rossolimo
Vachier-Lagrave, Maxime– Svidler, Peter0-161A10Dutch, QI and KID Systems
Rapport, Richard– So, Wesley½-½35A07Barcza System
Caruana, Fabiano– Kramnik, Vladimir½-½83E54Nimzo Indian
Radjabov, Teimour– Aronian, Levon0-129D38QGD Ragozin
Round 9 (June 21, 2021)
Firouzja, Alireza– Caruana, Fabiano0-140C55Two Knights Defence
So, Wesley– Nepomniachtchi, Ian½-½38D38QGD Ragozin
Svidler, Peter– Rapport, Richard1-056B40Sicilian Classical
Aronian, Levon– Vachier-Lagrave, Maxime0-143A62Benoni
Kramnik, Vladimir– Radjabov, Teimour0-128C02French Advance

Stanje posle 9. kola

1.Firouzja, AlirezagFID2759**1.0.½.1.1.1.0.1.1.
2.Nepomniachtchi, IangRUS27920.**½.½.1.½.½.1.1.1.6
3.So, WesleygUSA27701.½.**½.0.1.½.½.1.½.
4.Svidler, PetergRUS2714½.½.½.**0.1.1.½.1.0.5
5.Aronian, LevongARM27810.0.1.1.**0.½.½.1.½.
6.Vachier-Lagrave, MaximegFRA27600.½.0.0.1.**½.1.½.1.
7.Rapport, RichardgHUN27630.½.½.0.½.½.**½.½.1.4
8.Caruana, FabianogUSA28201.0.½.½.½.0.½.**0.½.
9.Radjabov, TeimourgAZE27650.0.0.0.0.½.½.1.**1.3
10.Kramnik, VladimirgRUS27530.0.½.1.½.0.0.½.0.**

Radjabov,T (2765) – Firouzja,Alireza (2759) [D37]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (1), 21.06.2021

 1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.c4 e6 4.Nc3 dxc4 5.e4 b5 6.e5 Nd5 7.Nxb5 Nb6 8.Nc3 Be7 9.Be2 Nc6 10.0–0 Bb7 11.Be3 Qd7 12.Rc1 g5 13.Bxg5 Rg8 14.Bxe7 Nxe7 15.Ne1 0–0–0 16.Bf3 Qxd4 17.Bxb7+ Kxb7 18.Qf3+ Nc6 19.Nc2 Qd3 20.Ne3 Nd5 21.Ne4

21…Nd4 22.Nc5+ Kb6 23.Qxd5 exd5 24.Nxd3 cxd3 25.Rcd1 Nf3+ 26.Kh1 Nxe5 27.f4

27…d4 28.Nf5 Ng4 29.Rxd3 c5 30.h3 Nf6 31.Rc1 Ne4 32.Kh2 a5 33.a3 a4 34.b3 axb3 35.Rxb3+ Kc7 36.a4 d3 37.Ne3 Rd4 38.a5 Ra8 39.Rcb1 Ra7 40.a6 Nd6 41.Rc3 c4 42.Rb4 d2 43.Nxc4 d1Q 44.Ne5+ Kd8 45.Nc6+ Kd7 46.Rxd4 Qa1 47.Rdd3 Rxa6 48.Nb8+ Ke6 49.Nxa6 Qxa6 50.Re3+ Kf6 51.Rc5 Nf5 52.Ree5 Nd4 53.Rh5 Qe2 54.Kg3 Qe3+ 55.Kg4 Ne6 56.Rcf5+ Kg7 57.g3 Qe1 0–1

Firouzja,Alireza (2759) – Aronian,L (2781) [A45]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (4), 21.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Bg5 d5 3.e3 c5 4.Bxf6 gxf6 5.dxc5 e6 6.c4 dxc4 7.Nd2 Nd7 8.Ngf3 Nxc5 9.Bxc4 Bg7 10.0–0 0–0 11.Qc2 Bd7 12.a4 f5 13.Nd4 a5 14.b3 Rc8 15.Rac1 f4 16.N2f3 fxe3 17.fxe3 Qf6 18.Ne2 Qb2 19.Qd1 Rfd8 20.Nfd4 Ne4 21.Rc2 Qa3 22.Nf4 e5

23.Bxf7+ Kxf7 24.Nfe6+ Kg8 25.Nxd8 exd4 26.Rxc8 Bxc8 27.Qh5 Nd6 28.Qd5+ Kh8 29.Qxd6 Qxd6 30.Nf7+ Kg8 31.Nxd6 Be6 32.exd4 Bxd4+ 33.Kh1 b6 34.Nc4 Kg7 35.Rd1 Bc5 36.Nxb6 Bxb3 37.Rb1 Be6 38.Rb5 Bb4 39.Nd5 Bd2 40.Ne7 Bc4 41.Rc5 Bb3 42.Nc6 Bxa4 43.Nxa5 Be3 44.Re5 Bb6 45.Nc4 Bd8 46.Nd6 Bb6 47.Re6 Bc5 48.Ne4 Bf8 49.h3 Bb3 50.Rb6 Bd5 51.Ng3 Bc4 52.Nf5+ Kg8 53.Kh2 Bd3 54.g4 Bc5 55.Rc6 Bf2 56.Kg2 Be4+ 57.Kxf2 1–0

Caruana,F (2820) – Radjabov,T (2765) [E60]

GCT Blitz Paris 2021 Paris FRA (4), 21.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nf3 Bg7 4.e3 0–0 5.Be2 d6 6.0–0 Nbd7 7.Nc3 e5 8.Qc2 Re8 9.Rd1 Qe7 10.b4 e4 11.Nd2 Nf8 12.Bb2 Bf5 13.h3 h5 14.Nb3 g5 15.d5 Bg6 16.c5 N8d7 17.Nb5 Rec8 18.Na5 a6 19.c6 bxc6 20.Nxc6 Qe8 21.Nba7 g4 22.Nxc8 Rxc8 23.hxg4 hxg4 24.Bxa6 Ra8 25.Bb7 g3 26.fxg3 Ng4 27.Bxg7 Kxg7 28.Qc3+ Ndf6 29.Kf1 Qh8 30.Ke2 Qh2 31.Rd2 Bh5 32.Kd1

32…Ra3 33.Qxa3 Nxe3+ 34.Kc1 Qg1+ 35.Kb2 Nc4+ 36.Kc3 Qe3+ 37.Kxc4 Qxa3 38.Nd4 Bg6 39.Nb3 Nd7 40.Kb5 e3 41.Rd4 Ne5 42.Re1 Bf5 43.Rxe3 Bd7+ 44.Bc6 Bc8 45.Na5 0–1

11th Mediterranean Championship – Blitz 01


Организатор (и) Montenegro Chess Federation Савез Montenegro ( MNE )
Директор турнира Milovic Jovan
Главни судија FA Miljanic, Zeljko 16503155
Bedenkzeit 3 min. for game + 2 sec. for every move
Страна Petrovac
Number of rounds 9 Tournament
type Швајцарац
Rating calculation Међународни рејтинг
Датум 2021/06/20
Просечан рејтинг 2002

Коначни поредак након 9 Кола

Мј  ИмеФЕДРтгБод.
1 IMSaraci NderimKOS24867,5
2 Elier AliLBA21317,0
3 GMKadric DenisBIH23966,0
4 FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR20496,0
5 FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR22346,0
6 FMMusovic ArminMNE23136,0
7 IMCan IsikTUR20895,5
8 FMMilovic JovanMNE22915,5
9 FMVulevic VjekoslavMNE22905,5
10 IMOzenir Ekin BarisTUR18775,5
11 Djukanovic MitarMNE19355,5
12 Ribera Veganzones SerniAND16115,5
13 FMSaric IgorMNE22965,0
14 CMVujacic IgorMNE20975,0
15 Paksoy NailTUR20875,0
16 FMDoghri NabilTUN22985,0
17 FMSuljovic SulejmanSRB22814,5
18 Kovalskyi RomanUKR16094,5
19 Ribera Veganzones Josep MariaAND18114,0
20 Khoder AkramLBN16644,0
21 Novakovic SlobodanSRB21324,0
22 IMNikac PredragMNE22724,0
23 Saranovic MitarMNE21644,0
24 Ghnatios RalphLBN18514,0
25 Sabotic DenisMNE17854,0
26 IMPasko LlambiALB23663,5
27 Andjic VladanMNE19543,5
28 Karisik NenadMNE22613,0
29 Dedeic HusoMNE18893,0
30 Bubanja MilosMNE20103,0
31 Khallouf AbdallahLBN17892,5
32 Deletic NemanjaMNE02,5
33 Nurkovic OmerMNE02,0
34 Obadovic ZeljkoMNE17561,5

Šampionat Mediterana, 3. kolo


U trećem kolu protivnici bili više izjednačeni pa je bilo i više remija (na prvih 20 stolova remijem je završeno 12 partija). Ipak, glavni favorit velemajstor Ivan Šarić je pobjedio i treću partiju. Protivnik mu je bio albanski šahista IM Pasko Llambi. Velemajstor Kožul Zdenko je pobjedio grčku šahistkinju IM Tsolakidou Stavroulu. Na trećoj tabli je bio susret turskih šahista Atakisija i Vahapa, u kojem je uspješniji bio GM Sanal Vahap.

Aktuelni šampion Crne Gore IM Luka Drašković je pobjedio FM Slavena Paštara. Velemajstor Nebojša Nikčević je crnim figurama remizirao sa velemajstorom Denisom Kadrićem. IM Lekić Dušan je remizirao sa IM Blažom Kalezićem. Vuk Miletić je crnim figurama remizirao sa velemajstorom Igorom Efimovom. IM Bogdan Podlesnik je pobjedio WFM Patriciju Vujnović. Danilo Pobor je remizirao sa IM Predragom Nikačem. FM Vulević Vjekoslav je pobjedio turskog šahistu FM Durak Can-a.

3. Коло на 2021/06/20 код 16:00

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг
1 GMSaric Ivan2645 1 – 0 IMPasko Llambi2403
2 IMTsolakidou Stavroula2379 0 – 1 GMKozul Zdenko2597
3 IMAtakisi Umut2364 0 – 1 GMSanal Vahap2546
4 GMSaric Ante2543 ½ – ½ FMLaurent-Paoli Pierre2399
5 FMCelik Hasan Huseyin2353 1 – 0 GMZelcic Robert2529
6 GMBudisavljevic Luka2513 ½ – ½ IMCan Isik2394
7 FMSahin Ozgun2284 0 – 1 IMLivaic Leon2505
8 IMNikolovski Nikola2431 ½ – ½ FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376
9 IMStankovic Milos2416 ½ – ½ WGMInjac Teodora2355
10 IMIoannidis Evgenios2411 1 – 0 Lipovcic Marko2233
11 Uruci Endrit2258 ½ – ½ GMBlagojevic Dragisa2475
12 GMKadric Denis2586 ½ – ½ GMNikcevic Nebojsa2369
13 IMDraskovic Luka2469 1 – 0 FMPastar Slaven2366
14 IMLekic Dusan2320 ½ – ½ IMKalezic Blazo2451
15 GMMilanovic Danilo2443 ½ – ½ WIMVelikic Adela2286
16 FMCvitan Ena2238 ½ – ½ IMSubelj Jan2441
17 GMStanojoski Zvonko2424 ½ – ½ IMOzenir Ekin Baris2309
18 GMEfimov Igor2416 ½ – ½ Miletic Vuk2204
19 FMSantos Jose Guilherme B Lima2292 ½ – ½ IMSavanovic Aleksandar2405
20 GMZaibi Amir2396 1 – 0 FMGago Padreny Ignacio2254
21 GMKovacevic Aleksandar2496 1 – 0 Grgurevic Boris2178
22 Ben Brahem Aymen2171 0 – 1 IMSaraci Nderim2430
23 WIMDjukic Sandra2157 0 – 1 FMBoyer Mahel2412
24 Cabanas Jimenez Manuel2150 0 – 1 IMAmeir Moheb2352
25 FMMuratovic Efim2351 1 – 0 WIMDrljevic Ljilja2177
26 WFMVujnovic Patricija2136 0 – 1 IMPodlesnik Bogdan2343
27 IMJakovljevic Vlado2339 0 – 1 CMGurel Ediz2168
28 Pobor Danilo2075 ½ – ½ IMNikac Predrag2337
29 Ince Taylan Ruzgar2011 ½ – ½ FMMilekic Daniel2336
30 FMDurak Can2314 0 – 1 FMVulevic Vjekoslav2142
31 FMEizaguerri Floris Maria2308 ½ – ½ Karisik Nenad2102
32 WCMShabanaj Eglantina1996 ½ – ½ Kisic Bozidar2302
33 Vico Milan1976 0 – 1 FMMusovic Armin2274
34 Pobor Milo2242 1 – 0 Paksoy Nail2062
35 Koljevic Nikolina1962 0 – 1 Vujovic Savo2240
36 Zenelaj Samuel2208  Dedeic Huso2013
37 Nurkovic Omer0 0 – 1 Saraci Korab2206
38 WIMBlagojevic Tijana2204 1 – 0 Drakaki Anna-Maria1997
39 Nenezic Danilo2189 ½ – ½ WCMAydin Gulenay1975
40 Yilmazel Ismail Kuzey1454 ½ – ½ Rozic Samo2187
41 WFMMarkantonaki Haritomeni2185 1 – 0 George Samir David1851
42 Andjic Vladan1939 ½ – ½ Krstonijevic Stjepan2157
43 Miftari Hedon1914 1 – 0 FMJashari Ardian2121
44 WFMSoubirou Oriane2116 1 – 0 WCMGjergji Rozana1942
45 WIMDubois Martine1780 ½ – ½ Novakovic Slobodan2095
46 Savanovic Maksim2095 1 – 0 Demir Hilmi Mustafa1752
47 Ribera Veganzones Josep Maria2045 1 – 0 Yilmaz Gokcen1576
48 Smajic Ervin1605 0 – 1 FMVan Hoolandt Patrick2021
49 WFMGuillo Longares Cecilia2019 1 – 0 Sekularac Milo0
50 Khallouf Abdallah1691 1 – 0 Kovacevic Nikola1980
51 FMPsaila Clarence1966 ½ – ½ Sabotic Denis1710
52 Malisic Miroslav1810 0 – 1 Ribera Veganzones Serni2045
53 Elier Ali2037 1 – 0 Popovic Mateja1744
54 Cheishvili Nani1742 0 – 1 Khoder Akram1966
55 Lekic Pavle1713 0 – 1 Acarbay Algi1936
56 Todorovic Kosta1935 ½ – ½ Ipek Egehan1723
57 Vukovic Krsto1924 ½ – ½ WCMPsaila Uranchimeg1468
58 Petrovic Slavko1886 ½ – ½ Deletic Nemanja0
59 Celik Ali Alper1552 0 – 1 Bacic Kristina1875
60 Bulat Rade1861 1 – 0 Nurkovic Huzeir0
61 Malisic Miodrag1832 0 – 1 Vranes Nikola0
62 GMDrasko Milan2406 ½ нису паровани
63 IMKrivokapic Marko2405 ½ нису паровани
64 Zenelaj Fisnik1909 ½ нису паровани
65 Ghnatios Ralph1791 ½ нису паровани
66 Bedrosian Danielle1641 ½ нису паровани
67 Milinkovic Vladimir0 ½ нису паровани

Поредак након кола 3

Мј  ИмеполФЕДРтгБод.
1 GMSaric IvanCRO26453,0
 GMKozul ZdenkoCRO25973,0
 IMIoannidis EvgeniosGRE24113,0
4 IMLivaic LeonCRO25053,0
5 GMSanal VahapTUR25463,0
 FMCelik Hasan HuseyinTUR23533,0
7 GMBudisavljevic LukaSRB25132,5
 IMStankovic MilosSRB24162,5
 GMDrasko MilanMNE24062,5
10 GMSaric AnteCRO25432,5
 IMCan IsikTUR23942,5
12 WGMInjac TeodorawSRB23552,5
13 IMNikolovski NikolaMKD24312,5
 FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR23762,5
 Uruci EndritKOS22582,5
16 IMDraskovic LukaMNE24692,5
 GMZaibi AmirTUN23962,5
18 FMLaurent-Paoli PierreFRA23992,5
19 IMPasko LlambiALB24032,0
 FMSahin OzgunTUR22842,0
21 IMTsolakidou StavroulawGRE23792,0
22 Miletic VukMNE22042,0
23 IMAmeir MohebEGY23522,0
24 Lipovcic MarkoBIH22332,0
25 IMLekic DusanMNE23202,0
26 GMMilanovic DaniloSRB24432,0
 IMSubelj JanSLO24412,0
 IMSavanovic AleksandarBIH24052,0
 IMOzenir Ekin BarisTUR23092,0
30 GMZelcic RobertCRO25292,0
31 GMStanojoski ZvonkoMKD24242,0
 GMEfimov IgorMNC24162,0
33 FMBoyer MahelFRA24122,0
 Pobor MiloMNE22422,0
35 GMBlagojevic DragisaMNE24752,0
36 CMGurel EdizTUR21682,0
37 IMAtakisi UmutTUR23642,0
38 GMNikcevic NebojsaMNE23692,0
 FMCvitan EnawCRO22382,0
40 FMMuratovic EfimBIH23512,0
 Vujovic SavoMNE22402,0
42 GMKadric DenisBIH25862,0
43 FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR22922,0
 WIMVelikic AdelawSRB22862,0
45 IMSaraci NderimKOS24302,0
 Saraci KorabKOS22062,0
47 IMKalezic BlazoMNE24512,0
48 IMPodlesnik BogdanMNE23432,0
 WIMBlagojevic TijanawSRB22042,0
 WFMMarkantonaki HaritomeniwGRE21852,0
51 FMVulevic VjekoslavMNE21422,0
52 FMMusovic ArminMNE22742,0
53 GMKovacevic AleksandarSRB24962,0
54 FMEizaguerri Floris MariawESP23081,5
55 FMPastar SlavenBIH23661,5
 IMNikac PredragMNE23371,5
 FMGago Padreny IgnacioESP22541,5
58 Karisik NenadMNE21021,5
59 Kisic BozidarMNE23021,5
60 WFMSoubirou OrianewFRA21161,5
61 Nenezic DaniloMNE21891,5
62 WCMAydin GulenaywTUR19751,5
63 IMKrivokapic MarkoMNE24051,5
 Rozic SamoSLO21871,5
65 Ghnatios RalphLBN17911,5
 Bedrosian DaniellewLBN16411,5
 Yilmazel Ismail KuzeyTUR14541,5
68 Pobor DaniloMNE20751,5
 Ince Taylan RuzgarTUR20111,5
 WCMShabanaj EglantinawALB19961,5
71 Khallouf AbdallahLBN16911,5
72 Savanovic MaksimBIH20951,5
 Ribera Veganzones Josep MariaAND20451,5
 FMVan Hoolandt PatrickMNC20211,5
 Miftari HedonMKD19141,5
76 FMMilekic DanielSRB23361,5
77 WFMGuillo Longares CeciliawESP20191,5
78 IMJakovljevic VladoBIH23391,0
 George Samir DavidEGY18511,0
80 WIMDjukic SandrawSRB21571,0
81 WIMDrljevic LjiljawSRB21771,0
 Ben Brahem AymenTUN21711,0
83 WFMVujnovic PatricijawCRO21361,0
84 Koljevic NikolinawMNE19621,0
85 Paksoy NailTUR20621,0
 Vico MilanMNE19761,0
87 Grgurevic BorisCRO21781,0
88 Novakovic SlobodanSRB20951,0
89 Krstonijevic StjepanMNE21571,0
 Sabotic DenisMNE17101,0
91 FMDurak CanTUR23141,0
92 Cabanas Jimenez ManuelESP21501,0
 Dedeic HusoMNE20131,0
94 Nurkovic OmerMNE01,0
95 Zenelaj SamuelBIH22081,0
96 FMPsaila ClarenceMLT19661,0
97 Drakaki Anna-MariawGRE19971,0
98 Ribera Veganzones SerniAND20451,0
 Elier AliLBA20371,0
 Khoder AkramLBN19661,0
101 Andjic VladanMNE19391,0
102 Milinkovic VladimirMNE01,0
103 Acarbay AlgiwTUR19361,0
 Bulat RadeMNE18611,0
 Vranes NikolaMNE01,0
106 WIMDubois MartinewMNC17801,0
107 Bacic KristinawMNE18751,0
108 Vukovic KrstoMNE19240,5
109 FMJashari ArdianKOS21210,5
110 Petrovic SlavkoMNE18860,5
111 Yilmaz GokcenwTUR15760,5
112 WCMGjergji RozanawALB19420,5
 Sekularac MiloMNE00,5
114 Kovacevic NikolaFRA19800,5
 Smajic ErvinBIH16050,5
116 Todorovic KostaSRB19350,5
 Ipek EgehanTUR17230,5
 Deletic NemanjaMNE00,5
119 Demir Hilmi MustafaTUR17520,5
120 Zenelaj FisnikBIH19090,5
121 WCMPsaila UranchimegwMLT14680,5
122 Malisic MiodragMNE18320,0
 Celik Ali AlperTUR15520,0
124 Popovic MatejawMNE17440,0
 Cheishvili NaniwFRA17420,0
 Lekic PavleMNE17130,0
127 Nurkovic HuzeirMNE00,0
128 Malisic MiroslavMNE18100,0

Chess-Results Server Chess-results.com – 11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Paris Rapid 2021- Pobjednik Wesley So


Danas su odigrana poslednja tri kola rapid turnira u Parizu. Pobjedio je Wesley So koji je u poslednjem kolu brzo remizirao sa Bacrotom. Na rapid turniru je bilo mnogo lijepih partija.

Posebno je atraktivna pobjeda Richarda Rapporta nad Svidlerom u svega 18 poteza.

Peter Svidler je u poslednjem kolu pobjedio Aroniana

Aronian je posle 122 poteza remizirao sa Firouzjom (u osmom kolu)

Kasparov je došao na proglašenje pobjednika turnira u Parizu.

U poslednjem kolu Vachier Lagrave pobjedio Firouzju koji je na kraju zauzeo poslednje mjesto sa pola poena iza ostalih.

Nepomniachtchi je pobjedio Radjabova i sa 5,5 poena zauzeo drugo mjesto. Treći je Barcrot sa 5 poena.

Dvokružni brzopotezni turnur će biti odigran21-22. juna. 14. svjetski šampion Vladimir Kramnik će zamijeniti Etienne Bacrota. 

Round 9 (June 20, 2021)
Nepomniachtchi, Ian– Radjabov, Teimour1-091C67Ruy Lopez Berlin
Bacrot, Etienne– So, Wesley½-½32C67Ruy Lopez Berlin
Vachier-Lagrave, Maxime– Firouzja, Alireza1-077C70Ruy Lopez
Aronian, Levon– Svidler, Peter0-142E60King’s Indian without Nc3
Rapport, Richard– Caruana, Fabiano½-½51A08Barcza System

Konačna tabela
1.So, WesleygUSA2770*½½½1½1½1½6
2.Nepomniachtchi, IangRUS2792½*1½01½1½½
3.Bacrot, EtiennegFRA2678½0*½101½1½5
4.Svidler, PetergRUS2714½½½*110½0½
5.Vachier-Lagrave, MaximegFRA27600100*½½1½1
6.Aronian, LevongARM2781½010½*½½½½4
7.Caruana, FabianogUSA28200½01½½*½½½4
8.Radjabov, TeimourgAZE2765½0½½0½½*½14
9.Rapport, RichardgHUN27630½01½½½½*½4
10.Firouzja, AlirezagFID2759½½½½0½½0½*

Caruana,F (2820) – So,W (2770) [C67]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (7), 20.06.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.0–0 Nxe4 5.Re1 Nd6 6.Nxe5 Be7 7.Bf1 Nxe5 8.Rxe5 0–0 9.d4 Bf6 10.Re1 Re8

11.Nc3 Rxe1 12.Qxe1 Bxd4 13.Bf4 Ne8 14.Nd5 d6 15.Bg5 f6 16.Bh4 g5 17.Qe4 Bxb2 18.Rb1 Be5 19.f4

19…gxh4 20.fxe5 dxe5 21.Bc4 Be6 22.Rxb7 Kh8 23.Bd3 Bg8 24.Nxc7 Nd6 25.Qxh4 Nxb7 26.Nxa8 Nc5 27.Bf5 e4 28.h3

28…Qd4+ 29.Kh1 Qa1+ 0–1

Rapport,R (2763) – Svidler,P (2714) [E60]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (7), 20.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.h4 c5 4.d5 b5 5.cxb5 a6 6.e3 Bg7 7.Nc3 0–0 8.a4 Bb7 9.Nf3 e6 10.dxe6 fxe6 11.Qd6 axb5 12.Bxb5 Ne4 13.Nxe4 Bxe4 14.h5 Qf6 15.h6 Bh8

16.Rh4 Bxf3 17.Rf4 Qd8

18.Bxd7 1–0

So,W (2770) – Vachier Lagrave,M (2760) [D85]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (8), 20.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 d5 4.cxd5 Nxd5 5.e4 Nxc3 6.bxc3 Bg7 7.Nf3 c5 8.h3 0–0 9.Be2 Nc6 10.Be3 cxd4 11.cxd4 f5 12.Bc4+ Kh8 13.0–0 f4 14.Bd2 Nxd4 15.Bc3 Nxf3+ 16.Qxf3 Bd7 17.Rfd1 Qc7 18.Rac1 Rad8 19.Bb4 Bc6 20.Bd5 Qe5 21.Rc5 Bxd5 22.exd5 Rd7 23.d6 Qe6 24.dxe7 Rxd1+ 25.Qxd1 Qxe7 26.Rc4 Rd8

27.Rc8 1–0

Caruana,F (2820) – Bacrot,E (2678) [B67]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (8), 20.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Bg5 e6 7.Qd2 a6 8.0–0–0 Bd7 9.f3 Nxd4 10.Qxd4 Be7 11.Kb1 Rc8 12.h4 h6 13.Be3 h5 14.Qd2 b5 15.Ne2 Qc7 16.Bg5 a5 17.Nd4 Rb8 18.Bd3 b4 19.f4 a4 20.Rhe1 Qc5 21.Nf3 Bc6 22.e5 Bxf3 23.exf6 Bxd1 24.fxg7 Rg8 25.Qxd1 Rxg7 26.Qxh5 Qd4 27.Qd1 Bf6 28.Bxf6 Qxf6 29.Qf3 Kf8 30.Qc6 Qd4 31.Qxa4 Rxg2 32.a3 Rg1 33.Rxg1 Qxg1+ 34.Ka2 bxa3 35.b3 Qc1 36.Qd4

36…Qb2+ 37.Qxb2 axb2 38.Kxb2 Ke7 39.h5 Rg8 40.b4 Rg4 41.f5 Rxb4+ 42.Kc3 Rh4 43.fxe6 Kxe6 44.Be2 Ke5 45.Kd3 Rh3+ 46.Kd2 Kf4 47.Bc4 f5 48.Bf7 Ke5 49.Bg6 Kf4 50.Ke2 Rh2+ 51.Kd3 Kg4 52.Kd4 f4 53.Kd5 f3 54.Bd3 Kxh5 55.Kxd6 Rd2 0–1

Samuel Shankland pobjednik turnira u Pragu


3rd Prague International Chess Festival 2021

U 7. kolu Shankland je pobjedio Van Foreesta u partiji u kojoj su oba protivnika imala svoje šanse, dok je Duda efektno (posle žrtve figure) pobjedio Wojtaszeka.

Pobjednik turnira – Samuel Shankland

Posle pobjede Shankland je na tviteru napisao:

„Ne možete ni zamisliti koliko je bolno bilo zaglaviti se ispod granice od 2700 poena petnaest mjeseci, tokom kojih se tu ništa nije moglo uraditi [zbog pandemije]. Po mom mišljenju, prisilni odmor mi je dobro došao. Osjećam da sam poboljšao igru, a iza sebe ostavio lošu 2019. godinu. Sretan što sam ponovo u klubu igrača 2700+! I nadam se da će potrajati dugo „.

Jorden van Foreest nije bio u dobroj formi i zauzeo je sedmo mjesto (pretposlednje) sa 2,5 poena. Iznenađenje je što je poslednje mjesto sa 1,5 poen osvojio David Navara.

Shankland je osvojio prvo mjesto sa 5,5 poena, drugi je Duda Jan Krzysztof sa 5, a treći Radoslaw Wojtaszek sa 4 poena.

Round 7 (June 20, 2021)
Shankland, Sam– Van Foreest, Jorden1-062E06Catalan
Duda, Jan-Krzysztof– Wojtaszek, Radoslaw1-037C84Ruy Lopez Centre Attack
Abasov, Nijat– Nguyen, Thai Dai Van½-½55C52Evans Gambit
Navara, David– Grandelius, Nils½-½32B52Sicilian Rossolimo

Konačna tabela

1.Shankland, SamgUSA2691*1½½1½11
2.Duda, Jan-KrzysztofgPOL27290*1½½1115
3.Wojtaszek, RadoslawgPOL2687½0*½1½½14
4.Nguyen, Thai Dai VangCZE2577½½½*½½½½
5.Abasov, NijatgAZE26650½0½*1½1
6.Grandelius, NilsgSWE2670½0½½0*½½
7.Van Foreest, JordengNED270100½½½½*½
8.Navara, DavidgCZE2697000½0½½*

Shankland,S (2691) – Van Foreest,Jorden (2701) [E06]

3rd Prague Masters 2021 Prague CZE (7), 20.06.2021

 1.c4 Nf6 2.g3 e6 3.Bg2 d5 4.Nf3 Be7 5.d4 0–0 6.0–0 dxc4 7.Qc2 a6 8.a4 Bd7 9.Qxc4 Bc6 10.Bf4 Bd6 11.Qc1 Nbd7 12.Nc3 Ne4 13.Rd1 Nxc3 14.bxc3 a5 15.c4 Bxf4 16.Qxf4 Nb6 17.Rdc1 Bxa4 18.Qd2 Bc6 19.c5 Nd7 20.Rxa5 Rxa5 21.Qxa5 b6 22.cxb6 cxb6 23.Qa7 Be4 24.e3 Nf6 25.Ne5 Bxg2 26.Kxg2 h5 27.h3 Qd5+ 28.Kg1 Ne4 29.h4 Qa5 30.Ra1 Qc3 31.Ra2 Qb3 32.Kg2 Qd5 33.Kg1 Kh7

34.Nxf7 Qf5 35.Ng5+ Nxg5 36.hxg5 h4 37.gxh4 Qg4+ 38.Kf1 Rc8 39.Qa3 Qd1+ 40.Kg2 Rc1 41.Kg3 Qg1+ 42.Kf4 Qh2+ 43.Ke4 Qg2+ 44.f3 Qh3

45.Qf8 Rc8 46.Qf7 Qxh4+ 47.Qf4 Qxf4+ 48.Kxf4 b5 49.Rb2 Rb8 50.Ke5 Rb6 51.Rb4 Kg6 52.f4 Kf7 53.e4 Ke7 54.d5 g6 55.dxe6 Rxe6+ 56.Kd5 Rd6+ 57.Kc5 Rd1 58.Rxb5 Rf1 59.Rb7+ Ke8

60.f5 gxf5 61.g6 fxe4 62.Rb8+ 1–0

Duda,J (2729) – Wojtaszek,R (2687) [C84]

3rd Prague Masters 2021 Prague CZE (7), 20.06.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Be7 6.d3 b5 7.Bb3 d6 8.c3 0–0 9.a4 Bd7 10.Bc2 Re8 11.Re1 h6 12.Nbd2 Bf8 13.Nf1 d5 14.exd5 Nxd5 15.Bd2 b4 16.a5 bxc3 17.bxc3 Nf6 18.Ng3 Rb8 19.Ba4 Bd6 20.Qc2 Na7 21.Bb3 Be6 22.Bxe6 Rxe6 23.d4 Nc6 24.Rad1 exd4 25.Rxe6 fxe6 26.cxd4 Qe8 27.Re1 Rb5 28.Ne4 Nxe4 29.Qxe4 Qd7

30.Bxh6! gxh6 31.Qg6+ Kh8 32.Qxh6+ Qh7 33.Qf6+ Qg7 34.Qxe6 Nxd4 35.Nxd4 Qxd4 36.Qh6+ Kg8

37.Re8+ 1–0

Šampionat Mediterana, Petrovac



Danas je sa početkom u 9:30 odigrano drugo kolo Šampionata Mediterana u šahu za muškarce i žene. Posle 2. kola 22 igrača imaju po 2 poena i nalaze se na vrhu tabele. Treće kolo se igra od 16. časova.

2. Коло на 2021/06/20 код 09:30

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг
1 IMAmeir Moheb2352 0 – 1 GMSaric Ivan2645
2 GMKozul Zdenko2597 1 – 0 FMMuratovic Efim2351
3 GMSanal Vahap2546 1 – 0 IMJakovljevic Vlado2339
4 IMPodlesnik Bogdan2343 0 – 1 GMSaric Ante2543
5 GMZelcic Robert2529 1 – 0 FMDurak Can2314
6 IMNikac Predrag2337 0 – 1 GMBudisavljevic Luka2513
7 IMLivaic Leon2505 1 – 0 FMEizaguerri Floris Maria2308
8 IMLekic Dusan2320 ½ – ½ IMDraskovic Luka2469
9 IMOzenir Ekin Baris2309 ½ – ½ GMMilanovic Danilo2443
10 IMSubelj Jan2441 ½ – ½ FMSantos Jose Guilherme B Lima2292
11 Kisic Bozidar2302 0 – 1 IMNikolovski Nikola2431
12 IMSaraci Nderim2430 0 – 1 FMSahin Ozgun2284
13 WIMVelikic Adela2286 ½ – ½ GMStanojoski Zvonko2424
14 FMMusovic Armin2274 0 – 1 IMStankovic Milos2416
15 FMBoyer Mahel2412 0 – 1 Uruci Endrit2258
16 Vujovic Savo2240 0 – 1 IMIoannidis Evgenios2411
17 GMDrasko Milan2406 1 – 0 Pobor Milo2242
18 Lipovcic Marko2233 1 – 0 IMKrivokapic Marko2405
19 IMSavanovic Aleksandar2405 ½ – ½ FMCvitan Ena2238
20 Saraci Korab2206 0 – 1 IMPasko Llambi2403
21 FMLaurent-Paoli Pierre2399 1 – 0 Zenelaj Samuel2208
22 Miletic Vuk2204 ½ – ½ GMZaibi Amir2396
23 IMCan Isik2394 1 – 0 WIMBlagojevic Tijana2204
24 Rozic Samo2187 0 – 1 IMTsolakidou Stavroula2379
25 FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376 1 – 0 Nenezic Danilo2189
26 Grgurevic Boris2178 0 – 1 IMAtakisi Umut2364
27 WGMInjac Teodora2355 1 – 0 WFMMarkantonaki Haritomeni2185
28 George Samir David1851 0 – 1 FMCelik Hasan Huseyin2353
29 FMJashari Ardian2121 0 – 1 GMKadric Denis2586
30 CMGurel Ediz2168 ½ – ½ GMKovacevic Aleksandar2496
31 GMBlagojevic Dragisa2475 1 – 0 Novakovic Slobodan2095
32 IMKalezic Blazo2451 1 – 0 WFMSoubirou Oriane2116
33 FMPastar Slaven2366 1 – 0 Khallouf Abdallah1691
34 FMGago Padreny Ignacio2254 1 – 0 Andjic Vladan1939
35 Vukovic Krsto1924 – – + FMMilekic Daniel2336
36 WIMDrljevic Ljilja2177 1 – 0 Todorovic Kosta1935
37 Zenelaj Fisnik1909 0 – 1 Ben Brahem Aymen2171
38 Bacic Kristina1875 0 – 1 WIMDjukic Sandra2157
39 Krstonijevic Stjepan2157 ½ – ½ Miftari Hedon1914
40 Malisic Miroslav1810 0 – 1 Cabanas Jimenez Manuel2150
41 FMVulevic Vjekoslav2142 1 – 0 Petrovic Slavko1886
42 Popovic Mateja1744 0 – 1 WFMVujnovic Patricija2136
43 Karisik Nenad2102 1 – 0 Bulat Rade1861
44 Ipek Egehan1723 0 – 1 Pobor Danilo2075
45 Paksoy Nail2062 1 – 0 Malisic Miodrag1832
46 Sabotic Denis1710 ½ – ½ Ribera Veganzones Josep Maria2045
47 Ribera Veganzones Serni2045 0 – 1 Ghnatios Ralph1791
48 Bedrosian Danielle1641 1 – 0 Elier Ali2037
49 FMVan Hoolandt Patrick2021 ½ – ½ Demir Hilmi Mustafa1752
50 Yilmaz Gokcen1576 ½ – ½ WFMGuillo Longares Cecilia2019
51 Dedeic Huso2013 1 – 0 Cheishvili Nani1742
52 WCMPsaila Uranchimeg1468 0 – 1 Ince Taylan Ruzgar2011
53 Drakaki Anna-Maria1997 1 – 0 Lekic Pavle1713
54 Deletic Nemanja0 0 – 1 WCMShabanaj Eglantina1996
55 Kovacevic Nikola1980 ½ – ½ Smajic Ervin1605
56 Nurkovic Huzeir0 0 – 1 Vico Milan1976
57 WCMAydin Gulenay1975 1 – 0 Celik Ali Alper1552
58 Sekularac Milo0 ½ – ½ FMPsaila Clarence1966
59 Khoder Akram1966 0 – 1 Yilmazel Ismail Kuzey1454
60 Vranes Nikola0 0 – 1 Koljevic Nikolina1962
61 WCMGjergji Rozana1942 ½ – ½ Milinkovic Vladimir0
62 Acarbay Algi1936 0 – 1 Nurkovic Omer0
63 GMEfimov Igor2416 ½ нису паровани
64 GMNikcevic Nebojsa2369 ½ нису паровани
65 Savanovic Maksim2095 ½ нису паровани
66 WIMDubois Martine1780 ½ нису паровани

Поредак након кола 2

Мј  ИмеполФЕДРтгБод.
1 GMSaric IvanCRO26452,0
 GMKozul ZdenkoCRO25972,0
 GMSanal VahapTUR25462,0
 GMZelcic RobertCRO25292,0
 GMBudisavljevic LukaSRB25132,0
 IMLivaic LeonCRO25052,0
 IMNikolovski NikolaMKD24312,0
 IMIoannidis EvgeniosGRE24112,0
 GMDrasko MilanMNE24062,0
 FMLaurent-Paoli PierreFRA23992,0
 FMVeiga Jose Francisco R P NevesPOR23762,0
12 GMSaric AnteCRO25432,0
 IMStankovic MilosSRB24162,0
 IMPasko LlambiALB24032,0
 IMCan IsikTUR23942,0
 FMCelik Hasan HuseyinTUR23532,0
 Uruci EndritKOS22582,0
18 IMTsolakidou StavroulawGRE23792,0
 WGMInjac TeodorawSRB23552,0
 FMSahin OzgunTUR22842,0
 Lipovcic MarkoBIH22332,0
22 IMAtakisi UmutTUR23642,0
23 IMDraskovic LukaMNE24691,5
 IMSubelj JanSLO24411,5
 IMSavanovic AleksandarBIH24051,5
 GMZaibi AmirTUN23961,5
 IMOzenir Ekin BarisTUR23091,5
28 GMMilanovic DaniloSRB24431,5
 GMNikcevic NebojsaMNE23691,5
 FMCvitan EnawCRO22381,5
 Miletic VukMNE22041,5
32 GMStanojoski ZvonkoMKD24241,5
 GMEfimov IgorMNC24161,5
 IMLekic DusanMNE23201,5
 FMSantos Jose Guilherme B LimaPOR22921,5
 WIMVelikic AdelawSRB22861,5
37 GMKadric DenisBIH25861,5
38 GMBlagojevic DragisaMNE24751,5
 IMKalezic BlazoMNE24511,5
 FMPastar SlavenBIH23661,5
 FMGago Padreny IgnacioESP22541,5
42 IMKrivokapic MarkoMNE24051,0
 Pobor MiloMNE22421,0
 Saraci KorabKOS22061,0
 Rozic SamoSLO21871,0
46 IMSaraci NderimKOS24301,0
 FMBoyer MahelFRA24121,0
 IMAmeir MohebEGY23521,0
 FMEizaguerri Floris MariawESP23081,0
 Kisic BozidarMNE23021,0
 Vujovic SavoMNE22401,0
 WFMMarkantonaki HaritomeniwGRE21851,0
 Grgurevic BorisCRO21781,0
 George Samir DavidEGY18511,0
55 Koljevic NikolinawMNE19621,0
56 FMMuratovic EfimBIH23511,0
 IMPodlesnik BogdanMNE23431,0
 IMJakovljevic VladoBIH23391,0
 IMNikac PredragMNE23371,0
 FMDurak CanTUR23141,0
 FMMusovic ArminMNE22741,0
 Zenelaj SamuelBIH22081,0
 WIMBlagojevic TijanawSRB22041,0
 Nenezic DaniloMNE21891,0
65 WIMDrljevic LjiljawSRB21771,0
 Ben Brahem AymenTUN21711,0
 WIMDjukic SandrawSRB21571,0
 Cabanas Jimenez ManuelESP21501,0
 FMVulevic VjekoslavMNE21421,0
 WFMVujnovic PatricijawCRO21361,0
 Paksoy NailTUR20621,0
 Dedeic HusoMNE20131,0
 Ince Taylan RuzgarTUR20111,0
 Vico MilanMNE19761,0
75 CMGurel EdizTUR21681,0
76 Karisik NenadMNE21021,0
 Pobor DaniloMNE20751,0
 WCMShabanaj EglantinawALB19961,0
 WCMAydin GulenaywTUR19751,0
 Ghnatios RalphLBN17911,0
81 GMKovacevic AleksandarSRB24961,0
82 FMMilekic DanielSRB23361,0
 Drakaki Anna-MariawGRE19971,0
 Bedrosian DaniellewLBN16411,0
 Yilmazel Ismail KuzeyTUR14541,0
 Nurkovic OmerMNE01,0
87 Krstonijevic StjepanMNE21570,5
 FMVan Hoolandt PatrickMNC20210,5
 Kovacevic NikolaFRA19800,5
 FMPsaila ClarenceMLT19660,5
 Sabotic DenisMNE17100,5
92 WFMSoubirou OrianewFRA21160,5
 Novakovic SlobodanSRB20950,5
 Andjic VladanMNE19390,5
 Khallouf AbdallahLBN16910,5
96 FMJashari ArdianKOS21210,5
97 Savanovic MaksimBIH20950,5
 WCMGjergji RozanawALB19420,5
 Yilmaz GokcenwTUR15760,5
 Milinkovic VladimirMNE00,5
101 Ribera Veganzones Josep MariaAND20450,5
 WFMGuillo Longares CeciliawESP20190,5
 Miftari HedonMKD19140,5
 WIMDubois MartinewMNC17800,5
 Demir Hilmi MustafaTUR17520,5
 Smajic ErvinBIH16050,5
 Sekularac MiloMNE00,5
108 Khoder AkramLBN19660,0
 Acarbay AlgiwTUR19360,0
 Todorovic KostaSRB19350,0
 Vukovic KrstoMNE19240,0
 Ipek EgehanTUR17230,0
 Celik Ali AlperTUR15520,0
114 Ribera Veganzones SerniAND20450,0
 Elier AliLBA20370,0
 Malisic MiodragMNE18320,0
 Popovic MatejawMNE17440,0
 Cheishvili NaniwFRA17420,0
 Vranes NikolaMNE00,0
120 Zenelaj FisnikBIH19090,0
 Petrovic SlavkoMNE18860,0
 Bacic KristinawMNE18750,0
 Bulat RadeMNE18610,0
 Malisic MiroslavMNE18100,0
 Lekic PavleMNE17130,0
 WCMPsaila UranchimegwMLT14680,0
 Deletic NemanjaMNE00,0
 Nurkovic HuzeirMNE00,0

Partije 1. kola sa 11. Mediteranskog šahovskog šampionata u Petrovcu


11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Saric,Ivan (2645) – Drljevic,Ljilja (2177) [B06]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 d6 4.Be3 a6 5.h4 h6 6.Qd2 Nd7 7.0–0–0 b5 8.Nh3 Ngf6 9.f3 b4 10.Na4 c5 11.e5 Nd5 12.dxc5 e6 13.Nf4 Nxe3 14.Qxe3 Qa5

15.exd6 0–0 16.b3 Ne5 17.c6 Nxc6 18.Qc5 Qxc5 19.Nxc5 Bd4

20.Rxd4 Nxd4 21.d7 Rb8 22.Bc4 Bb7 23.Rd1 Nc6 24.Rd6 Nd8 25.Rb6 Kg7 26.Bxa6 Bxa6 27.Rxb8 Bf1 28.Kd2 Nc6

29.Nfxe6+ 1–0

Ben Brahem,Aymen (2171) – Kozul,Zdenko (2597) [A48]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Bf4 b6 3.e3 Bb7 4.Nf3 d6 5.h3 Nbd7 6.Nbd2 c5 7.c3 g6 8.Be2 Bg7 9.0–0 0–0 10.Bh2 a6 11.a4 Qc7 12.Qb3 Bc6 13.c4 cxd4 14.exd4 e5 15.a5 Rab8 16.Qa3 Bxf3 17.Nxf3 Rfe8 18.axb6 Qxb6 19.Qxa6 exd4 20.Bd1 Nc5 21.Qxb6 Rxb6 22.Ba4 Nxa4 23.Rxa4 Ne4 24.Ra2 h6 25.Rd1 Rc8 26.Nxd4 Bxd4 27.Rxd4

27…Nc3! 0–1

Djukic,Sandra (2157) – Sanal,Vahap (2546) [D55]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 Be7 5.Bg5 h6 6.Bxf6 Bxf6 7.cxd5 exd5 8.e3 0–0 9.Qb3 c6 10.Bd3 Nd7 11.0–0 Be7 12.Rad1 Nf6 13.Ne5 Bd6 14.f4 a5 15.Bb1 Qe7 16.e4 Bb4 17.exd5 Bxc3 18.bxc3 cxd5 19.Rde1 Qc7 20.Re3 Rd8 21.Rfe1 b6 22.h3 Bb7 23.g4 Ne4 24.Bxe4 dxe4 25.g5 Bd5 26.c4 Be6 27.Rxe4 Bf5 28.gxh6

28… Bxe4 29.Rxe4 Rd6 30.hxg7 Rad8 31.d5 Re8 32.Qf3 Qe7 33.Qh5 Kxg7 34.f5 Qf6 35.Rg4+ Kf8 36.Nf3 Re2 37.Nd4 Rd2 38.Qh4 Qxh4 39.Rxh4 Rxa2 40.Rh8+ Kg7 41.Ra8 Rh6 0–1

Saric,Ante (2543) – Krstonijevic,Stjepan (2157) [D23]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Qc2 dxc4 5.Qxc4 Bf5 6.g3 e6 7.Bg2 Nbd7 8.0–0 Be7 9.e3 Ne4 10.Rd1 0–0 11.Qe2 Qb6 12.Nc3 Rad8 13.Nh4 Nxc3 14.bxc3 Bxh4 15.gxh4 e5 16.e4 Be6 17.a4 Qa5 18.Ba3 Rfe8 19.Bb4 Qa6 20.Qxa6 bxa6 21.d5 cxd5 22.exd5 Bg4 23.f3 Bf5 24.Bf1 e4 25.Bxa6 exf3 26.Bb5 Re4 27.Rd4 Nf6 28.Bc5 Rxd4 29.Bxd4 Nxd5 30.Re1 h5 31.Kf2 Rd6 32.Kxf3 a6 33.Re8+ Kh7 34.Be5 Rb6 35.Bc4 Bg4+ 36.Kg3 Rg6 37.Kf2 Be6 38.Bd3 f5

39.Rxe6 Rxe6 40.Bxf5+ Rg6 41.c4 Ne7 42.Bxg6+ Kxg6 43.Ke3 Kf7 44.Kd4 Ke6 45.Bg3 Kd7 46.Kc5 Nf5 47.Kb6 Ne3 48.c5 Nc4+ 49.Kb7 Na5+ 50.Kxa6 Nc4 51.Kb5 Na3+ 52.Kb4 Nc2+ 53.Kc3 Ne3 54.a5 Kc6 55.a6 Nd5+ 56.Kc4 Ne7 57.Bb8 g5 58.a7 Kb7 59.Kb5 Nc8 60.c6+ Ka8 61.Kc5 Ne7 62.Kd6 Nxc6 63.Kxc6 1–0

Cabanas Jimenez,Manuel (2150) – Zelcic,Robert (2529) [B29]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nf6 3.Nc3 d5 4.exd5 Nxd5 5.Bb5+ Bd7 6.Ne5 Nf6 7.Qf3 Qc8 8.0–0 Bxb5 9.Nxb5 a6 10.Nc3 Nbd7 11.Nxd7 Qxd7 12.Ne4 Nxe4 13.Qxe4 e6 14.d3 Bd6 15.b3 Qc7 16.h3 Bh2+ 17.Kh1 Be5 18.Rb1 0–0 19.a4 Rad8 20.Re1 Bc3 21.Bf4 Qa5 22.Re2 Rd5 23.Bg3 h6 24.Rf1 b5 25.axb5 axb5 26.f4 Qb4 27.Qxb4 cxb4 28.Be1 Ra8 29.Bxc3 bxc3 30.g4 Ra2 31.Rff2 g5 32.fxg5 hxg5 33.Kg2 Kg7 34.Kf3 Ra1 35.Kg2 Ra6 36.Rf3 f5 37.Rfe3 Kf6 38.gxf5 exf5 39.Re8 Rc6 40.Rf8+ Kg7 41.Ree8 Rc7 42.Rg8+ Kf6 43.Rgf8+ Rf7 44.Rxf7+ Kxf7 45.Rc8 b4 46.Rb8

46…Ra5 47.Rxb4 Ra2 48.Rc4 Rxc2+ 49.Kg3 Rc1 50.Kf3 c2 51.Ke2 f4 52.Kd2 f3 53.Rc7+ Ke6 54.Rc6+ Kd5 55.Rf6 Ra1 0–1

Budisavljevic,Luka (2513) – Vulevic,Vjekoslav (2142) [A56]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 c5 2.d5 e5 3.c4 d6 4.e4 Nf6 5.Nc3 Be7 6.Bd3 0–0 7.Nf3 Nbd7 8.h3 Ne8 9.Qe2 a6 10.g4 g6 11.Bh6 Ng7 12.0–0–0 Nf6 13.Rdg1 Kh8 14.Be3 Ng8 15.h4 Bd7 16.Nd2 Qa5 17.f4 exf4 18.Bxf4 f6 19.Bb1 b5 20.Qd3 f5 21.gxf5 gxf5 22.e5 Nh5 23.Bh2 dxe5 24.Qe2 Ng7 25.Bxe5 Bf6 26.Qh2 Bxe5 27.Qxe5 Nf6 28.h5 Rae8 29.Qd6 b4 30.Nd1 Rf7 31.h6 Ngh5 32.Rg5 b3 33.axb3 Ne4 34.Nxe4 fxe4 35.Rgxh5 e3 36.Nc3 e2 37.Re5 Rf1+

38.Kd2 e1Q+ 39.Rxe1 Rf2+ 40.Kc1 Qd8 41.Rxe8+ Qxe8 42.Qg3 1–0

Vujnovic,Patricija (2136) – Livaic,Leon (2505) [D00]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.Nc3 d5 4.Bf4 Bg7 5.e3 0–0 6.Be2 c5 7.Ne5 cxd4 8.exd4 Nc6 9.Qd2 Qb6 10.0–0–0 Bf5 11.g4 Be6 12.f3 Qa5 13.h4 Rfc8 14.h5 b5 15.hxg6 fxg6 16.Qe3 Nd8 17.a3 b4 18.axb4 Qxb4 19.Nd3 Qa5 20.Nc5 Bf7 21.g5 Nh5 22.Nb3 Qb6 23.Bh2 a5 24.f4 a4 25.Nc5 a3 26.bxa3 Rxa3 27.Bf3 Qa5 28.Rd3

28…Rxc5 29.Nb1 Ra1 30.Rb3 Rc8 31.f5 Nc6 32.fxg6 hxg6 33.Bxh5 Nxd4 34.Bd1 Nxb3+ 35.Qxb3 d4 0–1

Draskovic,Luka (2469) – Karisik,Nenad (2102) [E69]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.g3 g6 3.Bg2 Bg7 4.d4 0–0 5.0–0 d6 6.c4 Nbd7 7.Nc3 e5 8.e4 c6 9.h3 Qb6 10.c5 dxc5 11.dxe5 Ne8 12.e6 fxe6 13.Ng5 Ne5 14.f4 c4+ 15.Kh2 Nd3 16.e5 Bd7 17.b3 Rd8 18.bxc4 Bc8 19.Qb3 Nxc1 20.Raxc1 Qc7 21.h4 h6 22.Nf3 Qe7 23.Ne4 c5 24.Rcd1 Rxd1 25.Rxd1 b6 26.Nd6 Bb7 27.Nxb7 Qxb7

28.Nd4 1–0

Milanovic,Danilo (2443) – Savanovic,Maksim (2095) [E70]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.Bg5 0–0 6.Qd2 c5 7.Nge2 cxd4 8.Nxd4 Nc6 9.Nxc6 bxc6 10.Be2 Be6 11.0–0 Nd7 12.Rfe1 Rb8 13.b3 Nc5 14.Bf1 Qd7 15.Rad1 a5 16.e5 Bxe5

17.Rxe5 dxe5 18.Qe3 Qa7 19.Na4 f6 20.Qxc5 Qxc5 21.Nxc5 Bg4 22.f3 fxg5 23.fxg4 Rf4 24.Nd7 1–0

Nikolovski,Nikola (2431) – Paksoy,Nail (2062) [B23]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nc3 Nc6 3.f4 g6 4.Nf3 Bg7 5.Bb5 Nd4 6.0–0 a6 7.Be2 e6 8.d3 Ne7 9.Nxd4 cxd4 10.Nb1 0–0 11.Qe1 Qc7 12.Bd1 b5 13.Nd2 Bb7 14.Nf3 d6 15.Qh4 Rac8 16.Bd2 Rfe8 17.Rc1 a5 18.Kh1 b4 19.Ra1 Qc5 20.g4 Rc7 21.Rg1 a4 22.f5 exf5 23.gxf5 Nxf5 24.exf5 Qxf5 25.Rf1 b3 26.axb3 axb3 27.Ra5 Rc5 28.Rxc5 dxc5 29.Kg1 bxc2 30.Bxc2 Bxf3 31.Qg3 Qg4 32.Rxf3 Qh5 33.Bb3 Rf8 34.Bf4 Kh8 35.Bd6 Rd8 36.Be7 Be5

37.Qxe5+ Qxe5 38.Bf6+ Qxf6 39.Rxf6 Rb8 40.Bc4 Rxb2 41.Rxf7 Re2 42.Rd7 Re8 43.Kg2 h6 44.Kg3 Re3+ 45.Kg4 Re2 46.h3 Re8 47.Bf7 Rc8 48.Kf4 Rc6 49.Ke5 g5 50.Kf5 Rb6 51.Bd5 c4 52.Bxc4 g4 53.hxg4 h5 54.Rd8+ Kg7 55.gxh5 Kh7 56.Rxd4 Kg7 57.Ke5 Rh6 58.Rf4 Rxh5+ 59.Kd6 1–0

) Ribera Veganzones,Josep Maria (2045) – Saraci,Nderim (2430) [B27]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 g6 3.c3 Bg7 4.d4 cxd4 5.cxd4 d5 6.e5 Nc6 7.Bb5 Bg4 8.0–0 Qb6 9.Nc3 e6 10.Be3 Nge7 11.Rc1 0–0 12.Bxc6 Nxc6 13.Rc2 Rac8 14.h3 Bxf3 15.Qxf3

15…Nxe5 16.dxe5 d4 17.Bxd4 Qxd4 18.Qxb7 Bxe5 19.Nb5 Qd8 20.Rxc8 Qxc8 21.Qxa7 Qc4 22.Nc3 Bh2+ 23.Kxh2 Qxf1 24.Ne4 Qb5 25.Qd4 Qb8+ 26.g3 e5 27.Qd2 Kg7 28.b4 Qd8 29.a4 Qxd2 30.Nxd2 Ra8 31.a5 Rb8 32.Nc4 Rxb4 33.Nxe5 Rb5 34.f4 Rxa5 35.g4 Ra3 36.g5 f6 37.Nd7 fxg5 38.fxg5 Kf7 39.Nc5 Ra5 40.Ne4 Re5 41.Nf6 Rxg5 42.Nxh7 Rh5 0–1

Stankovic,Milos (2416) – Van Hoolandt,Patrick (2021) [C67]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.0–0 Nxe4 5.Re1 Nd6 6.Nxe5 Be7 7.Bf1 Nxe5 8.Rxe5 0–0 9.d4 Ne8 10.d5 d6 11.Re1 Nf6 12.c4 Bf5 13.Qb3 b6 14.Nc3 Nd7 15.Nb5 Bf6 16.Be3 Nc5 17.Qa3 a6 18.Nd4 Bg6 19.b4 Nb7 20.Qb3 Qd7 21.a3 Rfe8 22.Rad1 h6 23.h3 a5 24.Nb5 Kf8 25.Be2 Bf5 26.Nd4 Bxd4 27.Bxd4 axb4 28.axb4 Qd8 29.Qc3 Qg5 30.h4 Qg6 31.h5 Qg5 32.Be3 Rxe3 33.Qxe3 Qxe3 34.fxe3 Ra4 35.e4 Bxe4 36.Ra1 Rxb4 37.Bd3 f5 38.Bxe4 fxe4 39.Rxe4 b5 40.Rf1+ Kg8 41.Re8+ Kh7

42.Rff8 1–0

Ioannidis,Evgenios (2411) – Dedeic,Huso (2013) [E11]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 Bb4+ 4.Nbd2 0–0 5.a3 Be7 6.e4 d5 7.e5 Nfd7 8.Bd3 c5 9.h4 Nc6

10.Bxh7+ Kh8 11.Bb1 Nxd4 12.Nxd4 1–0

Ince,Taylan Ruzgar (2011) – Drasko,Milan (2406) [C01]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Bb4 4.exd5 exd5 5.Bd3 c6 6.Nge2 Nf6 7.0–0 0–0 8.a3 Bd6 9.Bf4 Nh5 10.Bxd6 Qxd6 11.Qd2 g6 12.f3 Nd7 13.g4 Ng7 14.Rae1 Nb6 15.Qf4 Qxf4 16.Nxf4 Bd7 17.h4 Rfe8 18.Kf2 h6 19.Rxe8+ Rxe8 20.Rg1 Nc8 21.Nd1 Nd6 22.Ne3 Kf8 23.Rh1 Ne6 24.Nxe6+ Bxe6 25.g5 hxg5 26.hxg5 Kg7 27.c3 a5 28.Kg3 Bd7 29.Kf4 Re7 30.Rg1 Ne8 31.Re1 Kf8 32.Nc2 Be6 33.a4 Ng7 34.Re5 Re8 35.Ne1 Ke7 36.Ng2 Rh8 37.Kg3 Rh3+ 38.Kf2 Kd6 39.Re3 Rh5 40.f4 Rh8 41.Kg3 Rh1 42.Bc2 Rf1 43.Bd3 Nh5+ 44.Kh2 Rf2 45.Re2

45… Rf3 46.Re3 Rxe3 47.Nxe3 Nxf4 48.Bf1 Bd7 49.Kg3 Ne6 50.Kh4 c5 51.dxc5+ Nxc5 52.Bg2 Be6 0–1

Krivokapic,Marko (2405) – Drakaki,Anna-Maria (1997) [B92]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be2 e5 7.Nb3 Be6 8.0–0 Be7 9.f4 exf4 10.Bxf4 Nc6 11.Kh1 0–0 12.Nd4 Ne5 13.Qe1 Qb6 14.Be3 Qxb2 15.Rb1 Qa3 16.Rxb7 Nxe4 17.Nxe6 fxe6 18.Rb3 Qa5

19.Bb6 Nd3 20.cxd3 Qe5 21.dxe4 d5 22.exd5 Bd6 23.Bg1 exd5 24.Bf3 1–0

Shabanaj,Eglantina (1996) – Savanovic,Aleksandar (2405) [D55]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Nf6 4.Bg5 Be7 5.e3 h6 6.Bxf6 Bxf6 7.Nf3 0–0 8.Bd3 c5 9.0–0 cxd4 10.exd4 dxc4 11.Bxc4 Nc6 12.Ne2 b6 13.a3 Bb7 14.b4 Qd6 15.Qd3 Rad8 16.Rad1 Ne7 17.Ba2 Nf5 18.Bb1 Bxf3 19.Qxf3 Nxd4 20.Qe4 g6 21.Nxd4 Bxd4 22.Rd3 Kg7 23.h4 h5 24.Rfd1 e5 25.R1d2 f5 26.Qe2 Qf6 27.Rh3 Rf7 28.Ba2 Rfd7 29.Rc2 e4 30.Bb3 Be5 31.Rc1 Rd3 32.Rxd3 Rxd3 33.Qc2 Qxh4 34.Qc4

34…Rxb3 0–1

Pasko,Llambi (2403) – Kovacevic,Nikola (1980) [E97]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.e4 d6 5.Nf3 0–0 6.Be2 e5 7.0–0 Nc6 8.Be3 Ng4 9.Bg5 f6 10.Bc1 Re8 11.d5 Ne7 12.Ne1 Nh6 13.Be3 f5 14.f3 f4 15.Bf2 g5 16.c5 Ng6 17.cxd6 cxd6 18.Rc1 Re7 19.Nb5 a6 20.Na3 Bd7

21.Nc4 Rc8 22.Nxd6 Rxc1 23.Qxc1 Bf8 24.Nxb7 Qb8 25.Nc5 Bc8 26.Na4 1–0

Nikcevic,Nebojsa (2369) – Gjergji,Rozana (1942) [A13]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 e6 3.g3 d5 4.b3 c5 5.Bg2 Nc6 6.0–0 b6 7.Bb2 Bb7 8.cxd5 exd5 9.d4 Ne4 10.Nc3 f6 11.e3 cxd4 12.Nxd4 Nxd4 13.Qxd4 Bc5 14.Qd3 Nxc3 15.Bxc3 Qd7 16.Rad1 0–0–0 17.Rd2 h5 18.Rfd1 Qe6 19.h4 Kb8 20.b4 Be7 21.a3 g5 22.hxg5 h4 23.gxf6 Bxf6 24.Bxf6 Qxf6 25.Qd4 Qg6 26.Qe5+ Ka8

27.Rxd5 Rde8 28.Qxh8 Bxd5 29.Bxd5+ 1–0

Todorovic,Kosta (1935) – Injac,Teodora (2355) [B23]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nc3 d6 3.Bb5+ Bd7 4.Bc4 Nf6 5.d3 e6 6.f4 Nc6 7.a3 Be7 8.Nf3 0–0 9.0–0 Nd4 10.Ba2 Bc6 11.Nxd4 cxd4 12.Ne2 Qb6 13.h3 Rac8 14.Kh2 Ba4 15.b3 Bd7 16.g4 Ne8 17.f5 d5 18.Bb1 dxe4 19.dxe4 Bd6+ 20.Bf4 Bxf4+ 21.Rxf4 Qd6 22.Kg2 Bb5 23.Rf3 Bxe2 24.Qxe2 Qe5 25.Ra2 Rc3 26.Rd3 Nd6 27.Kf3 Rfc8 28.Rb2 Re8 29.b4 exf5 30.gxf5

30…Nxe4 0–1

Bulat,Rade (1861) – Nikac,Predrag (2337) [B06]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.d4 g6 2.Nf3 Bg7 3.e4 c6 4.h3 d5 5.e5 Na6 6.Bd3 Nb4 7.0–0 Nxd3 8.Qxd3 Bf5 9.Qb3 Qb6 10.Qxb6 axb6 11.Na3 b5 12.c3 h5 13.Bf4 e6 14.Nb1 Ne7 15.Nbd2 Nc8 16.Rfc1 Nb6 17.b3 Bf8 18.b4 Ra3 19.Nb3 Nc4 20.Bg5 Be7 21.Bf6 Bxf6 22.exf6 0–0 23.Ne5 Rfa8 24.Nxc4 dxc4 25.Nc5 R8a7 26.f3 b6 27.Ne4 Bxe4 28.fxe4 Rxa2 29.Rxa2 Rxa2 30.Kf1 g5 31.Kg1 Kh7 32.Re1 Kg6 33.e5 Kf5 34.Re3 Rd2 35.Rf3+ Kg6 36.g4 c5 37.bxc5 bxc5 38.dxc5 Rd5 39.Re3 Rxc5 40.Kf2 Rd5 41.Kf3 Rd1 42.Ke4 Rg1 43.Kf3 h4 44.Ke4 Rg3 45.Kd4 Kh7 46.Re1 Rxh3 47.Rb1 Rg3 48.Rxb5

48…h3 49.Rb7 Kg6 50.Rb8 Rxg4+ 51.Kc5 h2 52.Rg8+ Kf5 0–1

Malisic,Miodrag (1832) – Lekic,Dusan (2320) [A06]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.b3 d5 2.Bb2 Bg4 3.Nf3 Nd7 4.d3 Ngf6 5.Nbd2 e6 6.g3 a5 7.Bg2 a4 8.bxa4 c6 9.c4 Qa5 10.0–0 Be7 11.Ne5 Nxe5 12.Bxe5 0–0 13.Rb1 b6 14.h3 Bh5 15.g4 Bg6 16.cxd5 cxd5 17.Bd4 Nd7 18.Nf3 Rfc8 19.Ne5 Nxe5 20.Bxe5 Bc5 21.d4

2‚1… Bxb1 22.dxc5 Bg6 23.cxb6 Qxb6 24.g5 Qd8 25.h4 Rc4 26.f4 f6 27.Bb2 Qb6+ 28.Kh2 Qxb2 29.Bxd5 Rd4 30.Qxd4 Qxd4 31.Bxa8 Qxa4 32.Bg2 Be4 33.Bxe4 Qxe4 34.Rf2 Kf7 35.Kg3 Qe3+ 36.Kg2 Kg6 0–1

Demir,Hilmi Mustafa (1752) – Kisic,Bozidar (2302) [B06]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 d6 4.Be3 a6 5.h4 h5 6.Nh3 b5 7.Ng5 Bb7 8.Qd2 e6 9.0–0–0 Qe7 10.f3 Nd7 11.Kb1 Nh6 12.Bd3 Rc8 13.g4 b4 14.Ne2 c5 15.c3 bxc3 16.bxc3 cxd4 17.Bxd4 Bxd4 18.Nxd4 e5 19.Nb3 Nf6 20.Bxa6 Bxa6 21.Qxd6

21…Be2 22.Rd2 Qxd6 23.Rxd6 Ke7 24.Rd2 Bc4 25.gxh5 Nxh5 26.Kb2 Nf4 27.Rhd1 Rhd8 28.Rxd8 Rxd8 29.Rxd8 Kxd8 30.a4 f6 31.Nh7 Ke7 32.a5 Nf7 33.Ka3 Nd6 34.Nc5 Nd3 35.Nxd3 Bxd3 36.Kb4 Be2 37.Kc5 Bxf3 38.a6 Nxe4+ 0–1

Lekic,Pavle (1713) – Musovic,Armin (2274) [B15]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 c6 2.d4 g6 3.Nc3 Bg7 4.Nf3 d5 5.exd5 cxd5 6.Bb5+ Nc6 7.0–0 Bg4 8.h3 Bxf3 9.Qxf3 a6 10.Ba4 e6 11.Bf4 b5 12.Rfe1 Nge7 13.Bb3 Nxd4 14.Qd3 0–0 15.h4 Nef5 16.Bg5 Bf6 17.Ne2 Nxb3 18.axb3 Bxg5 19.hxg5 Qxg5 20.Nd4 Nxd4 21.Qxd4 a5 22.Re5 Qh6 23.Re3 Qg7 24.Re5 Rfc8 25.c3 a4 26.bxa4

26…Rc4 27.Qe3 Raxa4 28.Rd1 Qf6 29.b3 Re4 30.Rf5 Qxf5 31.Qb6 Ra2 0–1

Pobor,Milo (2242) – Bedrosian,Danielle (1641) [B00]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.e4 b6 2.d4 Bb7 3.Bd3 d6 4.Nc3 g6 5.f4 Bg7 6.Nf3 e6 7.Be3 Ne7 8.Qe2 a6 9.0–0–0 Nd7 10.f5 exf5 11.exf5 Nf6 12.fxg6 hxg6 13.Bg5 Kf8 14.Rhf1 Bh6 15.Bxh6+ Rxh6 16.Ng5 Neg8 17.d5 Kg7 18.g4 Qd7

19.Ne6+ fxe6 20.g5 Rh8 21.gxf6+ Nxf6 22.Bxg6 Kxg6 23.Qg2+ Kf7 24.Rxf6+ Kxf6 25.Rf1+ Ke7 26.Qg7+ 1–0

Smajic,Ervin (1605) – Vujovic,Savo (2240) [A49]

11th Mediterranian Chess Championship fo Petrovac, Budva (1), 19.06.2021

 1.Nf3 Nf6 2.g3 g6 3.Bg2 Bg7 4.0–0 0–0 5.d4 d6 6.Nbd2 Nbd7 7.e4 e5 8.d5 Nc5 9.Re1 a5 10.a4 Nfd7 11.Qe2 f5 12.Kh1 Nf6 13.Nh4 fxe4 14.Nxe4 Ncxe4 15.Bxe4 Nxe4 16.Qxe4 Rxf2 17.Be3 Rf8 18.Rf1 Bd7 19.Kg1 Qe7 20.Rac1 Bh3 21.Rf2 Rxf2 22.Bxf2 Rf8 23.c4 Qf6 24.Qe1 g5 25.Ng2 Qf3 26.Ne3

26…g4 0–1

U Petrovcu je danas odigrano prvo kolo šampionata Mediterana i Evropskog školskog kupa u šahu


 20.06.2021 

U sjajnom ambijentu u Petrovcu, otpočele su borbe na dva turnira koja predstavljaju krunu međunarodnih dešavanja koja je ove godine priređivao Šahovski savez Crne Gore.

Favoriti su u prvom kolu opravdali svoju ulogu, pa prvo kolo nije donijelo veća iznenađenja. Aktuelni prvak Crne Gore, internacionalni majstor Luka Drašković, krenuo je pobjedom, savladavši Nenada Karišika.

Velemajstor Dragiša Blagojević i internacionalni majstor Blažo Kalezić su remizirali svoje partije u prvom kolu.

Prvak svijeta za slabovide i slijepe šahiste, Predrag Nikač startovao je pobjedom.

Bivši šampioni Evrope, hrvatski velemajstori Ivan Šarić i Zdenko Kožul krenuli su pobjedama, kao i Sanal Vahap koji je na turniru četvrti nosilac.

Sjutra su na programu dva kola, kojima će biti nastavljen izuzetno zanimljivi turnir. Prava uzbuđenja se očekuju narednih dana.

Borbe su počele i na Evropskom školskom kupu, na kome je prvi nosilac naš Peko Đurović koji je zabilježio pobjedu u prvom kolu.

U Petrovcu je danas odigrano prvo kolo šampionata Mediterana i Evropskog školskog kupa u šahu | Šahovski savez Crne Gore (sahcg.me)

3. Prague International Chess Festival 2021


Van Foreest, Jorden

Duda, Jan-Krzysztof

U šestom kolu su odlučene dvije partije. Wojtaszek je pobjedio Abasova, dok je Duda Jan Krzysztof pobjedio Grandeliusa. Tako su njih dvojica na diobi drugog mjesta sa 4 poena, pola poena iza vodećeg Shanklanda. U poslednjem kolu koje se igra sutra biće odlučen pobjednik turnira 3rd Prague Masters 2021. Vodeći Shankland igra protiv Van Foreesta (2701) koji nije u dosadašnjem dijelu turnira bio u najboljoj formi.

Round 6 (June 19, 2021)
Wojtaszek, Radoslaw– Abasov, Nijat1-054D38QGD Ragozin
Nguyen, Thai Dai Van– Shankland, Sam½-½44D39QGD Ragozin
Van Foreest, Jorden– Navara, David½-½80A20English Opening
Grandelius, Nils– Duda, Jan-Krzysztof0-136C02French Advance

Tabela posle 6. kola

1.Shankland, SamgUSA2691*½1½1.½1
2.Wojtaszek, RadoslawgPOL2687½*.½1½½14
3.Duda, Jan-KrzysztofgPOL27290.*½½1114
4.Nguyen, Thai Dai VangCZE2577½½½*.½½½3
5.Abasov, NijatgAZE266500½.*½113
6.Van Foreest, JordengNED2701.½0½½*½½
7.Grandelius, NilsgSWE2670½½0½0½*.2
8.Navara, DavidgCZE2697000½0½.*1

Wojtaszek,Radoslaw (2687) – Abasov,Nijat (2665) [D38]

3rd Prague Masters 2021 Prague CZE (6.1), 19.06.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 Bb4 5.cxd5 exd5 6.Bg5 h6 7.Bh4 0–0 8.e3 Bf5 9.Qb3 Bxc3+ 10.bxc3 Nbd7 11.Be2 c5 12.dxc5 Nxc5 13.Qb4 Rc8 14.0–0 g5 15.Bg3 Qe7 16.Be5 Rfd8 17.Rad1 Nfe4 18.Bd4 Rd6 19.c4 Rb6 20.Qe1 dxc4 21.Bxc4 Be6 22.Be2 Rd6 23.Ne5 Bxa2 24.f3 Nf6 25.Qa5 Qe6 26.Qxa7 b6 27.Ba1 Rxd1 28.Rxd1 Qb3 29.Kf1 Re8 30.Bd4 Qe6 31.Ra1 Bd5 32.e4 Nb3

33.exd5 Qxd5 34.Bc3 Nxa1 35.Bc4 Qd1+ 36.Be1 Nd7

37.Bxf7+ Kf8 38.Bxe8 Kxe8 39.Nxd7 Qd3+ 40.Kf2 Qd4+ 41.Ke2 Qc4+ 42.Ke3 Nc2+ 43.Kd2 Nxe1 44.Nf6+ Kf8 45.Qb8+ Ke7 46.Qe5+ Kf7 47.Kxe1 Qc1+ 48.Kf2 Qd2+ 49.Kg3 Qf4+ 50.Qxf4 gxf4+ 51.Kxf4 Kxf6 52.Ke4 Ke6 53.g4 b5 54.f4 1–0

Grandelius,Nils (2670) – Duda,Jan-Krzysztof (2729) [C02]

3rd Prague Masters 2021 Prague CZE (6.4), 19.06.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Nc6 5.Nf3 Qb6 6.Be2 Nh6 7.Bxh6 gxh6 8.Qd2 Bd7 9.0–0 0–0–0 10.Na3 Rg8 11.dxc5 Bxc5 12.b4 Bf8 13.Nb5

13…Nxb4 14.Nxa7+ Qxa7 15.cxb4 Rg4 16.a3 Ba4 17.h3 Rg7 18.Rfc1+ Kb8 19.Qc3 Qb6 20.Nd4 Be7 21.Qe3 Rdg8 22.Bf1 Bg5 23.f4 Bd8 24.Kh1 Rg3 25.Qd2 Qa7 26.Rc3 Rxc3 27.Qxc3 Bb6 28.Nf3 Rc8 29.Qe1 Bf2 30.Qb1 Bc2 31.Qb2 Be3 32.a4 Be4 33.Qe2 Bxf4 34.a5 Rc2 35.Qd1 Qf2 36.a6

36…Be3 0–1

Šahovski šampionat Mediterana


Danas je u Petrovcu počeo 11. Šampionat Mediterana. Na ovom vrlo atraktivnom takmičenju učestvuje 128 šahista. Rejting favorit turnira je hrvatski šahista velemajstor Ivan Šarić koji ima rejting 2645. Očekuje se da se u borbi za titulu uključe hrvatski velemajstor Zdenko Kožul, bosanski velemajstor Kadrić Denic i turski velemajstor Sanal Vahap, a moguće da će još neki šahista biti u dobroj formi i osvojiti titulu. Zanimljivo će biti da se prati nastup mladog srpskog velemajstora Luke Budisavljevića.
Od šahista iz Crne Gore najviši rejting imaju velemajstor Dragiša Blagojević, IM Luka Drašković i IM Blažo Kalezić i domaći navijači će sa velikim uzbuđenjem pratiti njihov nastup.
Očekuje se i dobra igra mladih domaćih šahista koji su uigrani na nedavno završenim turnirima u Nikšiću i Podgorici i da se bore za FM titulu (tj. rejting 2300): Pobor Milo, Vujović Savo i Vuk Miletić.

11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Organizer(s)Montenegro Chess Federation & Mediterranian Chess Association
FederationMontenegro ( MNE )
Tournament directorIO Milovic Jovan
Chief ArbiterIA Vujacic, Igor 932620
Time control40/90 min. + 15 min. + 30 sec. for every move
LocationPetrovac, Budva
Number of rounds9
Tournament typeSwiss-System
Rating calculationRating international
Date2021/06/19 to 2021/06/26
Rating-Ø2100
Бо.ИмеРтгРезултатИмеРтг
1 GMSaric Ivan2645 1 – 0 WIMDrljevic Ljilja2177
2 Ben Brahem Aymen2171 0 – 1 GMKozul Zdenko2597
3 GMKadric Denis2586 ½ – ½ CMGurel Ediz2168
4 WIMDjukic Sandra2157 0 – 1 GMSanal Vahap2546
5 GMSaric Ante2543 1 – 0 Krstonijevic Stjepan2157
6 Cabanas Jimenez Manuel2150 0 – 1 GMZelcic Robert2529
7 GMBudisavljevic Luka2513 1 – 0 FMVulevic Vjekoslav2142
8 WFMVujnovic Patricija2136 0 – 1 IMLivaic Leon2505
9 GMKovacevic Aleksandar2496 ½ – ½ FMJashari Ardian2121
10 WFMSoubirou Oriane2116 ½ – ½ GMBlagojevic Dragisa2475
11 IMDraskovic Luka2469 1 – 0 Karisik Nenad2102
12 Novakovic Slobodan2095 ½ – ½ IMKalezic Blazo2451
13 GMMilanovic Danilo2443 1 – 0 Savanovic Maksim2095
14 Pobor Danilo2075 0 – 1 IMSubelj Jan2441
15 IMNikolovski Nikola2431 1 – 0 Paksoy Nail2062
16 Ribera Veganzones Josep Maria2045 0 – 1 IMSaraci Nderim2430
17 GMStanojoski Zvonko2424 1 – 0 Ribera Veganzones Serni2045
18 Elier Ali2037 0 – 1 GMEfimov Igor2416
19 IMStankovic Milos2416 1 – 0 FMVan Hoolandt Patrick2021
20 WFMGuillo Longares Cecilia2019 0 – 1 FMBoyer Mahel2412
21 IMIoannidis Evgenios2411 1 – 0 Dedeic Huso2013
22 Ince Taylan Ruzgar2011 0 – 1 GMDrasko Milan2406
23 IMKrivokapic Marko2405 1 – 0 Drakaki Anna-Maria1997
24 WCMShabanaj Eglantina1996 0 – 1 IMSavanovic Aleksandar2405
25 IMPasko Llambi2403 1 – 0 Kovacevic Nikola1980
26 Vico Milan1976 0 – 1 FMLaurent-Paoli Pierre2399
27 GMZaibi Amir2396 1 – 0 WCMAydin Gulenay1975
28 FMPsaila Clarence1966 0 – 1 IMCan Isik2394
29 IMTsolakidou Stavroula2379 1 – 0 Khoder Akram1966
30 Koljevic Nikolina1962 0 – 1 FMVeiga Jose Francisco R P Neves2376
31 GMNikcevic Nebojsa2369 1 – 0 WCMGjergji Rozana1942
32 Andjic Vladan1939 ½ – ½ FMPastar Slaven2366
33 IMAtakisi Umut2364 1 – 0 Acarbay Algi1936
34 Todorovic Kosta1935 0 – 1 WGMInjac Teodora2355
35 FMCelik Hasan Huseyin2353 1 – 0 Vukovic Krsto1924
36 Miftari Hedon1914 0 – 1 IMAmeir Moheb2352
37 FMMuratovic Efim2351 1 – 0 Zenelaj Fisnik1909
38 Petrovic Slavko1886 0 – 1 IMPodlesnik Bogdan2343
39 IMJakovljevic Vlado2339 1 – 0 Bacic Kristina1875
40 Bulat Rade1861 0 – 1 IMNikac Predrag2337
41 FMMilekic Daniel2336 0 – 1 George Samir David1851
42 Malisic Miodrag1832 0 – 1 IMLekic Dusan2320
43 FMDurak Can2314 1 – 0 Malisic Miroslav1810
44 Ghnatios Ralph1791 0 – 1 IMOzenir Ekin Baris2309
45 FMEizaguerri Floris Maria2308 1 – 0 WIMDubois Martine1780
46 Demir Hilmi Mustafa1752 0 – 1 Kisic Bozidar2302
47 FMSantos Jose Guilherme B Lima2292 1 – 0 Popovic Mateja1744
48 Cheishvili Nani1742 0 – 1 WIMVelikic Adela2286
49 FMSahin Ozgun2284 1 – 0 Ipek Egehan1723
50 Lekic Pavle1713 0 – 1 FMMusovic Armin2274
51 Uruci Endrit2258 1 – 0 Sabotic Denis1710
52 Khallouf Abdallah1691 ½ – ½ FMGago Padreny Ignacio2254
53 Pobor Milo2242 1 – 0 Bedrosian Danielle1641
54 Smajic Ervin1605 0 – 1 Vujovic Savo2240
55 FMCvitan Ena2238 1 – 0 Yilmaz Gokcen1576
56 Celik Ali Alper1552 0 – 1 Lipovcic Marko2233
57 Zenelaj Samuel2208 1 – 0 WCMPsaila Uranchimeg1468
58 Yilmazel Ismail Kuzey1454 0 – 1 Saraci Korab2206
59 WIMBlagojevic Tijana2204 1 – 0 Deletic Nemanja0
60 Milinkovic Vladimir0 0 – 1 Miletic Vuk2204
61 Nenezic Danilo2189 1 – 0 Nurkovic Huzeir0
62 Nurkovic Omer0 0 – 1 Rozic Samo2187
63 WFMMarkantonaki Haritomeni2185 1 – 0 Sekularac Milo0
64 Vranes Nikola0 – – + Grgurevic Boris2178

Chess-Results Server Chess-results.com – 11th Mediterranian Chess Championship for Men and Women

Evropski školski kup- U15


European School Chess Individual Cup 2021 – U15

Организатор (и)International School Chess Union & Montenegro Chess Federation
СавезMontenegro ( MNE )
Директор турнираIO Milovic Jovan
Главни судијаIA Vujacic, Igor 932620
Bedenkzeit40/90 min. + 30 sec. for every move
СтранаPetrovac
Number of rounds9
Tournament typeШвајцарац
Rating calculationМеђународни рејтинг
Датум2021/06/19 до 2021/06/24
Просечан рејтинг1343

1. Коло на 2021/06/19 код 17:00

Бо.  ИмеРтг Резултат ИмеРтг  
1 Boci Mateo1286 0 – 1 Djurovic Peko2153 
2 AFMMesic Ismet2055 1 – 0 AIMCaku Kler1199 
3 Korolchuk Vladyslava1188 – – + Kovalskyi Roman1768 
4 Kliashtornyi Arkadii1722 1 – 0 Zizic Djordje1139 
5 Milovic Ilija1123 0 – 1 Muratov Batyrkhan1599 
6 Mosurovic Milena1507 1 – 0 Svrkota Milos1080 
7 Omeri Eklea1070 ½ – ½ Pusara Mihailo1507 
8 Ramaj Ergit1482 1 – 0 Dakic Dafina0 
9 Kotlaja Janko0 0 – 1 Radulovic Aleksa1386 
10 Mesic Ado1338 1 – 0 Ostojic Danilo0 
11 Scekic Jana0 0 – 1 Lausevic Gorazd1297 
12 Sljivic Neda0 1 слободан

 

Chess-Results Server Chess-results.com – European School Chess Individual Cup 2021 – U15

Paris Rapid & Blitz 2021 -Caruana, Nepomniacthi i Wesley So u vođstvu posle 6. kola


U četvrtom kolu Bacrot je pobjedio Vachier Lagravea, dok su osale partije završene remijem. U petom kolu Caruana je pobjedio Svidlera, dok je Nepomniachtchi pobjedio Aroniana i poveo na turniru. Ipak u šestom kolu Vachier Lagrave je pobjedio Nepomniachtchija i sada su na vrhu tabele su trojica igrača: Caruana, Nepomniachtchi i So sa 3,5 poena. Do kraja ovog rapid turnira preostala su još tri kola.

Round 4 (June 19, 2021)
So, Wesley– Nepomniachtchi, Ian½-½46D38QGD Ragozin
Vachier-Lagrave, Maxime– Bacrot, Etienne0-168A01Larsen Opening
Aronian, Levon– Rapport, Richard½-½43A47Queen’s Indian without c2-c4
Svidler, Peter– Radjabov, Teimour½-½30C11French Defence
Firouzja, Alireza– Caruana, Fabiano½-½84C50Giuoco Piano
Round 5 (June 19, 2021)
Caruana, Fabiano– Svidler, Peter1-043B42Sicilian Paulsen
Nepomniachtchi, Ian– Aronian, Levon1-038A13Reti Opening
Radjabov, Teimour– So, Wesley½-½33D39QGD Ragozin
Bacrot, Etienne– Firouzja, Alireza½-½49A06Zukertort Opening
Rapport, Richard– Vachier-Lagrave, Maxime½-½62D02Queen’s Pawn Game
Round 6 (June 19, 2021)
So, Wesley– Aronian, Levon½-½30E49Nimzo Indian
Vachier-Lagrave, Maxime– Nepomniachtchi, Ian1-026C02French Advance
Radjabov, Teimour– Caruana, Fabiano½-½52D38QGD Ragozin
Svidler, Peter– Bacrot, Etienne½-½65A14Reti Opening
Firouzja, Alireza– Rapport, Richard½-½55B45Sicilian Classical

Tabela posle 6. kola

1.Caruana, FabianogUSA2820*½.½½½1.½.
2.Nepomniachtchi, IangRUS2792½*½01..1.½
3.So, WesleygUSA2770.½*.½½½.½1
4.Vachier-Lagrave, MaximegFRA2760½1.*.100.½3
5.Aronian, LevongARM2781½0½.*½.1.½3
6.Radjabov, TeimourgAZE2765½.½0½*½.1.3
7.Svidler, PetergRUS27140.½1.½*½½.3
8.Bacrot, EtiennegFRA2678.0.10.½*½13
9.Firouzja, AlirezagFID2759½.½..0½½*½
10.Rapport, RichardgHUN2763.½0½½..0½*2

Vachier Lagrave,M (2760) – Bacrot,E (2678) [A01]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (4), 19.06.2021

 1.b3 Nf6 2.Bb2 g6 3.g3 Bg7 4.Bg2 0–0 5.c4 d6 6.e3 Nc6 7.Ne2 e5 8.Nbc3 Be6 9.0–0 Qd7 10.Nd5 Bh3 11.Bxh3 Qxh3 12.Nxf6+ Bxf6 13.f4 Bg7 14.f5 gxf5 15.Nc3 Ne7 16.Nd5 Nxd5 17.cxd5 Rac8 18.Rc1 Qg4 19.Rc4 Qxd1 20.Rxd1 c5 21.Rf1 b5 22.Rh4 c4 23.b4 f4 24.gxf4 f5 25.Rh5 Rcd8 26.Bc3 Rd7 27.fxe5 dxe5 28.Rfxf5 Rxf5 29.Rxf5 Rxd5 30.Kf2 Rd3 31.Ke2 a6 32.Kd1 h6 33.Rf2 Rd7 34.Rf1 Kh7 35.Kc2 Kg6 36.a4 Bf6 37.axb5 axb5 38.Ra1 Rd6 39.Ra5 Rb6 40.Kd1 Kf5 41.Ke2 Kg4 42.Ra8 Kh3 43.Kf3 Kxh2 44.Rg8 h5 45.Rg6 Rd6 46.Ke4 Kh3 47.Kf5 Be7 48.Rg7 Bf8 49.Rg8 Bh6 50.Kxe5 Rd3 51.Ke4

51…Bxe3 52.dxe3 Rxc3 53.Rg5 h4 54.Rxb5 Rc1 55.Rg5 Kh2 56.Kd4 h3 57.b5 c3 58.b6 Rb1 59.Kxc3 Rxb6 60.Kd4 Rb4+ 61.Kd3 Rb2 62.Ke4 Rg2 63.Rh5 Kg3 64.Ke5 Ra2 65.Rh8 Ra5+ 66.Kf6 Ra4 67.Kf5 Rh4 68.Rg8+ Kf2 0–1

Caruana,F (2820) – Svidler,P (2714) [B42]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (5), 19.06.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 a6 5.Bd3 Bc5 6.Nb3 Be7 7.Qg4 g6 8.Qe2 d6 9.Be3 Nd7 10.N1d2 Ngf6 11.Bh6 Ne5 12.0–0 Neg4 13.Bg7 Rg8 14.Bxf6 Nxf6 15.f4 e5 16.fxe5 dxe5 17.Nc4 Be6 18.Kh1 Qc7 19.Ne3 Kf8 20.c4 Kg7 21.Nd2 Rge8 22.Nd5 Bxd5 23.cxd5 Rac8 24.a4 Rf8 25.a5 Ne8 26.Nc4 Bc5 27.Qg4 Bd4 28.Ra2 Nd6 29.b3 Qe7 30.h4 h5 31.Qh3 Rc7 32.g4 hxg4 33.Qxg4 Rh8 34.Rh2 Rh5 35.Rh3 Qd7 36.Qg2 Rc8 37.Be2 Rch8 38.Bxh5 Rxh5 39.Nxd6 Qxd6 40.Qg4 Qd8 41.Kg2 Rh7 42.h5 Qxa5

43.Rxf7+ 1–0

Nepomniachtchi,I (2792) – Aronian,L (2781) [A13]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (5), 19.06.2021

 1.c4 Nf6 2.Nf3 e6 3.g3 d5 4.Bg2 dxc4 5.Qa4+ Bd7 6.Qxc4 c5 7.Ne5 Qc8 8.b3 Nc6 9.Nxd7 Qxd7 10.Bb2 Be7 11.0–0 Rc8 12.Rd1 0–0 13.Nc3 a6 14.Rac1 b5 15.Qf4 h6 16.d3 Rfd8 17.Qd2 Qa7 18.e3 Qb6 19.Qe2 Nb4 20.a3 Nbd5 21.Nxd5 Nxd5 22.d4 Nf6 23.dxc5 Rxd1+ 24.Rxd1 Bxc5 25.Bxf6 gxf6 26.Qh5 Bxa3 27.Rd7 Rf8 28.Be4 f5

29.Qxh6 fxe4 30.Rd5 Qxe3 31.Qxe3 exd5 32.Qg5+ Kh8 33.Qxd5 f5 34.Qd4+ Kg8 35.b4 Bc1 36.Qb6 Rf7 37.Qxa6 e3

38.Qc8+ 1–0

Vachier Lagrave,M (2760) – Nepomniachtchi,I (2792) [C02]

GCT Rapid Paris 2021 Paris FRA (6), 19.06.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.e5 c5 4.c3 Nc6 5.Nf3 Bd7 6.Be2 Nge7 7.h4 f6 8.h5 Qb6 9.g4 Ng8 10.Na3 cxd4 11.cxd4 fxe5 12.dxe5 Bc5 13.Nb5 Nxe5 14.Nxe5 Bxb5 15.0–0 Nf6 16.Bxb5+ Qxb5 17.g5 Ne4 18.Qg4 Qb6 19.g6 0–0–0 20.Bf4 hxg6 21.Rac1 gxh5 22.Qg6 Rhf8 23.Bh2 Rf6 24.Qxg7 Rxf2 25.Rxf2 Nxf2

26.Nd7 1–0

Međunarodni IM turnir „Sećanje na Gligu“


FM Milošević Miloš u vođstvu

Jutros je odigrano treće kolo međunarodnog IM turnira. FM Miloš Milošević je pobjedio WIM Sharma Ishu i sa 2,5 poena vodi na turniru. Petrović Aleksa je pobjedio Metodi Stoineva, a IM Ivanov Jordan Marka Ivanovića.
Trojica igrača dijele 2-4 mjesto sa 2 poena: GM Todorović Goran M, IM Ivanov Jordan i GM Milko Popchev.

Na dnu tabele sa nula poena nalazi se bugarski šahista Metodi Stoinev.

Round 3 on 2021/06/19 at 10,00

Bo. Rtg NameResultName Rtg
1 2237WIMSharma Isha0 – 1FMMilosevic Milos2377
2 2158Petrovic Aleksa1 – 0Stoinev Metodi2236
3 2241Milanovic Marko½ – ½GMPopchev Milko2235
4 2353IMIvanov Jordan1 – 0Ivanovic Marko2247
5 2321FMVrbljanac Aleksandar½ – ½GMTodorovic Goran M2376

Rank after Round 3

Rk.  NameTypsexFEDRtg TB1 
1 FMMilosevic MilosSRB23772,5
2 GMTodorovic Goran MSRB23762,0
3 IMIvanov JordanBUL23532,0
 GMPopchev MilkoS50BUL22352,0
5 Milanovic MarkoU12SRB22411,5
6 Ivanovic MarkoSRB22471,5
7 WIMSharma IshawIND22371,5
8 FMVrbljanac AleksandarSRB23211,0
9 Petrovic AleksaSRB21581,0
10 Stoinev MetodiBUL22360,0