Ekipno prvenstvo Crne Gore 2024 – Rapid-Pobjedila Budućnost sa maksimalnim brojem bodova!

Danas, 20.maja 2024. u Šavniku je odigrano ekipno rapid prvenstvo Crne Gore. Tempo igre bio je 10’+5’’ po igraču za partiju. Turnir se igrao u 7. kola po švajcarskom sistemu. Učestvovalo je 11 ekipa.
Prvo mjesto osvojila je sa maksimalnim brojem bodova, 21, ekipa Budućnosti za koju su igrali velemajstor Nikola Đukić, IM Blažo Kalezić, FM Šuković Andrej i FM Pečurica Miloš. Druga je ekipa Mimoze sa 14 bodova (GM Draško Milan, IM Dušan Lekić, FM Miloš Vlatković, FM Momčilo Raičević, FM Dragan Popadić), dok je treća sa 12 bodova Elektroprivreda (FM Tomić Aleksandar, FM Milović Jovan, FM Kisić Božidar i Milović Ilija).

Ekipa Mimoze

Pobjedničke ekipe osvajaju pehar, a tri prvoplasirane ekipe medalje. Redovne nagrade su: 1.mjesto 500€, 2.mjesto 300€ i 3.mjesto 200€

11Plavsko jezero601527,5

Evo i komentara i fotografija koja je poslao FM Dragan Popadić, član ekipe Mimoze:
Tivatska Mimoza osvojila je srebrnu medalju na državnom prvenstvu u ubrzanom šahu u Šavniku. Ekipa je smještena u etno selu Vojnik. Svima toplo preporučujemo. Hrana domaća, toplo gostoprimstvo. Sjutra se održava šampionat u brzopoteznom šahu.