South Ural povećao vođstvo na ženskom klupskom šampionatu Evrope


25th European Women’s Chess Club Cup 2021

U 6. kolu South Ural je pobjedio ekipu Alkaloida 3,5:0,5, dok je njegov najbliži rival GRECO-Kviv Chess Federation igrao nerješeno,2-2, sa ŠK Erste Bank Baden. Tako posle 6. kola u vođstvu je South Ural sa 12 bodova, dok GRECO -Kyiv Chess Federation ima 10 bodova. Na trećem mjestu je ŠK MonteCarlo sa 9 bodova.

Dordzhieva,Dinara (2303) – Osmak,Iulija (2428)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (6), 23.09.2021

 1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.c4 c6 4.g3 Bg4 5.Ne5 Bf5 6.cxd5 cxd5 7.Nc3 Nc6 8.f3 g6 9.Bg2 Bg7 10.e3 0–0 11.0–0 Rc8 12.g4 Be6 13.Nd3 Nd7 14.Nf4 Nb6 15.Nxe6 fxe6 16.f4 Kh8 17.g5 Nc4 18.Qg4 Qd6 19.Nd1 Nb4 20.b3 Nxe3 21.Bxe3 Nc2 22.Rb1 Nxe3 23.Nxe3 Bxd4 24.Rbe1 Rc3 25.Rf3 e5

26.fxe5 Bxe3+ 27.Kh1 Qd8 28.Rfxe3 d4 29.Re4 d3 30.Rd4 Qa5 31.Qe4 Qxa2 32.Rxd3 Qxb3 33.Rd7 Rc2 34.Rxe7 Qc3 35.Rxb7 Qd2 36.e6 Rc1 37.Qe5+ 1–0

Atalik,Ekaterina (2429) – Gunina,Valentina (2446)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (6), 23.09.2021

 1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.Bf4 c5 4.dxc5 e6 5.e3 Bxc5 6.a3 0–0 7.Be2 Nc6 8.0–0 Qe7 9.Nc3 Rd8 10.Ne5 Bd6 11.Nxc6 bxc6 12.Bxd6 Rxd6 13.b4 e5 14.Na4 Bf5 15.f3 Nd7 16.Qd2 Re8 17.Rad1 Rg6 18.Rf2 Be6 19.c4 Nb6 20.Nxb6 axb6 21.cxd5 Bxd5 22.Qc3 e4 23.f4 Ra8 24.Bf1 Qa7 25.Ra1 b5 26.Rd2 Rd6 27.Be2 h6 28.Bd1 Rdd8 29.Bc2 Bc4 30.Bxe4 Rxd2 31.Qxd2 Re8 32.Bxc6 Rxe3 33.Qf2 Qd4 34.Rc1 Qd3 35.h3 Re2 36.Qa7

36…Bd5 0–1


Badelka,Olga (2422) – Bulmaga,Irina (2407)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (6), 23.09.2021

 1.c4 e5 2.Nc3 Nf6 3.g3 Nc6 4.Bg2 Bc5 5.e3 d5 6.cxd5 Nb4 7.Nf3 Nd3+ 8.Ke2 Nxd5 9.Qa4+ Bd7 10.Qe4 N5b4 11.a3 f5 12.Qc4 e4 13.axb4 exf3+ 14.Bxf3 Ne5 15.Qxc5 Nxf3 16.Kxf3 Bc6+ 17.e4 fxe4+ 18.Kg2 Qf6 19.Rf1 0–0–0 20.b5 Qf3+ 21.Kg1 Bd7

22.Nd5 c6 23.Rxa7 1–0

Goryachkina,Aleksandra (2608) – Peycheva,Gergana (2331) [D35]

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (6), 23.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Be7 4.cxd5 exd5 5.Bf4 Nf6 6.e3 0–0 7.Bd3 Bg4 8.Nge2 c6 9.Qc2 Nbd7 10.f3 Bh5 11.g4 Bg6 12.h4 Bxd3 13.Qxd3 Ne8 14.0–0–0 b5 15.Ng3 Bd6 16.Nce2 Bxf4 17.Nxf4 Nd6 18.Kb1 Re8 19.e4 dxe4 20.fxe4 Qc7 21.Rhf1 Rad8 22.Qf3 Nf8 23.Nfh5 Ne6 24.e5 Nc4 25.Nf5 c5

26.Nhxg7 Nxg7 27.Nh6+ Kh8 28.Nxf7+ Kg8 29.Nxd8 Rxd8 30.dxc5 Nxe5 31.Rxd8+ Qxd8

32.Rd1 Qc8 33.Qd5+ Nf7 34.c6 Ne8 35.Qd7 Qb8 36.Rf1 Nfd6 37.Qe6+ Kg7 38.Qe7+ 1–0


6.Коло на 2021/09/23 код 15:00

Бо.6  SK Erste Bank BadenРтг2  GRECO – Kyiv Chess FederationРтг2 : 2
1.1IMBivol, Alina2385GMMuzychuk, Anna2534½ – ½
1.2WGMHeinemann, Josefine2292GMMuzychuk, Mariya2540½ – ½
1.3WGMDordzhieva, Dinara2303IMOsmak, Iulija24281 – 0
1.4WIMHrescak, Ivana2142IMBuksa, Nataliya24170 – 1
Бо.3  South UralРтг4  AlkaloidРтг3½: ½
2.1IMSaduakassova, Dinara2489IMShuvalova, Polina2510½ – ½
2.2GMGunina, Valentina2446IMAtalik, Ekaterina24291 – 0
2.3IMBadelka, Olga2422IMBulmaga, Irina24071 – 0
2.4WGMMaltsevskaya, Aleksandra2407WFMStojkovska, Monika20811 – 0
Бо.1  Monte-CarloРтг8  KumanovoРтг4 : 0
3.1GMGoryachkina, Aleksandra2608FMPeycheva, Gergana23311 – 0
3.2GMCramling, Pia2455FMToncheva, Nadya21781 – 0
3.3IMPaehtz, Elisabeth2465WIMDjukic, Sandra21271 – 0
3.4IMSkripchenko, Almira2396Trajkovska, Sanja19681 – 0
Бо.7  Tajfun – SK LjubljanaРтг5  MSK CentarРтг½ :3½
4.1IMUnuk, Laura2389IMSalimova, Nurgyul23620 – 1
4.2WIMUrh, Zala2234WGMRadeva, Viktoria2350½ – ½
4.3WIMVidic, Teja2172WFMMehmed, Elif22600 – 1
4.4WIMJanzelj, Lara2186FMKrasteva, Beloslava22170 – 1

Поредак

МјФЕД ЕкипаПартије   +    =    –  ТБ1  ТБ2 
1RUSSouth Ural66001277,0
2UKRGRECO – Kyiv Chess Federation64201057,5
3MNCMonte-Carlo6411972,0
4AUTSK Erste Bank Baden6312759,0
5MKDAlkaloid6114342,5
6MKDKumanovo6114315,5
7SLOTajfun – SK Ljubljana6105250,5
8MKDMSK Centar6105228,0

Premijer liga Bosne i Hercegovine – 7. kolo


ŠK “Bosna” Sarajevo u vođstvu sa 14 bodova, ŠK “Bjelašnica” Pazarić je druga sa 10 bodova, dok je ŠK “Napredak” Sarajevo treći dsa 9 bodova. Četvrta je TŠK “Sloboda” Tuzla takođe sa 9 bodova.

Sanal,Vahap (2561) – Ratkovic,Miloje (2499) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c6 2.Nf3 d5 3.d3 dxe4 4.dxe4 Qxd1+ 5.Kxd1 Nf6 6.Nbd2 Bg4 7.Be2 Nbd7 8.Ne1 e5 9.Bxg4 Nxg4 10.Ke2 Ngf6 11.f3 Nb6 12.a4 a5 13.Nd3 Nfd7 14.Nb1 f6 15.Be3 c5 16.Nc3 c4 17.Nf2 Bc5 18.Rhd1 Bxe3 19.Kxe3 Ke7 20.Nd5+ Nxd5+ 21.Rxd5 Rhc8 22.Rb5 b6 23.Nd1 Rc5 24.Nc3 Kd6 25.Rd1+ Kc6 26.Kf2 Rc8 27.h4 h5 28.Ke1 Rh8 29.Kf2 Rc8 30.g4 hxg4 31.fxg4 Rh8 32.Kg3 Rxb5 33.axb5+ Kc7 34.Nd5+ Kb7 35.Ne3 Nc5 36.Nxc4 Nxe4+ 37.Kf3 Nc5

38.Rd6 Rxh4 39.Rxb6+ Ka7 40.Rc6 Na4 41.Nxa5 f5

42.Ra6+ 1–0

Stavnjak,Lazar (2182) – Nikolic,Predrag (2558) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 d6 2.d4 g6 3.Nc3 Bg7 4.Bc4 c6 5.a4 Nf6 6.Nf3 0–0 7.0–0 Nxe4 8.Nxe4 d5 9.Bd3 dxe4 10.Bxe4 Nd7 11.c3 c5 12.Re1 Qc7 13.Bc2 Nf6 14.Qe2 Be6 15.dxc5 Qxc5 16.Be3 Qh5 17.h3 a6 18.c4 Rfc8 19.b3 Bd7 20.Bd4 e6 21.a5 Bc6 22.Ne5 Qxe2 23.Rxe2 Nd7 24.Nxc6 bxc6 25.Rd1 Bxd4 26.Rxd4 Ra7 27.Red2 Rcc7 28.b4 c5 29.bxc5 Nxc5 30.Bd1 Rab7 31.Ra2 Kf8 32.Kf1 Ke7 33.f4 Rd7 34.Rxd7+ Rxd7 35.Be2 h5 36.Kf2 Rb7 37.g4 h4 38.Ra3 f5 39.gxf5 gxf5 40.Ke3 Kd6 41.Bd1 Rb2 42.Ra1

42…e5 43.fxe5+ Kxe5 44.Be2 Rb3+ 45.Kf2 Rxh3 46.Rd1 Ne4+ 47.Kg2 Rg3+ 48.Kh2 Ra3 49.Rd5+ Kf4 50.Bf1 Ra2+ 51.Kg1 Ra1 0–1

Maksimovic,Bojan (2432) – Sadikovic,Jasmin (2120) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Bg5 Nbd7 7.Qe2 e6 8.0–0–0 Qa5 9.Bd2 Qc7 10.g4 h6 11.h4 Ne5 12.Rg1 b5 13.g5 hxg5 14.hxg5 Nh5 15.f4 Nc4

16.Ndxb5 axb5 17.Nxb5 Qb6 18.Qxc4 Kd7 19.Kb1 Ba6 20.Be3 Qb7 21.Nxd6 Bxd6 22.Qc5 Rhd8 23.Rxd6+ Ke8 24.Bxa6 Rxa6 25.Rxd8+ Kxd8 26.Qf8+ 1–0

Burovic,Ismet (2315) – Jelcic,Marko (2182) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 c5 2.d3 Nf6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.f4 d6 6.Nf3 Nc6 7.0–0 0–0 8.h3 Rb8 9.g4 e6 10.Nc3 b5 11.Rf2 b4 12.Ne2 a5 13.Be3 Qb6 14.Ng3 Nd7 15.Rb1 Nd4 16.h4 a4 17.h5 a3 18.Bxd4 cxd4 19.b3 Ba6 20.g5 f5 21.Nh4 fxe4 22.hxg6 e3 23.gxh7+ Kxh7 24.Rf1 Bb7 25.Qh5+ Kg8 26.Bh3 Nc5 27.f5 e2 28.Rf2 exf5 29.g6 Rf6 30.Qh7+ Kf8

31.Nh5 Ne6 32.Nxf6 Ke7 33.Nxf5+ 1–0

Hadzovic,Amir (2248) – Pandurevic,Miro (2217) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (7), 22.09.2021

 1.e4 e6 2.d3 d5 3.Nd2 Nf6 4.Ngf3 c5 5.g3 Nc6 6.Bg2 Be7 7.0–0 Qc7 8.Re1 dxe4 9.dxe4 0–0 10.e5 Nd7 11.Qe2 b6 12.Ne4 Ndxe5 13.Nxe5 Nxe5

14.Nxc5 Nc6 15.Qe4 Na5 16.Qxa8 Bb7 17.Nxb7 Rxa8 18.Nxa5 Rc8 19.Nc6 Bf6 20.Bf4 Qd7 21.Rad1 Qe8 22.Nxa7 Rxc2 23.Rc1 Rc5 1–0

Round 7 on 2021/09/22 at 15:00

R
Bo.4  ŠK „BJELAŠNICA“ PazarićRtg10  ŠK „JEDINSTVO 1954“ BrčkoRtg4 : 2
1.1GMSaric, Ibro2568IMRatkovic, Milovan2431½ – ½
1.2GMSaric, Ante2538GMStojanovic, Dalibor2483½ – ½
1.3IMRamoutar, Alan-Safar2362GMSavic, Miodrag R24331 – 0
1.4IMJakovljevic, Vlado2337FMBilic, Vladimir2332½ – ½
1.5FMPasalic, Harun2282Spasenovic, Zoran21631 – 0
1.6FMKonjicanin, Muris2212Pistalovic, Slobodan2108½ – ½
Bo.5  TŠK „SLOBODA“ TuzlaRtg3  ŠK „BIHAĆ“ BihaćRtg4 : 2
2.1GMAczel, Gergely2552GMSedlak, Nikola2503½ – ½
2.2GMDjukic, Nikola2502IMRunic, Zoran23501 – 0
2.3FMBuljubasic, Sabahudin2311FMPastar, Slaven2321½ – ½
2.4FMKarahmetovic, Adnan2285IMTrkulja, Goran2285½ – ½
2.5Zenelaj, Samuel2215FMBatinic, Predrag2294½ – ½
2.6AIMCulum, Sanjin2205Stankovic, Dragan22051 – 0
Bo.6  ŠK „NAPREDAK“ SarajevoRtg2  ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki BrijegRtg4½:1½
3.1GMStevic, Hrvoje2577GMPalac, Mladen2529½ – ½
3.2FMBurovic, Rijad2448IMRogulj, Branko2369½ – ½
3.3GMKosic, Dragan2436IMMarjanovic, Dejan23891 – 0
3.4GMDizdarevic, Emir2417IMBogut, Zeljko2359½ – ½
3.5FMBurovic, Ismet2315Jelcic, Marko21821 – 0
3.6FMGalic, Zeljko2278Sesar, Ivan21511 – 0
Bo.7  ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ BusovačaRtg1  ŠK „SARAJEVO“ SarajevoRtg2 : 4
4.1GMZelcic, Robert2527GMBudisavljevic, Luka2509½ – ½
4.2IMBenkovic, Petar2388GMKadric, Denis25550 – 1
4.3IMSinanovic, Muhamed2310GMFercec, Nenad2426½ – ½
4.4FMVlatkovic, Milos2339GMVukic, Milan2399½ – ½
4.5IMArapovic, Vitomir2283Mrndjic, Muamer2281½ – ½
4.6FMPandurevic, Miro2217FMHadzovic, Amir22480 – 1
Bo.8  ŠK „BOSNA“ SarajevoRtg9  ŠK „GORAŽDE“ GoraždeRtg5½: ½
5.1GMSanal, Vahap2561GMRatkovic, Miloje24991 – 0
5.2GMPredojevic, Borki2586GMBlagojevic, Dragisa2461½ – ½
5.3GMKozul, Zdenko2597FMMuratovic, Efim23491 – 0
5.4GMNikolic, Predrag2558FMStavnjak, Lazar21821 – 0
5.5IMMaksimovic, Bojan2432Sadikovic, Jasmin21201 – 0
5.6IMSavanovic, Aleksandar2399Pestek, Elvis20061 – 0

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1ŠK „BOSNA“ Sarajevo77001430,5
2ŠK „BJELAŠNICA“ Pazarić75021023,0
3ŠK „NAPREDAK“ Sarajevo7331924,5
4TŠK „SLOBODA“ Tuzla7412922,5
5ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki Brijeg7313719,0
6ŠK „SARAJEVO“ Sarajevo7223620,5
7ŠK „BIHAĆ“ Bihać7223619,0
8ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ Busovača7115318,0
9ŠK „JEDINSTVO 1954“ Brčko7115317,5
10ŠK „GORAŽDE“ Goražde7115315,5

Chess-Results Server Chess-results.com – 19th Premier League of Bosnia and Herzegovina

Partije petog kola Evropskog klupskog kupa u Strugi


Harikrishna,Pentala (2725) – Svidler,Peter (2701)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Be7 6.d3 b5 7.Bb3 d6 8.c3 0–0 9.h3 Na5 10.Bc2 c5 11.d4 Nd7 12.Nbd2 Rb8 13.d5 Nb6 14.Re1 f5 15.exf5 Bxf5 16.Bxf5 Rxf5 17.Ne4 Qd7 18.b3 Rbf8 19.Nh2 c4 20.Be3 Bd8 21.Re2 Nb7 22.Nf1 Qc8 23.Rb2 R5f7 24.Nfg3 h6 25.Rd2 Nd7 26.Qg4 Kh7 27.Qe6 Bh4 28.Nf1 cxb3 29.axb3 Nf6 30.Nxf6+ Bxf6 31.Rxa6 Qxc3 32.Qf5+ Kg8 33.Qc2 Qb4 34.Ng3 Na5 35.Qe4 Qc3 36.Qd3 Qb4 37.Ne4 Be7 38.Rd1 Nb7

39.Rb6 Bd8 40.Rxb5 Qa3 41.Qc3 Qa2 42.Ra1 Qe2 43.Qc4 1–0

Navara,David (2676) – Fedoseev,Vladimir (2708)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Bf5 4.Nf3 e6 5.Be2 c5 6.Be3 cxd4 7.Nxd4 Ne7 8.Nd2 Nbc6 9.N2f3 a6 10.0–0 Be4 11.Rc1 Rc8 12.c4 dxc4 13.Bxc4 Nxd4 14.Nxd4 Bd5 15.b3 b5 16.Be2 Bb7

17.Nxb5 axb5 18.Bxb5+ Bc6 19.Rxc6 Nxc6 20.Qc2 Qd5 21.a4 f5 22.Rd1 Qe4 23.Bd3 Qb4 24.Ba6 Rc7 25.Bb5 Be7 26.Bb6 Rc8 27.Bxc6+ Kf7 28.a5 g5 29.Kf1 Qf4 30.g3 Qxe5 31.Qc4 Bc5 32.Re1 Qd6

33.Rxe6 Qd4 34.Re7+ 1–0

Alekseenko,Kirill (2693) – Ragger,Markus (2665)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.h4 Bg7 4.Nc3 c5 5.d5 e6 6.h5 Nxh5 7.g4 Nf6 8.d6 0–0 9.e4 Nc6 10.Qf3 h5 11.gxh5 Nxh5 12.Be2 Nd4 13.Qh3 Qf6

14.f4 Nc2+ 15.Kf1 Nxa1 16.Bxh5 gxh5 17.f5 Re8 18.Qxh5 exf5 19.Nd5 Qd4

20.Ne2 1–0

Mamedyarov,Shakhriyar (2762) – Carlsen,Magnus (2855)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.d4 g6 2.c4 Bg7 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 d6 5.g3 0–0 6.Bg2 Nc6 7.0–0 e5 8.h3 Re8 9.d5 Nb8 10.e4 a5 11.Be3 Na6 12.a3 Nc5 13.Nd2 a4 14.Bxc5 dxc5 15.Nxa4 Qe7 16.b3 Bd7 17.Nb2 Ra6 18.Nd3 Rea8 19.Qc1 Ne8 20.Qb2 b6 21.b4 Nd6 22.bxc5 bxc5 23.Nxc5

23…Nxc4 24.Qb4 Nxd2 25.Nxa6 Qxb4 26.axb4 Nxf1 27.Bxf1 Bf8 28.Rc1 Bd6 29.b5 Ra7 30.h4 Kg7 31.Bd3 f5 32.f3 fxe4 33.fxe4 g5 34.hxg5 Kg6 35.Kf2 Kxg5 36.Be2 Be8 37.Ke3 Rb7 38.Nc5 Ra7 39.Na6 Rb7 40.Rc3 Ra7 41.Kf2 Rb7 42.Nc5 Ra7 43.Ne6+ Kf6 44.g4 Bg6 45.Rc6 Ke7 46.Ra6 Rb7 47.Ke3 Be8 48.Ra8 h6 49.Kf3 Bxb5 50.Bxb5 Rxb5 51.Rh8 Rb3+ 52.Kf2 Rb4 53.Rxh6 Rxe4 54.g5 Rg4 55.Kf3 Rg1 56.Rh7+ Ke8 57.Ke4 Re1+ 58.Kf5 Rf1+ 59.Kg6 e4 60.Nxc7+ Bxc7 61.Rxc7 e3 62.Rc4 Kd7 63.Re4 Re1 64.Re6 e2 65.Kg7

65…Rg1 66.Rxe2 Rxg5+ 67.Kf6 Rxd5 68.Re5 Rxe5 69.Kxe5 ½–½

Tari,Aryan (2642) – Dubov,Daniil (2714)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Bc5 6.c3 b5 7.Bc2 d5 8.d4 dxe4 9.Nxe5 Nxe5 10.dxc5 Bb7 11.Bg5 h6 12.Bxf6 Qxf6 13.Re1 Rd8 14.Qe2 0–0 15.Nd2 Nd3 16.Bxd3 exd3 17.Qe3

17…Rfe8 18.Qxe8+ Rxe8 19.Rxe8+ Kh7 20.Re3 Qg5 21.Nf3 Bxf3 22.Rxf3 Qd2 23.Rxf7 c6 24.Rd7 a5 25.h4 a4 26.h5 Qc2 27.Rd6 d2 28.Rf1 Qxb2 29.Rxc6 Qxa2 30.Rd6 Qc2 31.c6 Qxc3 32.Rd1 a3 33.R6xd2 Qxc6 34.Rd6 Qc2 35.R6d2 Qa4 36.Ra1 b4 37.Rda2 Kg8 38.g3 Kf7 39.Kh2 Kf6 40.f4 Qd7 41.Re2 Qd6 42.Kh3 b3 43.Re3 a2 44.f5

45…b2 0–1

Stankovic,Milos (2409) – Gjorgjieski,Dejan (2125)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 d6 4.f4 c6 5.Nf3 Nf6 6.Bd3 Na6 7.0–0 0–0 8.e5 Ne8 9.a3 c5 10.Be3 cxd4 11.Bxd4 d5 12.Ng5 h6 13.Nf3 Bf5 14.Bxf5 gxf5 15.Qd3 e6 16.Nb5 b6 17.b4 Nac7 18.Nc3 Qd7 19.a4 Qc6 20.Nd1 f6 21.Ne3 fxe5 22.fxe5 Rf7 23.Nh4 Bf8 24.c3 Be7 25.Ng6 Bg5 26.g4 Ng7 27.gxf5 Bxe3+ 28.Qxe3 Nxf5

29.Rxf5 exf5 30.Qxh6 Qxg6+ 31.Qxg6+ Rg7 32.Qxg7+ Kxg7 33.a5 b5 34.e6+ Kg6 35.Re1 a6 36.Bb6 Ne8 37.Re5 Rc8 38.Bd4 Nf6 39.e7 Ne8 40.Rxd5 Kf7 41.Bc5 f4 42.Rf5+ Ke6 43.Rxf4 Rc6 44.h4 Kd7 45.Rd4+ Ke6 46.h5 Kf7 47.Rf4+ Rf6 48.Rxf6+ Kxf6 49.h6 Kg6 50.Be3 Kf7 51.Bg5 1–0

Vodeći Medny Vsadnik i AVE Novi Bor igrali nerješeno pa im se u vođstvu pridružila ekipa Silla-Valencia


Medny Vsadnik i AVE Novi Bor su igrali nerješeno, 3:3, ali su time omogućili da ih stigne ekipa Silla Valencia Origin of Chess.  Za ekipu Silla-Valencia igraju pored ostalih velemajstori Korobov i Shirov.

Na 4.  mjestu sa 8 bodova nalazi se ekipa Alkaloida koja će sigurno biti jedna od kandidata za šampiona. U petom kolu ekipa Alkaloida je savladala ekipu   Offerspill Chess Club, a jedini remi za taj klub postigao je Carlsen protiv Mamedyarova, dok su ostali članovi Carlsenove ekipe poraženi.

 Ekipa Sloven-Ruma je trenutno na odličnom sedmom mjestu sa 8 bodova. U petom kolu klub Sloven-Ruma je pobjedio ekipu Prilepa 3,5:2,5. Pobjede za Sloven –Rumu su postigli velemajstor Miloš Perunović i IM Miloš Stanković. U šestom kolu protivnik Sloven-Ruma je ekipa Vugar Gashimov.

Бодови по плочама

Бо.3  AVE Novy BorРтг2  Mednyi VsadnikРтг3 : 3
1.1GMHarikrishna, Pentala2725GMSvidler, Peter27011 – 0
1.2GMWojtaszek, Radoslaw2698GMEsipenko, Andrey2720½ – ½
1.3GMNavara, David2676GMFedoseev, Vladimir27081 – 0
1.4GMRagger, Markus2665GMAlekseenko, Kirill26930 – 1
1.5GMAnton Guijarro, David2651GMMatlakov, Maxim2683½ – ½
1.6GMSasikiran, Krishnan2647GMPonkratov, Pavel26570 – 1
Бо.7  BEER SHEVAРтг5  Silla-Valencia Origin of ChessРтг2 : 4
2.1GMMikhalevski, Victor2573GMKorobov, Anton26850 – 1
2.2GMNabaty, Tamir2638GMShirov, Alexei2652½ – ½
2.3GMRoiz, Michael2580GMAbasov, Nijat2652½ – ½
2.4GMRodshtein, Maxim2599GMSantos Latasa, Jaime26270 – 1
2.5GMPostny, Evgeny2564GMAlonso Rosell, Alvar25660 – 1
2.6GMSteinberg, Nitzan2537GMHenderson De La Fuente, Lance24911 – 0
Бо.1  AlkaloidРтг8  Offerspill Chess ClubРтг5½: ½
3.1GMMamedyarov, Shakhriyar2762GMCarlsen, Magnus2855½ – ½
3.2GMDubov, Daniil2714GMTari, Aryan26421 – 0
3.3GMKryvoruchko, Yuriy2689GMChristiansen, Johan-Sebastian26091 – 0
3.4GMInarkiev, Ernesto2663GMUrkedal, Frode Olav Olsen25681 – 0
3.5GMPredke, Alexandr2662FMRanaldi, Lucas23251 – 0
3.6IMPancevski, Filip2496CMHaarr, Jon Kristian21621 – 0
Бо.4  KPRFРтг11  Skakfelag SelfossРтг2½:3½
4.1GMGrischuk, Alexander2775GMDonchenko, Alexander2641½ – ½
4.2GMMalakhov, Vladimir2666GMDemchenko, Anton26100 – 1
4.3GMZvjaginsev, Vadim2603GMAntipov, Mikhail Al.2607½ – ½
4.4GMRublevsky, Sergei2641IMLomasov, Semyon25260 – 1
4.5GMAlekseev, Evgeny2610IMArngrimsson, Dagur23831 – 0
4.6GMSychev, Klementy2556FMLagerman, Robert2300½ – ½
Бо.6  Team XtraConРтг16  Gambit Asseko SEEРтг5 : 1
5.1GMBerkes, Ferenc2671GMNevednichy, Vladislav24981 – 0
5.2GMBanusz, Tamas2641IMNikolovski, Nikola24091 – 0
5.3GMPapp, Gabor2599FMRisteski, Emil2320½ – ½
5.4GMThybo, Jesper Sondergaard2587IMPodlesnik, Bogdan23271 – 0
5.5GMRozentalis, Eduardas2509AFMZlatkov, Anton2132½ – ½
5.6GMChatalbashev, Boris2530FMAndonovski, Ljubisa22521 – 0
Бо.17  PrilepРтг10  Sloven RumaРтг2½:3½
6.1GMGukesh, D2599GMIndjic, Aleksandar26291 – 0
6.2IMDudin, Gleb2434GMIvanisevic, Ivan2582½ – ½
6.3IMBoskovic, Drasko2457GMMiladinovic, Igor2536½ – ½
6.4IMTadic, Stefan2339GMPerunovic, Milos25660 – 1
6.5Gotovusa, Goran2161GMMiljkovic, Miroslav D2470½ – ½
6.6Gjorgjieski, Dejan2125IMStankovic, Milos24090 – 1
Бо.9  Vugar GashimovРтг19  ASNIERES Le Grand EchiquierРтг5½: ½
7.1GMMamedov, Rauf2654GMCornette, Matthieu25781 – 0
7.2GMShevchenko, Kirill2633GMDelchev, Aleksander25001 – 0
7.3GMSuleymanli, Aydin2536GMVaisser, Anatoly2494½ – ½
7.4GMSadikhov, Ulvi2509Olivier, Pierre22151 – 0
7.5IMAhmadzada, Ahmad2462CMKirszenberg, Marc21391 – 0
7.6IMIbrahimli, Murad2436FMMoingt, Jean-Claude21251 – 0
Бо.12  Schachgesellschaft RiehenРтг28  GonzagaРтг4 : 2
8.1GMHeimann, Andreas2587IMHaria, Ravi2465½ – ½
8.2GMCvitan, Ognjen2470FMO`donnell, Conor2303½ – ½
8.3IMBreder, Dennis2463FMKanyamarala, Tarun2275½ – ½
8.4IMBrunner, Nicolas2425WIMKanyamarala, Trisha20931 – 0
8.5Haag, Gregor2370CMPein, Jonathan2254½ – ½
8.6FMHeinz, Timothee2394CMCarroll, Peter20591 – 0
Бо.14  Schachfreunde WirtzfeldРтг13  Stocholms SSРтг2 : 4
9.1IMDardha, Daniel2521GMWesterberg, Jonathan2526½ – ½
9.2IMRoeder, Matthias2372IMSeo, Jung Min24691 – 0
9.3IMBoidman, Yuri2318IMLokander, Martin24520 – 1
9.4IMHautot, Stephane2329IMErtan, Can23840 – 1
9.5FMDardha, Arben2253FMArman, Deniz2336½ – ½
9.6Jeitz, Christian2231FMThorn, Eric22920 – 1
Бо.32  DardaniaРтг15  Maribor PoligramРтг½ :5½
10.1Uruci, Endrit2279IMMarkoja, Boris2453½ – ½
10.2Saraci, Korab2154IMSubelj, Jan24150 – 1
10.3Salihu, Sami2207GMMikhalchishin, Adrian24550 – 1
10.4FMHamiti, Gani2123FMSkuhala, Jernej23510 – 1
10.5FMJashari, Ardian2109FMBuzeti, Jernej22360 – 1
10.6Asllani, Ibrahim2038Bratkovic, Sham22130 – 1
Бо.23  Gambit BonnevoieРтг18  PerfectРтг4 : 2
11.1GMKunin, Vitaly2562IMAtlas, Valery24261 – 0
11.2IMGodart, Francois2407IMKorsunsky, Yuri23951 – 0
11.3Dishman, Stephen2316Gluhovsky, Mark22751 – 0
11.4Filipovic, Slobodan J2214Slavin, Gennadie2264½ – ½
11.5Schwerteck, Michael2113Kurochkin, Victor2407½ – ½
11.6Dishman, Matthew1949Pleshkov, Mikhail19840 – 1
Бо.22  ReykjavikРтг20  Lunds ASKРтг3½:2½
12.1GMKjartansson, Gudmundur2447GMSmith, Axel24511 – 0
12.2GMSulypa, Oleksandr2455IMAhlander, Bjorn23831 – 0
12.3GMPetursson, Margeir2442FMDragicevic, Drazen23441 – 0
12.4FMJohannesson, Ingvar Thor2346FMJogstad, Martin23410 – 1
12.5Mai, Alexander Oliver2042FMStorme, Isak23040 – 1
12.6Jonsson, Gauti Pall2053Nord, Alexander2144½ – ½
Бо.21  Andreu PaternaРтг36  SV Raika Rapid FeffernitzРтг3 : 3
13.1IMLlobell Cortell, Enrique2392IMSchreiner, Peter2440½ – ½
13.2IMSos Andreu, Eric2355GMDiermair, Andreas24800 – 1
13.3IMPallardo Lozoya, Jose Vicente2357Pacher, Simon19921 – 0
13.4FMIbanez Aullana, Ramon2269Loescher, Leon1847½ – ½
13.5FMTorres Sanchez, Jose2271Tscharnuter, Noah18971 – 0
13.6Gimeno Higueras, Roberto2214Valtiner, Adamo19460 – 1
Бо.29  NordkalottenРтг24  Viking Chess ClubРтг2 : 4
14.1IMJepson, Christian2407IMSammalvuo, Tapani24160 – 1
14.2IMKristensen, Kaare Hove2336IMKjartansson, David2326½ – ½
14.3IMSylvan, Jacob2307Thorhallsson, Simon22370 – 1
14.4FMHove, Esben Kjems2315FMBjornsson, Tomas2175½ – ½
14.5FMJakobsen, Peter2202Petursson, Gudni20161 – 0
14.6Andersen, Peter Vestergaard1833Ingason, Sigurdur18050 – 1
Бо.25  Zuid-LimburgРтг27  De Sprenger EchternachРтг3½:2½
15.1FMSarrau, Jelle2374IMNoe, Christopher2518½ – ½
15.2FMLenaerts, Lennert2358IMHammes, Michael2345½ – ½
15.3FMVan Meegen, Ruud2291FMGibicar, Danijel22710 – 1
15.4CMZimmermann, Luc2133Gnichtel, Gerd2136½ – ½
15.5Perkampus, Laurin2010Sparwel, Oliver20131 – 0
15.6CMWinkels, Marcel1992Densing, Gerd17621 – 0
Бо.34  Sussex MartletsРтг26  DrejtesiaРтг3 : 3
16.1FMCumming, Rhys2361IMSaraci, Nderim24661 – 0
16.2Willson, Ollie2082FMMakolli, Perparim2249½ – ½
16.3Bucher, Grant W2114Bajraktari, Perparim2196½ – ½
16.4Grant, David J2074Asllani, Muhamet2225½ – ½
16.5Blake, J Morgan2006Zymberi, Astrit2107½ – ½
16.6Walker, Samuel A2048Bahtiri, Sabri20100 – 1
Бо.31  GostivarРтг33  Bærum SchakselskapРтг4½:1½
17.1FMStefanovski, Dushan2222IMElsness, Frode24670 – 1
17.2FMOrgandziev, Oliver2249IMMihajlov, Sebastian23811 – 0
17.3Miljkovic, Mihajlo2217Lobersli, Henrik Oie19871 – 0
17.4FMDinev, Dejan2204Darnell, Anton20061 – 0
17.5Stojkoski, Acko2104Hestvik, Elias1860½ – ½
17.6Vladimirov, Vladimir2169Bjugn, Gisle18671 – 0
Бо.37  En PassantРтг35  Wasa SKРтг3 : 3
18.1IMBosboom, Manuel2395WGMReizniece-Ozola, Dana22831 – 0
18.2De Graaf, Dick2076IMCramling, Dan22920 – 1
18.3CMVan Twillert, Laurents2082FMNordstrom, Felix20831 – 0
18.4Reichardt, Robin2051Wenzel, Birger1974½ – ½
18.5Reichardt, Jasper1977WFMAndric, Jelena2056½ – ½
18.6Reichardt, Thomas1793Eriksson, Lennarth19410 – 1
Бо.30  Team Pelaro AlingsasРтг38  St BenildusРтг5 : 1
19.1FMSorensen, Hampus2383Vogel, Constantin21491 – 0
19.2Andreasson, Ingvar2331Putar, Leon19181 – 0
19.3WIMAgrest, Inna2256Healy, John18891 – 0
19.4Rasti, Arvin2219Burke, Kevin A.1883½ – ½
19.5Wengholm, Anders2198Novak, Vjekoslav17211 – 0
19.6Johansson, Eva1847Cooney, Brendan1818½ – ½

Поредак након кола 5

МјФЕД ЕкипаПартије   +    =    –  ТБ1  ТБ2 
1RUSMednyi Vsadnik54109123,0
2CZEAVE Novy Bor54109108,0
3ESPSilla-Valencia Origin of Chess5410997,0
4MKDAlkaloid54018132,5
5DENTeam XtraCon5401883,0
6ISLSkakfelag Selfoss5401870,5
7SRBSloven Ruma5401868,5
8AZEVugar Gashimov5311783,0
9RUSKPRF5302698,5
10ISRBEER SHEVA5302691,0
11MKDPrilep5302665,5
12SUISchachgesellschaft Riehen5302663,5
13NOROfferspill Chess Club5302660,0
14SLOMaribor Poligram5302660,0
15MKDGambit Asseko SEE5302654,0
16ISLReykjavik5302654,0
17SWEStocholms SS5302652,0
18LUXGambit Bonnevoie5302645,0
19ESPAndreu Paterna5212534,5
20IRLGonzaga5203451,5
21SWELunds ASK5203447,0
22BELSchachfreunde Wirtzfeld5203446,0
23FRAASNIERES Le Grand Echiquier5203446,0
24KOSDardania5203440,5
25MDAPerfect5203439,5
26MKDGostivar5203436,5
27NEDZuid-Limburg5203434,5
28ISLViking Chess Club5203425,0
29AUTSV Raika Rapid Feffernitz5113347,0
30KOSDrejtesia5113342,0
31SWEWasa SK5113335,0
32ENGSussex Martlets5113331,0
33NEDEn Passant5113329,0
34DENNordkalotten5104232,0
35LUXDe Sprenger Echternach5104230,5
36NORBærum Schakselskap5104230,0
37SWETeam Pelaro Alingsas5104221,5
38IRLSt Benildus5005013,0



South Ural bod ispred GRECO- Kyiv Chess Federation, a tri boda ispred Monte Carla


Klupski šampionat Evrope za žene



South Ural je savladao ekipu Kumanova rezultatom 3,5:0,5 Pobjede za South Ural su postigle Valentina Gunina, Maltsevskaya Aleksandra i Elizaveta Solozhenkina.

  GRECO – Kyiv Chess Federation za koji igraju sestre Muzychuk je pobjedio tim Alkaloida 2,5:1,5. Pobjedu za Kyiv Chess Federation je postigla GM Abdumalik Zhansaya koja je savladala IM Ekaterinu Atalik.

Бодови по плочама
5.Коло на 2021/09/22 код 15:00

5.
Бо.7  Tajfun – SK LjubljanaРтг6  SK Erste Bank BadenРтг1½:2½
1.1IMUnuk, Laura2389IMBivol, Alina23851 – 0
1.2FMCvitan, Ena2284WGMHeinemann, Josefine22920 – 1
1.3WIMUrh, Zala2234WGMDordzhieva, Dinara23030 – 1
1.4WIMJanzelj, Lara2186WFMTrippold, Denise2046½ – ½
Бо.5  MSK CentarРтг1  Monte-CarloРтг1 : 3
2.1IMSalimova, Nurgyul2362GMGoryachkina, Aleksandra2608½ – ½
2.2WGMRadeva, Viktoria2350GMDzagnidze, Nana25250 – 1
2.3FMKrasteva, Beloslava2217GMCramling, Pia2455½ – ½
2.4Manova, Ivana1779IMPaehtz, Elisabeth24650 – 1
Бо.8  KumanovoРтг3  South UralРтг½ :3½
3.1FMPeycheva, Gergana2331IMSaduakassova, Dinara2489½ – ½
3.2FMToncheva, Nadya2178GMGunina, Valentina24460 – 1
3.3WIMDjukic, Sandra2127WGMMaltsevskaya, Aleksandra24070 – 1
3.4Trajkovska, Sanja1968WGMSolozhenkina, Elizaveta23110 – 1
Бо.4  AlkaloidРтг2  GRECO – Kyiv Chess FederationРтг1½:2½
4.1IMShuvalova, Polina2510GMMuzychuk, Anna2534½ – ½
4.2IMAtalik, Ekaterina2429GMAbdumalik, Zhansaya25020 – 1
4.3IMBulmaga, Irina2407GMMuzychuk, Mariya2540½ – ½
4.4WFMStojkovska, Monika2081IMOsmak, Iulija2428½ – ½

  
Поредак

МјФЕД ЕкипаПартије   +    =    –  ТБ1  ТБ2 
1RUSSouth Ural55001054,5
2UKRGRECO – Kyiv Chess Federation5410939,5
3MNCMonte-Carlo5311753,0
4AUTSK Erste Bank Baden5302635,0
5MKDAlkaloid5113331,5
6MKDKumanovo5113314,0
7SLOTajfun – SK Ljubljana5104236,5
8MKDMSK Centar5005020,5

Unuk,Laura (2389) – Bivol,Alina (2385)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (5), 22.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Nf6 4.cxd5 exd5 5.Bg5 Be7 6.e3 c6 7.Bd3 Nbd7 8.h3 g6 9.Bh6 Bf8 10.Bxf8 Kxf8 11.b4 Ne8 12.Nf3 Nd6 13.0–0 a6 14.a4 g5 15.Ne5 h5 16.f4 g4 17.Kh2 Nf6 18.f5 Bd7 19.Rf4 Qc7 20.Qe1 Rh6 21.Qh4 Kg7 22.Rc1 Qd8 23.Kg1 gxh3 24.gxh3 Kh7 25.Kh1 b6 26.Rg1 Ra7 27.Rf2 Qf8 28.Rg5 Kh8 29.Rfg2 Be8 30.Ne2 c5 31.bxc5 bxc5 32.Nf4 Ra8

33.Nxd5 Nxd5 34.Rxh5 1–0

Dzagnidze,Nana (2525) – Radeva,Viktoria (2350)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nd2 c5 4.Ngf3 cxd4 5.exd5 Qxd5 6.Bc4 Qd6 7.0–0 Nf6 8.Nb3 Nc6 9.Nbxd4 Nxd4 10.Nxd4 Be7 11.c3 0–0 12.Qf3 Qb6 13.Bb3 Bd7 14.Re1 a5 15.Bg5 Rfe8 16.a4 Rac8 17.h3 h6 18.Bh4 Bd8 19.Qe2 Rc5 20.Bc2 e5 21.Nb5 Bxb5 22.axb5 Rxb5 23.b4 Rd5 24.Bb3 Rd6 25.Rxa5 Nd5 26.Rxd5 Rxd5 27.Bxd5 Bxh4

28.Bxf7+ Kxf7 29.Qh5+ Qg6 30.Qxh4 Kg8 31.Qc4+ Qf7 32.Qe4 Kf8 33.Re3 Re6 34.f4 exf4 35.Qxe6 fxe3 36.Qc8+ Qe8 37.Qxe8+ Kxe8 38.Kf1 Ke7 39.Ke2 Ke6 40.Kxe3 Kd5 41.Kd3 b5 42.h4 h5 43.g3 g6 44.c4+ bxc4+ 45.Kc3 1–0

Abdumalik,Zhansaya (2502) – Atalik,Ekaterina (2429)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (5), 22.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.d4 exd4 4.Nxd4 Qf6 5.Nb5 Bc5 6.Qe2 Qd8 7.Be3 Bxe3 8.Qxe3 a6 9.N5c3 Nge7 10.Nd2 0–0 11.0–0–0 d6 12.h4 b5 13.h5 b4 14.h6 g6 15.Ne2 f6 16.f4 Qe8 17.Nf3 Be6 18.b3 Kh8 19.Ned4 Nxd4 20.Qxd4 Nc6 21.Qb2 Bg4 22.Re1 Bxf3 23.gxf3 g5 24.Bc4 gxf4 25.Bd5 Rb8 26.e5 dxe5 27.Rhg1 Nd4 28.Rg7 Qh5 29.c3 Nf5 30.Rxc7 Rbc8 31.Rxc8 Rxc8 32.c4 Ne3 33.Qd2 Qxh6 34.Be6 Re8

35.Rg1 Qf8 36.Rg8+ Qxg8 37.Bxg8 Rxg8 38.c5 Rg1+ 39.Kb2 Nd1+ 40.Kc2 Ne3+ 41.Kd3 Rg8 42.Qxb4 Nf5 43.Qb7 Rd8+ 44.Kc3 Ne3 45.Qf7 Nd5+ 46.Kc4 Ne3+ 47.Kb4 Nd5+ 48.Ka5 h5 49.c6 1–0

Premijer liga Bosne i Hercegovine


19th Premier League of Bosnia and Herzegovina

Round 6 on 2021/09/21 at 15:00

R
Bo.10  ŠK „JEDINSTVO 1954“ BrčkoRtg8  ŠK „BOSNA“ SarajevoRtg1½:4½
1.1IMRatkovic, Milovan2431GMSanal, Vahap25610 – 1
1.2GMStojanovic, Dalibor2483GMPredojevic, Borki25860 – 1
1.3GMSavic, Miodrag R2433GMKozul, Zdenko2597½ – ½
1.4FMBilic, Vladimir2332GMNikolic, Predrag2558½ – ½
1.5Pisarevic, Goran2234IMMaksimovic, Bojan24320 – 1
1.6Pistalovic, Slobodan2108IMSavanovic, Aleksandar2399½ – ½
Bo.9  ŠK „GORAŽDE“ GoraždeRtg7  ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ BusovačaRtg3 : 3
2.1GMRatkovic, Miloje2499GMZelcic, Robert25271 – 0
2.2GMBlagojevic, Dragisa2461IMBenkovic, Petar2388½ – ½
2.3FMMuratovic, Efim2349FMPopovic, Zoran22901 – 0
2.4FMStavnjak, Lazar2182FMVlatkovic, Milos23390 – 1
2.5Trumic, Enes2230IMArapovic, Vitomir2283½ – ½
2.6Sadikovic, Jasmin2120FMPandurevic, Miro22170 – 1
Bo.1  ŠK „SARAJEVO“ SarajevoRtg6  ŠK „NAPREDAK“ SarajevoRtg3 : 3
3.1GMBudisavljevic, Luka2509GMStevic, Hrvoje2577½ – ½
3.2GMKadric, Denis2555FMBurovic, Rijad2448½ – ½
3.3GMFercec, Nenad2426GMKosic, Dragan2436½ – ½
3.4GMVukic, Milan2399GMDizdarevic, Emir2417½ – ½
3.5Mrndjic, Muamer2281FMBurovic, Ismet2315½ – ½
3.6FMHadzovic, Amir2248FMGalic, Zeljko2278½ – ½
Bo.2  ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki BrijegRtg5  TŠK „SLOBODA“ TuzlaRtg1½:4½
4.1GMPalac, Mladen2529GMAczel, Gergely2552½ – ½
4.2IMRogulj, Branko2369GMDjukic, Nikola25020 – 1
4.3IMMarjanovic, Dejan2389FMBuljubasic, Sabahudin23110 – 1
4.4IMBogut, Zeljko2359FMKarahmetovic, Adnan22851 – 0
4.5Jelcic, Marko2182Zenelaj, Samuel22150 – 1
4.6Sesar, Ivan2151AIMCulum, Sanjin22050 – 1
Bo.3  ŠK „BIHAĆ“ BihaćRtg4  ŠK „BJELAŠNICA“ PazarićRtg2 : 4
5.1GMSedlak, Nikola2503GMSaric, Ibro2568½ – ½
5.2IMRunic, Zoran2350GMSaric, Ante25380 – 1
5.3FMPastar, Slaven2321IMRamoutar, Alan-Safar2362½ – ½
5.4IMTrkulja, Goran2285IMJakovljevic, Vlado23370 – 1
5.5FMBatinic, Predrag2294FMPasalic, Harun22821 – 0
5.6Stankovic, Dragan2205FMKonjicanin, Muris22120 – 1

Ratkovic,Miloje (2499) – Zelcic,Robert (2527) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (6), 21.09.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 e6 3.e3 d5 4.d4 Be7 5.b3 0–0 6.Bb2 c5 7.Bd3 cxd4 8.exd4 b6 9.0–0 Nc6 10.Nbd2 Nb4 11.Bb1 Bb7 12.a3 Nc6 13.Bd3 a5 14.Rc1 a4 15.b4 dxc4 16.Bxc4 Na7 17.Re1 b5 18.Bd3 Qb6 19.Qe2 Rac8 20.Ne5 Rxc1 21.Rxc1 Rc8 22.Rxc8+ Bxc8 23.Ne4 Nxe4 24.Bxe4 f5

25.Qh5 g6 26.Nxg6 Bf6 27.Nf4 Bd7 28.Qh6 Bxd4

29.Nd5 1–0

Djukic,Nikola (2502) – Rogulj,Branko (2369) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (6), 21.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.d3 Bc5 5.c3 d5 6.exd5 Qxd5 7.Bc4 Qd8 8.Nbd2 a6 9.Qe2 0–0 10.0–0 Bd6 11.a4 Qe7 12.b4 Be6 13.Ng5 Bxc4 14.Nxc4 h6 15.Ne4 Nxe4 16.dxe4 Qe6 17.Be3 Ne7 18.Rfd1 Rfd8 19.Rd2 Ng6 20.Na5 b6 21.Nb7 Rdc8 22.Nxd6 cxd6 23.Qd1 Rxc3 24.Rxd6 Qc4 25.Qd5 Rb8 26.g3 Nf8 27.Qxe5 Rc8 28.Bd4 f6 29.Qd5+ Qxd5 30.exd5 R3c4 31.Bxb6 Rxb4 32.a5 Kf7 33.Be3 Ra8 34.Rb6 Rc4 35.Rb7+ Kg6 36.Bb6 Rc2 37.Re1 Rd2 38.Ree7 Kf5 39.Rxg7 Rxd5 40.Rg8 Ke6

41.Be3 1–0

Predojevic,Borki (2586) – Stojanovic,Dalibor (2483) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (6), 21.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bc4 Bc5 4.c3 Nf6 5.d4 exd4 6.e5 d5 7.Bb5 Ne4 8.cxd4 Bb4+ 9.Bd2 Nxd2 10.Nbxd2 Bd7 11.0–0 Bxd2 12.Bxc6 Bxc6 13.Nxd2 Bb5 14.Re1 0–0 15.Rc1 Bd7 16.Rc3 c6 17.Qh5 Re8 18.Rf3 Re7 19.h3 b6 20.Ree3 Qf8 21.Rf4 Re6 22.Rg3 Rg6

23.Rh4 h6 24.Rxg6 fxg6 25.Qxg6 Be8 26.Qg3 Kh8 27.Rf4 Qe7 28.Nf3 Kh7 29.Nh4 g5 30.Qd3+ Kh8 31.Nf5 Qe6 32.Rf3 Bg6 33.g4 Rf8 34.Qe3 Rf7 35.Nxh6 Rxf3 36.Qxf3 c5 1–0

Saric,Ante (2538) – Runic,Zoran (2350) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (6), 21.09.2021

 1.Nf3 d6 2.d4 g6 3.g3 Bg7 4.Bg2 Nf6 5.c4 0–0 6.Nc3 Nc6 7.0–0 a6 8.b3 Bf5 9.Bb2 Qd7 10.d5 Na7 11.Rc1 Bh3 12.Qd2 c5 13.dxc6 bxc6 14.e4 Bxg2 15.Kxg2 c5 16.Rfe1 Rad8 17.Rcd1 Nc6 18.Nd5 e5

19.Nxe5 Nxe5 20.Bxe5 Nxd5 21.Bxg7 Kxg7 22.Qxd5 Qc7 23.Qd2 Rfe8 24.Qc3+ Kg8 25.h4 Re6 26.h5 Rde8 27.hxg6 fxg6 28.Qd3 a5 29.Qd5 Kg7 30.Re3 R8e7 31.Qd3 Qb6 32.Qc3+ Kg8 33.f3 Qb4 34.Qc2 a4 35.Red3 g5 36.Rxd6 g4 37.Rd8+ Kf7 38.Rf1 gxf3+ 39.Rxf3+ Kg7 40.Qb2+ 1–0

Chess-Results Server Chess-results.com – 19th Premier League of Bosnia and Herzegovina

Mednyi Vsadnik i AVE Novy Bor u vođstvu; Nova pobjeda ekipe Sloven Ruma


U 4. kolu Mednyi Vsadnik je pobjedio ekipu KPRF 4,5:1,5, dok je AVE Novy Bor pobjedio ekipu Beer Sheva 4:2. Posle 4. kola Mednyi Vsandin i AVE Novi Bor se nalaze u vođstvu sa 8 bodova.
SLOVEN Ruma je ubjedljivo, rezultatom 5,5:0,5 savladao ekipu Drejtesia i trenutno je na 12. mjestu na tabeli.

36th European Chess Club Cup 2021

Board Pairings

Bo.2  Mednyi VsadnikRtg4  KPRFRtg4½:1½
1.1GMSvidler, Peter2701GMGrischuk, Alexander2775½ – ½
1.2GMEsipenko, Andrey2720GMMalakhov, Vladimir26661 – 0
1.3GMFedoseev, Vladimir2708GMDreev, Aleksey2637½ – ½
1.4GMAlekseenko, Kirill2693GMRublevsky, Sergei26411 – 0
1.5GMMatlakov, Maxim2683GMAlekseev, Evgeny2610½ – ½
1.6GMPonkratov, Pavel2657GMSychev, Klementy25561 – 0
Bo.7  BEER SHEVARtg3  AVE Novy BorRtg2 : 4
2.1GMMikhalevski, Victor2573GMHarikrishna, Pentala2725½ – ½
2.2GMNabaty, Tamir2638GMWojtaszek, Radoslaw2698½ – ½
2.3GMRoiz, Michael2580GMNavara, David2676½ – ½
2.4GMRodshtein, Maxim2599GMRagger, Markus26650 – 1
2.5GMHuzman, Alexander2547GMAnton Guijarro, David26510 – 1
2.6GMSteinberg, Nitzan2537GMBartel, Mateusz2611½ – ½
Bo.5  Silla-Valencia Origin of ChessRtg9  Vugar GashimovRtg3 : 3
3.1GMKorobov, Anton2685GMMamedov, Rauf2654½ – ½
3.2GMShirov, Alexei2652GMShevchenko, Kirill26330 – 1
3.3GMAbasov, Nijat2652GMAsadli, Vugar2578½ – ½
3.4GMSantos Latasa, Jaime2627GMSuleymanli, Aydin2536½ – ½
3.5GMAlonso Rosell, Alvar2566GMSadikhov, Ulvi25091 – 0
3.6GMHenderson De La Fuente, Lance2491IMAhmadzada, Ahmad2462½ – ½
Bo.15  Maribor PoligramRtg1  AlkaloidRtg½ :5½
4.1IMMarkoja, Boris2453GMShankland, Sam2720½ – ½
4.2IMSubelj, Jan2415GMDubov, Daniil27140 – 1
4.3GMMikhalchishin, Adrian2455GMKryvoruchko, Yuriy26890 – 1
4.4FMSkuhala, Jernej2351GMInarkiev, Ernesto26630 – 1
4.5FMBuzeti, Jernej2236GMPredke, Alexandr26620 – 1
4.6Bratkovic, Sham2213IMPancevski, Filip24960 – 1
Bo.28  GonzagaRtg6  Team XtraConRtg1 : 5
5.1IMHaria, Ravi2465GMBerkes, Ferenc2671½ – ½
5.2FMO`donnell, Conor2303GMBanusz, Tamas2641½ – ½
5.3FMKanyamarala, Tarun2275GMPapp, Gabor25990 – 1
5.4WIMKanyamarala, Trisha2093GMThybo, Jesper Sondergaard25870 – 1
5.5CMPein, Jonathan2254GMRozentalis, Eduardas25090 – 1
5.6CMCarroll, Peter2059GMChatalbashev, Boris25300 – 1
Bo.8  Offerspill Chess ClubRtg21  Andreu PaternaRtg5 : 1
6.1GMCarlsen, Magnus2855IMLlobell Cortell, Enrique23921 – 0
6.2GMTari, Aryan2642IMSos Andreu, Eric23551 – 0
6.3GMChristiansen, Johan-Sebastian2609IMPallardo Lozoya, Jose Vicente23571 – 0
6.4GMUrkedal, Frode Olav Olsen2568FMIbanez Aullana, Ramon22691 – 0
6.5IMHaldorsen, Benjamin2465FMTorres Sanchez, Jose22710 – 1
6.6FMRanaldi, Lucas2325Gimeno Higueras, Roberto22141 – 0
Bo.13  Stocholms SSRtg11  Skakfelag SelfossRtg2 : 4
7.1GMWesterberg, Jonathan2526GMDonchenko, Alexander26410 – 1
7.2IMSeo, Jung Min2469GMDemchenko, Anton26100 – 1
7.3IMLokander, Martin2452GMAntipov, Mikhail Al.2607½ – ½
7.4IMErtan, Can2384IMLomasov, Semyon25260 – 1
7.5FMArman, Deniz2336IMArngrimsson, Dagur2383½ – ½
7.6FMThorn, Eric2292FMLagerman, Robert23001 – 0
Bo.16  Gambit Asseko SEERtg22  ReykjavikRtg3½:2½
8.1GMNevednichy, Vladislav2498GMKjartansson, Gudmundur24471 – 0
8.2IMNikolovski, Nikola2409GMSulypa, Oleksandr24550 – 1
8.3FMRisteski, Emil2320GMPetursson, Margeir24420 – 1
8.4IMPodlesnik, Bogdan2327FMJohannesson, Ingvar Thor2346½ – ½
8.5AFMZlatkov, Anton2132Mai, Alexander Oliver20421 – 0
8.6FMAndonovski, Ljubisa2252Jonsson, Gauti Pall20531 – 0
Bo.19  ASNIERES Le Grand EchiquierRtg17  PrilepRtg2½:3½
9.1GMCornette, Matthieu2578GMGukesh, D2599½ – ½
9.2GMDelchev, Aleksander2500IMDudin, Gleb2434½ – ½
9.3GMVaisser, Anatoly2494IMBoskovic, Drasko2457½ – ½
9.4Olivier, Pierre2215IMTadic, Stefan23390 – 1
9.5CMKirszenberg, Marc2139Gotovusa, Goran2161½ – ½
9.6FMMoingt, Jean-Claude2125Gjorgjieski, Dejan2125½ – ½
Bo.26  DrejtesiaRtg10  Sloven RumaRtg½ :5½
10.1IMSaraci, Nderim2466GMIndjic, Aleksandar2629½ – ½
10.2FMMakolli, Perparim2249GMIvanisevic, Ivan25820 – 1
10.3Bajraktari, Perparim2196GMMiladinovic, Igor25360 – 1
10.4Asllani, Muhamet2225GMMiljkovic, Miroslav D24700 – 1
10.5Zymberi, Astrit2107GMKosanovic, Goran A23110 – 1
10.6Bahtiri, Sabri2010IMStankovic, Milos24090 – 1
Bo.33  Bærum SchakselskapRtg12  Schachgesellschaft RiehenRtg1 : 5
11.1IMElsness, Frode2467GMHeimann, Andreas2587½ – ½
11.2IMMihajlov, Sebastian2381GMCvitan, Ognjen2470½ – ½
11.3CMMihajlov, Svetoslav2167IMBreder, Dennis24630 – 1
11.4Lobersli, Henrik Oie1987IMBrunner, Nicolas24250 – 1
11.5Darnell, Anton2006Haag, Gregor23700 – 1
11.6Hestvik, Elias1860FMHeinz, Timothee23940 – 1
Bo.29  NordkalottenRtg14  Schachfreunde WirtzfeldRtg1 : 5
12.1IMJepson, Christian2407IMDardha, Daniel25210 – 1
12.2IMKristensen, Kaare Hove2336GMHera, Imre Jr.25820 – 1
12.3IMSylvan, Jacob2307IMRoeder, Matthias2372½ – ½
12.4FMHove, Esben Kjems2315IMBoidman, Yuri23180 – 1
12.5FMJakobsen, Peter2202IMHautot, Stephane2329½ – ½
12.6Noer, Martin Stampe1835FMDardha, Arben22530 – 1
Bo.36  SV Raika Rapid FeffernitzRtg18  PerfectRtg2 : 4
13.1IMSchreiner, Peter2440IMAtlas, Valery2426½ – ½
13.2GMDiermair, Andreas2480IMKorsunsky, Yuri2395½ – ½
13.3Pacher, Simon1992Gluhovsky, Mark22750 – 1
13.4Loescher, Leon1847Slavin, Gennadie22640 – 1
13.5Tscharnuter, Noah1897Kurochkin, Victor24070 – 1
13.6Valtiner, Adamo1946Pleshkov, Mikhail19841 – 0
Bo.20  Lunds ASKRtg25  Zuid-LimburgRtg3½:2½
14.1GMSmith, Axel2451FMSarrau, Jelle2374½ – ½
14.2IMAhlander, Bjorn2383FMSuvorov, Alexander2363½ – ½
14.3FMDragicevic, Drazen2344FMLenaerts, Lennert2358½ – ½
14.4FMJogstad, Martin2341FMVan Meegen, Ruud22911 – 0
14.5FMStorme, Isak2304CMZimmermann, Luc21331 – 0
14.6Nord, Alexander2144Perkampus, Laurin20100 – 1
Bo.35  Wasa SKRtg23  Gambit BonnevoieRtg1½:4½
15.1WGMReizniece-Ozola, Dana2283GMKunin, Vitaly2562½ – ½
15.2IMCramling, Dan2292IMGodart, Francois24070 – 1
15.3FMNordstrom, Felix2083Dishman, Stephen23160 – 1
15.4Wenzel, Birger1974Filipovic, Slobodan J22140 – 1
15.5WFMAndric, Jelena2056Visintin, Roberto2029½ – ½
15.6Eriksson, Lennarth1941Dishman, Matthew1949½ – ½
Bo.32  DardaniaRtg37  En PassantRtg3½:2½
16.1Uruci, Endrit2279IMBosboom, Manuel2395½ – ½
16.2Saraci, Korab2154De Graaf, Dick20761 – 0
16.3Salihu, Sami2207CMVan Twillert, Laurents2082½ – ½
16.4FMHamiti, Gani2123Reichardt, Robin20510 – 1
16.5FMJashari, Ardian2109Reichardt, Jasper1977½ – ½
16.6Asllani, Ibrahim2038Reichardt, Thomas17931 – 0
Bo.24  Viking Chess ClubRtg31  GostivarRtg2½:3½
17.1IMSammalvuo, Tapani2416FMStefanovski, Dushan2222½ – ½
17.2IMKjartansson, David2326FMOrgandziev, Oliver22490 – 1
17.3Thorhallsson, Simon2237Miljkovic, Mihajlo22170 – 1
17.4FMBjornsson, Tomas2175FMDinev, Dejan22041 – 0
17.5Petursson, Gudni2016Miftari, Hedon2002½ – ½
17.6Runarsson, Gunnar1944Vladimirov, Vladimir2169½ – ½
Bo.27  De Sprenger EchternachRtg30  Team Pelaro AlingsasRtg4 : 2
18.1IMNoe, Christopher2518FMSorensen, Hampus23831 – 0
18.2IMHammes, Michael2345Andreasson, Ingvar23311 – 0
18.3FMGibicar, Danijel2271WIMAgrest, Inna2256½ – ½
18.4Gnichtel, Gerd2136Rasti, Arvin22191 – 0
18.5Schwab, Patrick1848Wengholm, Anders21980 – 1
18.6Densing, Gerd1762Johansson, Eva1847½ – ½
Bo.38  St BenildusRtg34  Sussex MartletsRtg1 : 5
19.1Vogel, Constantin2149FMCumming, Rhys23611 – 0
19.2Putar, Leon1918Willson, Ollie20820 – 1
19.3Putar, Lara1930Payne, Matthew J21500 – 1
19.4Healy, John1889Bucher, Grant W21140 – 1
19.5Cooney, Brendan1818Grant, David J20740 – 1
19.6Putar, Slavko1676Blake, J Morgan20060 – 1

Rank after Round 4

Rk.FED TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1RUSMednyi Vsadnik4400887,0
2CZEAVE Novy Bor4400862,0
3ESPSilla-Valencia Origin of Chess4310756,0
4MKDAlkaloid4301672,5
5ISRBEER SHEVA4301663,0
6RUSKPRF4301658,0
7DENTeam XtraCon4301646,0
8MKDPrilep4301645,0
9NOROfferspill Chess Club4301640,0
10ISLSkakfelag Selfoss4301639,0
11MKDGambit Asseko SEE4301639,0
12SRBSloven Ruma4301632,0
13AZEVugar Gashimov4211555,0
14FRAASNIERES Le Grand Echiquier4202441,0
15SUISchachgesellschaft Riehen4202432,0
16SLOMaribor Poligram4202432,0
17SWEStocholms SS4202432,0
18ISLReykjavik4202431,0
19LUXGambit Bonnevoie4202429,0
20IRLGonzaga4202427,5
21BELSchachfreunde Wirtzfeld4202427,0
22KOSDardania4202425,0
23SWELunds ASK4202423,0
24MDAPerfect4202422,5
25ESPAndreu Paterna4202421,0
26AUTSV Raika Rapid Feffernitz4103228,0
27KOSDrejtesia4103225,0
28NEDEn Passant4103220,0
29NEDZuid-Limburg4103219,0
30DENNordkalotten4103218,0
31ENGSussex Martlets4103217,0
32MKDGostivar4103217,0
33SWEWasa SK4103216,0
34LUXDe Sprenger Echternach4103214,0
35NORBærum Schakselskap4103213,0
36ISLViking Chess Club4103212,0
37SWETeam Pelaro Alingsas4004016,0
38IRLSt Benildus400408,0

Carlsen,Magnus (2855) – Llobell Cortell,Enrique (2392)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 d6 4.Bxc6+ bxc6 5.e5 dxe5 6.Nxe5 Qd5 7.Nf3 Bg4 8.Nc3 Bxf3 9.gxf3 Qe5+ 10.Qe2 Qxe2+ 11.Kxe2 Nf6 12.d3 e6 13.Be3 Be7 14.Na4 Nd7 15.b3 0–0 16.Rag1 Kh8 17.d4 cxd4 18.Bxd4 f6 19.Rg4 Rfd8 20.Rd1 Kg8 21.Be3 Kf7 22.Rc4 Ne5 23.Rxd8 Bxd8 24.Rb4 a5 25.Rb7+ Kg6 26.Nc5 f5 27.Nxe6 Bf6 28.Nf4+ Kh6 29.Nd5+ Kg6 30.Ne7+ Bxe7 31.Rxe7 Kf6 32.Rc7 Ra6

33.Bd4 Ke6 34.Rxg7 1–0

Malakhov,Vladimir (2666) – Esipenko,Andrey (2720)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 Nc6 3.d4 Bf5 4.Bg2 Nb4 5.Na3 e6 6.0–0 Nc6 7.b3 Nf6 8.Bb2 h5 9.c4 Ne4 10.Nc2 h4 11.Ne3 hxg3 12.hxg3 Bg6 13.Rc1 Be7 14.b4 Bg5 15.Qb3 a5 16.cxd5 a4 17.Qc4 Bxe3 18.dxc6 b5 19.Qxb5

19…Nxf2 20.Rxf2 a3 21.Bc3 Rh5 22.Ne5 Bxc1 23.Bf3 Qg5 24.Bxh5 Qxg3+ 25.Kf1 Qh3+ 26.Kg1 Be3 27.Be1 Qxh5 28.Qb7 Rd8 29.Nf3 Qg4+ 30.Kf1 Bxf2 31.Bxf2 Qf4 32.b5 Be4 33.Kg2 g5 34.b6 cxb6 35.Kg1

35…Qc1+ 0–1

Ivanisevic,Ivan (2582) – Makolli,Perparim (2249)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.c4 e6 2.Nc3 d5 3.d4 Nf6 4.cxd5 exd5 5.Bg5 Be7 6.e3 0–0 7.Bd3 Nbd7 8.Nge2 Re8 9.0–0 Nf8 10.b4 c6 11.b5 Ne4 12.Bxe7 Qxe7 13.Bxe4 dxe4 14.bxc6 bxc6 15.Qa4 Qd6 16.Rfc1 Nd7 17.d5 cxd5 18.Nf4 Re5 19.Nb5 Qe7 20.Nc7 Rb8 21.Qxa7 Qd6 22.a4 g5 23.Nh5 Rb7 24.Nb5 Qb8 25.Qd4 Rb6 26.Nc7 Ba6 27.a5 Rh6 28.Nxa6 Rxa6 29.Rab1 Qe8 30.Rb7 g4 31.Nf4 Nf6

32.Rb6 Rxb6 33.axb6 Rf5 34.b7 1–0

Rublevsky,Sergei (2641) – Alekseenko,Kirill (2693)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be2 e5 7.Nb3 Be7 8.0–0 0–0 9.Re1 h6 10.a4 Be6 11.Bf3 Nh7 12.Nd5 Bg5 13.Be3 Bxe3 14.Rxe3 Ng5 15.Rd3 Nc6 16.a5 f5 17.exf5 Bxf5 18.Re3 Nxf3+ 19.Rxf3 Qh4 20.Ne3 Be6 21.Rxf8+ Rxf8 22.Qd2 Kh8 23.Rd1 Bxb3 24.cxb3 Nd4 25.b4 d5 26.h3

26…Rf3 27.Nf1

27…Rxh3 28.Ng3 Qf6 29.Qc1 Rxg3 30.Qc8+ Kh7 31.fxg3 e4 32.Kh2 Qe5 33.Rxd4 Qxd4 34.b5 Qe5 35.bxa6 bxa6 36.Qxa6 d4 37.Qc4 d3 38.a6 Qh5+ 39.Kg1 d2 40.Qxe4+ Qg6 0–1


Dubov,Daniil (2714) – Subelj,Jan (2415)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 dxc4 5.Bg2 c6 6.a4 c5 7.0–0 Nc6 8.Na3 cxd4 9.Nxc4 Bc5 10.Nfe5 Nxe5 11.Nxe5 0–0 12.Bg5 h6 13.Bxf6 gxf6 14.Qc1 Be7 15.Nf3 e5 16.Qxh6 e4 17.Nd2 f5

18.Nxe4 fxe4 19.Bxe4 f5 20.Bb1 Qd6 21.Ba2+ Rf7 22.Bxf7+ Kxf7 23.Qh7+ Kf8 24.Qh8+ Kf7 25.Rac1 Qf6 26.Qh7+ Kf8 27.Rfd1 Be6 28.Rc7 Bd5 29.Rxd4 Qxd4 30.Qxe7+ Kg8 31.Qg5+ Kh8 32.Qh6+ Kg8 33.Qg6+ Kf8 34.Qxf5+ Kg8 35.Qg5+ Kh8 36.Qh5+ Kg8 37.e3 1–0

Sos Andreu,Eric (2355) – Tari,Aryan (2642)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 Bd6 5.Bg2 0–0 6.0–0 h6 7.b3 b6 8.Bb2 Bb7 9.Nc3 Re8 10.Rc1 a6 11.Nd2 Bf8 12.e4 c5 13.exd5 cxd4 14.Nce4 Nxd5 15.cxd5 exd5 16.Re1 Nc6 17.Nb1 dxe4 18.Rxe4 Rc8 19.Nd2 Qd7 20.Nc4 Bc5 21.Qh5 Nb4 22.Rxe8+ Rxe8 23.Bxb7 Qxb7 24.Rd1 Qe4 25.Bxd4 g6 26.Qxh6 Bxd4 27.Nd6

27…Bxf2+ 28.Kxf2 Qe2+ 0–1

Bajraktari,Perparim (2196) – Miladinovic,Igor (2536)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.c4 e5 2.Nc3 Nc6 3.g3 g6 4.Bg2 Bg7 5.d3 d6 6.Rb1 a5 7.a3 Nf6 8.Nf3 0–0 9.0–0 Re8 10.b4 axb4 11.axb4 Nd4 12.Nd2 c6 13.b5 d5 14.e3 Ne6 15.Nb3 h5 16.cxd5 cxd5 17.e4 d4 18.Nd5 Nxd5 19.exd5 Nc7 20.Nc5 Nxd5 21.Qb3 Nc3 22.Bd2 Nxb1 23.Rxb1 Qb6 24.Bd5 Re7 25.Na4 Qf6 26.h4 Bf5 27.Bg5 Qd6 28.Bxe7 Qxe7 29.Rc1 e4 30.dxe4 Bxe4 31.Bxe4 Qxe4 32.Rc7 Qf5 33.Nc5 Ra1+ 34.Kg2 Rc1 35.Ne6

35…Qe4+ 0–1

Miljkovic,Miroslav D (2470) – Asllani,Muhamet (2225)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 d5 4.Bg5 Be7 5.e3 c6 6.Nf3 dxc4 7.Bxc4 b5 8.Bd3 Bb7 9.0–0 Nbd7 10.Rc1 0–0 11.Bxf6 Nxf6 12.Ne4 Nd5 13.Nc5 Bxc5 14.Rxc5 Rc8 15.Ne5 Nb4 16.Be4 Qe7 17.Qf3 Rc7 18.Nd3 Nd5 19.Rfc1 Rfc8 20.a3 Qd6 21.Ne5 a5 22.Qd1 f6 23.Nd3 a4 24.Bxd5 cxd5 25.Qd2 Rxc5 26.Rxc5 Rxc5 27.Nxc5 Bc6 28.Qc3 h5 29.Nd3 Be8 30.Qc8 Kf8 31.f4 Qc6 32.Qxc6 Bxc6 33.Kf2 Ke7 34.Ke1 Kd6 35.Kd2 Be8 36.Kc3 h4 37.Kb4 Bh5 38.Nc1 Kc6 39.Ka5 Bg6 40.Na2 e5 41.fxe5 fxe5

42.Nb4+ Kd6 43.Kxb5 exd4 44.exd4 Be4 45.g3 h3 46.Kxa4 Ke6 47.Kb3 Kf5 48.Kc3 Kg4 49.a4 Kf3 50.Kd2 Kg2 51.Ke3 Kxh2 52.Kf2 g5 53.a5 Bd3 54.Nxd3 g4 55.Ne5 1–0

Zymberi,Astrit (2107) – Kosanovic,Goran A (2311)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 c6 4.cxd5 exd5 5.Bf4 Bd6 6.Bxd6 Qxd6 7.e3 Bf5 8.Bd3 Bxd3 9.Qxd3 Nf6 10.Nge2 Nbd7 11.f3 0–0 12.0–0 Rfe8 13.Ng3 c5 14.Rad1 Rad8 15.Rfe1 a6 16.dxc5 Nxc5 17.Qc2 Qb6 18.Nf5 Ne6 19.Qf2 g6 20.Nd4 Nxd4 21.Rxd4 Rd6 22.g4 h6 23.h4 Rde6 24.Qd2 Re5 25.Kg2 Qe6 26.Nd1 h5 27.g5 Ne4 28.fxe4 Qg4+ 29.Kf1 dxe4 30.Re2 Qxh4 31.Rg2 Qh1+ 32.Rg1 Rf5+ 33.Nf2 Qh3+ 34.Ke1 Qh4 35.Rd8 Rxd8 36.Qxd8+ Kh7 37.Qd2 Qh2 38.Rh1 Qg3 39.Rf1

39…Rf3 40.Kd1 Qxg5 41.Re1 Qf5 42.Re2 h4 43.Kc2 g5 44.Nd1 g4 45.Qd8 Qf6 46.Qb8 g3 47.Qxb7 h3 48.Qd7 g2 49.Qg4 Qg6 50.Qh4+ Kg7 51.Rd2 Qg3 52.Qe7 g1Q 53.Rd8 Kh7 54.Qc5 Qg6 55.Qe5 Rf6 0–1

Stankovic,Milos (2409) – Bahtiri,Sabri (2010)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.Bf4 e6 4.e3 Bd6 5.Ne5 0–0 6.Nd2 c5 7.c3 Nc6 8.h4 Qc7 9.Ndf3 Ne4 10.Bd3 f6 11.Nxc6 Bxf4 12.Ne7+ Qxe7 13.exf4 cxd4 14.Bxe4 dxe4 15.Nxd4 e5 16.fxe5 Qxe5 17.Qb3+ Kh8 18.0–0 b6 19.Rfe1 Bb7 20.Rad1 f5 21.Ne6 Rf6 22.Nd8 Qe7 23.Nxb7 Qxb7 24.Rd5 Qf7 25.Red1 h5 26.Rd7 Qxb3 27.axb3 Kg8 28.R1d5 g6 29.Rb7 Rf7 30.Rdd7 Rxd7 31.Rxd7 Kf8 32.Kf1 f4 33.Ke2 Re8 34.Rxa7 Re6 35.Rb7 Rd6 36.b4 Ke8 37.Rc7 Kf8 38.Rc4 Re6

39.f3 1–0

Chess-Results Server Chess-results.com – 36th European Chess Club Cup 2021

Evropski klupski kup za žene, Struga, Makedonija


Ruska ekipa South Ural zadržala vođstvo posle 4. kola

U 4. kolu South Ural je pobjedio 4:0 domaću ekipu MSK Centar i zadržao vođstvo sa 8 bodova. Bod manje ima ekipa GRECO –Kyiv Chess Federation koja je istim rezultatom, 4:0, pobjedila drugu domaću ekipu Kumanovo. Treća je ekipa Monte Carlo sa 5 bodova. Monte Carlo je pobjedio slovenačku ekipu Tajfun –ŠK Ljubljana rezultatom 3,5:0,5

Pogledajte nekoliko lijepih partija i rezultate ispod…

Muzychuk,Anna (2534) – Peycheva,Gergana (2331)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (4), 21.09.2021

 1.e4 c6 2.d4 d5 3.e5 Bf5 4.c4 e6 5.Nc3 h6 6.Nge2 Ne7 7.Ng3 Bh7 8.Be3 Nd7 9.c5 b6 10.b4 bxc5 11.bxc5 Qa5 12.Qd2 Nf5 13.Nxf5 Bxf5 14.Be2 Be7 15.0–0 Rb8 16.g4 Bh7 17.f4 h5 18.f5 hxg4 19.fxe6 fxe6

20.Nxd5 Qxd2 21.Nc7+ Kd8 22.Nxe6+ Ke8 23.Nxg7+ Kd8 24.Ne6+ Ke8 25.Bxd2 Bh4 26.Bxg4 Rg8 27.h3 Rb2 28.Be1 Be4 29.Nc7+ Kd8 30.Bxh4+ Kxc7 31.Rf2 Rxf2 32.Kxf2 Rf8+ 33.Ke3 Bd5 34.Be7 Rg8 35.Bd6+ Kd8 36.Rb1 1–0

Saduakassova,Dinara (2489) – Radeva,Viktoria (2350)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (4), 21.09.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 c6 3.Bg2 Bg4 4.d3 e6 5.0–0 Bd6 6.e4 Ne7 7.Nbd2 0–0 8.Qe1 Nd7 9.Nh4 Bh5 10.h3 Ng6 11.Nxg6 Bxg6 12.f4 f6 13.Kh1 Qc7 14.Nf3 Rae8 15.Nh4 Bf7 16.Qe2 f5 17.Bd2 Be7 18.Nf3 Bh5 19.Bc3 Bf6 20.e5 Bd8 21.Qf2 c5 22.Nh2 b5 23.Bd2 h6 24.g4 fxg4 25.hxg4 Bg6 26.Qg3 Bh7 27.Rae1 Kh8 28.Nf3 Nb6 29.Bh3 d4 30.g5 Qf7 31.Nh4 Qe7 32.Rg1 Rg8 33.Bg2 Ref8 34.Re2 Nd5 35.Be4 Ne3 36.Bxe3 dxe3

37.g6 Qxh4+ 38.Qxh4 Bxh4 39.gxh7 1–0

Maltsevskaya,Aleksandra (2407) – Krasteva,Beloslava (2217)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (4), 21.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.b3 Nc6 4.Bb2 d6 5.d4 cxd4 6.Nxd4 Nxd4 7.Qxd4 Nf6 8.Nc3 Be7 9.0–0–0 0–0 10.e5 dxe5 11.Qxe5 Nd7 12.Qg3 Bf6 13.Kb1 Qe7 14.Bd3 Nb6 15.a4 Nd5 16.Nxd5 exd5 17.Rhe1 Be6 18.f4 Bxb2 19.Kxb2 Qf6+ 20.Re5 h6 21.Qe3 Bd7 22.Qd4 Bc6 23.Rde1 Rfe8 24.Rxe8+ Rxe8 25.Rxe8+ Bxe8 26.Qxf6 gxf6 27.Kc3 Bd7 28.Kd4 Kf8 29.Kxd5 Ke7 30.g3 Be6+ 31.Kc5 Bd7 32.a5 f5 33.b4 f6 34.b5 Bc8 35.b6 a6

36.Bxa6 1–0

Goryachkina,Aleksandra (2608) – Unuk,Laura (2389)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (4), 21.09.2021

 1.c4 c6 2.Nf3 d5 3.d4 Nf6 4.Nc3 e6 5.e3 Nbd7 6.Qc2 Bd6 7.b3 b6 8.Be2 Bb7 9.0–0 0–0 10.Bb2 Re8 11.Rfe1 Rc8 12.Rad1 c5 13.dxc5 Nxc5 14.cxd5 exd5 15.Qb1 a6 16.h3 Qe7 17.Qa1 b5 18.Bd3 Nce4 19.Ne2 Bb4 20.Rf1 Red8 21.Bxe4 dxe4 22.Nfd4 Nd5 23.a3 Bc5 24.Nf5 Qg5 25.Neg3 f6 26.b4 Bb6 27.Qb1 Rc4 28.Rd2 Kf8 29.Rfd1 h5 30.h4 Qg4 31.Qa1 Rd7

32.Bxf6 gxf6 33.Rxd5 Bxd5 34.Qxf6+ Rf7 35.Qd6+ Ke8 36.Qxd5 Rfc7 37.Qe6+ 1–0

Cvitan,Ena (2284) – Dzagnidze,Nana (2525)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (4), 21.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.e3 0–0 5.Bd3 c5 6.Nge2 d5 7.a3 Bxc3+ 8.bxc3 dxc4 9.Bxc4 Qc7 10.Bd3 b6 11.0–0 e5 12.e4 cxd4 13.cxd4 exd4 14.Bf4 Qd7 15.a4 Ba6 16.a5 b5 17.Qb1 h6 18.Rd1 Nc6 19.Bxb5 Bxb5 20.Qxb5 Rfd8 21.Ng3 d3 22.a6 Rac8 23.h3 Qe6 24.Rxd3 Nd4 25.Qb1 Rd7 26.Kh2 h5 27.Ra4 Rcd8 28.Be3

28….Nf3+ 29.gxf3 Rxd3 30.Qc2 g6 31.h4 R3d6 32.Qc7 Qd7 33.Qxd7 Nxd7 34.Bxa7 Ra8 35.Be3 Rdxa6 36.Rxa6 Rxa6 37.Kg2 Ne5 38.Bd4 Nd3 39.Ne2 Ra2 40.Ng1 f5 41.Be3 Ra4 42.exf5 gxf5 43.Bg5 f4 44.Kf1 Kf7 45.Nh3 Ke6 46.Ke2 Rd4 47.Bh6 Kf5 48.Bg5 Ne5 49.Bh6 Ra4 50.Bg5 Ra2+ 51.Kf1 Nxf3 52.Bxf4 Kg4 53.Kg2 Nxh4+ 54.Kh2 Ra3 55.Bg3 Nf5 0–1

Round 4 on 2021/09/21 at 15:00

Bo.6  SK Erste Bank BadenRtg4  AlkaloidRtg2½:1½
1.1IMBivol, Alina2385IMShuvalova, Polina2510½ – ½
1.2WGMHeinemann, Josefine2292IMAtalik, Ekaterina2429½ – ½
1.3WGMDordzhieva, Dinara2303IMBulmaga, Irina2407½ – ½
1.4WFMTrippold, Denise2046WFMStojkovska, Monika20811 – 0
Bo.2  GRECO – Kyiv Chess FederationRtg8  KumanovoRtg4 : 0
2.1GMMuzychuk, Anna2534FMPeycheva, Gergana23311 – 0
2.2GMAbdumalik, Zhansaya2502FMToncheva, Nadya21781 – 0
2.3IMOsmak, Iulija2428WIMGalunova, Tsveta21901 – 0
2.4IMBuksa, Nataliya2417Trajkovska, Sanja19681 – 0
Bo.3  South UralRtg5  MSK CentarRtg4 : 0
3.1IMSaduakassova, Dinara2489WGMRadeva, Viktoria23501 – 0
3.2IMBadelka, Olga2422WFMMehmed, Elif22601 – 0
3.3WGMMaltsevskaya, Aleksandra2407FMKrasteva, Beloslava22171 – 0
3.4WGMSolozhenkina, Elizaveta2311Manova, Ivana17791 – 0
Bo.1  Monte-CarloRtg7  Tajfun – SK LjubljanaRtg3½: ½
4.1GMGoryachkina, Aleksandra2608IMUnuk, Laura23891 – 0
4.2GMDzagnidze, Nana2525FMCvitan, Ena22841 – 0
4.3GMCramling, Pia2455WIMUrh, Zala2234½ – ½
4.4IMPaehtz, Elisabeth2465WIMJanzelj, Lara21861 – 0

Rank table

Rk.FED TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1RUSSouth Ural4400832,0
2UKRGRECO – Kyiv Chess Federation4310728,0
3MNCMonte-Carlo4211534,0
4AUTSK Erste Bank Baden4202423,5
5MKDAlkaloid4112315,0
6MKDKumanovo411238,0
7SLOTajfun – SK Ljubljana4103221,5
8MKDMSK Centar4004011,5

ŠK Bosna -Sarajevo u vođstvu



19th Premier League of Bosnia and Herzegovina

ŠK Bosna je posle 5. kola prva, sa 10 bodova, ŠK Široki brijeg sa 8 bodova je drugi, dok je ŠK Napredak sa 7 bodova treći.

Organizer(s)Chess Federation of Bosnia and Herzegovina
FederationBosnia & Herzegovina ( BIH )
Tournament directorDA Blago Vukoja (14406063)
Chief ArbiterIA Miro Marjanovic (14404699)
ArbiterIA Miskic Sejfudin, FA Nemanja Sipka, FA Semir Pleh, DA Stanko Curcic i DA Ivo Petrovic
Time control (Standard)90 min for a game 30 sec per each move
LocationNeum
Number of rounds9
Tournament typeRound robin for teams
Rating calculationRating international
Date2021/09/17 to 2021/09/24
Rating-Ø2220

Round 5 on 2021/09/20 at 15:30

Bo.3  ŠK „BIHAĆ“ BihaćRtg10  ŠK „JEDINSTVO 1954“ BrčkoRtg3½:2½
1.1GMSedlak, Nikola2503IMRatkovic, Milovan24310 – 1
1.2IMRunic, Zoran2350GMStojanovic, Dalibor2483½ – ½
1.3FMPastar, Slaven2321GMSavic, Miodrag R2433½ – ½
1.4IMTrkulja, Goran2285FMBilic, Vladimir2332½ – ½
1.5FMBatinic, Predrag2294Pisarevic, Goran22341 – 0
1.6Stankovic, Dragan2205Pistalovic, Slobodan21081 – 0
Bo.4  ŠK „BJELAŠNICA“ PazarićRtg2  ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki BrijegRtg2½:3½
2.1GMSaric, Ibro2568GMPalac, Mladen2529½ – ½
2.2GMSaric, Ante2538IMRogulj, Branko23691 – 0
2.3IMRamoutar, Alan-Safar2362IMMarjanovic, Dejan2389½ – ½
2.4IMJakovljevic, Vlado2337IMBogut, Zeljko23590 – 1
2.5FMPasalic, Harun2282Jelcic, Marko21820 – 1
2.6FMKonjicanin, Muris2212Sesar, Ivan2151½ – ½
Bo.5  TŠK „SLOBODA“ TuzlaRtg1  ŠK „SARAJEVO“ SarajevoRtg2½:3½
3.1GMAczel, Gergely2552GMBudisavljevic, Luka2509½ – ½
3.2GMDjukic, Nikola2502GMKadric, Denis2555½ – ½
3.3FMBuljubasic, Sabahudin2311GMFercec, Nenad24260 – 1
3.4FMKarahmetovic, Adnan2285GMVukic, Milan2399½ – ½
3.5Zenelaj, Samuel2215FMHadzovic, Amir22480 – 1
3.6AIMCulum, Sanjin2205CMSitnic, Adnan22441 – 0
Bo.6  ŠK „NAPREDAK“ SarajevoRtg9  ŠK „GORAŽDE“ GoraždeRtg5 : 1
4.1GMStevic, Hrvoje2577GMRatkovic, Miloje2499½ – ½
4.2FMBurovic, Rijad2448GMBlagojevic, Dragisa24611 – 0
4.3GMKosic, Dragan2436FMMuratovic, Efim2349½ – ½
4.4GMDizdarevic, Emir2417Trumic, Enes22301 – 0
4.5FMBurovic, Ismet2315Sadikovic, Jasmin21201 – 0
4.6FMGalic, Zeljko2278Pestek, Elvis20061 – 0
Bo.7  ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ BusovačaRtg8  ŠK „BOSNA“ SarajevoRtg2½:3½
5.1GMZelcic, Robert2527GMSanal, Vahap25611 – 0
5.2IMBenkovic, Petar2388GMPredojevic, Borki2586½ – ½
5.3IMSinanovic, Muhamed2310GMKozul, Zdenko25970 – 1
5.4FMPopovic, Zoran2290GMNikolic, Predrag25580 – 1
5.5IMArapovic, Vitomir2283IMMaksimovic, Bojan2432½ – ½
5.6FMPandurevic, Miro2217IMSavanovic, Aleksandar2399½ – ½

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1ŠK „BOSNA“ Sarajevo55001020,5
2ŠK „ŠIROKI BRIJEG“ Široki Brijeg6321816,5
3ŠK „NAPREDAK“ Sarajevo6231720,0
4ŠK „BIHAĆ“ Bihać5221615,0
ŠK „BJELAŠNICA“ Pazarić5302615,0
6TŠK „SLOBODA“ Tuzla6222614,5
7ŠK „SARAJEVO“ Sarajevo6123416,5
8ŠK „HRASNO-BUSOVAČA“ Busovača6114314,0
9ŠK „JEDINSTVO 1954“ Brčko5113314,0
10ŠK „GORAŽDE“ Goražde6114313,0

Burovic,Rijad (2448) – Djukic,Nikola (2502) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (1), 17.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Qc7 5.Nb5 Qb8 6.Bd3 Nf6 7.0–0 g6 8.c4 Bg7 9.N1c3 a6 10.Na3 d6 11.h3 0–0 12.Be3 Nd7 13.Qd2 Nc5 14.Be2

14…Bxc3 15.Qxc3 Nxe4 16.Qc2 Nf6 17.Rad1 Bf5 18.Qb3 Be6 19.Bf3 Qc8 20.Bh6 Rd8 21.Rfe1 Rb8 22.Bd5 Bxd5 23.cxd5 Ne5 24.f4 Qc5+ 25.Kh1 Ned7 26.Rxe7 Re8 27.Rxe8+ Rxe8 28.Qxb7 Qf2 29.Qxa6 Ne4 30.Qa4 Ndf6 31.Qb3 Ng3+ 32.Kh2 Nf5 33.Bg5 Re2 34.Rg1

34…Ne4 0–1

Buljubasic,Sabahudin (2311) – Kosic,Dragan (2436) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (1), 17.09.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Nf6 4.Bg5 dxe4 5.Nxe4 Be7 6.Bxf6 gxf6 7.Nf3 f5 8.Ng3 Qd6 9.Qd2 h5 10.h4 Nc6 11.0–0–0 Bd7 12.Ng5 f6 13.Nf3 0–0–0 14.Bc4 Bf8 15.Kb1 Nb4 16.Rhe1 Kb8 17.Bb3 Nd5 18.c4 Bh6 19.Qc2 Nf4 20.c5 Qa6 21.d5 exd5 22.Nxf5

22…Nd3 23.N3d4 Nxe1 24.Rxe1 Rhe8 25.Rxe8 Rxe8 26.a3 Re1+ 27.Ka2 0–1

Karahmetovic,Adnan (2285) – Arapovic,Vitomir (2283) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (2), 18.09.2021

 1.d4 d6 2.Nf3 Bg4 3.c4 g6 4.Nc3 Bg7 5.h3 Bxf3 6.gxf3 Nf6 7.Bg2 0–0 8.f4 c6 9.Qd3 e6 10.0–0 d5 11.Rd1 Nbd7 12.b3 Nh5 13.e3 Qh4 14.Bd2 f5 15.Be1 Kh8 16.Rac1 Qe7 17.Bf3 Nhf6 18.Bg2 Ne4 19.Ne2 Bh6 20.f3 Nd6 21.Bg3 Rg8 22.h4 Nf6 23.c5 Nf7 24.e4 Nh5 25.Kf2 Nxg3 26.Kxg3 g5 27.Rh1 g4 28.exf5 gxf3+ 29.Kxf3 exf5 30.Kf2 Rae8 31.Bf3 Qf6 32.Rcg1 Rxg1 33.Kxg1 Nd8 34.Kf1 Ne6 35.Qd2 Bg7 36.h5 Nxd4 37.h6 Nxf3 38.hxg7+ Qxg7 39.Qd1 Rg8 40.Kf2 Qg2+ 41.Ke3 d4+ 42.Kd3 Re8 43.Nxd4 Nxd4 44.Rxh7+ Kg8 45.Rxb7

45…Nb5 0–1

Muratovic,Efim (2349) – Pastar,Slaven (2321) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (2), 18.09.2021

 1.e3 e6 2.Nf3 c5 3.b3 b6 4.Bb2 Bb7 5.Be2 Nf6 6.0–0 Be7 7.c4 0–0 8.d4 d5 9.cxd5 Nxd5 10.Nbd2 Nc6 11.dxc5 Bxc5 12.Rc1 Qe7 13.Bb5 Rac8 14.Qe2 Rfd8 15.Bxc6 Bxc6 16.Ne5 Ba8 17.Ne4 Bb4 18.Qa6 Rxc1 19.Rxc1 f6 20.Nc6 Bxc6 21.Rxc6 Nc3 22.Ng3

22….Qb7 0–1

Buljubasic,Sabahudin (2311) – Kozul,Zdenko (2597) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (3), 19.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.Be3 e6 7.Bd3 Nbd7 8.0–0 Qc7 9.f4 b5 10.f5 e5 11.Ne6 fxe6 12.fxe6 Nb6 13.Rxf6 gxf6 14.Qh5+ Kd8 15.Qf7 Qxf7

16.Bxb6+ Qc7 17.Bxc7+ Kxc7 18.Nd5+ Kd8 0–1

Dizdarevic,Emir (2417) – Nikolic,Predrag (2558) [A00]

19th Premier League of Bosnia and Herzeg Neum (4), 20.09.2021

 1.Nf3 d5 2.e3 Nf6 3.c4 g6 4.b3 Bg7 5.Bb2 dxc4 6.Bxc4 0–0 7.0–0 b6 8.d4 Bb7 9.Nbd2 Nbd7 10.Qe2 c5 11.dxc5 Nxc5 12.Rfd1 Qe8 13.Bb5 Bc6 14.Bxc6 Qxc6 15.Rac1 Qb7 16.Ne5 Rac8 17.Ndf3 Nd5 18.Qc4 e6 19.Qh4 h6 20.Bd4 g5 21.Qh3 Ne4 22.Ng4 Rxc1 23.Rxc1 Rc8 24.Rf1 Ndc3 25.Bxg7 Ne2+ 26.Kh1 f5 27.Bb2 Qh7 28.Nxh6+ Kf8 29.Qh5 Rc2

30.Ba3+ 1–0

Partije trećeg kola Evropskog klupskog kupa u Strugi


Perunovic,Milos (2566) – Breder,Dennis (2463)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 Nc6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 d6 6.Bg5 e6 7.Bb5 Bd7 8.Qd3 h6 9.Bh4 g5 10.Bxc6 bxc6 11.Bg3 Nh5 12.0–0–0 Rg8 13.Nb3 e5 14.Nd2 Qc7 15.Nc4 Rg6 16.Rd2 Rd8 17.Rhd1 Be7 18.Ne3 g4 19.Qc4 Qb6 20.Kb1 Be6 21.Qa4 Rb8 22.b3 Qc5 23.Ncd5 Bd8 24.Nc4 Kf8

25.Nxe5 dxe5 26.Bxe5 cxd5 27.Bxb8 Nf6 28.Bxa7 Qa5 29.exd5 Qxa4 30.bxa4 Bf5 31.Rd4 Ne4 32.Re1 Bb6 33.Bxb6 Rxb6+ 34.Kc1 Nd6 35.Re3 Rb8 36.Rc3 Bd7 37.a3 Ra8 38.Rb4 Ke7 39.Rc5 f5 40.f3 h5 41.a5 h4 42.h3 Ne8 43.Rb6 Nf6 44.hxg4 fxg4 45.fxg4 Ne4 46.Rc7 Rxa5 47.Re6+ Kd8

48.Rxd7+ Kxd7 49.Rxe4 Rxd5 50.c3 Kc6 51.Rc4+ Kb5 52.Rd4 Re5 53.Kd2 Kc5 54.a4 Re6 55.g5 Rg6 56.Rg4 Kd5 57.Rxh4 Rxg5 58.Rd4+ 1–0

Brunner,Nicolas (2425) – Miljkovic,Miroslav D (2470)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Nc3 Nf6 6.Bg5 Be6 7.e3 Nbd7 8.Bd3 Bd6 9.Bf4 Qe7 10.0–0 0–0 11.h3 c6 12.Ne5 Rfd8 13.Bh2 Nf8 14.f4 Bc8 15.Qf3 Ne8 16.Qf2 f6 17.Nf3 Bb4 18.f5 Nd6 19.Nd2 b5 20.a3 Ba5 21.b4 Bb6 22.Nb3

22…Nxf5 23.Bxf5 Bxf5 24.Qxf5 Qxe3+ 25.Kh1 Qxc3 26.Rf3 Qb2 27.Rc1 Rac8 28.Rfc3 Qe2 29.Bg1 Qe8 30.Re3 Qd7 31.Qc2 Re8 32.Rc3 Re6 33.Bh2 Ng6 34.Bg3 Ne7 35.Bh2 Re4 36.Bg1 Qe6 37.Qf2 Nf5 38.Qc2 Nxd4 0–1

Heinz,Timothee (2394) – Stankovic,Milos (2409)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 e6 4.Nc3 Be7 5.Bg5 0–0 6.e3 b6 7.cxd5 Nxd5 8.Bxe7 Qxe7 9.Nxd5 exd5 10.Rc1 Be6 11.Bd3 Rc8 12.0–0 c5 13.e4 Nd7 14.dxc5 Rxc5 15.Rxc5 Qxc5 16.Ng5 h6 17.Nxe6 fxe6 18.exd5 exd5 19.Qg4 Nf6 20.Qe6+ Kh8 21.Re1 Qd4 22.Qf5 Qxb2 23.h3 Qa3 24.Re6 Rf8 25.Kh2 Qc5 26.Qg6 Kg8 27.Qg3 Ne4 28.Bxe4 dxe4 29.Rxe4 Qxf2 30.Re7 Qxg3+ 31.Kxg3 Rf7 32.Re8+ Rf8 33.Re7 Rf7 34.Re8+ Kh7 35.Ra8 Kg6 36.Kg4 Rc7 37.Kf4

37…Rc4+ 0–1

Sarrau,Jelle (2374) – Carlsen,Magnus (2855)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.c4 e5 2.g3 Nf6 3.Bg2 h6 4.Nc3 Bb4 5.Nf3 Bxc3 6.dxc3 d6 7.Nd2 Nbd7 8.Nf1 a5 9.b3 a4 10.Ba3 e4 11.Ne3 b6 12.0–0 0–0 13.Qc2 Re8 14.Rfd1 Bb7 15.b4 Qe7 16.Rd4 Ne5 17.c5 dxc5 18.bxc5 Bc6 19.Nf5 Qf8 20.Qc1 b5 21.Qf4 g5 22.Qc1 Nc4 23.Bb4 Nd5 24.Qc2 Nf6 25.Rf1 Re5 26.Ne3 Nxe3 27.fxe3 Nd5 28.Qd2 Nxb4 29.cxb4 f5 30.g4 Rae8 31.Qc3

31…h5 32.gxf5 Qf6 33.a3 Rf8 34.Rdd1 Kg7 35.Qe1 Bd5 36.Qg3 c6 37.h4 g4 38.Rf4 Rfe8 39.Qf2 Kf7 40.Qg3 R8e7 41.Rff1 Ke8 42.Kh2 Kd7 43.Kg1 Kc8 44.Kh2 Kb7 45.Kg1 Rf7 46.Kh2 Qe7 47.f6 Rxf6 48.Rxf6 Qxf6 49.Rf1 Rf5 50.Rxf5 Qxf5 51.Qd6 Qf7 52.Kg1 Qg7 53.Qd8 Qc7 54.Qf6 Qg3 55.Qe7+ Ka6 56.Qf8 Kb7 57.Qe7+ Qc7 58.Qf8 Qe5 59.Qd8 Qe6 60.Qg5 Qe8 61.Qg7+ Kc8 62.Qh6 Qe5 63.Qf8+ Kd7 64.Qh6 Bf7 65.Qf8 Qa1+ 66.Bf1 Qf6 67.Bg2 Qe6 68.Qg7 Ke7 69.Qd4 Bg6 70.Qg7+ Ke8 71.Qh8+ Kf7 72.Qb8 Qf6 73.Qc7+ Kf8 74.Qg3 Kg7 75.Kh2 Qe7 76.Kg1 Kh7 77.Kh2 Qd8 78.Kg1 Kg8 79.Kh2 Kf7 80.Kg1 Ke6 81.Kh2 Qd5 82.Kg1 Qe5 83.Qe1 Bf5 84.Qd2 Qg3 85.Qd8 Qxe3+ 86.Kh1 Qc1+ 87.Kh2 Qf4+ 88.Kh1

88…g3 89.Qg8+ Kd7 90.Qf7+ Kd8 91.e3 Qxh4+ 0–1

Dubov,Daniil (2714) – Abasov,Nijat (2652)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.c4 Nf6 2.Nc3 e5 3.Nf3 Nc6 4.e4 Bb4 5.d3 d6 6.Be2 Bc5 7.0–0 Bg4 8.Rb1 a6 9.b4 Ba7 10.Kh1 h6 11.h3 Bxf3 12.Bxf3 Nd4 13.g3 Nxf3 14.Qxf3 c6 15.a4 Qd7 16.Kg2 Qe6 17.Nd1 0–0 18.Ne3 Bxe3 19.Bxe3 b5 20.Rfc1 bxa4 21.Ra1 a5 22.b5 cxb5 23.cxb5 Rfb8 24.Rcb1 d5 25.Qd1 dxe4 26.dxe4 Nxe4 27.Qd3 Nd6 28.b6 Nc4 29.Qe4

29…f5 30.Qf3 e4 31.Qe2 Nxb6 32.Bxb6 Rxb6 33.Rxb6 Qxb6 34.Qc4+ Kh8 35.Qxa4 e3 36.fxe3 Qxe3 37.h4 Rd8 38.Qxa5 Rd2+ 39.Kh3 Qe2 0–1

Inarkiev,Ernesto (2663) – Alonso Rosell,Alvar (2566)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.g3 dxc4 5.Bg2 a6 6.Ne5 Bb4+ 7.Nc3 Nd5 8.Bd2 Nb6 9.Ne4 Be7 10.Ba5 N8d7 11.Qc2 Nxe5 12.dxe5 Qd7 13.Bxb6 Bb4+ 14.Kf1 cxb6 15.Qxc4 Qb5 16.Qc7 0–0 17.Rd1 Bc5 18.b3 Ba3 19.f4 a5 20.Bf3 a4 21.Kg2 axb3 22.axb3 Kh8

23.Rd8 Bd7 24.Qxd7 1–0

Esipenko,Andrey (2720) – Dudin,Gleb (2434)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.d4 exd4 4.Nxd4 Bc5 5.Nb3 Bb6 6.Nc3 Nge7 7.a4 a6 8.Nd5 Nxd5 9.exd5 Qf6 10.Qe2+ Ne7 11.h4 h6 12.Bd2 0–0 13.a5 Ba7 14.Bc3 Qd6 15.0–0–0 Nxd5

16.Rxd5 Qxd5 17.Qg4 g6 18.Qf4 Kh7 19.Bd3 f5 20.Bd2 1–0

Navara,David (2676) – Vaisser,Anatoly (2494)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 b5 4.cxb5 a6 5.bxa6 g6 6.Nc3 Bxa6 7.e4 Bxf1 8.Kxf1 d6 9.Nf3 Nbd7 10.g3 Bg7 11.Kg2 0–0 12.Re1 Nb6 13.a4 Nfd7 14.Bf4 Nc4 15.Qe2 Ndb6 16.e5 Na5 17.Rad1 Qd7 18.h4 Nxa4 19.Nxa4 Qxa4 20.exd6 exd6 21.Bxd6 Rfe8 22.Ra1 Rxe2 23.Rxa4 Rxe1 24.Nxe1 Bxb2 25.Bc7 Bc3 26.Nc2 Kf8 27.d6 Ke8 28.Ne3 Bd2 29.Nd5 c4

30.Nb6 1–0


Ranaldi,Lucas (2325) – Winkels,Marcel (1992)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (3), 20.09.2021

1.Nf3 Nf6 2.c4 g6 3.Nc3 Bg7 4.g3 0–0 5.Bg2 d6 6.d4 Nc6 7.0–0 Bf5 8.Ne1 e5 9.d5 Ne7 10.e4 Bd7 11.Nd3 Ne8 12.f4 a6 13.fxe5 dxe5 14.Be3 Kh8 15.Qd2 Ng8 16.Rf2 Nd6 17.b3 f5 18.Re1 fxe4 19.Rxf8 Qxf8 20.Nc5 Qe7 21.N3xe4 Nxe4 22.Bxe4 Nf6 23.Bg2 Bc8 24.h3 Rb8 25.Kh2 b6 26.Nd3 Bf5 27.Nxe5 Qxe5

28.Bf4 Qc3 29.Qxc3 Ng4+ 30.hxg4 Bxc3 31.Re3 Bd2 32.Be5+ Kg8 33.Re2 1–0

Šahisti rođeni 21. sepembra



VM Muzičuk, Marija (2540){21.09.1992}
VM Zelčić, Robert (2527){21.09.1965}
VM Leventić, Ivan (2382){21.09.1970}
  Cvijanović, Veljun (2265){21.09.1947}
FM Stanković, Dragan P (2240){21.09.1951}
FM Hrvačić, Pavle (2198){21.09.1972}
  Bućan, Eldin (2127){21.09.1973}
  Mihajlović, Slobodan (2013){21.09.1934}
  Verenčević, Milan (1967){21.09.1955}
  Kovačević, Marko D (1962){21.09.1997}
  Bogdanović, Dragan V (1922){21.09.1961}
  Pušara, Ostoja (1920){21.09.1944}
  Šobić, Dragan (1903){21.09.1961}
MK Helin, Mikael (1875){21.09.1962}
  Jovanović, Mladen (1767){21.09.1943}
  Glišić, Radoslav (1749){21.09.1950}
  Palinkas, Jožef (1690){21.09.1954}
  Milojević, Miroslav (1607){21.09.1949}
  Ranđelović, Miroslav (1472){21.09.2011}
  Veljković, Lazar (1432){21.09.2004}
  Vidanović, Branka (1421){21.09.2004}
  Bukač, Aurel{21.09.1936}
  Rakić, Ksenija{21.09.1996}
  Rančić, Kristina{21.09.1996}
  Vujović, LJubinko{21.09.1947}
  Šolaja, Nastasja{21.09.1998}
  Stojiljković, Goran{21.09.1969}
  Ćalić, Milica{21.09.2005}
  Đokić, Milan{21.09.1997}
  Ranđelović, Miroslav-Kiki{21.09.2011}
  Jekić, Milutin{21.09.1940}
  Kocić, Mersed{21.09.1962}
  Matić, Goran{21.09.1962}
  
  Milanović, Mihailo (1951-2016)
IM Vasiljević, Dragan (1953-2019)

Manx Liberty Masters


GM Kacper Piorun u vođstvu

Na turniru su odigrana tri kola. GM Kacper Piorun je u vođstvu sa 2,5 poena.

Pairings/Results

Round 1 on 2021/09/18 at 1400
Bo. Rtg NameResultName Rtg 
1 2674GMMcshane Luke J½ – ½GMPiorun Kacper2638 
2 2583GMParligras Mircea-Emilian½ – ½GMErdos Viktor2622 
3 2496IMCsonka Balazs½ – ½GMLupulescu Constantin2660 
4 2416IMPert Richard G½ – ½IMGalyas Miklos2448 
5 2295IMKolbus Dietmar0 – 1IMGavrilescu David2477 
Round 2 on 2021/09/19 at 1400
Bo. Rtg NameResultName Rtg 
1 2448IMGalyas Miklos½ – ½GMMcshane Luke J2674 
2 2660GMLupulescu Constantin½ – ½IMGavrilescu David2477 
3 2622GMErdos Viktor½ – ½IMKolbus Dietmar2295 
4 2638GMPiorun Kacper1 – 0IMPert Richard G2416 
5 2583GMParligras Mircea-Emilian1 – 0IMCsonka Balazs2496 
Round 3 on 2021/09/20 at 1400
Bo. Rtg NameResultName Rtg 
1 2416IMPert Richard G0 – 1GMMcshane Luke J2674 
2 2295IMKolbus Dietmar½ – ½IMCsonka Balazs2496 
3 2477IMGavrilescu David½ – ½GMParligras Mircea-Emilian2583 
4 2448IMGalyas Miklos0 – 1GMPiorun Kacper2638 
5 2660GMLupulescu Constantin½ – ½GMErdos Viktor2622 

Rank after Round 3

Rk.  NameFEDRtgPts.
1 GMPiorun KacperPOL26382,5
2 IMGavrilescu DavidROU24772,0
 GMParligras Mircea-EmilianROU25832,0
4 GMMcshane Luke JENG26742,0
5 GMLupulescu ConstantinROU26601,5
 GMErdos ViktorHUN26221,5
7 IMCsonka BalazsHUN24961,0
 IMKolbus DietmarGER22951,0
 IMGalyas MiklosHUN24481,0
10 IMPert Richard GENG24160,5

Seksizam na „šahovski” način


17.09.2021 / ŽVM Injac, Teodora (2405)

Diskriminacija šahistkinja na Prvoj ligi Srbije 2021.

Obraćam se šahistkinjama, šahistima, trenerima, sudijama i svima koji vole, igraju i prate šah, povodom neprijatnosti izazvane neprofesionalnim ponašanjem sudija na pomenutom turniru. Naglašavam da ovaj tekst ne pišem isključivo iz ličnih razloga jer nisam bila jedina igračica koja je neadekvatnim komentarima opominjana od strane prisutnih sudija i samim tim ometana u toku celog turnira. Pored toga, moje reagovanje na neprijatne situacije podržali su i mnogi šahisti i šahistkinje koji nisu imali slična iskustva na ovom turniru.

Uoči samog prvenstva, upoznata sam sa pravilima oblačenja i u skladu sa njima sam se ponašala. Pravila su sledeća: „Za vreme trajanja kola u turnirsku salu nije dozvoljen dolazak u šortsevima, mini suknjama, trenerkama, majicama na bretele, papučama i drugoj obući sa otvorenim prstima.”

Naime, već u toku prve partije, kapiten mog tima mi je prišao i zamolio me je da što manje šetam po sali, a objašnjenje sam čula nakon završene partije – glavni sudija mu je rekao: „Ova tvoja na drugoj tabli ima mini suknju.”

Ove reči su me prilično uznemirile jer, ukoliko je gospodin sudija odlučio da se u toj meri kritički i kritizerski bavi dres kodom, i ponašanjem učesnica na turniru, njegova profesionalna dužnost je bila da se informiše o njihovim imenima i prezimenima. Sa druge strane, bila sam obučena pristojno, sasvim u skladu sa pomenutim pravilima o oblačenju imavši na sebi haljinu dužine malo iznad kolena koju sam nosila na nedavno završenom Evropskom prvenstvu u Rumuniji. Opšte je poznato da haljina iznad kolena nije isto što i mini suknja/haljina.

Zainteresovanost sudija za izgled šahistkinja rasla je iz dana u dan, te je već trećeg dana fokus prebačen na moju koleginicu iz tima. Smatrajući nepristojnim način na koji se ona odnosila prema svojoj kosi za vreme partije, pomeravši je levo-desno, napred-nazad, čime je navodno isticala vrat kao deo svog tela i kopču džempera koji pokriva cela leđa, glavni sudija je opet uputio posrednu kritiku i rekao ju je našem kapitenu. Ovaj komentar ukazao mi je na njegovu potrebu da po svaku cenu, skrivajući se iza autoriteta, kritikuje šahisktinje, omalovažava ih i, samim tim, ometa uobičajeni profesionalni tok turnira.

Nakon ovoga, priča se nastavlja, te gospodin sudija skuplja hrabrost i direktno mi se obraća na ulazu u salu i govori mi kako moram da povedem računa o vidljivosti svog ramena za vreme partije. A o čemu bih drugom razmišljala? Zaista nemam vremena ni želje da detaljno opisujem komentare koji su usledili, ali naglašavam da pouzdano znam da su slična iskustva imale i igračice iz drugih ekipa.

Za sve to vreme, u delu sale u kojem se igrala muška liga, imala sam priliku da vidim i čujem klompe i zapazim istaknuto zabranjene trenerke i kratke letnje pantalone. Takođe, nakon jedne od prvih primedbi na naše tako provokativno oblačenje, kapiten mog tima je gospodinu glavnom sudiji skrenuo pažnju na učesnika muške lige koji je već treći dan zaredom igrao u papučama, na šta je dobio sledeći odgovor: „Ti gledaj svoja posla!” Ovaj tekst nema nameru da se bavi istragom i detaljima odnosa prema muškim igračima, ali znam da se njihov stil oblačenja od početka do kraja nije menjao, niti je iko snosio posledice za kršenje pravilnika o oblačenju. Ja jesam.

Čitava priča je kulminirala uoči početka poslednjeg kola. Moja pojava je iznova uznemirila prisutne sudije, te me je jedan od njih momentalno uputio gospodinu glavnom sudiji, procenivši moju haljinu neadekvatnom. Nakon toga, gospodin glavni sudija mi je zapretio kontumacijom na šta sam ja odgovorila jednostavnim zahtevom da iste kriterijume primeni na one muške igrače koji i dalje nisu bili obučeni u skladu sa pravilnikom o odevanju. Gospodin glavni sudija negirao je postojanje bilo kakvog odstupanja od pravilnika među muškim igračima, istakavši da su svi odgovarajuće obučeni. To nije bila istina i to je razlog zbog kojeg sada pišem ovaj tekst u ime svih šahistkinja koje su imale slična iskustva. Neposredno nakon razgovora, velikodušno mi je ponuđeno da ostvarim pravo na igru ukoliko se presvučem. U ovom trenutku imala sam sreće jer nisam bila sama. Imala sam nesebičnu podršku kapitena svog tima čija mi je reakcija samo dala potvrdu da ne grešim u tvrdnji da sam tendenciozno i nepravedno kažnjena. Nisam se presvukla. Zahvalila sam se i odbila ovu sramnu i uvredljivu ponudu koja je predstavljala samo prividnu slobodu izbora.

Ovom prilikom ističem entuzijazam i profesionalnost rukovodstva Šahovskog saveza Srbije koje nam je omogućilo da ovako važan turnir igramo u odličnim uslovima. Postojanje dres koda na najznačajnijem nacionalnom turniru jeste novina koja je sasvim u skladu sa svim evropskim i svetskim turnirima na najvišem nivou. Međutim, ljudi koji su zaduženi za realizaciju turnira ne samo da nisu uspeli profesionalno da implementiraju pravila, već su sami sebi dozvolili da pravila tumače drugačije, pa čak i da donose nova. Kakva god bila, pravila moraju biti ista za sve. Svako odstupanje je izuzetno uvredljivo, a u ovom slučaju i seksističko jer je pravilnik o odevanju „čitan” selektivno i najvećim delom primenjivan na šahistkinje. Imam sreće da učestvujem na velikim evropskim i svetskim, zatvorenim i otvorenim turnirima i do sada nikada nisam imala sličnih neprijatnosti koje su očigledno samo rezultat ličnog senzibiliteta pojedinaca, njihove isfrustriranosti i bahate neprofesionalnosti.

Od mene toliko. Hvala na pažnji.

Teodora Injac
Beograd, 17.09.2021.

(Preneseno sa Večitog šaha)

Poraz Alkaloida u trećem kolu



Evropski klupski kup

Sudija u šestom meču (učesnik meča je Magnus Carlsen) je Saša Jevtić. Magnus Carlsen je prema očekivanju dobio belgijskog FM Sarrau, Jelle-a.

Ubjedljiva pobjeda kluba Sloven Ruma

Sloven Ruma je pobjedio ekipu Schachgesellschafta 4,5:1,5. Pobjede za Sloven su postigli velemajstori Perunović Miloš i Miljković Miroslav i IM Stanković Miloš.

Alkaloid je izgubio od ekipe Silla –Valencia Origin of Chess rezultatom 2,5-3,5. Pobjede za Sillu postigli su Abasov Nijat koji je pobjedio Daniila Dubova i Santos Latasa koji je savladao Kryvoruchka. Inarkiev je ublažio poraz Alkaloida pobjedivši Alonso Rosella.

Posle 3. kola pet ekipa ima maksimalan broj bodova.

Bo.1  AlkaloidRtg5  Silla-Valencia Origin of ChessRtg2½:3½
1.1GMMamedyarov, Shakhriyar2762GMKorobov, Anton2685½ – ½
1.2GMShankland, Sam2720GMShirov, Alexei2652½ – ½
1.3GMDubov, Daniil2714GMAbasov, Nijat26520 – 1
1.4GMKryvoruchko, Yuriy2689GMSantos Latasa, Jaime26270 – 1
1.5GMInarkiev, Ernesto2663GMAlonso Rosell, Alvar25661 – 0
1.6GMPredke, Alexandr2662GMHenderson De La Fuente, Lance2491½ – ½
Bo.17  PrilepRtg2  Mednyi VsadnikRtg½ :5½
2.1GMGukesh, D2599GMSvidler, Peter2701½ – ½
2.2IMDudin, Gleb2434GMEsipenko, Andrey27200 – 1
2.3IMBoskovic, Drasko2457GMMatlakov, Maxim26830 – 1
2.4IMTadic, Stefan2339GMPonkratov, Pavel26570 – 1
2.5Gotovusa, Goran2161GMSakaev, Konstantin25950 – 1
2.6Damceski, Marjan2057GMGoganov, Aleksey25590 – 1
Bo.3  AVE Novy BorRtg19  ASNIERES Le Grand EchiquierRtg4½:1½
3.1GMHarikrishna, Pentala2725GMCornette, Matthieu25780 – 1
3.2GMWojtaszek, Radoslaw2698GMDelchev, Aleksander2500½ – ½
3.3GMNavara, David2676GMVaisser, Anatoly24941 – 0
3.4GMAnton Guijarro, David2651Olivier, Pierre22151 – 0
3.5GMSasikiran, Krishnan2647CMKirszenberg, Marc21391 – 0
3.6GMBartel, Mateusz2611FMMoingt, Jean-Claude21251 – 0
Bo.6  Team XtraConRtg4  KPRFRtg2 : 4
4.1GMBerkes, Ferenc2671GMGrischuk, Alexander2775½ – ½
4.2GMBanusz, Tamas2641GMMalakhov, Vladimir26660 – 1
4.3GMPapp, Gabor2599GMDreev, Aleksey2637½ – ½
4.4GMThybo, Jesper Sondergaard2587GMZvjaginsev, Vadim2603½ – ½
4.5GMRozentalis, Eduardas2509GMAlekseev, Evgeny2610½ – ½
4.6GMDanielsen, Henrik2521GMSychev, Klementy25560 – 1
Bo.9  Vugar GashimovRtg7  BEER SHEVARtg2 : 4
5.1GMMamedov, Rauf2654GMMikhalevski, Victor2573½ – ½
5.2GMShevchenko, Kirill2633GMNabaty, Tamir26380 – 1
5.3GMAsadli, Vugar2578GMRoiz, Michael2580½ – ½
5.4GMSuleymanli, Aydin2536GMRodshtein, Maxim2599½ – ½
5.5GMSadikhov, Ulvi2509GMPostny, Evgeny2564½ – ½
5.6IMIbrahimli, Murad2436GMSteinberg, Nitzan25370 – 1
Bo.25  Zuid-LimburgRtg8  Offerspill Chess ClubRtg½ :5½
6.1FMSarrau, Jelle2374GMCarlsen, Magnus28550 – 1
6.2FMSuvorov, Alexander2363GMTari, Aryan26420 – 1
6.3FMLenaerts, Lennert2358GMChristiansen, Johan-Sebastian26090 – 1
6.4FMVan Meegen, Ruud2291GMUrkedal, Frode Olav Olsen2568½ – ½
6.5Perkampus, Laurin2010IMHaldorsen, Benjamin24650 – 1
6.6CMWinkels, Marcel1992FMRanaldi, Lucas23250 – 1
Bo.10  Sloven RumaRtg12  Schachgesellschaft RiehenRtg4½:1½
7.1GMIndjic, Aleksandar2629GMHeimann, Andreas2587½ – ½
7.2GMMiladinovic, Igor2536GMCvitan, Ognjen2470½ – ½
7.3GMPerunovic, Milos2566IMBreder, Dennis24631 – 0
7.4GMMiljkovic, Miroslav D2470IMBrunner, Nicolas24251 – 0
7.5GMKosanovic, Goran A2311Haag, Gregor2370½ – ½
7.6IMStankovic, Milos2409FMHeinz, Timothee23941 – 0
Bo.11  Skakfelag SelfossRtg33  Bærum SchakselskapRtg5½: ½
8.1GMDonchenko, Alexander2641IMElsness, Frode24671 – 0
8.2GMDemchenko, Anton2610IMMihajlov, Sebastian23811 – 0
8.3GMAntipov, Mikhail Al.2607CMMihajlov, Svetoslav21671 – 0
8.4IMLomasov, Semyon2526Lobersli, Henrik Oie19871 – 0
8.5IMArngrimsson, Dagur2383Darnell, Anton20061 – 0
8.6FMLagerman, Robert2300Hestvik, Elias1860½ – ½
Bo.13  Stocholms SSRtg29  NordkalottenRtg4 : 2
9.1GMWesterberg, Jonathan2526IMJepson, Christian2407½ – ½
9.2IMSeo, Jung Min2469IMKristensen, Kaare Hove2336½ – ½
9.3IMLokander, Martin2452IMSylvan, Jacob23071 – 0
9.4IMErtan, Can2384FMHove, Esben Kjems23150 – 1
9.5FMArman, Deniz2336FMJakobsen, Peter22021 – 0
9.6FMThorn, Eric2292Andersen, Peter Vestergaard18331 – 0
Bo.15  Maribor PoligramRtg14  Schachfreunde WirtzfeldRtg3½:2½
10.1IMMarkoja, Boris2453IMDardha, Daniel25211 – 0
10.2IMSubelj, Jan2415GMHera, Imre Jr.2582½ – ½
10.3GMMikhalchishin, Adrian2455IMRoeder, Matthias2372½ – ½
10.4FMSkuhala, Jernej2351IMBoidman, Yuri2318½ – ½
10.5FMBuzeti, Jernej2236FMDardha, Arben2253½ – ½
10.6Bratkovic, Sham2213Jeitz, Christian2231½ – ½
Bo.18  PerfectRtg16  Gambit Asseko SEERtg2 : 4
11.1IMAtlas, Valery2426GMNevednichy, Vladislav2498½ – ½
11.2Gluhovsky, Mark2275IMNikolovski, Nikola24090 – 1
11.3Slavin, Gennadie2264FMRisteski, Emil2320½ – ½
11.4Kurochkin, Victor2407IMPodlesnik, Bogdan2327½ – ½
11.5Pleshkov, Mikhail1984AFMZlatkov, Anton2132½ – ½
11.6Mindru, Valeriu1780FMAndonovski, Ljubisa22520 – 1
Bo.21  Andreu PaternaRtg26  DrejtesiaRtg3½:2½
12.1IMLlobell Cortell, Enrique2392IMSaraci, Nderim24660 – 1
12.2IMSos Andreu, Eric2355FMMakolli, Perparim2249½ – ½
12.3IMPallardo Lozoya, Jose Vicente2357Bajraktari, Perparim21961 – 0
12.4FMIbanez Aullana, Ramon2269Asllani, Muhamet22251 – 0
12.5FMTorres Sanchez, Jose2271Zymberi, Astrit21071 – 0
12.6Gimeno Higueras, Roberto2214Bahtiri, Sabri20100 – 1
Bo.22  ReykjavikRtg36  SV Raika Rapid FeffernitzRtg4 : 2
13.1GMKjartansson, Gudmundur2447IMSchreiner, Peter2440½ – ½
13.2GMSulypa, Oleksandr2455GMDiermair, Andreas2480½ – ½
13.3GMPetursson, Margeir2442Pacher, Simon19921 – 0
13.4FMJohannesson, Ingvar Thor2346Loescher, Leon18471 – 0
13.5Mai, Alexander Oliver2042Tscharnuter, Noah18971 – 0
13.6Jonsson, Gauti Pall2053Valtiner, Adamo19460 – 1
Bo.23  Gambit BonnevoieRtg28  GonzagaRtg2½:3½
14.1GMKunin, Vitaly2562IMHaria, Ravi24651 – 0
14.2IMGodart, Francois2407FMO`donnell, Conor2303½ – ½
14.3Dishman, Stephen2316FMKanyamarala, Tarun2275½ – ½
14.4Filipovic, Slobodan J2214WIMKanyamarala, Trisha2093½ – ½
14.5Schwerteck, Michael2113CMPein, Jonathan22540 – 1
14.6Stern, Geoffrey1948CMCarroll, Peter20590 – 1
Bo.30  Team Pelaro AlingsasRtg20  Lunds ASKRtg2½:3½
15.1FMSorensen, Hampus2383GMSmith, Axel2451½ – ½
15.2Andreasson, Ingvar2331IMAhlander, Bjorn23831 – 0
15.3WIMAgrest, Inna2256FMDragicevic, Drazen2344½ – ½
15.4Rasti, Arvin2219FMJogstad, Martin2341½ – ½
15.5Wengholm, Anders2198FMStorme, Isak23040 – 1
15.6Johansson, Eva1847Nord, Alexander21440 – 1
Bo.27  De Sprenger EchternachRtg24  Viking Chess ClubRtg2½:3½
16.1IMNoe, Christopher2518IMSammalvuo, Tapani24161 – 0
16.2IMHammes, Michael2345IMKjartansson, David23260 – 1
16.3FMGibicar, Danijel2271Thorhallsson, Simon22370 – 1
16.4Gnichtel, Gerd2136FMBjornsson, Tomas2175½ – ½
16.5Sparwel, Oliver2013Petursson, Gudni2016½ – ½
16.6Densing, Gerd1762Ingason, Sigurdur1805½ – ½
Bo.31  GostivarRtg35  Wasa SKRtg2½:3½
17.1FMStefanovski, Dushan2222WGMReizniece-Ozola, Dana22830 – 1
17.2FMOrgandziev, Oliver2249IMCramling, Dan2292½ – ½
17.3Miljkovic, Mihajlo2217FMNordstrom, Felix2083½ – ½
17.4FMDinev, Dejan2204Wenzel, Birger1974½ – ½
17.5Miftari, Hedon2002WFMAndric, Jelena20561 – 0
17.6Vladimirov, Vladimir2169Eriksson, Lennarth19410 – 1
Bo.34  Sussex MartletsRtg32  DardaniaRtg2½:3½
18.1FMCumming, Rhys2361Uruci, Endrit22791 – 0
18.2Willson, Ollie2082Saraci, Korab21540 – 1
18.3Payne, Matthew J2150CMBudima, Armend21711 – 0
18.4Bucher, Grant W2114Salihu, Sami22070 – 1
18.5Blake, J Morgan2006FMHamiti, Gani21230 – 1
18.6Walker, Samuel A2048Asllani, Ibrahim2038½ – ½
Bo.37  En PassantRtg38  St BenildusRtg4 : 2
19.1IMBosboom, Manuel2395Vogel, Constantin2149½ – ½
19.2De Graaf, Dick2076Putar, Leon1918½ – ½
19.3CMVan Twillert, Laurents2082Putar, Lara19301 – 0
19.4Reichardt, Robin2051Healy, John1889½ – ½
19.5Reichardt, Jasper1977Burke, Kevin A.18831 – 0
19.6Reichardt, Thomas1793Novak, Vjekoslav1721½ – ½

Rank after Round 3

Rk.FED TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1RUSMednyi Vsadnik3300642,0
2CZEAVE Novy Bor3300638,0
3RUSKPRF3300636,0
4ISRBEER SHEVA3300634,0
5ESPSilla-Valencia Origin of Chess3300626,0
6MKDAlkaloid3201437,0
7AZEVugar Gashimov3201430,0
8DENTeam XtraCon3201426,0
9MKDPrilep3201421,0
10ISLSkakfelag Selfoss3201420,0
11MKDGambit Asseko SEE3201420,0
12NOROfferspill Chess Club3201417,0
13SLOMaribor Poligram3201417,0
14IRLGonzaga3201417,0
15FRAASNIERES Le Grand Echiquier3201416,0
16ISLReykjavik3201414,0
17SWEStocholms SS3201414,0
18ESPAndreu Paterna3201413,0
19SRBSloven Ruma3201412,0
20KOSDrejtesia3102222,0
21AUTSV Raika Rapid Feffernitz3102216,0
22BELSchachfreunde Wirtzfeld3102216,0
23SUISchachgesellschaft Riehen3102215,0
24KOSDardania3102214,0
25SWELunds ASK3102214,0
26LUXGambit Bonnevoie3102213,0
27DENNordkalotten3102212,0
28MDAPerfect3102210,0
29NORBærum Schakselskap310229,0
30NEDEn Passant310226,0
31NEDZuid-Limburg310226,0
32ISLViking Chess Club310225,0
33SWEWasa SK310225,0
34MKDGostivar3003013,0
35LUXDe Sprenger Echternach300309,0
36ENGSussex Martlets300309,0
37SWETeam Pelaro Alingsas300306,0
38IRLSt Benildus300306,0

Round 3
on
2021/09/20
at 15:00
Bo.1  Monte-CarloRtg6  SK Erste Bank BadenRtg3 : 1
1.1GMGoryachkina, Aleksandra2608IMBivol, Alina2385½ – ½
1.2GMDzagnidze, Nana2525WGMHeinemann, Josefine22921 – 0
1.3IMPaehtz, Elisabeth2465WGMDordzhieva, Dinara23031 – 0
1.4IMSkripchenko, Almira2396WIMHrescak, Ivana2142½ – ½
Bo.7  Tajfun – SK LjubljanaRtg3  South UralRtg1½:2½
2.1IMUnuk, Laura2389IMSaduakassova, Dinara2489½ – ½
2.2FMCvitan, Ena2284GMGunina, Valentina24461 – 0
2.3WIMUrh, Zala2234IMBadelka, Olga24220 – 1
2.4WIMVidic, Teja2172WGMSolozhenkina, Elizaveta23110 – 1
Bo.5  MSK CentarRtg2  GRECO – Kyiv Chess FederationRtg1 : 3
3.1IMSalimova, Nurgyul2362GMAbdumalik, Zhansaya25020 – 1
3.2WGMRadeva, Viktoria2350GMMuzychuk, Mariya25400 – 1
3.3WFMMehmed, Elif2260IMOsmak, Iulija24280 – 1
3.4FMKrasteva, Beloslava2217IMBuksa, Nataliya24171 – 0
Bo.8  KumanovoRtg4  AlkaloidRtg2 : 2
4.1FMPeycheva, Gergana2331IMShuvalova, Polina25101 – 0
4.2FMToncheva, Nadya2178IMAtalik, Ekaterina24290 – 1
4.3WIMDjukic, Sandra2127IMBulmaga, Irina24070 – 1
4.4WIMGalunova, Tsveta2190WFMStojkovska, Monika20811 – 0

Rank table

Rk.FED TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1RUSSouth Ural3300615,0
2UKRGRECO – Kyiv Chess Federation3210512,0
3MNCMonte-Carlo3111316,0
4MKDAlkaloid311139,0
5MKDKumanovo311137,0
6AUTSK Erste Bank Baden3102216,5
7SLOTajfun – SK Ljubljana3102214,0
8MKDMSK Centar300309,5

Gunina,Valentina (2446) – Cvitan,Ena (2284)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021  1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Nc3 Nf6 6.Bg5 Be6 7.e3 Nbd7 8.Bd3 Bd6 9.0–0 c6 10.h3 Qc7 11.Qd2 h6 12.Bf4 g5 13.Bxd6 Qxd6 14.Nh2 Rg8 15.f3 h5 16.Be2 g4 17.fxg4 hxg4 18.hxg4 0–0–0 19.Rf4 Rg7 20.Raf1 Rh8 21.R1f2 Nf8 22.g3 Ne4 23.Rxe4 dxe4 24.Nxe4 Qc7 25.Qb4 a5 26.Qd6 Bxa2 27.Qf6 Ne6 28.Bf3 Bd5 29.Nf1 Rgh7 30.g5 Rg8 31.Qf5 Rhg7 32.Bh5 Kb8 33.Nf6

33…Rxg5 34.Nxd5 Rxf5 35.Nxc7 Rxf2 36.Na6+ Ka7 37.Kxf2 Kxa6 38.Nd2 Rh8 39.Be2+ b5 40.Ne4 Rh2+ 41.Ke1 Kb6 42.Kd1 a4 43.Kd2 Kc7 44.g4 Kd7 45.Kd3 Ke7 46.Kd2 Nc7 47.Ng5 b4 48.Ne4 Nd5 49.Nc5 a3 50.bxa3 Nc3 51.axb4 Nxe2 52.Kd3 Nc1+ 53.Kc3 Rg2 54.e4 Rg3+ 55.Kc4 Ne2 56.Nd3 Kd6 57.g5 Kc7 58.d5 cxd5+ 59.exd5 Rxg5 60.Nc5 Rg4+ 61.Kd3 Nf4+ 62.Ke4 Ng6+ 63.Kf5 Rf4+ 64.Kg5 Kd6 65.Nd3 Rd4 66.Nf2 Rxb4 67.Ng4 Rxg4+ 68.Kxg4 Kxd5 69.Kf5 Ne5 0–1

Muzychuk,Mariya (2540) – Radeva,Viktoria (2350)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021  1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 a6 5.Bd3 Nf6 6.0–0 d6 7.c4 g6 8.Nc3 Bg7 9.Nf3 0–0 10.Be2 Qc7 11.Bf4 Rd8 12.Qd2 e5 13.Bg5 Be6 14.Rfd1 Nc6 15.Rac1 Ne7 16.h3 Rac8 17.b3 b6 18.Qe3 Qb7 19.Ne1 Rd7 20.Nc2 Ne8 21.Nb4 Nc6 22.Nxc6 Rxc6 23.Nd5 Bxd5 24.cxd5 Rxc1 25.Rxc1 f6 26.Bh4 Rc7 27.Rxc7 Nxc7 28.f3 b5 29.Bf2 Kf7 30.Qb6 Qxb6 31.Bxb6 Na8 32.Ba5 Bh6 33.Kf2 Bc1

34.a4 Ba3 35.axb5 Bc5+ 36.Kf1 axb5 37.Bxb5 Nb6 38.Ke2 Ke7 39.Bd2 Kd8 40.g3 Nc8 41.f4 Ke7 42.Kf3 Nb6 43.Bc6 Nc8 44.h4 Bd4 45.f5 Kf7 46.Bd7 Nb6 47.Be6+ Ke7 48.g4 Nd7 49.Bxd7 Kxd7 50.fxg6 hxg6 51.h5 gxh5 52.gxh5 Ke7 53.Kg4 Kf7 54.Kf5 Bc5 55.b4 Bd4 56.b5 Bb6 57.h6 Bc7 58.Be3 1–0

Buksa,Nataliya (2417) – Krasteva,Beloslava (2217)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 d6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 a6 6.h3 e6 7.g4 Be7 8.g5 Nfd7 9.h4 b5 10.a3 Bb7 11.Be3 Nc6 12.Rg1 Rc8 13.f4 0–0 14.h5 Na5 15.h6 g6 16.f5 exf5 17.exf5 Re8 18.Kf2 Nc4 19.Bxc4 Rxc4 20.Nf3 Qc8 21.Nd5 Bd8 22.c3 Ne5 23.fxg6 fxg6 24.Nxe5 Rxe5 25.Nf4 Bb6 26.Bd4 Bxd4+ 27.cxd4 Rc2+ 28.Kf1 Qc4+ 29.Nd3

29…Qf7+ 0–1

Atalik,Ekaterina (2429) – Toncheva,Nadya (2178)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 d5 2.Nf3 Nf6 3.Bf4 c5 4.e3 Nc6 5.Nbd2 Qb6 6.dxc5 Qxb2 7.Rb1 Qc3 8.Bb5 e6 9.Be5 Qxc5 10.c4 Bd7 11.Bxf6 gxf6 12.cxd5 Qxd5 13.0–0 Nd8 14.Qa4 a6 15.Bxd7+ Qxd7 16.Qf4 Be7 17.Ne4 f5 18.Rfd1 Qc6 19.Ng3 Rc8 20.Ne5 Qc5 21.Nd7 Qc7 22.Qh6 f6 23.Nh5 Nc6

24.Qg7 1–0

Djukic,Sandra (2127) – Bulmaga,Irina (2407)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 d5 4.Nc3 Be7 5.Bg5 h6 6.Bxf6 Bxf6 7.cxd5 exd5 8.e3 0–0 9.Rc1 c6 10.Bd3 Nd7 11.0–0 Re8 12.Qc2 Nb6 13.h3 Bd7 14.Ne2 Nc8 15.Ng3 Nd6 16.Qb3 g6 17.Rfe1 Rb8 18.Qa3 Be7 19.Qc3 a5 20.Red1 f5 21.Ne5 Kh7 22.a4 Ne4 23.Bxe4 fxe4 24.Nxd7 Qxd7 25.b3 Bb4 26.Qc2 Rf8 27.Qe2 Bd6 28.Nf1 Rf5 29.Rc2 Rbf8 30.Ra1 Rg5 31.Kh1

31…Rf3 32.Ng3 Bxg3 33.fxg3 Rfxg3 34.Rf1 Rxh3+ 35.Kg1 Rhg3 36.Rf2 h5 37.Qf1 Rf5 38.Rxf5 gxf5 39.Qe1 Qg7 40.Qxa5 Rxe3 41.Qd8 Rg3 42.Kh2 Rg4 43.b4 f4 44.Re2 Qxd4 45.Qd7+ Qg7 46.Qf5+ Kh6 0–1

Heinemann,Josefine (2292) – Dzagnidze,Nana (2525)

25th European Women’s Chess Club Cup 202 Struga (3), 20.09.2021

 1.e4 c6 2.Nf3 d5 3.d3 dxe4 4.dxe4 Qxd1+ 5.Kxd1 Nf6 6.Nfd2 Ng4 7.Ke1 e5 8.Nb3 f5 9.N1d2 Nf6 10.Bd3 g6 11.f3 Be6 12.Kf2 Nbd7 13.Re1 0–0–0 14.exf5 gxf5 15.Bc4 Nd5 16.a4 Re8 17.g3 Nb4 18.Bd3 h5 19.Re2 h4 20.Kg2 hxg3 21.hxg3 Re7 22.Na5 Nxd3 23.cxd3 Bd5 24.Nac4 Reh7 25.Nf1 e4 26.Ncd2 exd3 27.Re3 Bc5 28.Rxd3

28…Rh1 0–1

Karađorđe Topola i Dublje u vođstvu posle 5 kola


Liga Centralne Srbije – sever 2021.

Organizer(s) Sahovski savez Centralne Srbije Federation Serbia ( SRB )
Tournament director Milivojevic Milivoje (939552)
Chief Arbiter FA Milosevic Petar V (953733)
Arbiter NA Jovanovic Ivica (962716), NA Lukovac Nikola (986763)
Time control (Standard) 90′ + 30“
Location Hotel „Ravni gaj“ – Knic
Number of rounds 11
Tournament type Round robin for teams
Rating calculation Rating international
Date 2021/09/17 to 2021/10/17
Rating-Ø 1759

Board Pairings

Round 5 on 2021/09/19 at 16,00
Bo.3  Macva – BogaticRtg12  Sabacki SK 2 – SabacRtg2 : 4
1.1Ostojic, Vladimir2180WFMBojicic, Andjela21511 – 0
1.2Markovic, Sinisa2076Lazic, Miodrag20741 – 0
1.3Rezic, Goran2011Bajevic, Branko20580 – 1
1.4Sindjelic, Marko2066Andric, Sinisa19380 – 1
1.5Ercegovcevic, Branislav1811Vasic, Dejan19700 – 1
1.6Bojicic, Dragoljub1727WFMParamentic, Mila19120 – 1
Bo.4  Brnjica – KnicRtg2  Karadjordje – TopolaRtg1½:4½
2.1FMRihterovic, Milan2243FMMatovic, Mihajlo Z22140 – 1
2.2Milosevic, Slavisa2205FMPodinic, Bojan22360 – 1
2.3Markovic, Slavoljub2155Avramovic, Zoran2312½ – ½
2.4Jakovljevic, Nenad2113FMNikolic, Milos22580 – 1
2.5Djuric, Predrag1988Milosevic, Boban22161 – 0
2.6Petrovic, Dejan1925Maksimovic, Marko21360 – 1
Bo.5  Lesnica – LesnicaRtg1  Drina – LjubovijaRtg3 : 3
3.1Gligoric, Dragoljub2084Sreckovic, Predrag2125½ – ½
3.2Gajic, Aleksandar1933Stojanovic, Djordje2114½ – ½
3.3Trifunovic, Novica2025Markovic, Jevrem2029½ – ½
3.4Dobric, Rodoljub2007Mitrovic, Jovica2014½ – ½
3.5Atanackovic, Dragoljub1747Josipovic, Milan1949½ – ½
3.6Bogicevic, Dragan0Ilic, Bogdan1885½ – ½
Bo.6  Strazevica – BatocinaRtg11  Sveti Ilija – LipolistRtg2 : 4
4.1Golubovic, Svetozar2089Markovic, Dragan R21310 – 1
4.2Djuretanovic, Ivan1926Vujic, Luka21271 – 0
4.3Mitic, Zoran1925Jovanovic, Dejan Ra18851 – 0
4.4Mitic, Bojan1904Moskovljevic, Zoran19360 – 1
4.5Simonovic, Milomir1657Brkic, Zoran M18370 – 1
4.6Gmitrovic, Radomir0Jovanovic, Stefan17770 – 1
Bo.7  Ub – UbRtg10  Morava – Velika PlanaRtg1½:4½
5.1Milosevic, Marko Z1891Rancic, Zoran2175½ – ½
5.2Stevanovic, Radomir1906Stanimirovic, Dragan M2038½ – ½
5.3Jovanovic, Dragan B1842Babanic, Dejan20170 – 1
5.4Stojanovic, Zarko1806Trpkovic, Miroljub1904½ – ½
5.5Markovic, Dragan T0Vulicevic, Igor00 – 1
5.6Pavic, Dragivoj0Zivkovic, Jovica00 – 1
Bo.8  Dublje – DubljeRtg9  Granit – RadaljRtg3½:2½
6.1FMVujic, Mihailo2292Despotovic, Luka0½ – ½
6.2Bojicic, Vladan2062Pavlovic, Rado1886½ – ½
6.3Ilic, Zoran B2108Tesevic, Milenko1747½ – ½
6.4Andjelic, Mladen1968Vasic, Radomir16191 – 0
6.5Markovic, Jovan2007Jokic, Milovan0½ – ½
6.6Erdevicki, Aleksandar1703Vracevic, Aleksandar1599½ – ½

Rank table

Rk. TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1 Karadjordje – Topola54101320,5
2 Dublje – Dublje54101319,0
3 Brnjica – Knic53111018,5
4 Morava – Velika Plana5302916,5
5 Drina – Ljubovija5221815,0
6 Sabacki SK 2 – Sabac5212716,5
7 Sveti Ilija – Lipolist5122512,5
8 Lesnica – Lesnica5041414,5
9 Macva – Bogatic5113412,5
10 Strazevica – Batocina5113412,0
11 Ub – Ub5113411,0
12 Granit – Radalj5014111,5

Biografije šahista – Friedrich Saemisch


Friedrich Saemisch (chess player).jpg

FRIEDRICH SÄEMISCH

Rođen je 20 septembra 1896 u Charlottenburgu u Njemačkoj.

Najveći uspjeh u karijeri bilo mu je treće mjesto na velikom turniru u Baden-Badenu 1925. godine, gdje je Aljehine bio prvi. Sämisch je takođe osvojio nekoliko turnira, ali oni su bili manje prestižni. Na primjer, pobijedio je u Beču 1921., u Spa 1926., u Dortmundu i Brnu 1928. i Swinemundeu 1930. Godine 1922. pobijedio je u meču protiv Retija 3,5: 2,5.

Sämisch je igrao za njemački tim na Olimpijadi.

1930. Igrao je atraktivnim kombinacionim stilom koji je osvojio mnoge nagrade za umjetničko stvaralaštvo. U pojedinačnim partijama bio je opasan protivnik za svakog. Porazio je čak i Kapablanku.

Bio je odličan igrač šaha naslijepo pa je čak i svjetski prvak Aleksandar Aljehin prokomentarisao: ‘Od svih modernih majstora koje sam imao prilike da vidim da igraj šah naslijepo , Sämisch me najviše impresionirao; njegova sjajna tehnika, njegova brzina i preciznost uvijek su ostavljali dubok utisak na mene ‘.

Saemisch

Samisch je u istoriji šaha upamćen kao izuzetan teoretičar. Sämischov sistem u kraljevoj indijskoj odbrani jedan je od najpopularnijih u ovom otvaranju- koristili su ga većina izuzetnih velemajstora prošlog vijeka. Sistem nije izgubio svoj značaj u današnjem dobu, kao ni Sämischov sistem u Nimzo-indijskoj odbrani.

Friedrich Sämisch je dugo živio i preživio dva svjetska rata. Igrao je šah do samog kraja- istorija se sjeća jednog slučaja 1969. godine u Linkopingu, kada je starom velemajstoru isteklo vrijeme u svih 13 partija. Sämisch je umro 16 avgusta 1975. u zapadnom Berlinu.

Friedrich Saemisch – Jose Raul Capablanca [E24]

Karlsbad Karlsbad CSR (16), 19.08.1929

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.a3 Bxc3+ 5.bxc3 d6 6.f3 e5 7.e4 Nc6 8.Be3 b6 9.Bd3 Ba6 10.Qa4 Bb7 11.d5 Qd7 12.dxc6 Bxc6 13.Qc2 0–0–0 14.Ne2 Qe6 15.Bg5 h6 16.Bxf6 Qxf6 17.0–0 h5 18.f4 Qh6 19.Rae1 Rhe8 20.f5 Qe3+ 21.Kh1 Qc5 22.Qc1 f6 23.Rf3 Rh8 24.Qb2 a5 25.Rb1 h4

26.Nd4 Bd7 27.Nb3 Qc6

28.Nxa5 Qa8 29.Nb3 h3 30.g3 g6 31.fxg6 f5 32.Qc2 Rhg8 33.Nd2 f4 34.gxf4 Rxg6 35.f5 Rg2 36.Rg1 Rdg8 37.Rxg2 hxg2+ 38.Kg1 Qxa3 39.Rg3 Rxg3 40.hxg3 Ba4 41.Qb1 Qxc3 42.Nf3 Bb3 43.Kxg2 Bxc4 44.Bxc4 Qxc4 45.Kf2 d5 46.exd5 e4 47.Nd2 Qxd5 48.Ke2 Qxf5 49.Qxe4 Qb5+ 50.Kf3 Qa5 51.Nc4 Qa1 52.g4 Qf1+ 53.Kg3 Qg1+ 54.Kh4 Qh2+ 55.Kg5 Kb8 56.Kg6 Ka7 57.g5 b5 58.Ne5 c5 59.Qd5 Qc2+ 60.Kf6 b4 61.g6 b3 62.g7

1–0

Hans Kmoch – Friedrich Saemisch [C28]

Giessen Giessen GER (4), 04.1928

 1.e4 Nc6 2.Nc3 e5 3.Bc4 Nf6 4.d3 Bc5 5.Be3 Bb6 6.Nf3 d6 7.Qd2 Be6 8.Bb3 Ba5 9.0–0 h6 10.Qe2 0–0 11.h3 Re8 12.Rad1 Qd7 13.Nd5 Bxd5 14.exd5 Nd4 15.Nxd4 exd4 16.Qf3 dxe3 17.fxe3 Bb6 18.d4 Re4 19.Qg3 Qe7 20.Rf3 Nh7 21.Rd3 Ng5 22.Rf1 Re8 23.Kf2

23…Rxd4 0–1

ŠK Omladinac –Budućnost i ŠK Dijagonale zadržali vođstvo na turniru.


Prva crnogorska liga u sahu za 2021

 

U petom kolu ŠK Dijagonale su pobjedile ekipu ŠK Cetinja 3,5:2,5. Pobjede za Dijagonale postigli su Đurović Peko I Nikola Kovačević, dok je pobjedu za Cetinje postigao Milojko Kandić i ublažio poraz.

ŠK Omladinac Budućnost je pobjedio ŠK Gambit rezultatom 4:2. Omladinac je na prvoj table dobio poen bez borbe, a igrači Omladinca Jovančević Jovan i Živković Slaven su pobjedili svoje protivnike. Jedinu pobjedu za Gambit postigao je Radić Ivan.

Posle 5 kola Omladinac Budućnost I Dijagonale imaju po 12 bodova.

Bod manje od vodećih im ŠK Mladost, dok ŠK Dama i ŠK 7.Oktobar dijele 4-5 mjesto sa 8 bodova

Бодови по плочама

5. Коло на 2021/09/19 код 15:00
Бо.3  SK CetinjeРтг10  SK DijagonaleРтг2½:3½
1.1Pobor, Milo2225Vujovic, Savo2151½ – ½
1.2Perosevic, Aleksandar2112Djurovic, Peko21190 – 1
1.3Savovic, Dragan2139Kovacevic, Nikola19560 – 1
1.4FMBukvic, Mihailo2081Kadic, Branislav2005½ – ½
1.5Ljesar, Dragan2097Vesovic, Nebojsa1885½ – ½
1.6Kandic, Milojko1954Petrusic, Goran19051 – 0
Бо.4  SK 7 OktobarРтг2  SK DamaРтг3½:2½
2.1Abramovic, Dragoljub2027IMRadovanovic, Nikola24140 – 1
2.2Djokovic, Mirsad2155Bajkovic, Nikola21061 – 0
2.3Ralevic, Zoran2075Kilibarda, Mitar17620 – 1
2.4Asanin, Radomir1936Ljeskovic, Luka18171 – 0
2.5Pejovic, Milivoje1926Pekic, Momcilo1519½ – ½
2.6Nikolic, Dragomir1799Tasovac, Bozo15911 – 0
Бо.5  SK ZoraРтг1  SK AnpasanРтг1½:4½
3.1IMNikac, Predrag2322Djukanovic, Mitar18191 – 0
3.2Pobor, Danilo2086Krstonijevic, Vasilije1772½ – ½
3.3Ivanovic, Milan1901Krstonijevic, Bozidar18340 – 1
3.4Damjanovic, Radovan1861Stojanovic, Radovan18750 – 1
3.5Tomasevic, Milutin1664Bojic, Milos17660 – 1
3.6Milosevic, Dragomir1640Vucinic, Mitar00 – 1
Бо.6  SK RumijaРтг9  SK MladostРтг1 : 5
4.1Draskovic, Davor2050Miletic, Vuk22490 – 1
4.2Vranes, Nikola1956Scepanovic, Dalibor2025½ – ½
4.3Pikula, Rodoljub2033Prijovic, Bojan20850 – 1
4.4Aleksic, Nenad1986Kovacevic, Dragoljub18580 – 1
4.5Plamenac, Aleksandar1846Andjelic, Djordje18980 – 1
4.6Bisa, Gani2005Perisic, Nikola1495½ – ½
Бо.7  SK Omladinac-BuducnostРтг8  SK GambitРтг4 : 2
5.1Alivodic, Dario2237Koljevic, Nikolina1950+ – –
5.2Jovancevic, Jovan2138Petrovic, Slavko18661 – 0
5.3Radonjic, Milan2016Malisic, Miroslav1793½ – ½
5.4Zivkovic, Slaven1850Ivanovic, Ilija19161 – 0
5.5Popovic, Mateja1714Obadovic, Zeljko1794½ – ½
5.6Ivanovic, Tara1272Radic, Ivan16840 – 1

Поредак

МјЕкипаПартије   +    =    –  ТБ1  ТБ2 
1SK Omladinac-Buducnost54011221,5
2SK Dijagonale54011219,0
3SK Mladost53201119,0
4SK Dama5221816,5
5SK 7 Oktobar5221816,0
6SK Cetinje5212717,0
7SK Rumija5203614,0
8SK Anpasan5113410,0
9SK Zora510439,5
10SK Gambit500507,5

Zdenko Pađen: Novosti iz Makedonije (1)


Prijatelj Aleksandar tabakovski uhvatio danas Magnusa na aerodromu Skoplje

Inače Aleksandar je glavna zvijezda novinarska u Makedoniji godinama za utrke formule 1 koje prenosi, a mi se poznamo preko rukometa godinama i svjetskih evropskih prvenstva na kojima igraju Makedonija i Hrvatska.

Igram šah sa njegovim sinom u Skopju.

Samo da se zna de da se godine 2004 Zdenko Kožul vratio se sa svjetskog prvenstva u šahu koje održano u Libiji kod generala Gadafija i tom prilikom nastupio i dječak Magnus Carlsen koji se rukovao sa Gadafijem!!

Tada je moj imenjak Zdenko rekao da će Magnus biti prvak svijeta u šahu , a ja Zdenko broj dva sam rekao da će Ian Nepominjati biti. I eto jedva sam dočekao nakon 15 godina barem da imam priliku da se moja prognoza ostvari. Ja sam pobijedio Carlsena u turnirskoj partiji na turniru u Puli 2008 godine , ali to je bila rođena sestra Magnusa Carlsena koju sam opet vidio u novom Sadu 2009 godine na ekipnom prvenstvu Evrope.

Konačno je postao zreo Ian

Pozdrav iz Vinice Eastern Macedonia.

Utre imam sastanak od 10:00 do 11:00 s jednim od 5 najbogatijih ljudi istočne Makedonije ako ne i najbogatiji ima 700 zaposlenih , a sad ćemo otvoriti prvu tvornicu premium čokolade u Makedoniji prvi muzej čokolade u Makedoniji.

Najveći mercedes od njegovi pet mercedesa, i njegov privatni vozač me vozi za Skoplje a tamo ću možda imati sastanak sa braćom Atanasov iz GEVGELIJA,  koji proizvode izvanredna ajvare zeleni ajvar ljutenica pinđur slatko od dunje slatko od smokve, a najpoznatiji je baš ajvar.

Zdenko Pađen

Partije drugog kola Evropskog klupskog kupa


Shankland,Sam (2720) – Ivanisevic,Ivan (2582)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 e6 5.Bg5 h6 6.Bh4 Nbd7 7.e3 g5 8.Bg3 Nh5 9.Qc2 Nxg3 10.hxg3 Bg7 11.0–0–0 Qe7 12.Kb1 0–0 13.Be2 b5 14.cxb5 Bb7 15.bxc6 Bxc6 16.Bb5 Bxb5 17.Nxb5 Rfc8 18.Nc3 a5 19.Rc1 a4 20.Qd3 Nb6 21.Rc2 Nc4 22.Rhc1 Qb7 23.Ka1 Rcb8 24.Rb1 Na5 25.a3 Nb3+ 26.Ka2 Ra5 27.Nd2 e5 28.dxe5 Bxe5 29.Nf3 Nc5 30.Qe2 Bg7 31.Nd4 Nb3 32.Rd1 Nxd4 33.exd4 Ra6 34.Kb1 Bf8 35.Kc1 Rc6 36.Rd3 Rc4 37.Kd1 Bg7 38.Qd2 Qb3 39.Qe3 Rbc8 40.Rdd2 Bf8 41.Nxa4

41…Qxa4 42.b3 Qxa3 43.bxc4 Qa1+ 44.Ke2 Bb4 45.cxd5 Qa6+ 46.Qd3 Re8+ 47.Kf3 Qf6+ 48.Kg4 Bxd2 49.Rxd2 Re1 50.f4 gxf4 51.gxf4 h5+ 52.Kf3 Qh4 53.d6 Rg1 54.d7 Qg4+ 55.Ke3 Qxd7 56.Kf2 Rh1 57.Qg3+ Kh7 58.Qg5 Qc8 59.Qf6 Qc4 60.Re2 h4 61.Qf5+ Kg7 62.Qe5+ Kh7 63.d5 Qd3 64.Qe4+ Qxe4 65.Rxe4 Rd1 66.Re5 f6 67.Re7+ Kg6 68.Rd7 Kf5 69.Ke3 Re1+ 70.Kf2 Rd1 71.Ke2 Rd4 72.Ke3 Re4+ 73.Kd3 Rxf4 74.Re7 Rf1 75.Re2 Rd1+ 76.Kc4 Kf4 77.Kc5 f5 78.d6 Kg3 79.Kc6 f4 80.d7

80…f3 81.gxf3 Kxf3 82.Re6 Rxd7 83.Kxd7 h3 84.Rh6 Kg2 85.Rxh3 Kxh3 ½–½

Indjic,Aleksandar (2629) – Mamedyarov,Shakhriyar (2762)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 a6 4.cxd5 exd5 5.Nc3 Nf6 6.Bg5 Be6 7.e3 Nbd7 8.h3 c6 9.Bd3 Bd6 10.Bf4 Qc7 11.Qd2 h6 12.b4 g5 13.Bxd6 Qxd6 14.a4 Rg8 15.Qb2 Ke7 16.a5 Rae8 17.Nd2 Kf8 18.Ne2 h5 19.g3 Qe7 20.Nc3 Kg7 21.Na4 Nf8 22.Nf3 Ne4 23.Nc5 Bf5 24.0–0–0 f6 25.Nd2

25…Nxf2 26.Bxf5 Nxh1 27.Rxh1 Qxe3 28.g4 hxg4 29.hxg4 Rh8 30.Rxh8 Kxh8 31.Kc2 Qf4 32.Qc3 Re3 33.Nd3 Qh2 34.Qc5 Kg8 35.Nc1 Qc7 36.Qb6 Qe7 37.Ncb3 Ne6 38.Bxe6+ Rxe6 39.Nc5 Qh7+ 40.Kb2 Re2 41.Qd8+ Kf7 42.Qc7+ Re7 43.Qb8 Qh4 44.Nxb7 Qxg4 45.Kc2 Qf5+ 46.Kd1 Qg4+ 47.Kc2 Kg7 48.Nc5 Qf5+ 49.Kd1 Qg4+ 50.Kc2 Qf5+ 51.Kd1 Qf2 52.Qd6 Re1+ 53.Kc2 Qf5+ 54.Kb2 Re2 55.Kc3 Re3+ 56.Kb2 Qf2 57.Kc2 Re2 58.Ncb3 Qf5+ 59.Kd1 Re8 60.Nc5 g4 61.Qxc6 Re3 62.Qc7+ Kg6 63.Qd8 g3 64.Nd7 g2 65.Qg8+ Kh6 66.Nf8 Qf1+ 67.Kc2 Qd3+ 68.Kd1

68…Re1+ 69.Kxe1 Qe3+ 0–1

Miladinovic,Igor (2536) – Dubov,Daniil (2714)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 Nf6 2.Bg5 Ne4 3.Bf4 d5 4.e3 Bf5 5.Nd2 e6 6.Nxe4 Bxe4 7.c3 Nd7 8.Nf3 Be7 9.Bd3 h5 10.h3 Bxd3 11.Qxd3 c5 12.Ne5 0–0 13.Qe2 h4 14.g3 Nxe5 15.Bxe5 f6 16.Bf4 hxg3 17.Bxg3 Qa5 18.Rg1 Rf7 19.dxc5 Bxc5 20.a3 Qa4 21.Rd1 Re8 22.Qh5 Qc2 23.Rd2 Qe4 24.Bf4 e5 25.Bh6 Bf8 26.Rg6

25…d4 27.f3 Qb1+ 28.Kf2 dxc3 29.bxc3 Qc1 30.e4 Qxc3 31.Kg3 Rc8 32.Kh2 Qb3 33.Rdg2 Rc2 34.Bd2

34…Rxd2 35.Rxd2 Qe3 36.Rd8 Qxa3 37.Rg2 a5 38.Qf5 a4 39.Qe6 Qe7 40.Qd5 a3 41.Rc2 g6 42.Rcc8 Kg7 43.Rb8 Qc5 44.Qxc5 Bxc5 45.Rg8+ Kh6 46.Kg3 Rd7 47.h4 Kh7 48.Rgc8 Ba7 49.Rh8+ Kg7 50.Rbg8+ Kf7 51.Ra8 Bc5 52.Rhc8 Be7 53.Rcb8 Ke6 54.Rg8 Rd1 55.Kh3 b5 56.Rgb8 b4 57.Rb6+ Bd6 58.Rb7 f5 59.Ra6 fxe4 60.fxe4 Rd3+ 61.Kg4 b3 62.Kg5 b2 63.Kxg6 Rg3+ 64.Kh7 Rg1 65.h5 b1Q 66.Rxb1 Rxb1 67.h6 Kf7 68.Ra7+ Be7 69.Ra5 Rc1 70.Kh8 Kg6 71.Ra4 0–1

Kryvoruchko,Yuriy (2689) – Perunovic,Milos (2566)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.c4 Nc6 4.d4 cxd4 5.Nxd4 Nf6 6.Nc3 Bb4 7.Nxc6 bxc6 8.Bd3 e5 9.0–0 0–0 10.Bd2 d6 11.Na4 Bxd2 12.Qxd2 d5 13.cxd5 cxd5 14.exd5 Qxd5 15.Rfd1 Bb7 16.Bf1 Qxd2 17.Rxd2 Bc6 18.Nc5 Rab8 19.Re1 Rfe8 20.b3 h5 21.f3 Nd5 22.Nd7 Rbd8 23.Nxe5 Bb7 24.Bc4 Kf8 25.Kf2 g5 26.h4 gxh4 27.Rd4 Nc3 28.Rd7 Bd5 29.Bxd5 Nxd5 30.Rd1 Nc3 31.R1d3 Rxd7 32.Nxd7+ Ke7 33.Rxc3 Kxd7 34.Rc5 Re6 35.Ra5 a6 36.Rxh5 Rc6 37.Kg1 Rc2 38.Ra5 Rc6 39.Kh2 Kc7

40.Ra4 1–0

Miljkovic,Miroslav D (2470) – Inarkiev,Ernesto (2663)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.cxd5 exd5 5.Bf4 Ne7 6.e3 c6 7.Bd3 Bf5 8.Nge2 0–0 9.0–0 Re8 10.a3 Bd6 11.Rc1 a5 12.Na4 Bxd3 13.Qxd3 Nc8 14.Nc5 Qe7 15.Qc2 Na6 16.Nxa6 Rxa6 17.Rfe1 Ra8 18.a4 Bb4 19.Red1 h5 20.h3 h4 21.Qf5 Qe6 22.Qxe6 Rxe6 23.Bg5 Be7 24.Bxe7 Rxe7 25.Rb1 Nd6 26.b4 axb4 27.Rxb4 Nc4 28.Nf4 b6 29.Nd3 Ra6 30.Nb2 Nd6 31.Rc1 Rc7 32.Nd3 g5 33.Rb3 Nc4 34.Nb2 Na5 35.Rbc3 f6 36.R1c2 Kf7 37.Nd3 Ra8 38.Nb4 Nc4 39.e4 Ke6 40.exd5+ cxd5 41.Re2+ Kd6 42.Rf3 Rf7 43.Rf5 Rxa4 44.Nxd5 Ra5 45.Rxf6+ Rxf6 46.Nxf6 b5 47.Rc2 Ke6 48.Ne4 Kd5 49.Nc5 Ra3 50.f4 gxf4 51.Rc1 Ne3 52.Rb1 Ra2 53.Rxb5 Rxg2+ 54.Kh1 f3 55.Ne6+ Kc6 56.Rb1

56…Nf5 57.Rc1+ Kd6 0–1

Predke,Alexandr (2662) – Stankovic,Milos (2409)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 Be7 5.Bg2 0–0 6.0–0 c6 7.Nc3 a5 8.Ne5 Nfd7 9.Be3 Nxe5 10.dxe5 Nd7 11.cxd5 cxd5 12.Bd4 Nc5 13.e4 Nxe4 14.Nxe4 dxe4 15.Bxe4 Bd7 16.Bxb7 Rb8 17.Be4 Bb5 18.Re1 Bb4 19.Re3 Qd7 20.a3 Be7 21.Bc3 Qa7 22.Qf3 Rfd8 23.Ree1 a4 24.Rad1 Bc5 25.Kg2 Qb6 26.h4 h6 27.g4 Be7 28.h5 Bh4 29.Qe3 Qc7 30.Bb4 Bc6 31.Rd6 Bxe4+ 32.Qxe4 Be7 33.Rc6 Qb7 34.Bc3 Qb3 35.Rc7 Bg5 36.Qf3 Rf8 37.Rd1 f5

38.Rdd7 Kh8 39.Rxg7 1–0

Demchenko,Anton (2610) – Fedoseev,Vladimir (2708)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nd2 dxe4 4.Nxe4 Bf5 5.Ng3 Bg6 6.Nf3 Nd7 7.h4 h6 8.Bd3 Bxd3 9.Qxd3 Qc7 10.Bd2 e6 11.0–0–0 Ngf6 12.Kb1 Be7 13.Ne4 Ng4 14.Ne5 Ngxe5 15.dxe5 Nc5 16.Nxc5 Bxc5 17.Be3 Be7 18.h5 Rd8 19.Qe4 0–0 20.f4 Rxd1+ 21.Rxd1 Rd8 22.Rxd8+ Qxd8 23.Qd4 Qxd4 24.Bxd4 a6 25.g4 f5 26.exf6 gxf6 27.f5 e5 28.Be3 Bf8 29.c4 Kf7 30.Kc2 Ke7 31.Kb3 Kd6 32.Kb4 Kc7+ 33.Ka5 c5 34.a3 Kc6 35.b4 e4 36.Ka4 b6 37.Kb3 cxb4 38.axb4 a5 39.c5 a4+ 40.Kxa4 bxc5 41.b5+ Kb6 42.Bd2 c4 43.Ba5+ Kb7 44.Bb4

44…e3 45.Bc3 e2 46.Ka5 Bc5 47.Be1

47…Bf2 0–1

Alekseenko,Kirill (2693) – Antipov,Mikhail Al (2607)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.Nf3 Bg7 4.e3 0–0 5.Be2 d6 6.Nc3 Bf5 7.0–0 Ne4 8.Nxe4 Bxe4 9.Ng5 Bf5 10.e4 Bd7 11.d5 e6 12.dxe6 fxe6 13.c5 h6 14.Nh3 dxc5 15.Be3 b6 16.Qd2 Bc6 17.Qc2 Qf6 18.Rab1 Nd7 19.f4 e5 20.f5 Qh4 21.Rbd1 gxf5 22.exf5 Nf6

23.Bf4 Rae8 24.Bg3 Qe4 25.Bd3 Qd4+ 26.Nf2 Kh8 27.Rfe1 Nd5 28.Be4 Ne3

29.Rxe3 Qxe3 30.Bxc6 Rd8 31.Be4 Rd4 32.Qb1 h5 33.Re1 Qd2 34.h4 Bf6 35.Nh3 Rfd8 36.Ng5 Bxg5 37.hxg5 Kg8 38.Bxe5 1–0

Grischuk,Alexander (2775) – Westerberg,Jonathan (2526)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 Bb4+ 4.Nbd2 0–0 5.a3 Be7 6.e4 d6 7.Be2 c5 8.d5 Nbd7 9.Qc2 Re8 10.Nf1 exd5 11.cxd5 Bf8 12.Ng3 b5 13.0–0 Rb8 14.a4 bxa4 15.Rxa4 Qc7 16.Bd2 Nb6 17.Ra5 Bg4 18.Rfa1 Nc8 19.Bb5 Bd7 20.Bf1 Qd8 21.h3 g6 22.Bc3 Bg7 23.Bd3 h5 24.Qd2 Nh7 25.Bxg7 Kxg7 26.Qc3+ Qf6 27.e5 dxe5 28.Ne4 Qf4 29.Nxc5 Nf6 30.Nxd7 Nxd7 31.Bb5 Ncb6 32.Bxd7 Nxd7 33.Rxa7 Nf6 34.d6 e4

35.Rxf7+ Kxf7 36.Ra7+ Kg8 37.Qc7 Nd7 38.Qxd7 Qc1+ 39.Ne1 Qh6 40.Qf7+ Kh8 41.Qf6+ Kg8 42.g4 hxg4 43.hxg4 Rf8 44.Qe6+ Kh8 45.Qe5+ Kg8 46.g5 Qh8 47.Qd5+ 1–0

Zvjaginsev,Vadim (2603) – Lokander,Martin (2452)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.c4 c6 2.e4 d5 3.cxd5 cxd5 4.exd5 Nf6 5.Nc3 Nxd5 6.Nf3 Nc6 7.Bb5 g6 8.Qa4 Nb6 9.Bxc6+ bxc6 10.Qxc6+ Bd7 11.Qe4 Bg7 12.d4 Rc8 13.0–0 Bc6 14.Qe2 Bxf3 15.Qxf3 Qxd4 16.a4 0–0 17.Rd1 Qf6 18.Qxf6 Bxf6 19.a5 Nc4 20.Nd5 Rfd8 21.Nxf6+ exf6 22.Re1 Rd5 23.a6 Rb5 24.h3 Na5 25.Be3 Kg7 26.Bxa7 Ra8 27.Be3 Nc4 28.Bd4 Rd5 29.Red1 Rad8 30.a7 Nb6

31.Bxb6 Rxd1+ 32.Rxd1 Rxd1+ 33.Kh2 Ra1 34.b4 Ra6 35.Bc5 1–0

Shirov,Alexei (2652) – Hera,Imre Jr (2582)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nf3 Nf6 4.g3 Be7 5.Bg2 0–0 6.0–0 c6 7.Qc2 b6 8.Ne5 Bb7 9.Nc3 Nbd7 10.e4 Nxe5 11.dxe5 Nxe4 12.Nxe4 dxe4 13.Bxe4 h6 14.Qe2 Qc7 15.Bc2 c5 16.Qd3 f5 17.exf6 Rxf6 18.Qh7+ Kf7 19.Bf4 Bd6 20.Bxd6 Qxd6 21.Rad1 Qc6 22.f3 Re8 23.Be4 Qc7 24.Bxb7 Qxb7 25.Rd3 Re7 26.Rfd1 Rf5 27.h4 Qb8 28.Kf2 Qe5 29.R1d2 Qe4 30.b3 h5 31.Re3 Qb1 32.Kg2 Qa1 33.Rde2 Qf6 34.Qh8 Qg6 35.Qc8 Rf6 36.Re5 Qd3 37.Qa8 Rf5 38.R5e3 Qd7 39.Qe4 Qc7 40.Rd3 Qb7 41.Qe3 Kg8 42.Rd6 Ref7 43.Rf2 e5 44.Rd5 Qe7 45.Qe4 g5 46.hxg5 Qxg5 47.f4 exf4 48.Rxf4 Rg7

49.Rdxf5 Qxg3+ 50.Kf1 Qg1+ 51.Ke2 1–0

Berkes,Ferenc (2671) – Markoja,Boris (2453)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

1.d4 Nf6 2.c4 c5 3.d5 e6 4.Nc3 exd5 5.cxd5 d6 6.Nf3 g6 7.Nd2 Bg7 8.e4 0–0 9.Be2 Na6 10.0–0 Nc7 11.a4 Re8 12.f3 b6 13.Nc4 Ba6 14.Bg5 h6 15.Bh4 Qd7 16.Kh1 Bxc4 17.Bxc4 a6 18.Qd3 Nh5 19.Rfe1 g5 20.Bf2 Nf4 21.Qc2 b5 22.Bf1 b4 23.Nb1 b3 24.Qc1 Rab8 25.Nd2 f5 26.Ra3 fxe4 27.fxe4 Qf7 28.Bg1 Qg6 29.Re3 Re7 30.Rexb3 Rf8 31.Rb6 Be5 32.Bxc5 Ne8 33.Bg1 Nf6 34.Qc4 Qh5 35.Nf3 Ng6 36.Rab3 Bf4 37.e5 Ng4 38.Rb8 N4xe5 39.Rxf8+ Kxf8 40.Qc8+ Kg7 41.Nd4 Bxh2 42.Rh3 Qd1

43.Nf5+ 1–0

Haldorsen,Benjamin (2465) – Boskovic,Drasko (2457)

36th European Chess Club Cup 2021 Struga (2), 19.09.2021

 1.e4 c5 2.Nf3 e6 3.d4 cxd4 4.Nxd4 Nf6 5.Nc3 Nc6 6.Nxc6 bxc6 7.e5 Nd5 8.Ne4 Bb7 9.Bd3 Qc7 10.f4 Qb6 11.a3 Be7 12.c4 f5 13.Nf2 Nc7 14.0–0 c5 15.Qe2 0–0 16.Be3 Qc6 17.Nh3 d5 18.Rac1 a5 19.Ng5 d4 20.Bd2 a4 21.Rb1 Rab8 22.Nf3 Na8 23.Rfc1 Ba6 24.Ba5 Nb6 25.Qd1 Rb7 26.Nd2 g5 27.Bc2 Nxc4 28.Bxa4 Qd5 29.Nxc4 Bxc4 30.b3 Ba6 31.Bd2 gxf4 32.Bxf4 Bd8 33.Qf3 Qxf3 34.gxf3 Rg7+ 35.Kf2 Bh4+ 36.Bg3 Bg5 37.f4 Be7 38.b4 h5 39.bxc5 h4 40.Rb6 hxg3+ 41.hxg3 Bc8 42.Bb3 Kf7 43.c6 Rfg8 44.Rh1 Bc5 45.Rb5

45…Rxg3 46.Rh7+ Kg6 47.Rc7 Rc3 48.Rb8 d3+ 49.Kf3 d2+ 50.Ke2 Ba6+ 51.Kxd2 Rd3+ 0–1