Ok, pitao sam Dinga direktno, koji je pravi način izgovora? Li-ren ili Li-Zhen, pitao sam ga upravo ovo, izgovorivši oba, pogledao me je i rekao: Ne vidim nikakvu razliku između to dvoje, kada ih izgovarate. Time stvaramo još više konfuzije u godinama koje dolaze!

@FIDE_chess

Ljubitelji šaha u Madridu stvaraju jedinstvenu atmosferu za igrače. U videu Ding Liren dobija aplauz i daje autograme, čak se potpisuje i na majicu!

chess24.com
@chess24com

Ding Liren je pobjedio Hikaru Nakamuru kada je bilo potrebno i osvojio €36,000 — ako Magnus Carlsen odluči da ne igra meč 2023. godine, onda će Ding biti taj koji će se boriti protiv Iana Nepomniachtchija za titulu svjetskog prvaka! (Nisam siguran da je ovo korektno tumačenje pravilnika – urednik ŠML)

Šahovski klub Saint Louis
@STLChessClub

Hikaru Nakamura je izgubio od Ding Lirena u poslednjem kolu i dozvolio svom protivniku da preuzme drugo mjesto na turniru kandidata

@FIDE_chess

Kada

Vishy Anand počinje simultanku, on istovremeno potpisuje table! #FIDECandidates

David Llada

@davidllada

U svijetu ljudi ogromnog ega, skromni Ding blista svojom vlastitom svjetlošću.

Komentari na tekst: Grischuk i Carlsen o pobjedi Nepomniachtchija na turniru kandidata

IM Vladimir Klasan
Našao sam nesto zanimljivo. Ove dve poslednje rečenice da je ruski šahista postao prvi igrač u istoriji koji je osvojio dva puta zaredom turnir kandidata.
Koliko znam, Smislov je to isto uradio, ako se ne varam….

IM Rade Milovanović
Spaski je osvojio turnir kandidata 2 puta uzastopno.

Miroslav Mršević
Nije turnir već mečeve kandidata. Smislov je jedini dva puta uzastopno pobedio na turniru kandidata za prvenstvo sveta.