Na “Višoj ligi” Rusije GM Sanan Sjugirov u vođstvu


U Kalužskajoj oblasti, gradu Obninsku igra se “Viša liga” Rusije od 26.06. a koja se završava 5.07.2022. Učestvuje 45 igrača.

Posle 8. kola GM Sanan Sjugirov ima 6 poena. Drugi je GM Vladislav Artemiev sa 5,5 poena, a pola poena manje ima čitava grupa šahista.

8. kolo, 2022/07/04 u 15:00

Bo.ИмяРейтРезультатИмяРейт
1GMSjugirov Sanan26961 – 0Sviridov Valery2571
2GMSychev Klementy2534½ – ½GMArtemiev Vladislav2697
3GMAfanasiev Nikita2583½ – ½GMChigaev Maksim2631
4GMKokarev Dmitry2582½ – ½IMShubin Kirill2475
5GMNesterov Arseniy2566½ – ½GMIljiushenok Ilia2540
6IMSalemgareev Tagir24900 – 1GMRakhmanov Aleksandr2635
7IMMurzin Volodar2549½ – ½GMLysyj Igor2604
8GMSakaev Konstantin2603½ – ½GMZvjaginsev Vadim2603
9GMKobalia Mikhail25901 – 0FMYeletsky Ivan2474
10IMKezin Roman2516½ – ½GMZakhartsov Vladimir2483
11IMGrebnev Aleksey2439½ – ½GMRiazantsev Alexander2635
12GMPonkratov Pavel2631½ – ½GMGoryachkina Aleksandra2599
13GMDreev Aleksey26101 – 0FMTsvetkov Andrey2398
14GMAlekseev Evgeny2601½ – ½GMKryakvin Dmitry2524
15Shchukin Maksim2361½ – ½IMShuvalova Polina2498
16GMParavyan David26201 – 0IMRemizov Yaroslav2390
17IMBelyakov Bogdan24480 – 1IMKotenko Pavel2323
18FMObgolts Erik24351 – 0FMGoltsev Dmitry2294
19FMGrigorjev Iljya23500 – 1FMShapiro David2393
20Shakirov Marat22900 – 1IMEkdyshman Mikhail2307
21FMSutormin Danila23821 – 0Abrekov Mussa2133
22FMShoboev Dandar22441bye
23IMMakarian Rudik25340без пары
24GMRozum Ivan25300без пары

Место после 8 тура

Ст.номИмяФЕД.Рейт.Клуб/ГородОчки
1GMSjugirov SananRUS2696Самарская область6,0
2GMArtemiev VladislavRUS2697Республика Татарстан5,5
3GMChigaev MaksimFID2631Тюменская область5,0
4GMIljiushenok IliaRUS2540ХМАО — Югра5,0
5GMNesterov ArseniyFID2566Новгородская область5,0
6GMKokarev DmitryRUS2582Свердловская область5,0
7GMSychev KlementyRUS2534Московская область5,0
8GMRakhmanov AleksandrRUS2635Вологодская область5,0
9IMShubin KirillRUS2475Санкт-Петербург5,0
10GMAfanasiev NikitaRUS2583Москва5,0
11Sviridov ValeryRUS2571Томская область5,0
12GMKobalia MikhailRUS2590Москва5,0
13GMZvjaginsev VadimRUS2603Москва4,5
14GMLysyj IgorRUS2604Челябинская область4,5
15IMMurzin VolodarRUS2549Московская область4,5
16GMDreev AlekseyRUS2610Москва4,5
17GMZakhartsov VladimirRUS2483Москва4,5
18IMKezin RomanRUS2516Новосибирская область4,5
19GMSakaev KonstantinRUS2603Санкт-Петербург4,5
20GMRiazantsev AlexanderRUS2635Москва4,0
21IMGrebnev AlekseyRUS2439Самарская область4,0
22GMAlekseev EvgenyRUS2601Санкт-Петербург4,0
23IMSalemgareev TagirRUS2490Курганская область4,0
24GMPonkratov PavelRUS2631Москва4,0
25IMShuvalova PolinaRUS2498Москва4,0
26FMYeletsky IvanRUS2474Москва4,0
27Shchukin MaksimRUS2361Санкт-Петербург4,0
28IMKotenko PavelRUS2323Ростовская область4,0
29GMKryakvin DmitryRUS2524Республика Крым4,0
30GMParavyan DavidRUS2620Москва4,0
31GMGoryachkina AleksandraRUS2599ЯНАО4,0
32FMObgolts ErikRUS2435Новосибирская область4,0
33FMShapiro DavidRUS2393Самарская область3,5
34FMTsvetkov AndreyRUS2398Москва3,5
35FMSutormin DanilaRUS2382Приморский край3,5
36IMEkdyshman MikhailRUS2307Вологодская область3,5
37IMRemizov YaroslavRUS2390Челябинская область3,0
38IMBelyakov BogdanRUS2448ЯНАО3,0
39FMGrigorjev IljyaRUS2350Липецкая область3,0
40FMShoboev DandarRUS2244Республика Бурятия3,0
41FMGoltsev DmitryRUS2294Нижегородская область3,0
42Shakirov MaratRUS2290Санкт-Петербург2,5
43IMMakarian RudikRUS2534Москва2,0
44Abrekov MussaRUS2133Карачаево-Черкесская Республика1,0
45GMRozum IvanRUS2530Вологодская область0,5