Turnir mira 2021, Zagreb – pobjednik Igor Kovalenko


Sve partije poslednjeg kola završene su remijem. Tako je pobjednik postao latvijski velemajstor Igor Kovalenko koji je bio treći igrač prema rejtingu. Kovalenko je sakupio 6 poena i osvojio 8,6 rejting poena na kraju. Drugo mjesto je osvojio odlični Zdenko Kožul sa 5,5 poena koji je svom rejtingu dodao još 9,9 poena. Treći je jermenski velemajstor Sregej Movsesian sa 5 poena.
Najviše rejting poena je izgubio francuski velemajstor Etienne Bacrot koji je zauzeto sedmo mjesto sa sakupljena 4 poena i izgubio 12,9 rejting poena.

Round 9
on 2021/10/13
at 11:00
Bo. Rtg NameResultName Rtg 
1 2517GMPalac Mladen½ – ½GMKozul Zdenko2601 
2 2621GMBrkic Ante½ – ½GMInarkiev Ernesto2668 
3 2658GMBacrot Etienne½ – ½GMKovalenko Igor2647 
4 2522GMZelcic Robert½ – ½GMMovsesian Sergei2627 
5 2573GMBosiocic Marin½ – ½GMStevic Hrvoje2570 

Final Ranking after 9 Rounds

Rk.SNo NameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3  TB4  TB5 RpKrtg+/-
13GMKovalenko IgorLAT26476,03,526,500,0402720108,6
210GMKozul ZdenkoCRO26015,52,523,250,0202680109,9
32GMMovsesian SergeiARM26275,02,521,500,0102640101,3
41GMStevic HrvojeCRO25705,02,521,250,0212647109,1
55GMPalac MladenCRO25174,52,019,500,01126101011,4
64GMInarkiev ErnestoRUS26684,52,018,500,020259310-9,2
77GMBacrot EtienneFRA26584,02,517,750,010255110-12,9
86GMBrkic AnteCRO26214,02,016,500,020255510-7,8
98GMZelcic RobertCRO25223,52,516,250,0102529100,7
109GMBosiocic MarinCRO25733,01,514,000,021247810-11,1

Sve partije poslednjeg kola, osim jedne, brzo su završene remijem. Vodeći Kovalenko je remizirao sa Bacrotom u 14 poteza, dok su ostale partije trajale par poteza duže. Najduže je trajala partija Bosiočić-Stević pa evo možete da je pogledate. Ona je završena remijem posle 34. poteza.

Bosiocic,Marin (2573) – Stevic,Hrvoje (2570)

Turnir mira 2021. Zagreb, NSK, Croatia (9.1), 13.10.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.d3 d6 6.c3 g6 7.0–0 Bg7 8.Re1 0–0 9.h3 Nb8 10.d4 Nbd7 11.Nbd2 b5 12.Bc2 Bb7 13.Nb3 c5 14.dxe5 dxe5 15.c4 bxc4 16.Nbd2 Nb6 17.Qe2 Ne8 18.a4 Nd6 19.a5 Nbc8 20.Nxc4 Nxc4 21.Qxc4 Nd6 22.Qe2 Nb5 23.Bd3 Qd7 24.Be3 Nd4 25.Bxd4 exd4 26.Rac1 Rfc8

27.e5 Rc7 28.e6 Qxe6 29.Qxe6 fxe6 30.Rxe6

30…Bxf3 31.gxf3 Kf8 32.b4 Bh6 33.Rc2 Rac8 34.bxc5

½–½

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google photo

Komentarišet koristeći svoj Google nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.