Uzbudljiva Prva liga Srbije za žene


DŠK OSNOVAC-Niš u vođstvu ispred BAS-Beograd. Treća je ekipa SIRMIUM-S.Mitrovica

U osmom kolu DŠK Osnovac-Niš je pobjedio ekipu JUGOVIĆ –Kać. Partije na prve tri table su završene remijem, a odlučujuću pobjedu donijela je WIM Blagojević Tijana koja je pobjedila WFM Arsović Jelenu.

BAS Beograd je pobjedio ekipu KARAĐORĐE – Topols rezultatom 2,5:1,5. WGM Maltsevskaya Aleksandra je pobjedila IM Innu Gaponenko, a WGM Benderać Ana je pobjedila WIM Marčetić Mariju. Poraz ekipe Karađorđe –Topola je ublažila WGM Stojanović Anđelija koja je pobjedila WFM Kovačević Radmilu.

Do kraja su preostala tri kola.

Manakova,Maria (2250) – Rakic Vulicevic,Marija (2314) [B21]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za žen Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (1), 07.09.2021

 1.e4 c5 2.f4 g6 3.Bc4 Bg7 4.Nf3 Nc6 5.c3 e6 6.e5 d5 7.Bb3 Nh6 8.d4 Nf5 9.Na3 Bf8 10.Nc2 h5 11.Ne3 Nh4 12.0–0 Nxf3+ 13.Rxf3 Bd7 14.dxc5 Bxc5 15.Kh1 Ne7 16.Rh3 Bc6 17.Ng4 Ng8 18.Be3 Qb6 19.Bxc5 Qxc5 20.Qd4 b6 21.Bd1 a5 22.Be2 Kf8 23.Qd2 a4 24.Rd1 Kg7 25.Ne3 Bb5 26.Bxb5 Qxb5 27.f5 Nh6 28.f6+ Kg8 29.Rh4 Qc5 30.a3 Qc7 31.Qd4 Ra5 32.Kg1 Rc5 33.Qf4 Rb5

34.Rxh5 gxh5 35.Qg5+ Kf8 36.Qg7+ Ke8 37.Qxh8+ Kd7 38.Qxh6 Rxb2 39.Qxh5 Kc8 40.Qg5 Kb7 41.Rd3 Rb3 42.h4 Rxa3 43.Nd1 Ra1 44.Qe3 a3 45.Qd4 a2 46.Rd2 Qc6 47.Rb2 Kc7 48.Kh2 Qc5 49.Qxc5+ bxc5 50.h5 d4 51.cxd4 c4 52.h6 Rxd1 53.Rxa2 Rxd4 54.Kg3 Kb6 55.Ra8 Rd1 56.h7 1–0

Eric,Jovana (2269) – Stojanovic,Andjelija (2316) [B06]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za žen Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (1), 07.09.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 d5 4.exd5 Nf6 5.Bc4 Nbd7 6.Bg5 Nb6 7.Bxf6 Bxf6 8.Bb3 a5 9.a4 0–0 10.Nge2 c6 11.dxc6 bxc6 12.0–0 Ba6 13.Re1 Bg7 14.Qc1 Nc4 15.Bxc4 Bxc4 16.Qe3 Rb8 17.b3 Bxe2 18.Nxe2 Rb4 19.Rad1 e6 20.Rd3 Qd6 21.Red1 Rd8 22.Qf3 Qc7 23.h3 Rd6 24.c4 Rb8 25.Qe3 Rbd8 26.Ng3 Qa7 27.c5 Rd5 28.Ne4 Qd7 29.Nd6 h5 30.Qe1 Qa7 31.Kh1 e5 32.dxe5 Rxe5 33.Qf1 Rf8 34.f4 Rxc5 35.f5 Rc2 36.Ne4 Qe7 37.Re3 Qc7 38.Qd3 Rb2 39.fxg6 fxg6 40.Ng5 Rf6 41.Re8+ Bf8

42.Ne6 1–0

Ushenina,Anna (2428) – Cvitan,Ena (2284) [D35]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za žen Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (2), 08.09.2021

1.d4 d5 2.c4 e6 3.Nc3 Nf6 4.cxd5 exd5 5.Bg5 c6 6.e3 Be6 7.Bd3 Nbd7 8.f3 h6 9.Bh4 g5 10.Bf2 h5 11.Qc2 h4 12.Nge2 Nb6 13.0–0–0 h3 14.g4 Bd6 15.Ng3 Qc7 16.Kb1 0–0–0 17.Nf5 Bxh2

18.Nb5 cxb5 19.Rxh2 Qxc2+ 20.Kxc2 Kb8 21.b3 b4 22.Rdh1 Rc8+ 23.Kd2 a5 24.Rxh3 Rxh3 25.Rxh3 a4 26.Bc2 Bxf5 27.Bxf5 Rc3 28.Bc2 Nc4+ 29.bxc4 dxc4 30.e4 Ra3 31.Bg3+ Ka7 32.Bd6 Nxe4+ 33.Bxe4 Rxa2+ 34.Kc1 b3 35.Rh2 c3 36.Kb1 Rxh2 37.Bxh2 a3 38.Bg1 b5 39.Be3 f6 40.d5+ Kb8 41.d6 b4 42.Bd5 c2+ 43.Kc1 1–0

Injac,Teodora (2405) – Gara,Ticia (2343) [A35]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za žen Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (5), 11.09.2021

 1.Nf3 c5 2.c4 Nc6 3.Nc3 g6 4.e3 Nf6 5.d4 cxd4 6.exd4 d5 7.cxd5 Nxd5 8.Qb3 e6 9.Bb5 Bg7 10.0–0 0–0 11.Bxc6 bxc6 12.Re1 Qc7 13.h3 Rb8 14.Nxd5 cxd5 15.Qe3 a5 16.b3 Ba6 17.Ba3 Rfe8 18.Rac1 Qb7 19.Qf4 Rbc8 20.Ne5 f6 21.Ng4 Qf7 22.Qd6 Bb7 23.Rxc8 Bxc8 24.Rc1 e5 25.Rc7 Qe6 26.Qc5 exd4

27.Qa7 Bf8 28.Rxh7 Be7 29.Rxe7 Rxe7 30.Qxe7 Qxe7 31.Bxe7 d3 32.Kf1 Kf7 33.Bc5 1–0


MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za žene za 2021. godinu 

Organizer(s)Šahovski savez Srbije
FederationSerbia ( SRB )
Tournament directorIO,IA Jevtic, Sasa (920452)
Chief ArbiterIA Knezevic, Ilija (923222)
Deputy Chief ArbiterIA Babic, Dragan U (928160)
ArbiterNA Petrovic, Tijana (938840)
Time control (Standard)90 min / 40 moves + 30 min / end + 30 sec.
LocationHotel Fontana****, Vrnjačka Banja
Number of rounds11
Tournament typeRound robin for teams
Rating calculationRating international
Date2021/09/07 to 2021/09/16
Rating-Ø1974

Team-Pairings of all rounds

Round 1 on 2021/09/07 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  VIDIKOVAC – Beograd  DŠK OSNOVAC – Niš0:4
2  JELICA PEP – Goračići  RAD – Beograd:
3  KARAĐORĐE – Topola  JUGOVIĆ – Kać2:2
4  BAS – Beograd  SIRMIUM – S.Mitrovica:
5  CRVENA ZVEZDA – Beograd  ZLATAR – N.Varoš3:1
6  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad  bye:
Round 2 on 2021/09/08 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  SIRMIUM – S.Mitrovica  CRVENA ZVEZDA – Beograd:
2  JUGOVIĆ – Kać  BAS – Beograd1:3
3  RAD – Beograd  KARAĐORĐE – Topola:
4  DŠK OSNOVAC – Niš  JELICA PEP – Goračići2:2
5  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad  VIDIKOVAC – Beograd4:0
6  ZLATAR – N.Varoš  bye:
Round 3 on 2021/09/09 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  JELICA PEP – Goračići  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad:
2  KARAĐORĐE – Topola  DŠK OSNOVAC – Niš½:
3  BAS – Beograd  RAD – Beograd2:2
4  CRVENA ZVEZDA – Beograd  JUGOVIĆ – Kać:
5  ZLATAR – N.Varoš  SIRMIUM – S.Mitrovica1:3
6  VIDIKOVAC – Beograd  bye:
Round 4 on 2021/09/10 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  JUGOVIĆ – Kać  ZLATAR – N.Varoš2:2
2  RAD – Beograd  CRVENA ZVEZDA – Beograd2:2
3  DŠK OSNOVAC – Niš  BAS – Beograd:
4  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad  KARAĐORĐE – Topola½:
5  VIDIKOVAC – Beograd  JELICA PEP – Goračići0:4
6  SIRMIUM – S.Mitrovica  bye:
Round 5 on 2021/09/11 at 10:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  KARAĐORĐE – Topola  VIDIKOVAC – Beograd:½
2  BAS – Beograd  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad:
3  CRVENA ZVEZDA – Beograd  DŠK OSNOVAC – Niš½:
4  ZLATAR – N.Varoš  RAD – Beograd1:3
5  SIRMIUM – S.Mitrovica  JUGOVIĆ – Kać:
6  JELICA PEP – Goračići  bye:
Round 6 on 2021/09/11 at 17:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  RAD – Beograd  SIRMIUM – S.Mitrovica:
2  DŠK OSNOVAC – Niš  ZLATAR – N.Varoš:
3  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad  CRVENA ZVEZDA – Beograd:
4  VIDIKOVAC – Beograd  BAS – Beograd1:3
5  JELICA PEP – Goračići  KARAĐORĐE – Topola:
6  JUGOVIĆ – Kać  bye:
Round 7 on 2021/09/12 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  BAS – Beograd  JELICA PEP – Goračići:
2  CRVENA ZVEZDA – Beograd  VIDIKOVAC – Beograd3:1
3  ZLATAR – N.Varoš  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad:
4  SIRMIUM – S.Mitrovica  DŠK OSNOVAC – Niš:
5  JUGOVIĆ – Kać  RAD – Beograd:
6  KARAĐORĐE – Topola  bye:
Round 8 on 2021/09/13 at 16:00
No.TeamTeamRes.:Res.
1  DŠK OSNOVAC – Niš  JUGOVIĆ – Kać:
2  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad  SIRMIUM – S.Mitrovica1:3
3  VIDIKOVAC – Beograd  ZLATAR – N.Varoš:
4  JELICA PEP – Goračići  CRVENA ZVEZDA – Beograd2:2
5  KARAĐORĐE – Topola  BAS – Beograd:
6  RAD – Beograd  bye:

Round 8 on 2021/09/13 at 16:00
Bo.11  DŠK OSNOVAC – NišRtg9  JUGOVIĆ – KaćRtg2½:1½
1.1GMUshenina, Anna2428IMUnuk, Laura2389½ – ½
1.2WGMInjac, Teodora2405WIMSrdanovic, Jovana2115½ – ½
1.3WIMVelikic, Adela2274WGMMaksimovic, Suzana2128½ – ½
1.4WIMBlagojevic, Tijana2267WFMArsovic, Jelena20141 – 0
Bo.1  ŠAHMATNI KRUŽOK – N.SadRtg8  SIRMIUM – S.MitrovicaRtg1 : 3
2.1WGMObolentseva, Alexandra2302IMJavakhishvili, Lela2465½ – ½
2.2Nestorovic, Katarina2047WGMEric, Jovana22690 – 1
2.3Djordjevic, Nevena1888WIMZarkovic, Mila2204½ – ½
2.4WFMBokan, Jelena1897WIMGajcin, Marina22040 – 1
Bo.2  VIDIKOVAC – BeogradRtg7  ZLATAR – N.VarošRtg1½:2½
3.1Todorovic, Kristina1525WGMVoyska, Margarita21940 – 1
3.2Brankov, Kristina1887WGMBelic, Jordanka22880 – 1
3.3Vukosavljevic, Tatjana1708WFMBojicic, Andjela2151½ – ½
3.4Jankovic, Tamara1614Vuckovic, Lidija18651 – 0
Bo.3  JELICA PEP – GoračićiRtg6  CRVENA ZVEZDA – BeogradRtg2 : 2
4.1FMCvitan, Ena2284WGMRapport, Jovana2287½ – ½
4.2WIMDjukic, Sandra2127WGMGara, Ticia23430 – 1
4.3WIMMiladinovic, Lena2082WGMPrudnikova, Svetlana2177½ – ½
4.4WFMVujcic, Milena2068WFMDjuric, Vesna19281 – 0
Bo.4  KARAĐORĐE – TopolaRtg5  BAS – BeogradRtg1½:2½
5.1WGMMaltsevskaya, Aleksandra2407IMGaponenko, Inna23301 – 0
5.2WFMKovacevic, Radmila2090WGMStojanovic, Andjelija23160 – 1
5.3WFMOstojic, Katarina2020WIMDrljevic, Ljilja2181½ – ½
5.4WIMMarcetic, Marija2052WGMBenderac, Ana21560 – 1

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1DŠK OSNOVAC – Niš86111922,0
2BAS – Beograd86111919,5
3SIRMIUM – S.Mitrovica76011817,5
4JELICA PEP – Goračići73221116,0
5CRVENA ZVEZDA – Beograd83231116,0
6RAD – Beograd73221115,0
7KARAĐORĐE – Topola73131015,0
8ZLATAR – N.Varoš7214711,5
9JUGOVIĆ – Kać7124512,0
10ŠAHMATNI KRUŽOK – N.Sad7106311,5
11VIDIKOVAC – Beograd700704,0

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google photo

Komentarišet koristeći svoj Google nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.