Uzbudljivo 8 kolo i promjene na vrhu tabele Prve lige Srbije


Vladimirci u vođstvu

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muškarce za 2021. godinu

Jelica PEP- Goračići je pobjedila vodeću ekipu Sloven-Ruma rezultatom 4,5:1,5. Pobjede za Jelicu PEP su postigli IM Nenezić Marko, GM Bogosavljević Boban i IM Mihajlo Radovanović.
Vladimirci su igrali nerješeno sa Novosadskim ŠK, 3:3. Vladimirci su ovim remijem preuzeli vođstvo na turniru, druga je ekipa Slovan-Ruma, a treći Novosadski ŠK.
Politika -Beograd se nalazi na četvrtom mjestu i nalazi se u borbi za medalje. U osmom kolu Politika-Beograd je pobjedila ekipu Naftagas-Elemir 3,5-2,5. Pobjedu za Politiku postigao je GM Luka Budisavljević koji je savladao velemajstora Bernadskiy Vitaliya (2611)


Round 8 on 2021/09/13 at 16:00
Bo.12  SLOVEN – RumaRtg10  JELICA PEP – GoračićiRtg1½:4½
1.1GMIndjic, Aleksandar2629GMIvic, Velimir2603½ – ½
1.2GMIvanisevic, Ivan2582GMPredojevic, Borki2586½ – ½
1.3GMMiladinovic, Igor2536IMNenezic, Marko25310 – 1
1.4GMKosic, Dragan2436GMBogosavljevic, Boban25360 – 1
1.5GMMiljkovic, Miroslav D2470GMVuckovic, Bojan2576½ – ½
1.6GMLazic, Miroljub2280IMRadovanovic, Mihajlo24510 – 1
Bo.11  POLITIKA – BeogradRtg9  NAFTAGAS – ElemirRtg3½:2½
2.1GMBudisavljevic, Luka2509GMBernadskiy, Vitaliy26111 – 0
2.2GMGagunashvili, Merab2575GMRatkovic, Miloje2499½ – ½
2.3GMPap, Misa2384IMRatkovic, Milovan24310 – 1
2.4IMScekic, Milos2399GMStojanovic, Mihajlo2500½ – ½
2.5Marinovic, Bozidar2337FMDimic, Pavle2338½ – ½
2.6FMRistic, Luka2292IMBodiroga, Predrag2311+ – –
Bo.1  VŠK 2005 – ValjevoRtg8  SPARTAK – SuboticaRtg2½:3½
3.1GMStojanovic, Dalibor2483IMCabarkapa, Novak2474½ – ½
3.2GMMarkovic, Miroslav2327GMPopovic, Dusan24790 – 1
3.3GMSavic, Miodrag R2433GMSedlak, Nikola2503½ – ½
3.4GMTodorovic, Goran M2374IMBoskovic, Drasko2457½ – ½
3.5IMMaksimovic, Branimir2301IMKrstulovic, Alex24040 – 1
3.6IMBozic, Milan2262FMZegarac, Vuk23381 – 0
Bo.2  MLADOST – LučaniRtg7  JUGOVIĆ – KaćRtg3½:2½
4.1IMDraskovic, Luka2470GMNiemann, Hans Moke2609½ – ½
4.2IMStankovic, Milos2409GMAtalik, Suat2487½ – ½
4.3GMRoganovic, Milos2490GMDrazic, Sinisa2346½ – ½
4.4IMPezelj, Novak2453IMSaric, Sinisa2403½ – ½
4.5IMRajkovic, Mladen2390IMArsovic, Zoran23711 – 0
4.6Toth, Aleksandar2347IMVratonjic, Slobo2281½ – ½
Bo.3  ITAKA – BeogradRtg6  RADNIČKI VODOVOD – KragujevacRtg4 : 2
5.1FMDamjanovic, Vuk2395CMBicer, Atakan Mert2440½ – ½
5.2IMLivaic, Leon2508IMRadovanovic, Nikola24141 – 0
5.3IMVucinic, Gojko2349IMRadovic, Janko2417+ – –
5.4FMJocev, Milan2291Radovic, Luka2346+ – –
5.5FMAndrejic, Vladica2227Micic, Aleksa20640 – 1
5.6Kisic, Jovan2060Gigovic, Nebojsa2056½ – ½
Bo.4  VLADIMIRCI – VladimirciRtg5  NOVOSADSKI ŠK – N.SadRtg3 : 3
6.1GMRakhmanov, Aleksandr2661GMSanal, Vahap2561½ – ½
6.2GMPerunovic, Milos2566GMMarkus, Robert2586½ – ½
6.3GMDamljanovic, Branko2504GMKovacevic, Aleksandar2485½ – ½
6.4GMNestorovic, Nikola2479GMBrenjo, Slavisa24010 – 1
6.5GMTadic, Branko2476FMOmorjan, Dejan23401 – 0
6.6GMMilanovic, Danilo2408FMPopovic, Milan S2338½ – ½

Rank table

Rk.TeamGames  +   =   –  TB1  TB2 
1VLADIMIRCI – Vladimirci85301829,0
2SLOVEN – Ruma86021826,5
3NOVOSADSKI ŠK – N.Sad85121629,0
4POLITIKA – Beograd85121627,0
5JELICA PEP – Goračići83411327,5
6MLADOST – Lučani84041224,5
7SPARTAK – Subotica83231124,5
8JUGOVIĆ – Kać82421026,5
9ITAKA – Beograd8224820,5
10VŠK 2005 – Valjevo8215722,0
11NAFTAGAS – Elemir8206622,0
12RADNIČKI VODOVOD – Kragujevac800809,0

Ratkovic,Miloje (2499) – Ivanisevic,Ivan (2582) [E32]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (6), 11.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nc3 Bb4 4.Qc2 d6 5.a3 Bxc3+ 6.Qxc3 0–0 7.Bg5 h6 8.Bh4 Re8 9.Nf3 Qe7 10.0–0–0 Nc6 11.d5 g5 12.Bxg5 hxg5 13.dxc6 Ng4 14.Qe1 e5 15.cxb7 Bxb7 16.e4 f5 17.exf5 e4 18.Nd4 e3 19.fxe3 Nxe3 20.Rd2 Qf6 21.Qf2 Re4 22.Nb5 Rae8 23.Bd3 Rf4 24.Qe1 Re5 25.Re2 Nxc4 26.Rxe5 Nxe5 27.Bc2 Bxg2 28.Rg1 Bc6 29.Qa5 Rf2 30.Nc3

30…Rxc2+ 31.Kxc2 Qxf5+ 32.Kb3 Qf7+ 0–1

Ivic,Velimir (2603) – Cabarkapa,Novak (2474) [C64]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (6), 11.09.2021

 1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Bc5 5.c3 Nge7 6.0–0 Ba7 7.d4 Ng6 8.Bxc6 dxc6 9.Nxe5 Nxe5 10.dxe5 Qe7 11.Qf3 Qxe5 12.Bf4 Qe7 13.Qg3 f6 14.Bxc7 Be6 15.Nd2 h5 16.Nf3 g5 17.Nd4 Bc5 18.b4 h4 19.Qd3 Rc8 20.bxc5 Rxc7 21.Qe3 Bc8 22.Nb3 h3 23.g3 f5 24.e5 f4 25.Qe4 Qh7 26.Qxh7 Rhxh7 27.Rad1 Be6 28.Rd6 Bd5 29.e6 Rh6 30.Re1 fxg3 31.fxg3 Rf6 32.Nd4 Bc4 33.g4

33…Rf4 34.Nf5 Rxg4+ 35.Ng3 Bxa2 36.Re4 Rxe4 37.Nxe4 Re7 38.Nf6+ Kf8 39.Rd8+ Kg7 40.Ne4 Rxe6 41.Rd7+ Kg6 42.Ng3 Re5 43.Kf2 Rxc5 44.Rd6+ Kf7 45.Rd7+ Ke6 46.Rxb7 Rb5 47.Ra7 Rb2+ 48.Kf3 Bc4 49.Kg4 Rxh2 50.Rg7 Rc2 51.Rg6+ Kd7 52.Rg7+ Kd8 0–1

Stojanovic,Dalibor (2483) – Bicer,Atakan Mert (2440) [B30]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (6), 11.09.2021

 1.e4 c5 2.Nc3 e6 3.Nf3 Nc6 4.Bb5 Nge7 5.0–0 a6 6.Bxc6 Nxc6 7.d4 cxd4 8.Nxd4 Qc7 9.Re1 d6 10.Nxc6 bxc6 11.Qg4 h5 12.Qg5 f6 13.Qe3 g5 14.Na4 Rb8 15.b3 Kf7 16.Bb2 Be7 17.c4 Bd7 18.Qd3 c5 19.Nc3 Rbf8 20.Rad1 Bc6 21.Re2 Bb7 22.Rf1 Ke8 23.Rfe1 Rf7 24.Bc1 Rg7 25.Bb2 Bc8 26.a3 h4 27.b4 g4 28.b5 Rh5 29.bxa6 Bxa6 30.a4 Bb7 31.Nb5 Qb6 32.a5 Qxa5 33.Nxd6+ Bxd6 34.Qxd6 Qa6 35.Qb8+ Kf7 36.Qd8 Rh6 37.Rd2 Bc6 38.Red1 e5 39.Rd6 Qb7

40.Bxe5 1–0

Brenjo,Slavisa (2401) – Pezelj,Novak (2453) [B06]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (6), 11.09.2021

 1.e4 g6 2.d4 Bg7 3.Nc3 c6 4.h4 h5 5.Nf3 d5 6.e5 Bg4 7.Be2 e6 8.Ng5 Bxe2 9.Nxe2 c5 10.Qd3 Ne7 11.c3 Nbc6 12.Bd2 Rc8 13.b4 b6 14.bxc5 bxc5 15.Rb1 Qd7 16.Ng3 cxd4 17.cxd4 f6 18.exf6 Bxf6 19.0–0 Nxd4 20.Rfe1 e5 21.Bf4 Ndc6 22.Rbc1 0–0 23.Be3 Rfd8 24.Nxh5

24…Bxg5 25.Bxg5 gxh5 26.Bxe7 Nxe7 27.Rxc8 Qxc8 28.Qg3+ Qg4 29.Qxe5 Ng6 30.Qc7 Rd7 31.Qc8+ Kg7 32.Re8 Kh7 33.g3 d4 34.Qc4 Nxh4 35.Qd3+ Qg6 36.Re4 Nf5 37.Re5 Nxg3 38.Qxg3 Qxg3+ 39.fxg3 d3 40.Re1 Kg6 41.Kf2 d2 42.Rd1 Kg5 43.Kf3 a5 44.a4 Rd8 45.Ke3 Kg4 46.Kf2 Rd7 47.Kg2 Rd3 48.Kf2 Kf5 49.Ke2 Ke4 0–1

Perunovic,Milos (2566) – Livaic,Leon (2508) [C18]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (6), 11.09.2021

 1.e4 e6 2.d4 d5 3.Nc3 Bb4 4.e5 c5 5.a3 Bxc3+ 6.bxc3 Ne7 7.Qg4 Qc7 8.Qxg7 Rg8 9.Qxh7 cxd4 10.Qd3 Qxe5+ 11.Ne2 dxc3 12.Qxc3 Qxc3+ 13.Nxc3 Nbc6 14.Nb5 Kd7 15.Bb2 a6 16.Nc3 Kc7 17.0–0–0 Rd8 18.f4 f6 19.Be2 e5 20.fxe5 fxe5 21.Rhf1 d4 22.Ne4 Nf5 23.Rf2 Ne3 24.Rg1 Bf5 25.Bd3 Rf8 26.Rf3 Kb6 27.Kb1 Bh7 28.Rh3 Rh8 29.Bc1 Nd5 30.Kb2 Bxe4 31.Bxe4 Rxh3 32.gxh3 Nc3 33.Bh7 Rh8 34.Rg7 e4 35.Bf4 e3 36.h4 e2 37.Bc7+ Ka7 38.Bg3 Rf8 39.h5 Rf3 40.Bh4 Rf4 41.Bg3 Rf3 42.Bh4 Rf1 43.Kb3 Ne5 44.Kb4 Nf3 45.Bg3

45….Rg1 0–1

Tadic,Branko (2476) – Miljkovic,Miroslav D (2470) [D78]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (7), 12.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.g3 c6 4.Bg2 d5 5.Nf3 Bg7 6.0–0 0–0 7.Ne5 e6 8.Nc3 Nbd7 9.f4 Ne8 10.b3 Nc7 11.Ba3 Re8 12.Rc1 Nb6 13.Qd3 f6 14.Nf3 e5 15.cxd5 e4 16.Nxe4 Bf5 17.Nh4 cxd5 18.Nxf5 dxe4

19.Ne7+ Rxe7 20.Bxe7 Qxe7 21.Qxe4 Qxe4 22.Bxe4 Nb5 23.Bxb7 Rb8 24.Ba6 Nxd4 25.Rc7 Bf8 26.Rd1 Bd6 27.Rxa7 Nf5 28.Rb7 Bc5+ 29.Kh1 Ra8 30.b4 Bf2 31.Rd3 Kf8 32.Kg2 Bd4 33.Rxd4 Nxd4 34.Rxb6 1–0

Livaic,Leon (2508) – Markus,Robert (2586) [E00]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (7), 12.09.2021

 1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.g3 Bb4+ 4.Bd2 c5 5.Bxb4 cxb4 6.Bg2 0–0 7.e4 d6 8.Ne2 a5 9.0–0 e5 10.a3 Na6 11.axb4 Nxb4 12.Nbc3 Bg4 13.f3 Bd7 14.Kh1 Qb8 15.g4 h6 16.Qd2 Rc8 17.h4 exd4 18.Nxd4 Rxc4 19.Nde2 d5 20.b3 Rc5 21.g5 hxg5 22.hxg5 Nh5 23.exd5 Ng3+ 24.Nxg3 Qxg3 25.Kg1 Bf5 26.Rac1 Rac8 27.d6 Nd3 28.d7 Rd8 29.Ne4 Bxe4 30.Rxc5 Nxc5 31.Qxa5

31…Qxg5 32.fxe4 Rxd7 33.Qa8+ Rd8 34.Qa7 g6 35.b4 Rd2 36.Rf2 Rxf2 37.Kxf2 Nd3+ 38.Ke2 Nf4+ 39.Kd1 Nxg2 40.Qxb7 Ne3+ 41.Ke2 Ng4 42.b5 Qe3+ 43.Kd1 Nf2+ 0–1

Cabarkapa,Novak (2474) – Budisavljevic,Luka (2509) [A06]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (7), 12.09.2021

 1.b3 d5 2.Bb2 c5 3.e3 Nf6 4.Nf3 a6 5.c4 e6 6.g3 Nc6 7.cxd5 exd5 8.Bg2 Be7 9.0–0 d4 10.exd4 cxd4 11.Na3 0–0 12.Nc4 Bg4 13.h3 Bh5 14.Re1 Bc5 15.g4 Bg6 16.Nfe5 Nxe5 17.Nxe5 Rb8 18.f4 h6 19.Qf3 Re8 20.b4 Ba7 21.Qb3

21…Rxe5 22.Rxe5 d3+ 23.Kh1

23…Nxg4 24.Qc3 Nxe5 25.Qxe5 f6 26.Bd5+ Kh7 27.Qe6 Qc7 28.Qg4 Re8 29.Bf3 b5 30.Rc1 Qd6 31.a3 Qb6 32.Qg3 Qe6 33.Kg2 Be4 34.Rc7 Bxf3+ 35.Qxf3 Qe2+ 36.Qxe2 dxe2 37.Bxf6 Kg8 38.Bh4 Bb8 39.Rc6 Bxf4 40.Be1 Rd8 41.Rxa6 Bxd2 42.Kf2 Bxe1+ 43.Kxe1 Rd1+ 44.Kxe2 Rh1 45.a4 bxa4 46.Kd3 Rxh3+ 47.Kc4 h5 48.b5 Kh7 49.Kc5 Rc3+ 50.Kd4 Rb3 51.Kc5 h4 52.Rxa4 g5 53.b6 h3 0–1

Boskovic,Drasko (2457) – Pap,Misa (2384) [E17]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (7), 12.09.2021

 1.Nf3 Nf6 2.c4 e6 3.g3 b6 4.Bg2 Bb7 5.0–0 Be7 6.Nc3 0–0 7.Re1 d5 8.Ne5 c5 9.d4 cxd4 10.Qxd4 Ne4 11.cxd5 exd5 12.Nxe4 dxe4 13.Qc4 Qc8 14.Qa4 Qf5 15.Nc4 Rd8 16.Ne3 Qe6 17.Qc4 Qxc4 18.Nxc4 Na6 19.Be3 Rac8 20.Rac1 Nb4 21.a3 Na2 22.Rc2 b5 23.b3 bxc4 24.bxc4 Bc5 25.Bxc5 Rxc5 26.Rxa2 Rxc4 27.Rb2 Bc6 28.Rb4 Rc3 29.Bxe4

29…a5 30.Rb3 Rxb3 31.Bxc6 Rxa3 32.e4 Rd2 33.Bd5 Rf3 34.Rf1 Rfd3 0–1

Bogosavljevic,Boban (2536) – Stojanovic,Mihajlo (2500) [A11]

MILLENNIUM TEAM Prva liga Srbije za muš Hotel Fontana****, Vrnjacka Ba (7), 12.09.2021

 1.Nf3 d5 2.g3 Nf6 3.Bg2 c6 4.c4 dxc4 5.0–0 Nbd7 6.Qc2 Nb6 7.Na3 Be6 8.b3 cxb3 9.axb3 Bd5 10.d3 Bxf3 11.Bxf3 e6 12.Nc4 Nbd5 13.Na5 Bb4 14.Bd2 Bxd2 15.Qxd2 Qe7 16.e4 Nb6 17.d4 0–0 18.Qc3 Rad8 19.b4 Nc8 20.Rfe1 Rd7 21.Rad1 Qd8 22.Qa1 Qb6 23.Nb3 Rfd8 24.Nc5 Re7 25.Re3 h6 26.h4 Qc7 27.Red3 a6 28.Qc1 Na7 29.g4 Nb5 30.g5 hxg5 31.e5 Nd5 32.Bxd5 exd5 33.Qxg5 Rf8 34.Rf3 b6 35.h5

35…Nxd4 36.Rxd4 Rxe5 37.Rf5 f6 38.Qg6 bxc5 39.bxc5 Rxf5 40.Qxf5 Qe5 41.Qg4 f5 42.Qh4 f4 0–1

http://chess-results.com/tnr575389.aspx?lan=1&art=3&rd=8&turdet=YES

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Google photo

Komentarišet koristeći svoj Google nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.