In memoriam: Aleš Malnar (1965-2021)

Aleš Malnar (1965-2021)

Aleš Malnar, međunarodni majstor dopisnog šaha, preminuo je nakon teške bolesti. Imao je 56 godina. Ovo je ogroman gubitak za slovenački dopisni šah, jer je Aleš posljednjih godina stalni član najboljih slovenački reprezentacija. Odlikovao se borbenošću i pouzdanošću. Na nedavno završenom takmičenju Slav Cup VI, igrao je na drugoj tabli i zajedno sa slovenačkim timom osvojio prvo mjesto. U predtakmičenju 22. dopisne olimpijade dao je značajan doprinos na 6. tabli. plasmanu Slovenije u finale. Prošle godine je pobjedio je na njemačkom međunarodnom turniru.

U svojoj bogatoj 17-godišnjoj karijeri pored ostalog osvojio je titulu državnog prvaka Slovenije 2008. godine. Dopisni šah igrao je sa velikom radošću, predanošću i odgovornošću do posljednjih trenutaka, čak i kad je već znao da mu se život bliži kraju. U standardnom šahu bio je član ŠD Kočevje.

Povremeno je igrao za svoj klub u 1. slovenačkoj ligi – Zapad.

Saučešće familiji i prijateljima preminulog Aleša Malnara.