Memorijal Andranik Margaryan – Jermenski velemajstor Hayrapetyan Hovik zadržao vođstvo


U 4. kolu su se sastala dva jaka jermenska velemajstora i partija je završena remijem. Posle 4. kola u vođstvu je GM Hayapetyan Hovik sa 3,5 poena.


Makaryan,Rudik (2461) – Barseghyan,Armen Ar (2362)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (3.1), 11.01.2021

1.d4 Nf6 2.c4 e6 3.Nf3 c5 4.d5 exd5 5.cxd5 d6 6.Nc3 g6 7.h3 Bg7 8.e4 0–0 9.Bd3 Re8 10.0–0 Nbd7 11.a4 c4 12.Bc2 Nc5 13.Re1 Nfd7 14.Bf4 Ne5 15.Nxe5 Bxe5 16.Bxe5 Rxe5 17.Qd4 Qh4 18.Re3 Rg5 19.Kf1 Qf4 20.Rf3 Qe5 21.Qxe5 Rxe5 22.Rf6 Kf8 23.f4

23…Rxe4 24.Nxe4 Nxe4 25.Bxe4 Ke7 26.Rxf7+ Kxf7 27.Rc1 b6 28.Kf2 Ba6 29.Ke3 Rc8 30.Kd4 Rc5 31.Rc3 Ra5 32.Ra3 Rc5 33.g4 Rc8 34.h4 Re8 35.g5 Kg7

36.h5 gxh5 37.Rh3 h6 38.Rxh5 Rh8 39.f5 Bc8 40.f6+ Kf7 41.Rxh6 Rxh6 42.gxh6 Kxf6 43.Kxc4 Bd7 44.a5 bxa5 45.Kd4 Bb5 46.Ke3 Bd7 47.Kf4 Bb5 48.h7 Kg7 49.Kg5 Ba4 50.h8Q+ Kxh8 51.Kf6 Kg8 52.Ke7 Kg7 53.Bg2 Bd1 54.Kxd6 Kf6 55.Kc7 Ke5 56.d6 Bg4 57.Bc6 Kd4 58.Bd7 Be2 59.Ba4 Bg4 60.b3 Kc5 61.d7 Bxd7 62.Bxd7 Kb4 63.Ba4 1–0

Babujian,Levon (2440) – Gharibyan,Mamikon (2432)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (3.3), 11.01.2021

1.e4 e5 2.Nc3 Nf6 3.Bc4 Nc6 4.d3 Na5 5.Nge2 Bc5 6.0–0 d6 7.Ng3 Nxc4 8.dxc4 Be6 9.Qd3 Nd7 10.b3 g6 11.Be3 0–0 12.Rad1 a6 13.Bh6 Re8 14.Nf5!

14…Bxf5 15.exf5 Qh4 16.Be3 e4 17.Qd2 Bb4 18.fxg6 hxg6 19.a3 Bxc3 20.Qxc3 Ne5 21.h3 Nf3+

22.Kh1 Re5 23.Rd5 Rae8 24.Rfd1 g5 25.c5 g4 26.cxd6 cxd6 27.Rxd6 Ng5 28.Bf4 Nxh3 29.gxh3 e3 30.Bxe5 Qxf2 31.Rg6+ fxg6 32.Qc4+ Kh7 33.Qc7+ Kh6 34.Bf4+ 1–0

Sargsyan,Anna M (2402) – Mikaelyan,Arman (2485)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (3.4), 11.01.2021

1.d4 g6 2.g3 Bg7 3.Bg2 c5 4.c3 Qa5 5.d5 d6 6.e4 Nf6 7.Ne2 0–0 8.0–0 Qa6 9.h3 e6 10.dxe6 Bxe6 11.Nf4 Bc8 12.Re1 Nbd7 13.g4 Ne5 14.g5 Ne8 15.Bf1 c4 16.b3 Nc7 17.a4 f6 18.Na3 fxg5 19.Nxc4 gxf4 20.Nxe5 Qa5 21.Nf3 Be6 22.Bb2 Qh5 23.Nd4 Qg5+ 24.Kh1 Bf7 25.Qg4 Qf6 26.c4 h5 27.Qf3 Rae8 28.Rad1 g5 29.Bc3 Qg6 30.Nf5 g4 31.Qd3 Bxc3 32.Qxc3 d5 33.cxd5 Nxd5 34.Qc5 b6 35.Qd4 Ne7 36.Nd6 Rd8 37.e5 Bd5+ 38.Kg1 Be6 39.Bd3 Qg7 40.h4 Ng6 41.Bc4 Qd7

42.Nf5 Qc8 43.Nd6 Nxh4 44.Qe4 Rxd6 45.exd6 Bxc4 46.d7 Qd8 47.Qxc4+ Kg7 48.Qd4+ Kh7 49.Qe4+ Kh8 50.Qe5+ Kg8 51.Qe6+ Kh8 52.Qh6+ Kg8 53.Re8 Rxe8 54.dxe8Q+ Qxe8 55.Qg5+ Ng6 56.Rd8 1–0

Hayrapetyan,Hovik (2488) – Daneshvar,Bardiya (2399)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (3.5), 11.01.2021

1.Nf3 d5 2.d4 Nf6 3.c4 c6 4.e3 Bg4 5.Nc3 e6 6.h3 Bxf3 7.Qxf3 Bb4 8.Bd3 Nbd7 9.0–0 0–0 10.Qd1 Qe7 11.a3 Bd6 12.c5 Bc7 13.f4 b6 14.b4 bxc5 15.bxc5 e5 16.fxe5 Nxe5 17.dxe5 Qxe5

18.Rf2 d4 19.exd4 Qh2+ 20.Kf1 Bg3

21.Rxf6 Qh1+ 22.Ke2 Qxg2+ 23.Ke3 Rfe8+ 24.Be4 gxf6 25.Qg4+ Kf8 26.Kd3 Qf1+ 27.Qe2 Qxh3 28.Qg2 Qh4 29.Qh1 Bh2 30.Qf3 Rad8 31.Be3 f5 32.Bxc6 Be5 33.Rh1 Rxd4+ 34.Kc2 Qg4 35.Bxd4 Qxf3 36.Bxf3 Bxd4 37.c6 1–0

Lobanov,Sergei (2510) – Babujian,Levon (2440)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (4.4), 12.01.2021

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0–0 Be7 6.d3 b5 7.Bb3 0–0 8.Nc3 d6 9.a3 Bg4 10.Be3 Kh8 11.h3 Bxf3 12.Qxf3 Nd4 13.Bxd4 exd4 14.Nd5 Nd7 15.a4 c6 16.Nxe7 Qxe7 17.axb5 Ne5 18.Qg3 axb5 19.f4 Nd7 20.Qf2 c5 21.Bd5 Rxa1 22.Rxa1 Nf6 23.Bc6 Rb8 24.Ra5 b4 25.Ba4 Qd8 26.Ra7 Ra8 27.Rxa8 Qxa8 28.Bb3 d5 29.e5 Nd7 30.Qh4 f6 31.Qg4 Qc6 32.e6 Nb6 33.e7 Kg8 34.Qh5 g6

35.Bxd5+ Nxd5 36.Qxd5+ Qxd5 37.e8Q+ Kg7 38.Qe7+ Kg8 39.Qe8+ Kg7 40.Qe7+ Kg8 41.Qxf6 b3 42.c3 Qa8 43.Qe6+ Kg7 44.Qxb3 Qa1+ 45.Kh2 Qc1 46.Qb7+ Kh6 47.Qb8 Qd2 48.Qf8+ Kh5 49.Qxc5+ Kh6 50.Qxd4 Qxb2 51.Qd6 Kg7 52.c4 Qf2 53.c5 h5 54.c6 h4 55.Qe5+ Kf7 56.c7 1–0

Makaryan,Rudik (2461) – Lazavik,Denis (2436)
Margaryan Memorial Chess Academy of Armenia, Arme (4.5), 12.01.2021

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Nf3 Nf6 4.Nc3 dxc4 5.a4 Bf5 6.Ne5 Nbd7 7.Nxc4 Nb6 8.Ne5 a5 9.f3 Nfd7 10.e4 Nxe5 11.dxe5 Qxd1+ 12.Nxd1 Be6 13.Nf2 g6 14.h4 Nd7 15.f4 f6 16.h5 Rg8 17.Nh3 Nc5 18.hxg6 hxg6 19.f5 gxf5 20.Be3 Nxe4 21.Nf4 Bb3 22.Ra3

22…fxe5 23.Rxb3 exf4 24.Bxf4 e5 25.Bxe5 Bb4+ 26.Rxb4 axb4 27.Bc4 Rxa4 28.b3 Ra5 29.Bd4 Rf8 30.Rh7 Nd6 31.Be6 Nf7 32.Bf6 Ra2 33.g3 Rg2 34.Bh4 Rh2 35.Kf1 Rd2 36.Rg7 f4 37.Ke1 Rd6 38.Bc8 Rh8 39.Bxb7 Kf8 40.Rg4 Rd4 41.Bf6 Rh1+ 42.Ke2

42…f3+ 43.Kxf3 Rf1+ 44.Ke2 Rxg4 45.Kxf1 Rxg3 46.Ke2 c5 47.Bd5 Rg6 48.Bh4 Ne5 49.Bf2 Nd7 50.Be4 Re6 51.Kd3 Ke7 52.Bf5 Re5 53.Bh4+ Nf6 54.Bc8 Rd5+ 55.Ke2 Rh5 56.Bg3 Ne4 57.Bf4 Nd6 58.Bg4 Rd5 59.Bf3 Rf5 60.Be3 Re5 61.Kd3 Kd7 62.Bf4 Re1 63.Be3 Rb1 64.Kc2 Rf1 65.Be2 Re1 66.Kd2 Ra1 67.Bf3 Ra5 68.Kc2 Kc7 69.Bf4 Ra2+ 70.Kd3 Rf2 71.Ke3 Rf1 72.Ke2 Rb1 73.Bd5 Rb2+ 74.Kd3 Rf2 75.Ke3 Rf1 76.Bf3 Rg1 77.Kd3 Rg6 78.Bh5 Rf6 79.Ke3 Kb6 80.Bg5 Nf5+ 81.Kf4 Ng7+ 82.Ke4 0–1

4. kolo 2021/01/12 at 15:00
Bo. Rate Name Result Name Rate
1 2362 FM Barseghyan Armen Ar. ½ – ½ IM Daneshvar Bardiya 2399
2 2485 GM Mikaelyan Arman ½ – ½ GM Hayrapetyan Hovik 2488
3 2432 IM Gharibyan Mamikon ½ – ½ WGM Sargsyan Anna M. 2402
4 2510 IM Lobanov Sergei 1 – 0 GM Babujian Levon 2440
5 2461 IM Makaryan Rudik 0 – 1 FM Lazavik Denis 2436

 

Stanje posle 4.kola

Rk. Name FED Rtg Pts.
1 GM Hayrapetyan Hovik ARM 2488 3,5
2 IM Lobanov Sergei RUS 2510 3,0
3 FM Lazavik Denis BLR 2436 2,5
4 IM Makaryan Rudik RUS 2461 2,5
5 GM Mikaelyan Arman ARM 2485 2,0
6 GM Babujian Levon ARM 2440 2,0
7 WGM Sargsyan Anna M. ARM 2402 1,5
8 IM Daneshvar Bardiya IRI 2399 1,5
9 IM Gharibyan Mamikon ARM 2432 1,0
10 FM Barseghyan Armen Ar. ARM 2362 0,5

Անդրանիկ Մարգարյան Շրջանային (chessacademy.am)

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.