Aeroflot Open 2020 B – Jermenski velemajstor Harutyunian Tigran i azerbejdžanski IM Muradli Mahammad u vođstvu


Jermenski velemajstor Harutyunian Tigran i azerbejdžanski IM Muradli Mahammad su u vođstvu sa po 4,5 poena, a sledi 8 igrača sa po 4 poena.

Shinkevich,Vitaly (2442) – Harutyunian,Tigran K (2538) [D47]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (3), 21.02.2020

1.d4 Nf6 2.Nf3 e6 3.c4 d5 4.Nc3 c6 5.e3 Nbd7 6.Bd3 dxc4 7.Bxc4 b5 8.Bd3 Bd6 9.0–0 0–0 10.b3 a6 11.Bb2 Bb7 12.a4 e5 13.Bf5 Qe7 14.Rc1 Rfd8 15.Re1 e4 16.Nd2 g6 17.Bh3 Nb6 18.f3 exf3 19.Nxf3 Nbd5 20.Qd3 Re8 21.Ne5 Nxc3 22.Bxc3 Nd5 23.Bd2 Bxe5 24.dxe5 Rad8 25.Ba5

25…Nf4 26.Bxd8 Nxd3 27.Bxe7 Rxe7 28.e6 f5 29.g4 fxg4 30.Bxg4 Nxe1 31.Rxe1 Bc8 32.Bf3 Bxe6 33.Bxc6 b4 34.a5

34…Rc7 35.Ba4 Rc5 36.Rd1 Rxa5 37.Rd6 Kf7 38.Rb6 Rg5+ 39.Kf2 Rh5 40.Kg3 a5 41.Ra6 Rh3+ 42.Kf4 Rxh2 43.Rxa5 Rh4+ 44.Kg3 Rg4+ 45.Kf3 h5 46.e4 h4 47.e5 h3 48.Ra7+ Kg8

0–1

Arslanov,Shamil (2400) – Venkatesh,M.R (2494) [A48]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (3), 21.02.2020

1.d4 Nf6 2.Nf3 g6 3.Bg5 Bg7 4.Nbd2 d6 5.e4 Nc6 6.c3 0–0 7.Bb5 Bd7 8.0–0 h6 9.Bh4 Qe8 10.Re1

10…Nxd4 11.Nxd4 Bxb5 12.e5 dxe5 13.Rxe5 Bd7 14.Qf3 c6 15.Rae1 Nd5 16.Rxd5 cxd5 17.Bxe7 f5 18.Qxd5+ Rf7 19.N2f3 Bc6 20.Nxc6 Qxc6 21.Qxc6 bxc6 22.Ba3 Rd7 23.h4 Kf7 24.Ne5+ Bxe5 25.Rxe5 Re8 26.Ra5 f4 27.Bc5 Re1+ 28.Kh2 Rdd1 29.Rxa7+ Kf6 30.g4 Rg1 31.Kh3 Rd3+ 32.Kh2 Rxg4 33.Bd4+ Ke6 0–1

Dudin,Gleb (2394) – Hayrapetyan,Hovik (2474) [A37]
Aeroflot Open 2020 B Moscow (3), 21.02.2020

1.c4 c5 2.Nf3 Nc6 3.Nc3 g6 4.g3 Bg7 5.Bg2 d6 6.0–0 Bd7 7.a3 Qc8 8.Re1 Bh3 9.Bh1 h5 10.d3 h4 11.Nd5 Nf6 12.Bd2 hxg3 13.hxg3 Nxd5 14.cxd5 Nd4 15.Ng5 Bg4 16.f3 Bd7 17.Ne4 Rh5 18.e3 Nb5 19.Qb3 Nc7 20.Bc3 Kf8 21.Bxg7+ Kxg7 22.Nc3

22…Ba4 23.Qxa4

23…Rxh1+ 24.Kxh1 Qh3+

0–1

Rezultati 5.kola, 2020/02/23 u 15:00

Bo.   Name FED Rtg   Result   Name FED Rtg  
1   IM Afanasiev Nikita RUS 2498   ½ – ½   GM Harutyunian Tigran K. ARM 2538  
2   IM Muradli Mahammad AZE 2427   1 – 0   GM Venkatesh M.R. IND 2494  
3   IM Suleymenov Alisher KAZ 2382   ½ – ½   Utegaliyev Azamat KAZ 2491  
4   IM Drygalov Sergey RUS 2477   ½ – ½   GM Hayrapetyan Hovik ARM 2474  
5   IM Ivanov Oleg V UKR 2441   ½ – ½   GM Bogdanovich Stanislav UKR 2546  
6   GM Lintchevski Daniil RUS 2536   ½ – ½   IM Sirosh Ilja EST 2390  
7   IM Mokshanov Alexey RUS 2449   0 – 1   Sammed Jaykumar Shete IND 2389  
8   IM Shinkevich Vitaly RUS 2442   1 – 0   Ajay Krishna S IND 2378  
9   WIM Sargsyan Anna M. ARM 2374   1 – 0   IM Bilguun Sumiya MGL 2486  
10   FM Dudin Gleb RUS 2394   0 – 1   IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2526  
11   IM Zabotin Alexander RUS 2494   1 – 0   WGM Vaishali R IND 2383  
12   IM Ivanov Victor L RUS 2488   0 – 1   FM Avalyan Artur RUS 2382  
13   FM Yaksin Oleg RUS 2381   1 – 0   FM Nasanjargal Urtnasan MGL 2462  
14   FM Smirnov Timofey RUS 2368   0 – 1   GM Lugovskoy Maxim RUS 2432  
15   CM Igambergenov Alibek KAZ 2430   0 – 1   FM Audi Ameya IND 2354  
16   FM Rathanvel V S IND 2426   1 – 0   WGM Gomes Mary Ann IND 2344  
17   WIM Cervantes Landeiro Thalia USA 2199   ½ – ½   IM Dvalishvili Pavel S. RUS 2416  
18   IM Arslanov Shamil RUS 2400   1 – 0   FM Nitish Belurkar IND 2314  
19   WIM Pujari Rucha IND 2189   ½ – ½   Zhao Chenxi CHN 2398  
20   Saydaliev Saidakbar UZB 2396   1 – 0   FM Abdurakhmonov Mukhammadali UZB 2245  
21   IM Demidov Mikhail RUS 2514   1 – 0   IM Alikulov Elbek UZB 2354  
22   GM Levin Evgeny A. RUS 2513   1 – 0   IM Rajdeep Sarkar IND 2354  
23   GM Zakhartsov Vladimir RUS 2507   1 – 0   FM Gubajdullin Alexei RUS 2351  
24   FM Tsvetkov Andrey RUS 2350   1 – 0   IM Khanin Semen RUS 2500  
25   IM Golubov Saveliy RUS 2469   1 – 0   GM Zhukova Natalia UKR 2338  
26   Lesovoi Evgenij RUS 2345   0 – 1   IM Galperin Platon UKR 2465  
27   FM Galaktionov Artem RUS 2343   1 – 0   IM Vastrukhin Oleg RUS 2428  
28   IM Gan-Erdene Sugar MGL 2427   ½ – ½   IM Rakesh Kumar Jena IND 2336  
29   IM Schekachikhin Maksim RUS 2412   1 – 0   WGM Maltsevskaya Aleksandra RUS 2318  
30   FM Bayramov Elvin AZE 2337   0 – 1   FM Remizov Yaroslav RUS 2408  
31   WIM Harshita Guddanti IND 2152   0 – 1   GM Danielian Elina ARM 2399  
32   IM Mkrtchian Lilit ARM 2399   0 – 1   FM Krasikov Vladislav RUS 2194  
33   FM Pranav Anand IND 2309   1 – 0   Bhambure Shantanu IND 2382  
34   IM Can Isik TUR 2380   1 – 0   Nur-Mukhametova Alisa RUS 2213  
35   FM Salman Pavel RUS 2286   0 – 1   IM Chekletsov Ilya RUS 2372  
36   FM Silich Yahor BLR 2194   ½ – ½   IM Charochkina Daria RUS 2349  
37   WFM Markelova Lubov RUS 2174   ½ – ½   IM Ameir Moheb EGY 2326  
38   WIM Divya Deshmukh IND 2322   ½ – ½   Diakonova Ekaterina RUS 2188  
39   Zhukov Anton RUS 2316   1 – 0   Adocchio Giampiero Dr. GER 2190  
40   Mochalin Faddey RUS 2174   ½ – ½   WGM Heinemann Josefine GER 2304  
41   Chinguun Sumiya MGL 2304   1 – 0   Pogorelskikh Sofia RUS 2156  
42   Utsab Chatterjee IND 2172   0 – 1   IM Gevorgyan David Sh. ARM 2328  
43   GM Krapivin Alexander RUS 2394   1 – 0   WIM Mahalakshmi M IND 2255  
44   WGM Rapport Jovana SRB 2348   ½ – ½   Pham Xuan Dat VIE 2197  
45   WIM Priyanka Nutakki IND 2212   ½ – ½   FM Safin Robert RUS 2308  
46   Kolay Alex USA 2248   0 – 1   FM Ibadov Dashgyn RUS 2297  
47   WGM Srija Seshadri IND 2205   + – –   IM Sangma Rahul IND 2287  
48   FM Al Hosani Omran UAE 2202   ½ – ½   FM Efremov Vladislav RUS 2275  
49   CM Samadov Read AZE 2273   ½ – ½   Spichkin Alexander RUS 2153  
50   WFM Kirchei Viktoriia RUS 2201   1 – 0   Yakubbaeva Nilufar UZB 2262  
51   FM Zilbert Oleg RUS 2166   ½ – ½   FM Skatchkov Valery RUS 2293  
52   FM Mahitosh Dey IND 2305   1 – 0   Chibukhchyan Erik RUS 2233  
53   WIM Aakanksha Hagawane IND 2230   1   bye  

 

Stanje posle 4. kola

Rk.   Name FED Rtg Pts.
1   GM Harutyunian Tigran K. ARM 2538 4,5
2   IM Muradli Mahammad AZE 2427 4,5
3   Sammed Jaykumar Shete IND 2389 4,0
4   GM Hayrapetyan Hovik ARM 2474 4,0
5   Utegaliyev Azamat KAZ 2491 4,0
6   IM Suleymenov Alisher KAZ 2382 4,0
7   IM Afanasiev Nikita RUS 2498 4,0
8   IM Shinkevich Vitaly RUS 2442 4,0
9   IM Drygalov Sergey RUS 2477 4,0
10   WIM Sargsyan Anna M. ARM 2374 4,0
11   FM Audi Ameya IND 2354 3,5
12   GM Venkatesh M.R. IND 2494 3,5
13   IM Sirosh Ilja EST 2390 3,5
14   IM Vokhidov Shamsiddin UZB 2526 3,5
15   GM Lugovskoy Maxim RUS 2432 3,5
16   FM Avalyan Artur RUS 2382 3,5
17   IM Zabotin Alexander RUS 2494 3,5
18   GM Lintchevski Daniil RUS 2536 3,5
19   IM Ivanov Oleg V UKR 2441 3,5
20   GM Bogdanovich Stanislav UKR 2546 3,5
21   FM Rathanvel V S IND 2426 3,5
22   IM Arslanov Shamil RUS 2400 3,5
23   Saydaliev Saidakbar UZB 2396 3,5
24   FM Yaksin Oleg RUS 2381 3,5
25   Zhao Chenxi CHN 2398 3,0
  FM Krasikov Vladislav RUS 2194 3,0
27   Ajay Krishna S IND 2378 3,0
28   IM Galperin Platon UKR 2465 3,0
29   IM Dvalishvili Pavel S. RUS 2416 3,0
30   FM Remizov Yaroslav RUS 2408 3,0
31   GM Danielian Elina ARM 2399 3,0
32   FM Tsvetkov Andrey RUS 2350 3,0
33   FM Galaktionov Artem RUS 2343 3,0
34   FM Pranav Anand IND 2309 3,0
35   WIM Cervantes Landeiro Thalia USA 2199 3,0
36   WIM Pujari Rucha IND 2189 3,0
37   IM Mokshanov Alexey RUS 2449 3,0
38   IM Demidov Mikhail RUS 2514 3,0
39   GM Levin Evgeny A. RUS 2513 3,0
40   IM Golubov Saveliy RUS 2469 3,0
41   GM Zakhartsov Vladimir RUS 2507 3,0
42   IM Schekachikhin Maksim RUS 2412 3,0
43   IM Can Isik TUR 2380 3,0
44   WGM Gomes Mary Ann IND 2344 2,5
45   FM Nitish Belurkar IND 2314 2,5
46   IM Rakesh Kumar Jena IND 2336 2,5
47   IM Bilguun Sumiya MGL 2486 2,5
48   WGM Vaishali R IND 2383 2,5
49   IM Chekletsov Ilya RUS 2372 2,5
50   FM Dudin Gleb RUS 2394 2,5
51   FM Abdurakhmonov Mukhammadali UZB 2245 2,5
52   FM Nasanjargal Urtnasan MGL 2462 2,5
53   Zhukov Anton RUS 2316 2,5
54   IM Ivanov Victor L RUS 2488 2,5
55   CM Igambergenov Alibek KAZ 2430 2,5
56   FM Smirnov Timofey RUS 2368 2,5
57   IM Gan-Erdene Sugar MGL 2427 2,5
58   Chinguun Sumiya MGL 2304 2,5

 

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.