Evropski seniorski ekipni šahovski šampionat 2019 – Favoriti postigli maksimalne pobjede


Mali Lošinj, Hrvatska

U sedmom kolu ekipa Hrvatske 1 je pobjedila ekipu Austrije 4:0, a ekipa Rusije istim rezultatom 4:0 ekipu Španije. Tako je stanje na vrhu grupe šahista 50+ i dalje nepromjenjeno. Hrvatska 1 je u vođstvu, a drugo mjesto zauzima ekipa Rusije.
U grupi 65+ vodi ekipa Rusije, 4 boda više od Finske, Njemačke i Švedske.

EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2019 – SECTION 50+

Round 7 on 2019/09/24 at 15:00
Bo. 7   Austria Rtg 2   Croatia 1 Rtg 0 : 4
1.1 FM
Druckenthaner, Andreas
2283 GM
Kozul, Zdenko
2569 0 – 1
1.2 FM
Opl, Klaus
2207 GM
Zelcic, Robert
2503 0 – 1
1.3 FM
Watzka, Horst
2187 GM
Kurajica, Bojan
2493 0 – 1
1.4 CM
Ernst, Michael
2199 GM
Fercec, Nenad
2439 0 – 1
Bo. 11   Spain Rtg 1   Russia Rtg 0 : 4
2.1
Ponce Navalon, Jose
2024 GM
Burmakin, Vladimir
2496 0 – 1
2.2
Pastor Alonso De Prado, Alberto
2010 GM
Gleizerov, Evgeny
2503 0 – 1
2.3
Ruiz Bellon, Manuel
1973 GM
Yakovich, Yuri
2518 0 – 1
2.4
Lopez de Turiso, Jose Angel
1945 GM
Ibragimov, Ildar
2537 0 – 1
Bo. 6   Croatia 2 Rtg 3   European Chess Academy Maribor (SLO) Rtg 1½:2½
3.1 FM
Sulc, Damir
2207 GM
Mikhalchishin, Adrian
2465 0 – 1
3.2 FM
Dusper, Hrvoje
2221 GM
Mohr, Georg
2445 ½ – ½
3.3 IM
Martic, Zlatko
2283 IM
Mencinger, Vojko
2332 1 – 0
3.4
Tirkajla, Boris
2060 FM
Plesec, Damjan
2216 0 – 1
Bo. 10   Germany-Women Rtg 5   England 1 Rtg 1 : 3
4.1 WIM
Burchardt, Brigitte
2092 FM
Lewis, Andrew P
2294 0 – 1
4.2 WIM
Wagner-Michel, Annett
2055 FM
Ledger, Dave J
2134 ½ – ½
4.3 WFM
Kierzek, Mira
2015
Nelson, Jonathan P
2183 ½ – ½
4.4
Leib, Britta
1883
Ledger, Stephen C
2000 0 – 1
Bo. 8   Steiermark (AUT) Rtg 12   Agder (NOR) Rtg 3½: ½
5.1 FM
Krebs, Johann
2226
Lauritzen, Einar
1990 1 – 0
5.2 FM
Wegerer, Fred
2171
Olsen, Oystein Leif
1974 1 – 0
5.3
Kainz, Josef
1922
Ortoft, Kai
1957 1 – 0
5.4
Detter, Peter
1982
Jenssen, Ove S
1827 ½ – ½
Bo. 4   Czech Republic Rtg 13   England 2 Rtg 3½: ½
6.1 IM
Priehoda, Vitezslav
2352 WGM
Jackson, Sheila
2046 ½ – ½
6.2 GM
Vokac, Marek
2332
Mashayekh, Majid
1875 1 – 0
6.3 IM
Konopka, Michal
2351
Wood, Peter R
1884 1 – 0
6.4 IM
Spacek, Petr
2352
Denning, Julie L
1629 1 – 0

Rank after Round 7

Rk.     Team Games   +    =    –   TB1   TB2 
1   Croatia 1 7 6 1 0 13 167,0
2   Russia 7 6 1 0 13 158,0
3   European Chess Academy Maribor (SLO) 7 4 1 2 9 96,0
4   England 1 6 4 0 2 9 68,5
5   Czech Republic 7 3 2 2 8 71,5
6   Steiermark (AUT) 7 4 0 3 8 40,0
7   Croatia 2 7 2 2 3 6 74,0
8   Ireland 6 2 0 4 5 61,5
9   Austria 6 2 0 4 5 59,0
10   Spain 6 1 2 3 5 47,5
11   Germany-Women 6 1 2 3 5 41,5
12   Agder (NOR) 6 1 0 5 3 32,5
13   England 2 6 0 1 5 2 37,0

EUROPEAN SENIOR TEAM CHESS CHAMPIONSHIP 2019 – SECTION 65+

Round 7 on 2019/09/24 at 15:00
Bo. 10   Roskilde-Skive (DEN) Rtg 1   Russia Rtg 0 : 4
1.1
Lofgren, Claes
2059 GM
Sveshnikov, Evgeny
2483 0 – 1
1.2
Nielsen, Jorgen Lovgren
2052 IM
Kalegin, Evgenij
2435 0 – 1
1.3
Nielsen, Preben Lovgren
2007 IM
Zhelnin, Vladimir V
2406 0 – 1
1.4
Fabrin, Morten
1998 GM
Pushkov, Nikolai
2261 0 – 1
Bo. 3   Germany Rtg 4   Sweden 1 Rtg 2 : 2
2.1 FM
Werner, Clemens
2286 IM
Renman, Nils-Gustaf
2340 ½ – ½
2.2
Kierzek, Matthias, Dr.
2186
Wahlbom, Magnus
2255 ½ – ½
2.3 FM
Herbrechtsmeier, Christof
2210 FM
Malmdin, Nils-Ake
2142 ½ – ½
2.4 FM
Kiefer, Gerhard
2227
Friberg, Hans
2119 ½ – ½
Bo. 12   Sweden 2 Rtg 2   Finland 1 Rtg 1 : 3
3.1
Grahn, Lars
2024 GM
Rantanen, Yrjo A.
2309 0 – 1
3.2
Wademark, Helge
1994 GM
Westerinen, Heikki M.J.
2296 0 – 1
3.3
Bernhardsson, Sten
1956
Kivimaki, Jaakko
2195 1 – 0
3.4
Nordenstrom, Sven
1874 FM
Vinke, Dietmar
2129 0 – 1
Bo. 8   Belgium Rtg 7   England Rtg 1½:2½
4.1 IM
Rooze, Jan
2281
Quinn, John M
2105 0 – 1
4.2
Van Herck, Marcel
2088
Hewson, Brian W R
2074 ½ – ½
4.3
Van De Wynkele, Herman
2085 CM
Reuben, Stewart
1983 ½ – ½
4.4
Schrickx, Frank
1813
Ewart, Brian R
1882 ½ – ½
Bo. 5   Switzerland Rtg 11   SK2012 (DEN) Rtg 2½:1½
5.1 IM
Huss, Andreas
2261
Kolbak, Jens
2173 ½ – ½
5.2 FM
Vucenovic, Dragomir
2154
Olesen, Poul Erik Norgaard
1996 1 – 0
5.3 FM
Hohler, Peter
2047
Jorgensen, Arne Bjorn
1996 1 – 0
5.4
Staechelin, Ruedi
2002
Mortensen, Steen Juul
1892 0 – 1
Bo. 13   Northern Moves (FIN) Rtg 6   Rochade Bielefeld Revival (GER) Rtg 1 : 3
6.1
Karppinen, Martti
1925
Beilfuss, Wilfried, Dr.
2192 0 – 1
6.2
Patola, Eero
1798
Becker, Norbert
2131 0 – 1
6.3
Virtanen, Esko
1771
Mueller, Gerhard
2104 ½ – ½
6.4
Ristoja, Aulikki
1558
Thoele, Wolfgang, Dr.
1865 ½ – ½
Bo. 16   CC Mursko Sredisce (CRO) Rtg 14   Sweden 3 Rtg 1½:2½
7.1
Vadlja, Stjepan
1636
Carlsten, Peter
1986 0 – 1
7.2
Sobocanec, Alojz
0
Ahlstrom, Per
1838 1 – 0
7.3
Novak, Stjepan
1503 CM
Dalling, Peter
1824 0 – 1
7.4
Petanjek, Zvonko
1650
Palsson, Bertil
1784 ½ – ½
Bo. 9   Austria Rtg 15   Ireland Rtg 3 : 1
8.1 FM
Singer, Hans
2184
James, Kevin
1959 1 – 0
8.2 CM
Woeber, Friedrich
2126
Lohan, Martin
1796 ½ – ½
8.3 FM
Titz, Heimo
1971
Egan, Colm
1710 ½ – ½
8.4 FM
Strobel, Ferdinand
1956
Durkan, Joe
1459 1 – 0

Rank after Round 7

Rk.     Team Games   +    =    –   TB1   TB2 
1   Russia 7 7 0 0 14 173,0
2   Finland 1 7 4 2 1 10 131,5
3   Germany 7 4 2 1 10 126,0
4   Sweden 1 7 4 2 1 10 120,0
5   Rochade Bielefeld Revival (GER) 7 4 0 3 8 89,5
6   England 7 4 0 3 8 73,0
7   Switzerland 7 4 0 3 8 63,0
8   Roskilde-Skive (DEN) 7 3 1 3 7 64,5
9   Sweden 3 7 3 1 3 7 46,5
10   Belgium 7 3 0 4 6 78,5
11   Austria 7 2 2 3 6 71,0
12   Sweden 2 7 3 0 4 6 53,0
13   SK2012 (DEN) 7 2 1 4 5 59,0
14   Ireland 7 1 2 4 4 46,5
15   CC Mursko Sredisce (CRO) 7 1 0 6 2 10,5
16   Northern Moves (FIN) 7 0 1 6 1 37,5

 

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.